האם הגיע הזמן לבטל את צפירות ימי הזיכרון? כנסו להסבר

Shpakovich

New member
האם הגיע הזמן לבטל את צפירות ימי הזיכרון? כנסו להסבר

לא, אני לא אומר לבטל את ימי הזיכרון, או אפילו את דקת הדומיה. ואני ממש לא מזלזל בזכר הנספים בשואה, והחיילים שנהרגו.

א-ב-ל אני לא מבין מה הטעם בצפירה! ברוסיה מכבדים את זיכרונם של אלה שנהרגו במלחמת העולם השנייה בדקת דומיה, אך דקת דומיה זאת לא מלווה בצפירה.

הדקת דומיה היא מטרד רעש! נכון, חלק ינסו להיות פופוליסטים ובסגנון רגב לתקוף כל ביקורת על הצפירה, אך הנה העובדות!

הצפירה יכולה לעודד התקפי חרדות בקרב אנשים עם מחלות נפשיות בעיקר כאלה שבילו זמן במקלטים; הצפירה יכולה להעיר תינוקות; הצפירה יכולה להבהיל זקנים שלא בדיוק מסתכלים על הלו"ש.

אם תתקיים דקת דומיה בשעה מוסכמת, ובקול ברמקול פשוט יודעיו על דקת הדומיה, האם לא תעמדו? אני בהחלט אעמוד. אז מה הטעם במטרד הרעש?

נ.ב. לצפירה עצמה אין קשר ליום הזיכרון! זאת צפירה שבמקור שומשה כדי להזהיר מפני הפצצה. אין שום קשר בינה לבין השואה או חללי ישראל!

סתוונית333

Well-known member
כאן זה לא רוסיה !

בעניין עתירה לבג"ץ שביקשה לתחום את השמעת הצפירה רק למרחב בו מתקיימים טקסי זיכרון, כתב השופט צבי זילברטל:

"הצפירה בימי הזכרון מבטאת ומסמלת את הסולידריות של כלל חלקי העם, על מגזריו השונים, עם זכרון הנופלים והנספים, ומושמעת בהשראתה של הוראת חוק העולה בקנה אחד עם ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אמת, אין מדובר ב"דומיה" גרידא, עליה הורה המחוקק, אלא דווקא בצפירה המלווה את דומיית הציבור, מכריזה עליה ומדגישה אותה. הנה כי כן דומה, כי מדובר ב"דומיה זועקת" – ביטוי חי לתחושת הכאב הקולקטיבית על המתים... כאב שאינו תחום, ואינו צריך להיות תחום, ל"מקומו הטבעי" – טקסי הזכרון בלבד"... אלא דווקא "מקומו הטבעי" הוא המקום בו יש לבטא את הכאב הקולקטיבי – המרחב הציבורי... מדינות דמוקרטיות שונות, מלבד ישראל, בוחרות לציין ימים מיוחדים בחייה של אומה דווקא במרחב הציבורי - אם באמצעות צפירות או מאפיינים ווקאליים אחרים... הצפירה אינה "פולשת" אל המרחב הציבורי, אלא מבטאת אותו רגע אחד בו האומה מתאחדת ומתייחדת במרחב הציבורי עם זכרון בנותיה ובניה שנפלו במערכות ישראל ובפיגועי הטרור, ושנרצחו בשואה. בכך לא נפגעת כל זכות של מי שאינו מעוניין להיות שותף לאותו רגע קשה ומאחד, אף שהדומיה הקבועה בחוק מתבקשת ומחייבת."

ו כביכול "העובדות " שהבאת הן לא יותר מאשר תירוצים פרי מוחך הקודח.

Shpakovich

New member
תגובה פופוליסטית, תוצאה של אי-יכולת לפתוח את הראש

זה לא רק רוסיה, גם באנגליה ששם חייתי זה ככה, וברוב העולם.

אין שום היגיון לצפירה שמטרתה להזהיר מפני הפצצה!

כל מה שכתב השופט "הנכבד" הן פרשנויות מפרי עטו; הבעייה היא ששופט אמור להיות יישות אובייקטיבית, ולא משורר. אלה שמכירים את הקריירה של השופט יותךר מקרוב, יודעים שמדובר במישהו שאף פעם לא היה לו את האומץ לקבל החלטות אנטי-ממסדיות. למעשה, זאת הסיבה לקריירה המצליחה שלו.

הצפירה מהווה מטרד עבוד קשישים רבים, עבור אנשים עם בעיות נפשיות שזה יכול לעורר התקפי חרדה, תינוקות ישנים, ואין לה שום היגיון.

אם את רוצה צפירה... את מוזמנת להפעיל אחת במחשב שנייה לפני תחילת דקת הדומייה. אך אין היגיון אמיתי מאחורי הצפירה.

