האם דודי שמש של כרומגן בפועל עמידים יותר משל שאר היצרנים ?

רשר

Well-known member
מנהל
בתודה מראש
דוד חשמל/שמש יאריך חיים אם יצופה מבפנים בהגנה מתאימה
מתאימה :
1בטון בעובי 9-10 מ"מ (מקובל כיום רק 1-2 מ"מ שנשבר מהר מתנודות חום ולכן יש לו כל מיני שמות מוזרים וריח מיוחד ),
2 אמאיל עמיד בחום ולא רגיש לכלום 20 שנה,
כל זה בתנאי שבהזדמנות ראשונה מנקים את הדוד ומכניסים גוף חימום חדש ללא שרוול החמם!
יצרנים - כרומגן, ירדן, רק אמאיל, אחרים עדיין משתעשעים בלקוחות עם כל מיני צפויים מוזרים ואף יש אחד ללא כל ציפוי,
חשוב יותר מהכל לוודא שיש לחץ תקני באזורך כי לחץ גבוה בצרוף אבנית לתקיעת פורק הלחץ מביאה לדוד קרוע במקרה הזול או מתפוצץ במקרה הרע,
אם הלחץ אצלך גבוה מהתקן התקן ווסת לחץ בכניסה לבית,
הסבר קצר - אם בישוב יש הפרשי גובה של 40 מטר בתוך שכונה ושולחים לעליון 4 בר הרי התחתון יקבל 8 בר וזה לחץ מסוכן שמביא לדודים נזק,
בשכונה הקטנה שלי יש הפרש גובה 35 מטר ולכן כבר החלפתי 3 דודים ב25 שנה בגלל בקע בדופן וחוסר טרמוסטט לשמש,

דוד חשמל/שמש יאריך חיים אם יצופה מבפנים בהגנה מתאימה
מסכים איתך, אבל רק חלקית.
נכון שהציפוי חשוב. אבל בחלק גדול (רוב?) מהמקרים שיצא לי לבחון את סיבת המוות, היא היתה ממקור אחר כגון חלודה/פריצה בחיבור אחד הצינורות לדוד או בפלאנג'.

יש לי כרגע דוד אמקור בן משהו כמו 7, ולפני כמה שבועות נאלצתי להחליף גוף חימום. הציפוי הפנימי אמייל והיה במצב חדש. אבל - רכיבים אחרים היו באיכות ירודה ביותר. למשלף הפלסטיק של שרוול החמם כבר התפורר ברובו לאבקה, ומן הסתם היה במצב הזה הרבה זמן. לאמקור אפשר להתקין רק גוף "מקורי" (לא תואם לסטנדרט), והגוף החדש נראה שמיוצר בעבודת יד בגן ילדים בהודו. הכל רופף, הרכיבים לא מתאימים זה לזה, ומוחזקים ביחד עם אזיקונים...
גם התקנת הדוד, שנעשתה ע"י צוות של אמקור, נעשתה עם תושבת שלא מתאימה לצורת הגג. חוט ההארקה רק הונח במקומו, בלי להדק את הבורג, וכו' וכו'.
בקיצור - אני חושב שלשאלה המקורית, של אורך חיים, יש כמה מרכיבים, מעבר למצב הדופן.
(לצערי אני לא יודע את הסטטיסטיקה)

רשר

Well-known member
מנהל
מסכים איתך, אבל רק חלקית.
נכון שהציפוי חשוב. אבל בחלק גדול (רוב?) מהמקרים שיצא לי לבחון את סיבת המוות, היא היתה ממקור אחר כגון חלודה/פריצה בחיבור אחד הצינורות לדוד או בפלאנג'.

