האם בנאדם אובססיבי מושך אליו גם כאלו אנשים?

alice1803

New member
האם בנאדם אובססיבי מושך אליו גם כאלו אנשים?

הרי לא יכול להיות שדווקא אנשים בעלי אופי רכושני או אובססיבי, תמיד ימצאו את עצמם בדרך אליי, וכאילו דורשים ממני המון תשומת לב, כי אולי אני נותנת לזה לקרות, אני כבר ממש מבולבלת.

אומנם אני לא רכושנית, אבל אני תוהה, אם מה שאני מקרינה כלפי חוץ, גורם לאנשים מסוימים שהם קצת אובססיביים כמוני, להתנהג אליי ברכושניות יתר, או באובססיה כלפיי, עד שזה הופך למטרד בעיני?

לא פלא שאני מעדיפה להיות לבד, כי אולי אני לא מובנת עד הסוף.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ייתכן וכן

תשובה פשוטה שאני מכיר היא שבני אדם הרבה פעמים מנסים לתקן את עצמם דרך בן הזוג..הם בוחרים בן זוג לרוב שלא במודע שיש לו את הפגמים שלהם ומנסים לתקן אותו...ולא את עצמם. יש גם תבניות אחרות שמדברות על תיקון מודל של אם אב או דמות סמכותית אחרת שמושפעים ממנה ובוחרים כמוהה להתמודד דרך בן זוג איתם בעצם...

המחשבות שלך הן טובות, הדרך לבחור נכון וטוב בן או בת זוג היא להבין ממה אנו בוחרים..ואם זה טוב לנו או לא...ולבחור לפי מה שאנו באמת צריכים במודע ,
להיות לבד איני חושב שזה פתרון ..אני לא מכיר מישהו שממש טוב לו לבד ומי שאומר שכן אני טוען שהוא בהכחשה רצינית...
אני חושב שאת כבר מבינה את עצמך ואת הבחירות יותר טוב..שמה שאת מקרינה זה מה שאת מקבלת.

מבחינה יהודית למדתי שזה אותו דבר , אומרים כל אדם מקבל בת זוג בהתאם למצבו הנוכחי....אם משתנה לטובה מקבל יותר טוב אם לרעה פחות טוב..זה כמו סולם מקביל..בשלב שאתה נמצא בת הזוג מולך .."מי הפנים אל הפנים " כאדם המסתכל במים..בפעם הראשונה הוא לא יודע שזה הוא ...לפעמים לא מבין למה ההוא פוחד ממנו למה הוא כועס מחייך צוחק ...עד שמבין שהוא רואה את דמות עצמו...

עכשיו נותר לך לחשוב מה את עושה לשנות את מה שאת מקרינה..ואת מי את צריכה לתקן בעצם ומי באמת כבן זוג מתאים לך לאור זה...וכמובן זה לא מבטל התאמות אחרות אלא משלים אותן.
אגב נזכרתי שעשו ניסו מדעי , באוניברסיטה גדולה בארה"ב, לקחו את הבחורה הכי פחות מקובלת, הבנות קיבלו אותה אימצו אותה הלבישו אותה עזרו לה להכנס לכללי המשחק המקובלים העלו לה בטחון שהיא יפה וחכמה ומצליחה וכו'... התחילו איתה בניגוד לעבר והיה לה חבר מוצלח וכו' בסוף השנה הם שכחו מן הניסוי, כלומר היא כבר הייתה בפועל שונה מבלתי נראית לא מובנת מסוגרת ונחבאת לכלים.. הניסוי עצמו הצליח מעל המשוער..שהיא האמינה שהיא מקובלת היא נהייתה מקובלת. מה שמקרינים מקבלים.
:)

כן ולא. יש זכות בחירה מסויימת אבל אתה גם מושך וגם

אם לא עובדים על הפנים נמשכים לדברים שהתת מודע קובע שזה לא תמיד חיובי עבור האדם ( למשל להמשך רק לאנשים אובססיביים לדוגמא)

alice1803

New member
אני חושבת שאני יוצרת את זה

כלומר גם אם מישהו לא נקשר אליי כל כך, ואני רוצה שהוא ייקשר אליי ריגשית, אז איכשהו אני הופכת אותו לכזה, יוצרת בו את זה.
זה נורא מתסכל אותי, זה לא כיף

זה לא מה שאת מקרינה מהחוץ אלא מהפנים

אולי זה מהבית אולי ככה היו ההורים שלך במידה מסויימת?
אולי יש בך חלק מסויים גם אם קטן שמפרש אובססיה כאהבה? או פחד לאבד שזה המקור של כל רכושנות