סתוונית333

Well-known member
קח תקרא ינוקא "איש העולם הגדול "

צפירת זיכרון או צפירת דומייה היא קול צופר המושמע לזמן קצוב של דקות אחדות אשר באה לציין אבל ציבורי. במהלך הצפירה נוהגים השומעים לחדול מכל עיסוק (דוגמת עבודה או נסיעה) ולעמוד במקומם. אף כי ציון דקת דומייה הוא נוהג מקובל בעולם, בפרט בארצות המערב, הנוהג ללוות את דקת הדומייה בצפירה נעשה נדיר בשנים האחרונות. בארצות בעלות מסורת נוצרית יש נטייה להחליף את צפירת הזיכרון בצלצול פעמוני הכנסיות, שהוא נוהג נוצרי ותיק לציון אירוע בעל אופי ציבורי, בפרט אבֶל ציבורי. ביפן נהוג להכות מכות קצובות בגונג בעת דקת דומייה, בהתאם למסורת המקומית.

צפירות זיכרון בישראל נשמעו לראשונה בנובמבר 1949 בזמן קיומן של הלוויות חללי קרבות ביוזמתן של מספר מועצות מקומיות בישראל, על פי הדוגמה שהייתה נהוגה בבריטניה באותה העת. דפוס זה אומץ שנה לאחר מכן במסגרת הטקסים הממלכתיים שנערכו לזכר חללי מלחמת העצמאות, ועם קביעתו של יום הזיכרון ב-ד' באייר שולבה צפירת הזיכרון בטקסי יום הזיכרון. בשנת 1953 הוארכה הצפירה ל-3 דקות ואילו בשנת 1958 קיבלה הממשלה את המלצות ועדה שדנה בדבר וקבעה את הצפירה למשך של שתי דקות.‏[2] בעבר, בנוסף לצפירה המושמעת בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ובבוקרו במהלך טקסי הזיכרון, נהוג היה להשמיע צפירה שלישית לציון תום יום הזיכרון ותחילת יום העצמאות. ביקורת קשה על המעבר החד שגרמה צפירה זו בין תוגת היום לחגיגות העצמאות, הביאה לביטול הנוהג בתחילת שנות ה-80. בשנת 1959 נקבעה צפירת זיכרון גם ביום הזיכרון לשואה ולגבורה.

(ויקיפדיה)

אז אולי נחליף את הצפירה במאפיין הישראלי הזה -------->

Shpakovich

New member
המקור הבריטי הוא בדיוק ההוכחה שצפירה בישראל היא דמיקולו

למה אתה חושב שנפטרו מזה בעולם המפותח? ב-ג-ל-ל ש-ז-ה מ-ט-ר-ד!
&nbsp
אתה יודע למה בבריטניה השתמשו בצפירה?! בגלל שבריטים רבים מתו בהפצצות, הפצצות שבזמנן נשמעה הצפירה הנ"ל. כשאנשים נשלחו לאושוויץ, לא הייתה צפירה! גם לא כשיהודים נקברו בבורות באוקראינה.

סתוונית333

Well-known member
הקשה בגונג היא לא מטרד וצלצול פעמונים הוא לא מעצבן?

הם החליפו את הצופר ברעש אחר.

Shpakovich

New member
פעמונים הרבה פחות מעצבנים מאשר צפירה

ובטח שלא יעוררו חרדה באף אחד; יש סיבה שהחליפו לרעש הזה.
&nbsp
אבל מה שאני מציע זה פשוט לעשת דקת דומיה מכובדת בשקט, בלי איזה סירנה מטומטמת שאם כבר לא נותנת לחשוב ולהתרכז.

סתוונית333

Well-known member
הם לא פעמוני רוח שמשמיעים קול נעים אלא

פעמוני כנסיה שצלצולם מחריש אוזניים .
כדור נגד חרדה יעשה את העבודה בשבילך.

Ron W

New member
חשבת מה זה לצפור בכל מרחבי רוסיה ?

רצוי מאוד מאוד מאוד שהצפירה תעורר התקפי חרדה
אצל כל הימנונים שחושבים שצריך לחיות על החרב והאויב שונה מהם.
שיחושו קצת על בשרם את הפחד מפני הפצצה מקלטים וטילים
זו בדיוק ההצדקה לצפירה - שעכשיו הזמן לפעול כדי שלא יהיו מלחמות ושואות
לצאת מהמצב הפסיכוטי,שהאדם נועד לחיות בתוך עמים שנלחמים זה בזה

Shpakovich

New member
אני מזדהה עם דעותיך... אך גם תגובתך פופוליסטית

לימנים ההזעקה לא תעשה שום רגשות אשם, היא רק תעורר תגובה אלימה מהם, וזה ברמת ריפלקס אצלהם, כמו הכלב של פבלוב.

דקת הדומיה לא אמורה להיות "דווקא"!

מי שכן מקבל התקפי חרדה זה אנשים שסובלים מבעיות נפשיות, קשישים שלא מבינים מה קורה, או תינוקות.

כלומר, השכבות החלשות ביותר הן היחידות שחשות חרדה.