יש לי כרגע דוד אמקור בן משהו כמו 7, ולפני כמה שבועות נאלצתי להחליף גוף חימום. הציפוי הפנימי אמייל והיה במצב חדש. אבל - רכיבים אחרים היו באיכות ירודה ביותר. למשלף הפלסטיק של שרוול החמם כבר התפורר ברובו לאבקה, ומן הסתם היה במצב הזה הרבה זמן. לאמקור אפשר להתקין רק גוף "מקורי" (לא תואם לסטנדרט), והגוף החדש נראה שמיוצר בעבודת יד בגן ילדים בהודו. הכל רופף, הרכיבים לא מתאימים זה לזה, ומוחזקים ביחד עם אזיקונים...
גם התקנת הדוד, שנעשתה ע"י צוות של אמקור, נעשתה עם תושבת שלא מתאימה לצורת הגג. חוט ההארקה רק הונח במקומו, בלי להדק את הבורג, וכו' וכו'.
בקיצור - אני חושב שלשאלה המקורית, של אורך חיים, יש כמה מרכיבים, מעבר למצב הדופן.
(לצערי אני לא יודע את הסטטיסטיקה)
יש אוגן מתאים לסטנדרט וגם לאמקור (חורים אובליים), ודוד אמאיל שלהם יהיה טוב כמו כל אמאיל אחר,
ככל הידוע לי לאמקור אין צוותים שעובדים רק איתם אלא סוכנים אזוריים וצוותי התקנה שמתקינים כל שהלקוח מבקש ומשלם, במקרה ואינו מבין יתקן הציוד הזול ביותר,
כאמור לא להכניס חמם לדוד - זה תרגיל שיווק מעולה שנועד לקצר חיי דודים ולהביא רווח לכל העוסקים בתחום,

תודות למשיבים.
הבנתי בנתיים שדודי נמרוד מיוצרים בטכנולוגיית הזרקת אמאייל במקום אמייל הואקום המקובל
האם טכנולוגיה זו עדיפה גם לדעתכם ?

רוני1955

Active member
זה ממש לא משנה איך האמייל מגיע לצד הפנימי של הדוד. הזרקה, שאיבה, או כל דרך אחרת. מישהו כתב שהבעיות בדוד מתחילות בניפלים, וזה נכון. הניפלים עשויים פלדה, והחיבורים של הצנרת יעשויים פליז. יש ביניהם הפרש פוטנציאלים חשמלי. זה אומר קורוזיה מוגברת בהברגות של הניפלים. לכן, חייבים לדרוש מהמתקין לשים בושינג מעבר מפלדה. הוא ישמש כ"קורבן", והוא יאכל. אפשר בקלות אחר כך לפרק אותו ןלהחליף, ולא להחליף את כל הדוד.

זה ממש לא משנה איך האמייל מגיע לצד הפנימי של הדוד. הזרקה, שאיבה, או כל דרך אחרת. מישהו כתב שהבעיות בדוד מתחילות בניפלים, וזה נכון. הניפלים עשויים פלדה, והחיבורים של הצנרת יעשויים פליז. יש ביניהם הפרש פוטנציאלים חשמלי. זה אומר קורוזיה מוגברת בהברגות של הניפלים. לכן, חייבים לדרוש מהמתקין לשים בושינג מעבר מפלדה. הוא ישמש כ"קורבן", והוא יאכל. אפשר בקלות אחר כך לפרק אותו ןלהחליף, ולא להחליף את כל הדוד.
אצלי , בבניין של למעלה מעשרים שנה ,חלק ממחברי האינסטלציה : צנרת פלדה - ברזי ניל
והשעון - צנרת פלדה הם מפליז וללא סימני קורוזיה.
איך ניתן להסביר זאת ?

האם האמייל הכחול היחודי לכרומגן אכן מהווה יתרון בכל הנוגע לשמירת איכות המים ?

רשר

Well-known member
מנהל
האם האמייל הכחול היחודי לכרומגן אכן מהווה יתרון בכל הנוגע לשמירת איכות המים ?
צבע אמאיל לא משנה את תכונותיו העיקריות לכן עם כל הכבוד לכרומגן (יש לי אחד על הגג) זה חסר משמעות

למעלה