alice1803

New member
או שזה עוד סימפטום של חרדת נטישה, שיוצרת תלות ואובססייה באחר

דווקא אצלי בבית, לא הייתה אובססייה כלשהי שנראית לעין, שהייתה אמורה להשפיע עליי עד כדי כך.
והכוונה שלי בהרגשת אובססייה כלפי מישהו, אלו המחשבות על זה, שלא מפסיקות, על אותו אדם, ואני ממש מרגישה את אותו האדם, כאילו הוא לידי, ואני שומעת את המחשבות שלו עליי.
&nbsp
יצירת קשר מאוד קרוב, בצורה קיצונית עם אדם מסוים, אפילו שרק הכרנו, יש תחושה של הזדהות, תלות, רצון לדבר עם אותו האדם וכו', עד שזה הופך לטירדה בעיני, אפילו שאני יצרתי את זה "שלא במודע".
&nbsp
זה משהו בבטן, זה יותר חזק מאובססיה, זו מין יכולת כזו שרק אנשים שהם קצת "כמוני" יכולים להיסחף איתי לזה, להרגיש המון רגשות, וזה גם לפעמים מגיע לדברים קיצוניים.
לא מתכוונת לאלימות, אבל כן גורם לי או לאחר להרגיש פתאום שינאה כלפיי, כי אני משאירה אותם לבד, ורוצה את הפינה שלי, מתרחקת, או נעלמת.
&nbsp
וזה גורם להרבה בילבול ורגשות מעורבים אצלי, ואצל האחר מין תחושה שאני כאילו חתכתי את הקשר, מבלי להתחשב בהם בכלל, כמו לא סופרת אותם בכלל, שהם היו שם.
זה נשמע נורא, אבל אני לא בנויה למערכות יחסים עם אנשים מורכבים כמוני.
&nbsp
אז אני עוצרת את עצמי, בכל פעם שאני מרגישה משהו כלפי מישהו כזה, כי אני אף פעם לא יודעת, מה אמיתי, ומה אני יוצרת בעצמי בטעות.
אז אני נלחצת, כאילו איבדתי שליטה, ואני צריכה לחזור לעצמי מהר, כי אני מגינה על הלב שלי, ויש לו כרגע מחשבות משל עצמו, אז אני חותכת את הכל בבת אחת.
&nbsp
אז או שאני נסחפת, וסוחפת איתי את כל מי שמסביבי, עד שאני לפתע נעצרת, מבלי הודעה מוקדמת, ומתרסקת על איזה סלע.
או שיש תקופות שהלב שלי סגור לרגל החגים וכל השבתות שעוד יבואו, כי אין לי טיפת סבלנות לאף אחד, וגם לא לעצמי.
בכל אופן זה נדיר שאני מתאהבת במישהו ואני מרגישה שהכל רגוע, ושאני יכולה לשחרר את ההגנות שלי.

אני לא מאמינה שזה קורה שוב אבל אליס לדעתי הסצינה שלך

מתוארת אצלי בצורה זו או אחרת בסקיצה שפירסמתי פה (סקיצה לא ציור גמור). הזוי.

סקיצה

alice1803

New member
היי ממש יפה

אבל לא הבנתי אם אלו 2 ציורים נפרדים? או אחד גדול?
&nbsp
האישה מדהימה עם הציפורים לכיוון השמש, מאוד יפה, אני גם רוצה לעשות קעקוע של ציפורים.
והתנועה של האישה, כאילו מרחפת, או שזה מזכיר לי, שככה אני באמת שוחה בים.
ובציור השני, הלב שלי נמצא למטה על הריצפה או על חוף הים, כנראה נפל כמו כוכב ים.
אבל לא הבנתי מה זה הדבר הזה בשמיים שנראית כמו דבורה ענקית, עם שיניים, קצת מפחידה, זו האובססייה?
&nbsp

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אני חושב שאת בוחנת את עצמך

&nbsp
אני רואה סתירות בציור , יש כחות שכאילו מתנגשים..יש מקומות שאת מציצה לראות ונבהלת קצת...
לדעתי זה טבעי, יש לזכור שבהפרעה רואים את הדברים יותר מהחלק הקשה לפעמים. ביקורתיים מידי, חוששים מעצמינו מידי. שוכחים לפעמים שיש גם כוחות חיוביים אצלנו ואפשר לעשות סדר בבלגן ולנתב לדברים היפים יותר לכוון לכוכבים ולנתב את הציפורים..שכל אחד במקומו...כוכב וציפור לא יכולים באמת להתנגש..סערות חולפות, הלב יכול לשנות כיוון ..
סה"כ זה שאת בוחנת את עצמך לדעתי. דבר טוב..פחד מועצם שלא מתמודים...נמוג כערפל של שחר באור היום ...:)
&nbsp
יום טוב :)

תודה ניתחת וכתבת יפה רק למקרה שלא

ברור אין לי אישיות גבולית יש לי בעיות אחרות וחסימה רגשית אבל לא אישיות גבולית אולי קווים אבל לא ממש לפי ההגדרה. מקווה שזה בסדר שפירסמתי את הציורים בפורום שבת שלום

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אוקי לא מהותי

&nbsp
לא לגמרי מוגבל הפורום להפרעות אחרות מה עוד שיש לך קוים..ההגדרה לא משנה ממש
&nbsp
משנה שמוצאים קשב כיוון תמיכה הדדית וציורים יפים :)
&nbsp
כמובן שזה בסדר שפרסמת ותמיד מוזמנת .. :)
&nbsp
שבת שלום וברכה :)
&nbsp

ולגבי מה שכתבת על הציור זה נכון אני בתהליך שינוי לקראת

דברים מסויימים ששונים מאוד ממה שחויתי עשיתי עד כה

למעלה