האם גם אצלכם אין חובת הדלקת מצלמות?

דיברגנט חדש

Well-known member

מורה אחת בזום מדברת ל-30 מסכים שחורים

רותי ליבנת, מורה לאזרחות בכיתה י', העלתה פוסט עם תמונה של שיעור שבו כל המצלמות כבויות, וכתבה: "זה מעליב, מייאש ועל גבול המשפיל". בריאיון ל-ynet היא אומרת: "רציתי לאפשר הצצה אמיתית למצב המורכב הזה שאנחנו לא מדברים עליו מספיק. כאילו התרגלנו שככה זה וזהו"​

ליאת עברי עיני
פורסם: 21.01.21 , 09:47"תלמיד אחר תלמידה, כיתה אחר כיתה, בית ספר אחר בית ספר, הגיפו את המסכים והשאירו את המורים חשופים לעיני עשרות עיניים בלתי נראות", כך כתבה בפוסט רותי ליבנת, מורה לאזרחות, מנחת הורים ופעילה חברתית בתחום ההורות והחינוך.
עוד היא כתבה בפוסט, שגרר מהר מאוד מאות תגובות ושיתופים: "אי חובת הדלקת המצלמות נותרת בעינה, ואינספור אנשי חינוך והוראה משלמים על זה יום-יום ברווחה הנפשית שלהם. אבל מילא אנחנו, המבוגרים, שמשלמים את המחיר. מה לגבי הילדים? מה הם לומדים עלינו, על עצמם, על חינוך ודוגמה אישית, על ערכים כמו כבוד, על מאמץ אישי וקבוצתי, על לא לוותר כשקשה, על מנהיגות, על לתמוך במי שרע לו?
"איך נבנה יחסים מאחורי המסך? איך ניצור תחושת שייכות וקהילתיות? איך נילחם בניכור ובדכדוך? איך נדע אם מישהו רק מתפנק במיטה עכשיו או כבר ויתר לעצמו ומאותת מצוקה?"
 
למעלה