האם את לוקחת אותו להיות לך לבעל...?

ש ר ו ן M

New member
האם את לוקחת אותו להיות לך לבעל...?

אתמול הייתי בפגישה נוספת אצל העו"ד דנו בשאלה "ומה אם אחרי ההסכם הוא יטען ברבנות שהוא לא רוצה לתת גט"? "מה זה לא רוצה לתת גט?" שאלתי ..."ואם אני רוצה זה לא משנה ?" "לא משנה, גם אם תגיעי לשם עם גבר אחר ותטעני שהוא מאהב שלך עדיין הוא יכול להגיד שהוא רוצה אותך והוא מקבל אותך ככה וברבנות יסכימו איתו ולא יתנו גט" זה מקומם
אני לא פמיניסטית גדולה אבל ...ראבק לא שואלים אותנו כלום במדינה הזו
כשהתחתנו ...עמדתי תחת החופה וחיכיתי שישאלו אותי שאלות נוסח אמריקה "האם את לוקחת אותו להיות לך לבעל?" "בעושר ובעוני" "בחולי ובבריאות"... וכלום...לא שאלו אותי כלום רציתי להגיד משהו, לפחות איזה "i do" קטן או "yes" חרישי הייתי מתפשרת אפילו על "כן" לגויים יש את זה שואלים אותה שאלות נותנים לה זמן להתחרט רק היא והוא על הבמה ולא אמא שלה מכתרת מצד אחד ואמא שלו מצד שני ואפילו יש להם אפשרות שמישהו מקהל האורחים יגיד את דברו עכשיו או ישתוק לעולם
בוקר טוב ישראל

dganit32

New member
מוזר..

כשאישה בוגדת..היא אסורה לבעלה עפ"י הדת.. ואני זוכרת.. שהעורכת דין שלי..אמרה לי שבמקרה הגרוע ביותר שהוא יבקש שלום בית אני יכולה לשלוף קלף..ולאמר שאני "נגעלת" ממנו ואז הם לעולם לא יכריחו אותי..לשלום בית אסור להם לכפות עלי כאילו לשכב איתו ..במצב כזה! נ.ב יש לציין שאצלי הרכב הדינים כבר מהפגישה הראשונה.. סיים במשפט.. "הזוג הזה צריך להתגרש ובהקדם האפשרי"

אכן....

לנשים אין כמעט שום זכויות כשמגיעים לרבנות (בכל נושא) שהרי החוקים לפיהם הם פועלים נכתבו לפני 2000 שנה +- ובהתאם לתקופה ההיא נשים לא נחשבו בכלל. (גם על היום אפשר להתווכח) אבל השאלה שאת שואלת למה לא שואלים בחופה אם את מסכימה.... דבר ראשון - אבא שלך (בד"כ זה האבא) חתם על כתובתך לפני החופה + שני עדים הוא "מסר" אותך לחתנך. אבל השאלה האמיתית היא אם היו שואלים אותך מתחת לחופה אם את מסכימה לקחת הגבר הזה כבעלך" היית מתחרטת? היית עונה לא? שהרי אם לא רצית להינשא לו כניראה לא היית מגיעה עימו למעמד החופה. נינה

ש ר ו ן M

New member
נינוש ...

סביר להניח שלא הייתי אומרת כלום אבל.....!!!! עצם העובדה ששואלים אותך משהו מתחשבים בדעתך ..מקבלים את אישורך כמה סרטים ראינו שבהם הכלה מתחרטת ..מסתובבת ובורחת מהחופה תוך כדי שהיא נשאלת שאלות אלו היא מהרהרת בדבר ובורחת !!! מישהו יגיד לה "מה עם כל 700 המוזמנים?" "מה עם השמלה שתפרתי בשביל הארוע"? "מה עם המגדל שהשקעתי על הראש אצל הספר כל היום?" וגם אם נתחרט בחופה עצמה ... הרי על הכתובה חתם אבא שלי והבעל לעתיד שלא בנוכחותי!!!!!(את שבי שם ..בצד) והרי היינו גם ברבנות חודש לפני מה יעזור לי אם אמרתי "לא" בחופה? היום ההרגשה היא שמכרו אותי בעבור שטר !

ראי מה שכתבתי...

בחלק הראשון של תגובתי - אין לאישה שום זכות דיבור. אחנו אכן "קניין" הבעל מגביה את העט לפני שהוא חותם - זהו הקניין. קונים אותנו ובסתר סתרים, אני יכולה להגיד לך - ככה שאף אחד לא ישמע.... אני שמחה שאבא'לה שלי לא בחיים כדי לראות את מר X מקריא את הגט. נינה

michaly43

New member
ג'וליה רוברטס אלופה בזה

וגם עשתה סרט עם ריצ'רד גיר ופברחה לו פעמיים מתחת לחופה ולמי איכפת מהאורחים? הם את האוכל יוכלו.... רק את המתנות צריך להחזיר....

הופה, הופה, מה אני שומע פה? ../images/Emo141.gif

מישהי מכן מתכוונת להצביע "שינוי" בבחירות הבאות, או שתסתפקו בקיטורים ?

א. הצבענו שינוי....

(לפחות אני). ב. אצביע גם ברגליים (מה שניקרא) ובפעם הבאה לא אלך לרבנות!!! נינה

טוב, זה לא חכמה ../images/Emo141.gif

השאלה היותר קשה היא, מה תגידי לבת שלך, שכשהיא תבוא אלייך בעיניים נוצצות ותבשר לך, שהיא וממוש הולכים לרבנות להתחתן כדת משה וישראל (כולל הכל).

blonda3

New member
חחחחחחחחח../images/Emo68.gif../images/Emo45.gif

מיס פולניה החדשה מחיאות כפיים
למה מתעצ'בנת?

אני מקווה שעד אז....

נישואין אזרחיים יהיו מקובלים יותר..... אם לא, אפעל כפי שאני תמיד פועלת - אומרת את דעתי, והיא בסוף המחליטה. שה' יעזור לנו.... נינה

ש ר ו ן M

New member
לא מבינה ....../images/Emo163.gif

אני יודעת שגם אם מתחתנים בנשואים אזרחיים הגרושין עדיין יתבצעו ברבנות אני טועה?

יאיר32

New member
../images/Emo12.gif

היא עוד לא התחתנה את כבר שולחת אותה להתגרש ???

למעלה