האם אני היחידה שצריכה לווי כל הזמן?

feelalone

New member
האם אני היחידה שצריכה לווי כל הזמן?

אני לא מפחדת מקהל ולא מלדבר בפני רבים אבל רק המחשבה שאני לבד פיזית מחרידה. מסוגלת להיות רק שעה לבד לא רחוקה וזה מטריף ומשפיל ושם את הסביבה שלי בבית סוהר ואני לגמרי מתייאשת כי אני נראת ממש מפגרת וגם מי שהכיר אותי לפני החרדות לא מבין בכלל איך אדם כריזמטי כמו שהייתי יכול להיות מפוחד בכלל! נראה לי שלקח שנתיים לאנשים להבין וגם לי מה קורה בכלל.אני ממש כועסת על המצב לא מקבלת אותו לרוב המקרים והרשימה שלי להאשמות ארוכה ביותר ויש ממה תאמינו לי עם הילדות שעברתי... בכל אופן איך מתחילים בכלל לקבל דבר כזה? כמה זמן לוקח לצאת מזה עם תוכנית בשלבים? למה רק אנשים רגישים נדפקים ואנשים שכל הזמן עושים רע מלאי גבורה ובלי חרדות? כמה סיכויים יש לצאת מזה או ליתר דיוק להכיל את זה בלי נזק ? תודה מראש על התשובות שאני בטוחה שכתובות פה ושם בכל הפורום אבל אני חדשה. שבוע טוב של הישגים חדשים לכולנו

eyola

New member
המממ

את עוברת חוויה לא קלה יש כאלו שבחרו לצאת אבל מרגישים שקשה להם לבד יש כאלו שלא הרגישו נוח מספיק לבקש ליווי או עזרה ופשוט לא יצאו מהבית כי אכן חששו מאד לצאת לבדם פן משהו רע יקרה להם רבים וודאי יוכלו להזדהות עם זה אני אישית בתקופת החרדות לא הייתי מסוגלת לקבל עזרה מאף אחד כך שבהתחלה לא יצאתי ואחר כך פשוט יצאתי לבד והתמודדתי עם הרבה מצבים לא נעימים אבל הם נחלשו עם ההתמודדות והכלים שלמדתי מכל פעם ופעם של התמודדות אז קודם כל זה שאת לא מוכנה להיות לבד בזה ואת משתפת את הסביבה שלך בצורה חיה איתך בעולמך ואת פתוחה עימם זה כבר טוב כי לא נחמד להיות לבד רגשית ויש לך יתרון של תמיכה שאת גם מבקשת ומקבלת ממנה- זה נהדר אבל מצד שני זה קצת אומר שאת בורחת מעצמך מלהיות עם עצמך לבד בזה מלסמוך על עצמך שתסתדרי לבד ולא מאמינה בכוח שלך שיעלה ממך כשתצטרכי וכמה שתצטרכי ממנו כדי להתמודד איתך בכל מצב שיבוא אני חושבת שהגיע הזמן לעמוד מול עצמך באומץ להתחיל לעשות צעדים קטנים לבד.. "ללמוד ללכת מחדש" ומצעד לצעד לאט ובזהירות אני מאמינה שיהיה קל יותר והביטחון ינבוט מתוכך שוב. אל תוותרי על העצמאות שלך!!!! היא תתן לך המון תעבדי על לרכוש אותה בחזרה שום דבר לא סגור ונעול את יכולה לחזור לעצמך בעבודה קשה שלעיתים לוקחת זמן ונפילות אבל שוב קמים על הרגליים וזה משתלם בסוף את מקבלת את עצמך והחופש שלך בסופו של דבר. את מטופלת אצל פסיכולוג/ית ? אולי גם טיפול יוכל לדחוף ולהועיל לבניית הביטחון והיציבות וההתמודדות עם הפחדים. בהצלחה!

