האם הייתם מוכנים לקבל לראיון עבודה 0למשרת פיתוח)

arn1956

Member
בוגר חסר ניסיון בגיל 35 או 40?
או שלאדם כזה אין סיכוי?
האם הייתם מוכנים לקבל אדם כזה למשרת qa?

in bal1

Well-known member
בעייתי.מאותם סיבות שכתבתי קודם.אני אשה בת 51 ודווקא עכשיו אני מקבלת הרבה הצעות עבודה כי לדעתי מעסיקים אולי יעדיפו מישהו שכבר עבר את כל הדברים שצעירים לא עברו.לגבי הבחורה אם יש לה סביבה תומכת כמו הורים שיוכלו לעזור לה עם הילדים מצוין.

לאונידס

Active member
בעייתי.מאותם סיבות שכתבתי קודם.אני אשה בת 51 ודווקא עכשיו אני מקבלת הרבה הצעות עבודה כי לדעתי מעסיקים אולי יעדיפו מישהו שכבר עבר את כל הדברים שצעירים לא עברו.לגבי הבחורה אם יש לה סביבה תומכת כמו הורים שיוכלו לעזור לה עם הילדים מצוין.
לא נראה לי שמותר למעסיק לשאול שאלות כאלה, לדעתי בצדק.
אני חושב שאיסור אפליה בגלל גיל מין מצב משפחתי וכו' בהחלט מוצדק ולא צריך לחפש דרכים יצירתיות יותר או פחות לעקוף את האיסור הזה.

לאונידס

Active member
ולכן בעייתי
לדעתי לא בעייתי,
לדעתי התנהלות עם יושרה בסופו של דבר משתלמת - ויש לי מספיק ניסיון וידע כדי לבסס את הדעה הזו.

מעולם לא התחרטתי על כך שקלטתי עובדות ש"חשודות" ביציאה קרובה לחופשת לידה, שגם מימשו את ה"חשד" הזה (ויותר מפעם אחת),
מעולם לא התחרטתי על קליטת עובד מבוגר,
האנשים האלו היו מהעובדים היותר מוצלחים שהביאו המון לארגון.

Be1n

Member
זה לא רלוונטי עבורך, אל תנופף בזה, אבל גם אל תשקר.

אם יהיו מקומות שיפסלו אותך בגלל גיל (וכנראה שיהיו) אז פשוט תמשיך הלאה.

River2020

New member
השאלה היותר נכונה לדעתי זה האם הייתם פוסלים...
מבחינתי זה תלוי, אם ההבדל היחיד והעיקרי בינך לבין שאר המועמדים זה הגיל אז הייתי הולך עם האחרים, אם אתה מביא משהו מעבר שמבליט אותך אז למה לא

arn1956

Member
השאלה היותר נכונה לדעתי זה האם הייתם פוסלים...
מבחינתי זה תלוי, אם ההבדל היחיד והעיקרי בינך לבין שאר המועמדים זה הגיל אז הייתי הולך עם האחרים, אם אתה מביא משהו מעבר שמבליט אותך אז למה לא
נניח שקורות החיים דומים (הצעיר והמבוגר חסרי ניסיון) והפרופיל של שניהם מתאים למשרה. גם דרישות השכר שלהם זהות.
האם היית מזמן לראיון גם את המבוגר?

River2020

New member
נניח שקורות החיים דומים (הצעיר והמבוגר חסרי ניסיון) והפרופיל של שניהם מתאים למשרה. גם דרישות השכר שלהם זהות.
האם היית מזמן לראיון גם את המבוגר?
אני אישית מעדיף ראיון טלפוני של 10 דקות שכולל איזה 2-3 שאלות יחסית קלות כדי לסנן לפני זימון לראיון אמיתי ולראיון כזה הייתי מזמן, אבל נראה לי שאת המבוגר הייתי שואל שאלה אחת יותר קשה כי שוב, אם ההבדל היחיד/העיקרי זה הגיל אז הייתי מעדיף מישהו יותר צעיר, אבל אני לא חושב שאני זה דוגמא

vinney

Well-known member
אפשר לשאול למה היית מעדיף מישהו יותר צעיר דווקא?

in bal1

Well-known member
לא יודעת אם דווקא מישהו יותר צעיר זה בהכרח יותר טוב.אין לי משהו נגד צעירים יש לי 2 בנות במעגל העבודה אבל האדם בן ה 40 כבר אחרי כמה דברים שהצעיר אולי עדין לא הספיק.להקים משפחה,אני מניחה שלאדם בן 40 כבר יש ילדים די גדולים בבית ולא יהיו הפרעות מיצידם אבל מצד שני ירצה להוכיח שהוא עובד מסור כי יש לו ילדים בבית שהוא צריך לדאוג להם.
טיול אחרי צבא.שוב מניחה שהאדם המבוגר יותר כבר עשה את הטיול הזה.והצעיר ירצה מתישהו לצאת לטייל בעולם.שזה מצוין אבל מה עם המשרה?

למעלה