האם זהו שינוי קיצוני מידי בשבילי?

purple19

New member
האם זהו שינוי קיצוני מידי בשבילי?

היי ,
סליחה מראש על החפירה ..

נעזרתי בפורום הזה מס' פעמים לפני כמה שנים ומקווה שאוכל למצוא פה מענה שיפקס אותי.
אני בת 25 עם עבר בחרדה חברתית קלה שהיום מתבטא בבישנות לא מוגזמת (לדעתי לפחות), ברור לי שיקח זמן עד שאהיה בעלת בטחון עצמי אבל שמה לב לשינויים קטנים וסה"כ מרוצה מהשינויים.
במהלך החודשים האחרונים הבנתי כמה שאני תקועה בחיים, אני יודעת שאני רוצה ללמוד, אבל לא יודעת מה. לא חוויתי כלום ומרגישה שבעקבות זה אני גם לא מתפתחת : סיימתי תיכון, עברתי לשירות לאומי, סיימתי שירות ומאז אני עובדת בעבודה משרדית וחוסכת כסף למטרה שאני אפילו לא יודעת מה היא.
במהלך ההתחבטות הזו החלטתי להתפטר מהעבודה שהפכה אותי לאדם ממורמר ולעבוד בעבודה זמנית שאני אמורה להתחיל חודש הבא, אפילו שהמשכורת בסוף יוצאת 40% פחות (ככה גם אוכל להתפנות אולי לדברים אחרים שארצה לנסות).
בנוסף, יש לי חלום ישן לטייל בדרום אמריקה למשך חודשים ומעדיפה לעשות את זה לבד, אני מרגישה שאני אלמד על עצמי הרבה ומפחדת שלא אגשים את זה בגלל הנטייה שלי לחשב כל מסלול מיליון פעם ואף פעם לא לקחת סיכון.

השאלה שלי היא איך טיול כזה יכול להשפיע על בחורה כמוני, שאף פעם לא יצאה מאזור הנוחות , מהסוג של בית-עבודה עם אופי ביישני (לא קל לי מצבים של small talk ובמפגשים עם אנשים חדשים) ושאף פעם לא טסה לחו"ל.
הם זה יכול להיות רעיון טוב או שזה מוגזם?
אני פשוט מרגישה שאני נחנקת מהמצב הזה של לקפוץ ממסגרת אחת לשנייה בלי להינות מהחיים.
אין לי ספק שזה מה שאני רוצה לעשות ב-100%, אבל מנגד לא רוצה להכניס את עצמי לצרה ובסופו של דבר לאכזב את עצמי..

כל דעה בעניין תעזור,
תודה מראש!
 

מלומאן

New member
שמח למצוא פה שרשור בפורום

כי אני גם יושב כאן ומרגיש תקוע בחיים ובמצב רוח להתלונן על זה למישהו, אז אני נכנס לפורומים הישנים האלה לראות אם יש עוד נפש חיה והנה את. חבל רק שאין לי שום עצה מועילה בשבילך. או אפילו סתם מילת עידוד.

אני נסעתי כמה פעמים לחו"ל לבד, האחרונה רק לפני כמה שבועות, אבל אני רק מבקר במוזיאונים ולא מדבר עם אף אחד. הדבר היחיד שלמדתי על עצמי במהלך הטיולים האלה שלי הוא שאני בעצם זקן ממורמר בן 70 בגוף של אדם צעיר יותר. אבל אני נהניתי כי פיניתי קצת זמן מהחיים ללכת לראות דברים שרציתי לראות, להבדיל מאיזה חוויה משנת חיים של טיול.

במקרה שלך אני חושב שאת שואלת אנשים זרים שאלה שרק את יכולה לענות עליה. הדעה שלי היא שכל המילים שתיארת בהן את עצמך לא אומרות כמעט כלום על האופי שלך. את לא נשמעת כמו מישהי שתשבר אם תמצא את עצמה פתאום לבד בארץ נוכרייה, אבל מצד שני זו יכולה להיות סתם חוויה מאכזבת.

אני תמיד מנסה לשכנע אנשים (בעיקר את עצמי) שהחוויה העיקרית בחיים היא החיים בעצמם ושאפשר לחוות הכל אם רק עוצמים את העיניים ונושמים או משהו בסגנון, כי זה תמיד נראה לי נכון וזה מתסכל שזה משהו שכל כך קשה להפנים. ויש לפחות דבר או שניים יותר טובים לעשות עם החיים שלך מ"להנות" מהם, מה שזה לא אומר. אבל זה כנראה חסר טאקט ומיותר לכתוב לך את כל זה.

בכל מקרה, carpe diem - אם יש לך רעיון ממשי של משהו שאת רוצה לעשות אולי כדאי לעשות אותו לפני שתפסיקי בטעות לרצות לעשות אותו. במיוחד אם יש לך חלון עכשיו של הזדמנות שאולי לא יגיע שוב.

בקיצור, אני לא יודע כלום, אבל אני קיים ואני עניתי לך, אז עכשיו יש לך הזדמנות לכתוב פה יותר ולשתף עוד בלבטים שלך. וזה כנראה יהיה יותר מועיל בשבילך מלקרוא את ההודעה הזאת שלי.

