האם הערים העשירות משתלטות על אופק חדש ?

ארטור 1

New member
האם הערים העשירות משתלטות על אופק חדש ?

האם הישובים העשירים מפעילים מניפולציות כדי לזכות בשירותי אופק בבתי הספר שלהן ? מיותר לציין שרפורמת האופק מוכנסת בכפיה יען כי התפתחה התנגדות עזה של מורים לעבוד התעריפי השכר הנמוכים . מכיון שהפגיעה בחלקם הניכר של המורים הינה תופחת (גדלה) עם הזמן ומגיעה לשיאה עם היציאה לפנסיה בזכויות מופחתות ,יש צורך בהקצאת תקציבים לשנותיה הראשונות אך ברבות השנים תהיה יכולת להקטינם ואף יתכן שישאר אפילו עודף תקציבי (כמובן על חשבון כספים שהאוצ חוסך ע"ח המורים ). הבעיה הנוכחית של שר החינוך שחסר הכסף להנעת התהליך ,והקצת שנותר יספיק למעט בתי ספר . והנה מתברר שישנה סדרת ישובים עשירים ש "בטוחים " שמגיע להם שהרפורמה המתקראת אופק חדש תופעל בישובהם .יוצא שגם אין להם שום בעיה שמשרד החינוך כופה על מורהם להכנס לתנאי ההעסקה הנחותים וגם פועלים ללא התחשבות במצב הכלכלי ולקשיים בפריפריות ודורשים את לטרת הבשר שלהם (שעות פרטניות) אפילו ע"ח הערים המסכנות ביותר . אם זה לא קפיטליזם חזירי אז איני יודע מהוא . רצ"ב קישור אופק חדש בשוהם שימו לב לסיבותיו של ראש המועצה למה "מגיע" לשוהם אופק חדש .

ארטור 1

New member
וכל הכבוד לראש העיר רעננה ולמחלקת החינוך .

ראיתי כל כך הרבה כל הכבוד לראש העיריה באתר זה שהשתכנעתי להוסיף אחד משלי . אני ממש מתפלא שחנה בית הלחמי מגיבה לכתיבתי כפי שהגיבה . כתיבתי זו כלל אינה מיועדת למורות וממילא אינה אמורה או יכולה על פי תוכנה להשפיע עליהן . כתיבתי זו מיועדת להורים, ולאלה שסתם גרים בעיר ומחשיבים עצמם כאנשים מהישוב (אנשים הגונים) ופועלים או מגיבים לעוולות מכיוון של נסיון לתקנן,או הפגנות לתיקונן ,או תמיכות לנפגעים,או אהדה אלהם בכתיבה או בשיחות . מבחינה פדגוגית כל הרפורמה המתקראת אופק חדש הינה הכנסת המושג שעות פרטניות למערכת הלימודים והטלת חובת מתן כ 22 שעות פרטניות לחודש ע"י כל מורה שעובד במערכת .בשעות אלה ניתנים שיעורים (כמו פרטיים)לקבוצת מתקשים של1-5 תלמידים . אני לא אחזור ואפרט כיצד חובה חדשה זו של המורים בחלק ניכר של המיקרים כמעט ואיננה משולמת כלל . אך אני בטוח שגם הגברת בית הלחמי יודעת שהורים בשלומי ,בקרית גת ,ובאופקים הינם בעלי סיכוי נמוך להשקיע בילדהם שיעורים פרטיים יחסית לישובים העשירים .ולכן היתי מצפה מראשי הרשויות העשירות שימנעו מקרב על תקציבי האופק .ואם כבר כופים את תנאיו הדרקוניים על המורות אז לפחות שהזוכים יהיו האוכלוסיות החלשות בישובים החלשים . עם כל הכבוד ששולחים בגדים לעניים וקופסאות שימורים למסכנים ופעם בשנה אולי מארחים בית ספר מהפריפריה ,השתלטות של הערים העשירות במרכז על תקציבי האופק תקבל לדעתי את השם קפיטליזם חזירי .

למעלה