האם המגבר מטפל רק באות אחד בזמן

ariegur

New member
האם המגבר מטפל רק באות אחד בזמן

נתון ? כן. פיני צדקת, כשהמתח עולה הוא עולה בו זמנית ממנגן התקליטורים עד לרמקול (למעט מקרים מאוד קיצוניים ונדירים של אות "סופר קצר"). יוצא איפה, שבזמן עלית מתח, קדם המגבר והמגבר דורשים כוח מהספק בו זמנית והספק צריך לעמוד בזה. מכאן החשיבות של הספק ולא כמו שחשבתי, שהספק צריך לעמוד בדרישות של אות במגבר ההספק ובו זמנית בדרישות של אות אחר בקדם המגבר. אבל פיני, זה לא אומר שאתה צודק בכל מה שאתה טוען ... אריה

מי צודק?

אענה קודם לסוף הודעתך: לידיעתך, אני אף פעם לא חושב שאני צודק. אני קודם בודק, ואחר כך מעלה טענות, ומביא סימוכין. בהחלט קורה שמישהו מתקן את דברי, ואני לא מתביש להתנצל. נהפוך הוא, אי לא רואה בזאת פחיתות כבוד. התוצאה היא שאני משתף את מחשבותי למה שנקראזה מה שנקרא "חשיבה קולקטיווית". אתה לעומת זאת טוען הרבה דברים, אבל לא מביא שום סימוכין, ומתעלם עד כדי גיחוך מנתונים שהם עובדות, לא השערות רק כדי להשאר מבוצר בעמדתך. שיבושם לך. ועכשיו לחלק הראשון: מה אתה רוצה לעשות עכשיו? לעורר שוב פעם מהומות. חוסר הידע שלך בהנת פעולתו של מגבר כולל גם אי ידיעה מהותית על טופולוגיה של ספקי המגבר, וצריכות ההספק. אני יכול להגיד לך, שגם כאן אתה מפגין חוסר בקיאות משווע. והפעם, אין בכוחי להשקיע בהסברים מפורטים ומדויקים, כי על סמך ההסטוריה ביננו, אינך קולט אותם, כמה פשוטים שהם יהיו. אז למה לבלבל לכולם את המוח. אני מקווה שלפחות אתה יכול לסמוך עלי שאני יודע מה אני אומר, ולא מנסה לבלבל לך חזרה את המוח, אבל גם אם לא, לא נורא. פיני פיני

ניסוח שונה

שלום 1.נניח לרגע שאות המוצא מהמקור הוא אות היחוס. המגבר מגביר אותו הגבר מתח והגבר זרם. בצורתו האות אמור להיות זהה בכל המקרים (כולל אות מהיר...) לאות הכניסה. כל שוני יקבל ביטוי בנתון של אחוז העיוותים. נתון זה ברוב המגברים קטן מ-0.1%. האוזן שלנו לא מבחינה בעיוות (שוני) קטן מ-0.5% עד 0.2%. יצרנים מכובדים גם ויתרו מראש על נתונים של 0.001% (הניתנים להשגה בקלילות) לשם הדגש של ביצועים במישור אחר. השפעות מתח ספק על קדם מגבר, נכונים רק במגברים מוכללים. גם שם, היחס בין אות המוצא מהקדם מגבר למתח הספק פשוט זניח! למה? א. מפני שמדובר באות קטן, שה-MARGINE של ירידה של עשרות % במתח הספק לא ישפיעו עליו בכלל. ב. כי רוב המגברים בקדם באים עם נתון PSRR (POWER SUPPLY REJECTIO RATIO) של 100DB בתחום תדר השמע. וזה אומר יחס של אחד לטריליון.

ניסים ב.

New member
אולי תפנה אותי לספר שאחרי שאקרא

אותו, אתחיל להבין את מה שאתה כותב. או שאני צריך להתחיל ללמוד תואר חדש ?

תבין גם בלי בלי הספר ../images/Emo22.gif

שלום ניסים מגבר מעצם הגדרתו, מגביר אות. ההגברה נעשת בגודלו (מתח) ובעוצמתו (זרם). ברם, אם נקח את האות בכניסה ואת האות ביציאה ונשווה את צורתם, בהתעלם לחלוטין מגודלם, ההבדל ביניהם מוגדר כאחוז העיוותים. נתון זה מבוטא באחוזים ואוזן האדם לא מבחינה בעיוות נמוך מ-0.2%. רוב המגברים טובים יותר ומגיעים לאיכות של מאיות ואלפיות האחוז. לכן, ניתן להסיק מדעית שאות המגבר במוצא, זהה לאות בכניסה. בנושא ספקי כוח והשפעתם על הקדם, אם הם במארזים נפרדים, הם כמובן לא מושפעים כלל. אם מדובר במגבר מוכלל (INTEGRATED) ואותו ספק מזין את שניהם (שגם לא נכון), היות ואות הקדם נע ברמה של מילי-וולטים עד 2 וולט, ומתח ההזנה בד"כ +/- 15V, גם ירידה ל-12V מעומס על הספק בשל המגבר הספק, לא ישפיע על אות של 2V. הנתון האחרון, הוא נתון יחס של מגברי שרת שמציין את מידת השפעת ספק הכוח על האות המוגבר. נתון זה מותנה תדר וככל שהתדר עולה היחס קטן. בתדר השמע (תדר נמוך מאוד יחסית לתגובות של מגברים) היחס כל כך טוב (בסביבות ה-100 DB) שמידת השפעת מתח הספק על האות מגיע לידי אחד מטיליון. במילים אחרות, כל אחד מהטיעונים יכול להיות מוסבר טכנית/מדעית לרמה די פשוטה של הבנה, כדי להראות כיצד באמת הדברים עובדים במציאות. לגבי שימוש במונחים (PSRR), והיה ויתגלגל לידך קטלוג רכיבים או תפשפש ברשת תדע איזה נתון לחפש ע"מ לאושש או להפריך את דברי. מתגובתך אני מבין שחם היום בירושליים. ולגבי הנאמר, זה בסדר גמור: כתוב בסדר אבל אתה גמור...

ניסים ב.

New member
באמת הבנתי ../images/Emo13.gif אין כמוך...ואגב

אני לא גר בירושלים....עברתי לרמת גן

למעלה