Ron W

New member
תשמע שעות מוזיקה טרנס משכנים - זה עושה בעיות

הפרבולה

New member
אי אפשר לצאת מהמצב הפסיכוטי של מלחמות ואיומים

עלינו אם זאת באמת המציאות.
עדיף לחיות על חרבינו מאשר לקבל את תנאי "השלום" של הערבים (נסיגה מלאה לקווי 67 + עקירת 700000 יהודים + "זכות השיבה" ) .
&nbsp
סביר למדי שאם נענה לדרישות "השלום" של הערבים אז לא נשרוד פה ונתגעגע לימים שבהם חיינו על חרבינו.

Ron W

New member
אתה מוכיח מתמטית את התאוריה שהעליתי בבחינת עבודת גמר מדופלמת

אני לא רטוריקן או פסיכיאטר אבל אנסה לפרק את הנוסחה
א. האיומים אינך עליך -אלא בין מנהיגים שהציבור נוהר אחריהם
ב. מכאן כשהמנהיגים יאלצו לשנות את תפיסת האיומים ו/או הדרישות
יתקבלו התנאים לפשרה הוגנת ומשתלמת כמו בכל הסכם בין שכנים
ג. המציאות נקבעת ע"י תודעה בתקשרת. - להסברה תפקיד מכריע.
לפיכך פתוחה הדרך לשנוי תפיסת הציבור ושנוי ההנהגה בהדברות
לא בשיטות חיסולים כפי שנוקטת ישראל נגד החמס וחיזבללה
בכך אף עוררה יותר את הטרור והצדיקה אותו.

כהמחשה צפון קוריאה מנתקת את אזרחיה מהאינטרנט כדי
למנוע את ההסברה
ד. ברגע שאתה כאזרח לדוגמא, בעל השפעה נעול על הפסיכוזה של אלימות
אתה מקבע ומשריש את שליטת ההנהגה באמצעות טרור ופרוטקשן.

רוב הזמן נח

Well-known member
הסכסוך הוא בין עמים, בין דתות ובין שוני תרבותי

אין לו קשר ישיר למנהיגים.
סוג המנהיגים שבכלל עולים בכל מדינה הוא בגלל כל השוני הזה.

הסכסוך עם הערבים האלה יוכל להגיע לסיומו ברגע שהערבים יתחילו לחיות בצורה תרבותית.
זאת אומרת, בדמוקרטיה עם חופש ביטוי וזכויות אדם (במיוחד לנשים ולהומואים)

כל עוד הערבים המוסלמים לא חיים לפי התרבות הזאת, אז אין אפשרות של דו קיום איתם.
(אלא אם כן אתה רוצה לשנות את תרבותך לזו שלהם. ואף בר דעת לא מוכן לעשות דבר שכזה)

Ron W

New member
אין חיה כזאת עם - זו המצאה מניפולטיבית של מנהיגים שרלטנים

אתה לא מהעם שלי מצטער לא מוכן להשתייך עממית לאף אחד מהכותבים כאן
בעמידה בצפירה אני לא מביע שום נאמנות לאף אחד אלא נמנע
מלעורר מהומות של נאמנים הזויים. אישית גם לא הייתי מעיר למי שיתיישב
אני מנצל את הצפירה לכוון את המחשבה לקורבנות ההסתה הלאומית
שאתה שותף לה בלב כבד. צא מהפסיכוזה אין בעולם חיה שנקראת עם
כולנו בני אדם שבויים של המינוח עם שהמציאו השליטים צמאי הכח והרודנות.

Ron W

New member
ציטוט "סוג המנהיגים שבכלל עולים בכל מדינה הוא בגלל כל השוני

כמעט הייתי מסכים איתך.. בשל התפיסה הלאומית שלך אתה מצליח
להשניא את הגרמנים כפי שרובינו נוטים בטעות.
לפי טעונך היטלר עלה בגרמניה כי הם גזענים ונאצים מיסודם.
רבין עלה בישראל כי היהודים בוגדים וראויים להירצח כמותו.
סטאלין עלה ברוסיה כי הם כולם מטורפים חסרי מעצורים שתלטנים.
דבר בשם עצמך - אני ואתה לא חולקים לא עם ולא נעלייים.
אין לי ולך שמץ מאותה תרבות. אין לי זהות למיליוני חרדים, ערסים
ועוד מרכיבים בזהות העם שהמצאת. אתה כותב כמו מסומם
תעשה הפסקת קפה ותחשוב אין שום משותף לאנשים בעם
מעבר לידע בשפה המדוברת והכרות עם הסובבים השונים !
גם לערבים יש המון שבטים שונים וביניהם אנשים עם זהות משלהם.
לצפון קוריאנים יש קין גו'נג שהשתלט עליהם בדיוק כמו נתניהו בישראל
ההשתלטות העוינית על מוחך המסויד כוללת שטיפת מח באמצעות ישראל היום
עד סתימת פיות של כל מי שמעלה טיעונים נגדו וגרושו מהמפלגה.
להלן ליברמן ישראל ביתינו גדעון סער כחלון עדסגן הרמטכל
סכנת המונרכיה ממשית ומינוח העם הוא המאפיין הראשי לתהליך.

למעלה