האם אני יכולה לשתף אותכן בהרגשה

ו ר ד 1

New member
האם אני יכולה לשתף אותכן בהרגשה

מוזרה. אני יודעת שאני מגזימה אבל אני בתחושה לא טובה לגבי ההריון הזה אני כל בוקר קמה ובודקת בהיסטריה אם יש דימום, בבקרים האחרונים אני בלי בחילה ואז אני אומרת שאולי ההריון כבר לא תקין. האמת מסביבי היו הרבה הפסקות הריון בזמן האחרון ואני מאמינה שהלחץ שלי נובע מזה. אני בשבוע 10 ויש לי שאלה האם כאשר ההריון מפסיק מסיבה מסוימת בשלב כזה יש דימום או לא בהכרח?

beherayon

New member
אוי כמה מוכר...קוראים לזה

היסטרית
. אני "סבלתי"מאותם הסימפטומים וטפו טפו טפו...זה נרגע אחרי שאת מתחילה להרגיש את התנועות,אחרי שאת רואה אותו בסקירה הראשונה והשניה ואיך שהוא מתפתח יפה,גם בלי "ההשגחה של אמא",אלא כדרך הטבע... אל תדאגי,פשוט תשמחי מההריון,תאכלי בריא,תשתי הרבה מים ותשתדלי לנוח בחודשים הראשונים ואת כל שאר העבודה העובר החמוד שלך יבצע הכי טוב שאפשר.תסמכי עליו.
בהצלחה

dana103

New member
אני יכולה להבין אותך

אני כרגע ברוך השם בשבוע 21 אבל גם בסביבות שבוע 7-16 הייתי תמיד בלחץ שהכל תקין וזה כמובן טבעי כי עדיין לא חשים תנועות ודואגים לעובר. אז הייתי הולכת לעשות אולטארסנד לפחות פעם בשבוע וחצי שבועיים לראות שהכל תקין 5 שניות והייתי רגועה. עכשיו אני כבר מרגישה תנועות קלות אז פחות לחוצה אבל החשש תמיד נשאר. בעזרת השם - הריון תקין לכולנו. אמן

ענתש

New member
התשובה היא "לא בהכרח".

הרבה דברים יכולים להשתבש ואת לא תדעי ולא תרגישי... החל מהפסקת דופק ברחם וכלה במומים בעובר. ואני מרשה לעצמי לכתוב לך את זה כי את כבר יודעת את התשובה... אני רוצה שתדעי שאת לא לבד. בדרך כלל כשמאבדים את התמימות בקשר לאמונה הבוטחת שלהביא תינוק זה תמיד 9 חודשים ולידה (אם מנסיון אישי או מנסיון של חברות) - אז ככה זה, החששות האלו הן על כל דבר וכל מה שיכול להשתבש, את בטוחה שהשתבש אצלך. התקופה הראשונה, כשלא מרגישים את העובר זז בפנים ולא יודעים מה מצבו, היא קשה מאד כי יש אי ודאות ואת צריכה פשוט להאמין שהכל בסדר. וזה קשה להאמין בלי הוכחות. את יודעת למה את מרגישה ככה ? כי את חוששת מזה. והחששות שלך טבעיים מאד. והמוח שלך מכין אותך לגרוע מכל, כי לטוב מכל (כלומר שההריון הוא תקין והכל יהיה בסדר) אין צורך בהכנה נפשית. בגלל זה הרבה נשים שזה קורה להן פעם שניה אומרות "ידעתי" או "הרגשתי שמשהו לא בסדר". לא, הן לא באמת ידעו או הרגישו, אבל הן פחדו ולכן המוח שלהן הכין אותן, ליתר בטחון, גם לגרוע מכל. כשמבינים את המניע הפסיכולוגי יותר קל להתמודד עם זה כי לא נגררים לחשיבה מאגית (וזה מאד קל בחוסר ההגיון של ההריון וסערת ההורמונים) נוסח "אני מרגישה ככה כי משהו לא בסדר" או בנוסח היותר גרוע "בגלל שאני מרגישה ככה אז משהו יהיה לא בסדר". אין שום בסיס מדעי לחשיבה כזו, זה רק המוח שלנו מתעתע בנו. תחזיקי מעמד, תרשי לעצמך לחשוש ולפחד כי זה טבעי ונורמאלי ואין לנו שליטה על הפחדים שלנו לרוב. אבל אל תשכחי מידי פעם להזכיר לעצמך בהגיון - אין לזה שום קשר, שום קשר, למה שקורה בפועל. ההריון שלך, העובר שלך, כבר "יודע" אם הוא תקין או לא. זה טמון במידע הגנטי שלו. ו-97% סיכוי שהוא תקין לגמרי ובריא לגמרי ואם לא תעשי ולא עוד בדיקה אחת מעכשיו ועד סוף ההריון הוא עדיין יהיה בריא לגמרי ויוולד מקסים ובריא
97% זה המון ! בהצלחה.

נראה לי שיא הטבעיות

להיות היסטריים, לא נורא בהריון השני יש פחות היסטריה ובטח בהריון השלישי בכלל לא היסטריים. כמו שאומרים שבילד הראשון מטפלים ומשקיעים, בילד השני פחות ובילד השלישי בכלל -

ו ר ד 1

New member
תודה לכן על התגובות

זה הריון שני ובהריון הראשון לא הייתי בהיסטריה בכלל, אני גם עכשיו לא בהיסטריה רק יש לי מחשבות שליליות כאלה כל הזמן. בכל אופן תודה לכן מקווה להמשך הריון קל ותקין.

כמה אני מבינה אותך

החבר שלי היה נשוי ו 4 שנים עשו טיפולי פורויות שבסופם היה הריון שנפל בחודש שלישי ואז הם התיאשו ואימצו ילדה (מדהימה) ועכשיו בהריון שלי (אני מתחילה חודש שלישי) הוא הצליח להעביר לי את הפחד הזה שמא זה לא יצליח אבל אמא שלי מעודדת אותי ואומרת לי שאצלה היו 4 הריונות רגילית ואצל סבתא שלי היו כנל 3 הריונות רגילים ושלא אדאג דרך אגב - אנחנו לא נשואים ומחר אנחנו קונים לי טבעת נישואין ואמרתי לחבר שלי שהעובר בטוח מרגיש ממני את ההתרגשות של קניית הטבעת ובטוח מאושר כמוני (למרות הבחילות והכאבים והעייפות והמיחושים הקשים שלי)

מירבשלו

New member
גם אני כמוך אני בשבוע 12 ועד היום

אני כל הזמן רצה לשירותים לראות שהכל תקין גם באמצע הלילה ושלא נדבר על החלומות שיש לי אבל לפי מה שהבנתי כל החששות האלו הן טבעיות לחלוטין לפעמים בעלי אומר לי מה את לא שמחה שאת בהריןו? אז אני שואלת אותו למה? והוא אומר לי שאני נראית מאוד מודאגת וזה נכון ושלא תחשבו שאני לא מאושרת אני מאושרת עד השמיים חיכיתי לרגע הזה נראה לי כל החיים שלי

למעלה