האם היהדות היא דת בלבד, או שמא אומה או עם ?

הפעם אתה לא הוגן כלפיי

אני את השורה הראשונה שמתי בראש בכוונה תחילה ואת השנייה הכנסתי בקטנה בהפוך על הפוכה. ומצד שני אני מעדיף את המיתולוגיקה שלי על פני ההגדרות של האקדמיה העולמית למדעי הלאום והנפש.

SupermanZW

Well-known member
אך מה לעשות ומדובר בהגדרה אקדמית?

על כן ההגדרה היא בידי האקדמיה, לא בידי המיתולוגים ולא בידי שונאי היהודים שהזכרת.

וכאן לדעתי טועה אתה.

האקדמיה מחליטה על מי יקבל פרס דונקלמן למינהל ציבורי או מי יהיה הדיקן בפקולטה למדעי הפלסטיק הצ'רקסי.

מישל A

New member
האקדמיה קובעת את זהותנו את דתנו את הלאום

שלנו, את היותנו עם? סלח לי היהדות שלי התנ''ך שלי והאלוהים שלי קודמים לאותה אקדמיה..

העניין אצלו שהוא לוקח את ההגדרה מהמילון

משווה עם מה שרואה אצלנו. פוסל על סמך הסעיפים שלא מתאימים להגדרה ומתעלם מכל הסעיפים שההגדרה לא מסוגלת להכיל. והוא צודק מבחינתו. וטועה מבחינתנו.

golanwalker

New member
העם היהודי לא צריך אישור מאף אחד לעצם קיומו!!

ואילו הפלסטינים כן!!! הא-הא!

SupermanZW

Well-known member
אתה מוזמן גם לחפש היכן טענתי שהפלסטינאים הם

עם. אני מבטיח לך שלא תמצא כי מעולם לא טענתי דבר כזה, אבל מה לעשות, המקלדת סובלת הכל.

ziontrain

New member
ויתרתי?אני זוכר היטב שאינך מכיר בפלסטינים כעם

רק שאני גם זוכר שלפי הדמגוגיה שלך מתבטלים רוב עמי העולם,ולכן כתבתי שהמקלדת סובלת הכול

SupermanZW

Well-known member
הראה לי כיצד "ביטלתי" את רוב עמי העולם

עודני ממתין.

TaL53

New member
אם נלך לפי הקרטריונים שלך

גם האיטלקים אינם עם וגם לגבי האירים אני בספק. אבל מאחר וזכות ההגדרה היא עצמית ולא תלויה בקרטריונים אז גם היהודים וגם הפלשתינאים הם עם כול עוד יש להם תודעה לאומית.

קיים עם אירי וגם איטלקי

כמו שקיים אגב עם ערבי, עם גרמני, עם אתיופי . לגבי היהודים, כאן אנחנו מסכימים כמובן, ולא מהיום...

ziontrain

New member
איני ממציא דבר...זאת ההתמחות שלך

לפי הקריטריונים והצורה שבה שללת בעבר את העם היהודי כעם,ניתן לשלול למעשה כמעט את כול עמי העולם,אבל תרגיש חופשי להמשיך להמציא ולעוות את האמת

למעלה