האם בבית ספיר כשהוסיפו קומה הוסיפו גם יסודות

אריה גל

New member
האם בבית ספיר כשהוסיפו קומה הוסיפו גם יסודות

א. אירית. אני חושב שזה נושא מסקרן: כאשר דובר על תמ"א 38 היו שטענו כי הבניין לא יחזיק את הקומות הנוספות עד שסיפרתי כאן ( ולא רק אני) שבתמ"א 38 קודחים מחוץ לבניין ויוצרים תוספת יסודות ועמודים חדשים לגמרי בשביל כל תוספת המשקל,- ואחר כך דיברנו על רח' הדקל ואני תהיתי איך אפשר להגדיל את משקלו של בניין בן חמש קומות במשקל של קומה נוספת, בלי להוסיף יסודות,- אלא אם כן תוכנן מלכתחילה לשש ולא לחמש,- ( ואיך תהיה תוספת הקומה בוויצמן 50? ) וזה, רבאק, עניינים של בטיחות !!! האם לא הפחיתו את חוזקו של הבניין? ??? ואמש הייתי ברחבה של בית ספיר. וכרגיל ניסיתי להבין מה השתנה. איזה שינוי עשו שם הארבעים ושמונה מיליון שקל. וניסיתי לזכור אם אכן נוספה שם עוד קומה. אבל אם נוספה קומה האם נוספו יסודות ??? או שהציבור הכפר סבאי מסתופף בבניין שנושא עומס גדול ב 50% מזה שהיסודות תוכננו לו ??? ב. לפי הצעתה של אירית שלחתי פוסט זה בתאריך 24/12/2010 לפי המייל ששלחה לי,- [email protected] כנראה של מהנדס העיר,- ועד היום,- 13/1/2011 לא קיבלתי תשובה,- ג. והערב מצאתי תמונה שצילמתי ב 8/1/2011. רצ"ב המקורית והגדלה של קטע. היש מי שיספר לי היכן בתמונה נראים היסודות הנוספים להחזקת המשקל של קומה ( תוספת 50% !!! ) נוספת ? .

motior

Member
ללא נושא

בטוח שלא כזו שאפשר להגיע אליה מתוך הבנין
מה שכן נוספה זו מין מרפסת תלויה מבחוץ - שאני באמת תוהה אם תחזיק מעמד ברעידת אדמה...

motior

Member
הנושא היה אמור להיות:

אני די בטוח שלא נוספה קומה

אריה גל

New member
שים לב לתמונה שבפוסט המקורי.

רואים בפירוש שבחלק ה"רגיל",- לא האודיטוריום ( שאכן "נתלתה" עליו מעין מרפסת ) ממש נוספה קומה אשר תקרתה קונסטרוקציה מאסיבית של ברזל וגם בתמונתי אינני רואה יסודות נוספים או דרך להוסיף כאלה אלא באופן שייראה הייטב לעין,- מה ש, כאמור, אינני רואה. .

למעלה