האם גרושין מובילים לחיים מאושרים???

galia1962

New member
האם גרושין מובילים לחיים מאושרים???

לא בהכרח- וזאת על פי מחקר שפורסם בעיתון "את" האחרון. לפי כותבת המאמר ,על=פי מחקר שעקב במשך 5 שנים אחרי 645 זוגות שדיווחו שהם לא מאושרים בנישואים שלהם, שחלקם התגרש עקב כך,ניתן היה לברר אם הגרושים הובילו לחיים מאושרים יותר. והתוצאות היו מפתיעות. אלו שהתגרשו לא היו מאושרים יותר אחרי חמש שנים מאלו שנשארו נשואים, על פי כל אחד מ-12 המשתנים של הפסיכולוגיה המודדים אושר הסיבות לכך היו שרק בין 20-50 אחוזים מוצאים בן זוג אחר ואהבה טובה יותר , כל השאר נאלצים להתמודד עם בעיות חדשות ומעיקות לא פחות, בדידות, קשיים כלכליים וגידול הילדים לבד. סיבה נוספת היא חזרה לאותם דפוסי התנהגות ופתרון בעיות שגרמו להם לא להיות מאושרים בנישואים. נתון מפתיע אחר , שמקרב הזוגות שנשארו משואים שני שליש אמרו אחרי 5 שנים שהם כן מאושרים בנישואים!!! והסיבות לכך יו בד"כ אחת משלוש: א. הסיבה למשבר ולמתחים התפוגגה עם הזמן, חלק מהסיבות נעלמו עם השנים ב. טיפול זוגי ועבודה משותפת לחיזוק הקשר ולפתרון בעיות ולשפר את התקשורת ג. אושר אישי-היכולת להיות מאושרים כל אחד בזכות עצמו ללא קשר לבן הזוג וכך יש שיפור בחיים האישיים גם אם יש בעיות בנישואים ואלו שהתמידו בנישואים למרות הקשיים חייהם הפכו מאושרים יותר באופן אישי, וביחוד בהשוואה לאלו שהתגרשו... כותבת המאמר מסייגת את תמיכתה בהמשך הנישואים במקרים של אלימות. נראה לי שיש פה בהחלט חומר למחשבה- על הקלות הרבה מדי של פרוק מסגרות ומערכות יחסים... לי המאמר הזה גרם לחשוב... מה איתכם???

dganit33

New member
לא../images/Emo70.gif

אני זאת שמובילה את עצמי לחיים מאושרים יותר.... הגרושין..זה רק תחנה בדרך..שלי...לחיים טובים יותר..

החתולית

New member
במקרה הפרטי שלי

כן... הגירושים הובילו לחיים מאושרים יותר. זה הרי לגמריי אינדיבידואלי - יש זוגות שעם מעט תשומת לב והרבה טיפול משפחתי, יכולים לשקם את הזוגיות שלהם. המקרה שלי היה אחר. והרי ברור לנו, שכל מקרה לגופו ושאין הכללות...

galia1962

New member
../images/Emo140.gifגם במקרה שלי-אבל...

המאמר גרם לי להרגיש שאם היינו עולים על הבעיות שלנו בזמן- לפני הפיצוץ, זה בהחלט היה בר שיקום- אבל זה כבר עבר שהיה ואיננו.. עם הפנים קדימה , יודעת שקשיים ומהמורות יש בכל מערכת זוגית- והנטיה שלי לשבור את הכלים בגלל כל כעס או מריבה היא ילדותית , וגם לא נכונה. ובמערכת היחסים שיש לי כיום, יודעת שהאהבה והחיבור האמיתי שיש ביננו , שווים את ההשקעה, את היכולת להתפייס ולמצוא את הדרכים שבהן לשנינו ימשיך להיות טוב בתוך הקשר... וגם אם קל יותר לפעמים להחליט שזהו- שבטח בחוץ יש משהו אחר טוב יותר, יודעת היום שהסיפוק האמיתי-הוא לבנות ולחזק ולטפח ולצמוח בתוך הקשר- כל עוד הוא קשר של אהבה ובחירה הדדית

Amoureuse

New member
דווקא המקרה שלך מראה...

כפי שאת מתארת אותו - שאת לא חוזרת על דפוסי התנהגות לא נכונים, וכן הפקת לקחים, ובהחלט את יכולה להיות מאושרת יותר. בהרבה מקרים ניתן להסתכל אחורה ולחשוב איפה היה ניתן עדיין להציל את הנישואים שהיו, אבל זה לא קרה ולא נעשה, ואז נוצר המצב שגירושין כבר עדיפים.

deena

New member
קלות רבה מדי בפירוק?

אוי כמה היה קשה הפירוק....... אבל חוץ מזה- אני מאמינה שלא משנה כמה זמן הייתי נשארת נשואה- המצב היה רק הולך ומחמיר, ולא להיפך. אני מאמינה שהרבה מאוד אנשים נשואים טוענים לאושר- למרות שהם ממש לא מאושרים, אבל מאמינים שהכל עדיף על פירוק. אני מאמינה שיש המון סוגים ורמות שונות של אושר, ושזה רק עניין של זמן עד שכל אחד ירגיש שהגיע לסף המספק אותו, ואף עובר אותו. אושר זה עניין של פרספקטיבה, ועניין של עונה.(לחלק זה עניין של שוקולד)

הכל יחסי

הכל ענין של המקום בו עמדנו לפני הגירושים. בשנה האחרונה לפני הגירושים היה לי כל כך רע עד שאמרתי לעצמי שעדיף שיהיה לי רע לבד-עם תקווה מאשר שיהיה לי רע ללא תקווה-איתו . העדפתי לבחור בתקווה.