feelalone

New member
איך יצאת מזה תפרטי

אני מותשת יצאתי מגירושין קשים מאוד אחר כך קבלתי כאבי גב שבסוף גילו שיש לי מום חסר לי חוליה מלידה וכו' למרות שלא סבלתי הרבה לפני כנראה המצב הריגשי הוסיף משקל על הגב ומתוך זה שנתיים לא עבדתי והלוואות ובלגאנים ולבסוף השתקמתי מהגב והגירושין חיה בזוגיות הרי ומוצאת את עצמי עכשיו בחרדות כבר מעל שנה וחצי ורק מקבלת תמיכה בזוגיות וזה גם בלתי נסבל להוריד חופש לאדם ככה בקיצור זה סיוט אבל חזרתי לעבוד לפחות זה בבית תודה שאת עונה לי

chooselife

New member
חחח איולה אמרה המממממ

האם את היחידה? כמובן שלא. הסיכוי שלך להיות היחידה במשהו, כל דבר, בעולמנו הזה שואף ל 1 ל 7 מילארד או משהו כזה:) תראי פיל,אין ספק שאת עוברת תקופה לא קלה וכמו שאת בטח יודעת תיסכול יאוש הם הרבה פעמים גורמים מקשים שם. כמובן שלעיתים אנחנו מרגישים כמו נטל על הסובב אותנו - אני משער שגם התחושה של החשש של "ומה אם ימאס להם ממני בגלל זה" מוכרת לך. אין שום סיבה לכעוס על המצב- האם היית כועסת על עצמך אם היית חולה בשפעת? או אם היית מחליקה על בננה ושוברת רגל? דברים קורים לנו בחיים ולא מעט פעמים אין לנו אשמה בהם במובן של "למה זה מגיע לנו". אין כאן עניין של מגיע, אשם,או איזה צדק עליון. זה פשוט דבר שקרה וכמו עם דברים שקורים לנו , הטריק הוא לקחת אותם ולמצוא בהם את הנקודה הטובה ולמצות אותה, לחפור בה לעומק ולהוציא כל טיפה של טוב שאפשר-זה המתכון שלי לפחות לאיך להתחיל להתמודד עם משברים קטנים. תראי פיל אין אדם שלא חוטף סטירה בחיים, או לחילופין עוצר להסתכל על הנוף בצד בדרך במהלך הנסיעה הזו של החיים. כל מה שאת חווה עכשיו הוא מעין עצירה להתרעננות,לשתות משהו קטן,ולאזור כוחות הלאה. למעשה אני בטוח שאת כבר יודעת -אבל אם לא- תאמיני לי שכשתצאי מזה את תהיי הרבה יותר חזקה מכשהיית לפני שזה קרה. אפשר לומר שזו לא באמת עצירה אלא יותר שינוי נתיב קטן כדי לראות משהו מעניין על הדרך. אבל בשום פנים ואפן אל תחשבי ולו לרגע שזה הסוף שלה או האופי שהיא תהיה תמיד- אם יש דבר אחד שבטוח החיים האלו- זה שהכל משתנה. הסיכויים שלך? כל עוד לא תוותרי ותמשיכי כמו עכשיו? גבוהים. מאוד גבוהים. למעשה כל כך גבוהים שאני קורא להם בטוחים. ממה שאני ראיתי עד היום- מי שבוחר להלחם על האושר שלו, לא לוותר עליו - משיג אותו בסוף. המתמדה היא שם המשחק שלנו, העזה היא השיטה לנצח בו. לגבי רגישים נדפקים, עושי רע מלאי ביטחון? זה לאנכון, ואין כשזה דבר טוב או רע בעניין הזה כמו שאין אדם ש "מגיע לו" חרדות או אדם ש "לא מגיע לו". צעד טוב יהיה להשאיר את עניין המגיע לי בצד- פשוט כי אין כזה דבר- לאף אחד לא "מגיע" חרדות. זה פשוט קורה במקרה לאנשים. אבל כמו שאמרתי, יש כאן הזדמנות לצמוח ולהשתפר! תמשיכי בטיפול, לא לוותר, אני בטוח שיהיה יום אחד שאת כבר תביטי על זה ותגידי " חחח, זה מה שהציק לי?! איזה שטויות!" יהיה טוב! צוז.