נ.ב. העצה היחידה שלי לעולם: האנשים היחידים שצריכים להתנצל על חפירות הם שודדי קברים. אנחנו מדברים וכותבים אחד לשני כדי להבין אנשים אחרים ולאהוב את הזולת וכמה שיותר נדבר ונכתוב כך יותר טוב.
 

purple19

New member
היי , תודה על התגובה

למה אתה מתכוון "כל המילים שתיארת בהן את עצמך לא אומרות כמעט כלום על האופי שלך" ?
חוויה מאכזבת זה לא מה שמדאיג אותי, מספיק לי לשנות מקום ואוירה כדי להרגיש טיפה חופש, לא מעניין אותי חוויה משנת חיים וכל הפילוסופיה מסביב.
מה שכן מפחיד אותי זו האכזבה מעצמי שלא אוכל להתמודד עם המצב הזה, ז"א להעביר תקופה מסוימת בארץ זרה ללא תקשורת עם אנשים והתניידות ממקום למקום רק מהפחד ..
 

מלומאן

New member
התכוונתי כנראה

שזה שאת ביישנית ולא חווית הרבה בחיים, כטענתך, לא באמת מגדיר אותך בשום צורה. יש הרבה אנשים שאפשר להגיד את הדברים האלה עליהם (כולל אני, בעצם) ולכל אחד אופי אחר, העדפות אחרות, וכו'. אני אישית סובל מטיולים ארוכים, אני לא שורד שבוע לפני שנמאס לי לגמרי להיות תייר ורוצה לחזור לחיים האמיתיים בבית. ואני יודע שיש אנשים שגולשים בפורום הזה שירגישו לגמרי הפוך.

מה זה בשבילך להתמודד או לא להתמודד עם המצב?

זה קצת מוזר, מה שאת כותבת, שמה שאת מפחדת ממנו הוא שתאכזבי את עצמך. מכל הדברים שאפשר לפחד מהם, הדבר הזה, שאני בעצמי לא ארגיש את מה שאני רוצה\אמור להרגיש, שאני לא אתנהג כמו שאני רוצה\אמור להתנהג. נראה לי שממחשבות כאלה באמת כדאי לנסות לקחת חופש. את לא יכולה לכפות על עצמך או לקוות שהנסיבות יכפו עלייך להיות שמחה עליזה ומשוחררת בכל רגע.

אם תחליטי לנסוע, נראה לי שאת צריכה מראש לסלוח לעצמך על תקלות שיהיו שם (כי יהיו). ואולי תנסי לחשוב על הדברים שאת רוצה לראות\לעשות\לשמוע\להריח\לטעום שם מעבר לים, דברים שלא קשורים לא אלייך ולא אל אנשים אחרים.
 

purple19

New member
לא להתמודד עם המצב

ז"א לחזר לנקודת התחלה שבה החרדה שולטת בי. אני מניחה שאני אצטרך ליצור אינטרקציות עם אנשים זרים כל הזמן וזה מכניס אותי ללחץ שמשום מה לא אעיז לעשות את זה וכל השינוי והקשיים שחשבתי שעברתי והתגברתי עליהם היו "לחינם"..

מנגד אני חושבת שהסיבה שהצלחתי להתמודד עם הבעיה בעבר היה בהצבת 'אתגרים' שהכרחתי את עצמי לעבור כדי להתמודד עם החרדה ואני חושבת שזה עבד לי, אז אולי זה כן רעיון טוב. לא יודעת..
 

מלומאן

New member
כשאני הייתי בחו"ל

כל האינטראקציות שלי עם אנשים היו כאלה שהן קצרות ונחוצות. אני לא חושב שדיברתי עם בן אדם אחד שלא היה מוכר, קופאי, מלצר, וכד'. אז זה היה דווקא מאוד לא מאתגר מהבחינה הזאת. הסבל הוא רק כשאת רוצה או מצפה ליותר (ואם יש איזה בדידות שמתחילה להעיק). מצד שני, אני רק יצאתי לשבוע בכל פעם לערים גדולות באירופה, אז לא יודע, אולי הנסיון שלי לא רלבנטי בכלל למה שאת רוצה לעשות.

הדבר היחיד שאני יכול להגיד לך יחסית בוודאות הוא שאת לא תחזרי לנקודת ההתחלה. גם אם תציבי לעצמך את האתגר הזה ותכשלי בו, זה לא יבטל את ההצלחות שהיו לך עד עכשיו. בזה אני מאמין.

בכל מקרה, אני לא יודע אם איחלתי לך בהצלחה בהודעות הקודמות, אבל אני חושב שאני צריך. אז בהצלחה! ולא משנה מה תבחרי לגבי הטיול הזה, תמשיכי לנוע קדימה
 

shayy27

New member
טיול

היי שבוע טוב:)
שהייתי בגילך פחות או יותר טסתי לחצי שנה לדרום אמריקה, לצערי אז לא ידעתי לזהות שאני סובל מחרדה חברתית..אני יכול להגיד לך שזו הייתה החוויה הכי טובה ומשמעותית עד היום בחיי..התחלתי את הטיול עם חבר ואחרי 3 חודשים התפצלנו והמשכתי לטייל לבד אז קחי בחשבון שאת יכולה לטוס עם מישהי להתחיל איתה את הטיול ואחרי זה להתפצל ולהכיר אולי אנשים אחרים זה מאוד נהוג . נראה לי קצת יותר נוח להתחיל עם אדם נוסף אבל בהחלט לא חובה..מציע לך לפני הטיסה לתרגל חשיפות לסיטאוציות חברתיות ..שיחות עם זרים וכו' וגם אם תסעי אז כמובן גם בחו''ל להמשיך לתרגל לא לוותר..
המון בהצלחה!
 

purple19

New member
היי :)

ככל שאני מתעסקת ברעיון הזה נראה לי שזו תהיה ההחלטה הכי משמעותית במובן החיובי בשבילי, אני מרגישה שטיול לבד גם יהיה הרבה יותר חוויתי.
תודה :)
 
למעלה