תלוי איך מסכלים על זה

יש הרבה דברים שהפכתי לאחר גירושיי להיות בהם הרבה יותר מאושרת, גיליתי בעצמי יכולות, עצמאות להחליט, חיסול החובות, התפתחות עצמית וכד'... יש מצבים שבהם אני לא מאושרת כפי שהייתי כשהייתי נשואה: ההתמודדות היומיומית הקשה, גידול הילדים לבד, הבדידות לפעמים... לכל מטבע יש 2 צדדים.

גירושין=אושר?

אני בדיעה שלא בהכרח מאושרים אחרי גירושין.הכל תלוי ביכולת של האדם להבין ולהכיל את המצב הנתון. אישית מכירה בנות שחשבו שאחרי הגירושין מחכה להן גן עדן.אבל נוכחו לדעת שהגיהנום קרוב יותר ומאוד מצטערות שלא נלחמו על המסגרת. אבל שוב כל מקרה לגופו.

t o t a l

New member
וואו

שום דבר לא מובן מאליו. כפי כשנישואים הם לא ערובה לאושר....כך גם לא גרושין. באמת חומר חשוב להבנה. מי שמנער מעצמו אחריות...ואומר כלאחר יד שהמחקר לא רלוונטי לגביו....חוטא לעצמו.

ח ב ר מ ן

New member
זה תלוי...גירושים לא בהכרח.מביאים

לאושר,ואם אפשר להימנע מזה זה עדיף.ולא רק בגלל הילדים..לבנות חיים מחדש זה לא תמיד קל..

גליה

בשבועיים האחרונים מצאתי את עצמי כמה פעמים תוהה על כל העצות שנתנו שקיבלנו "דלת נפתחת דלת נסגרת" וכל מיני קלישאות כאלה והמאמר הזה שוב מעלה אותם את אותם השאלות והשאלה הכי גדולה מבחינתי היא האם באמת נפתחה לנו דלת..

galia1962

New member
טלה האמת שהופתעתי-זו פעם ראשונה

שנתקלתי במחקר כזה מקיף שגם בדק לעומק את הנושא-במציאות לא בתאוריה. והמסקנות היו מפתיעות מאוד לגבי. לי זה ברור שאם היינו עולים על כל הבעיות שלנו לפני הפיצוץ-ניתן היה לשקם. ואין ספק שבשיקום נישואים יש אושר גדול יותר לכולם. היום גם אני וגם ה-X שלי במקום אחר לי לפחות, המאמר פקח את העיניים לגבי החשיבות והסיפוק בלהגן ולטפח את הקשר העכשווי שלי. כי לפרק , בהרגשה שבטוח תמיד יהיה משו יותר טוב-זו טעות. החוכמה היא למרות הכעסים שלפעמים יש-כשהבסיס הוא נכון וטוב למצוא את הדרך בתוך המסגרת

יערית

New member
ואני גיליתי...

בכמה בחודש חודשיים האחרונים שלי ואף מגילוי מעמיק אמש שהיה לי... שאם אדם לא שלם עם עצמו....הוא לא יגיע לשלמות בזוגיות, אם אדם בחלקו עדיין לא סגר מעגלים עם מסגרות קודמות שלו, הוא לא יכול לפתוח שום דלת אחרת ואף להיכנס בדלת פתוחה. כנראה שרבים מאיתנו לא עושים עבודה עצמית, רבים מאיתנו מתנערים מאחריות אישית ל"הרס" בזוגיות, רבים מאיתנו עדיין לא הגיעו למודעות עצמית ואיך להתחבר לאני שלהם. הכל למראית עין,סדנאות על סדנאות אבל עולם כמנהגו נוהג. אנשים יתגרשו פעם אחר פעם,יאהבו אחד ואחרי בזיק וחצי יאהבו אחר... טעות בסיסית שאותה יש לתקן..וכל עוד זה לא נעשה האושר הפנימי של האדם,לא יוכל לעמוד במעמד זוגי ולחוות לתווך ארוך ועמוק אושר . אני את שלי גיליתי...אני את שלי יעשה.

מסכימה כל כך

לקיחת אחריות על חלקי בגירושים היתה אחת התובנות הכי חשובות שקיבלתי אחרי ועבודה על עצמי לשנות ולשפר (עדיין נמשך) זה הדבר הכי חשוב שקורה לי מתוך תקווה והבנה שהזוגיות הבאה שלי תהיה אחרת (וטובה יותר). לפני שנפרדנו חשבתי שהיה עדיף לנסות ולתקן מאשר לשבור את הכלים. אבל היום למרות הקשיים, חושבת שזה היה נכון יותר ואני בוודאי מצאתי את עצמי. אני לא בטוחה שהייתי עושה את כל הדרך הזאת אם לא הייתי עוברת את הגירושים.

למעלה