eyola

New member
אני תמיד אומרת הממממ

לא בתדירות שלך אבל אתה לא המצאת את הגלגל אם תיהיח יותר חד הבחנה אתה תראה שזו לא פעם ראשונה "המממ"

feelalone

New member
chara-dot-com

זה נשמע באמת הגיוני מה שאתה אומר למי שחטף רק סתירה אחת בחיים אבל דווקא מרגישה שאני הפונשינ'ג בול של החיים ואני מאמינה באמת שזה נשמע אולי אמונה טפלה לחלוטין ואנרגיה לא חיובית שמזמינה אנרגיות כאלו אבל כשאתה מתחיל את החיים שלי ובגיל קטן אתה כבר נאנס סליחה על הפתיחות אז קשה לראות את החיים כטיול נחמד ללמודלהסתכל הצידה על הנוף... תאמין לי במיוחד כשמצאת את כל האנרגיות שלך לשקם את עצמך כל החיים ובסוף מקבל חרדות . עם זה אני יודעת לראות ולהנות מהרגעים היפים של החיים ויש המון אבל להסתובב עם ענן כבד של חרדה זה ממש לא נותן הרבה מנוחה להינות ממש בשנטי. אני כן כועסת על חוסר הצדק ולמרות שנראה לי מאוד נעים לראות את החיים כמו שאת רואה אותם ומקבל אותם יש דברים שלא ניתן לקבל בשום פנים ואופן ואם יש לי עוד קצת כוח להלחם כמו שתמיד נלחמתי עם השיניים זה בגלל שאני מאמינה שמגיע לי! מגיע לי את כל הטוב בעולם אבל עכשיו הוא מתרחק הטוב הזה וזה באמת מרגיז! תודה על התמיכה אחשוב על מה שאתה אומר.

Dana351

New member
היי פיל../images/Emo13.gif

מסכימה עם כל מה שאמרו לך איולה וצוז. גם אני עברתי ילדות לא קלה,בלשון המעטה, וזו אולי הסיבה למרבית בעיותיי. אבל את לא יכולה להסתובב כל הזמן עפ ההרגשה ,היתה לי ילדות חרא ובגלל זה אני סובלת היום ואסבול לאה. תקימי את עצמך ,שימי את הילדות מאחורה,ותתחילי לחשוב על עצמך בלבד,איך אני יוצאת מהצרה הזו. הכוח לשנות את גישתך לחיים,הוא רק בידייך ,ואולי בעזרת פסיכולוג טוב. לילה טוב

feelalone

New member
המוח יודע הלב לא

תודה קודם כל על התשובה . העידוד... הבעיה שאני יודעת הרבה הראש אבל הרגש שלי כמו של ילדה פצועה מרגישה חוסר אימון בסיסי וריק כזה תהומי בדידות אין סופית כאילו לא מבינה מה אני עושה פה בכלל חוץ מלחכות שזה יעבור אבל אני לא דיכאונית לא עצובה או משהו יודעת לצחוק לעשות כיף אבל יש חלק אצלי שתמיד צופה ולא בדיוק שם כאילו בפנים אם את מבינה אני מחכה למשהו מסעיר בטוב אולי מחכה לעצמי בעצם אבל אני מתמהמהת לבוא מפחדת. אני מאוד מוערכת בחברה וכו' אבל זה לא ממש מזיז לי בדיוק כאילו נחמד אבל בפנים אין משהו שבאמת מזיז אותי פנימה מתחושת ההמתנה לעצמי שיכולה לצאת במלוא העוצמה שלה השמחה האהבה וכו'. אומנם אני גם חווה הרבה אהבה וכו' אבל יש בי משהו שצריך שיבוא ממני ולא בגלל האחר וזה עוד לא בא מכאן החרדות שלי בין היתר. אני לא רגילה לחשוב על עצמי ושבסוף מחשבה ארגיש טוב אני בדרך כלל בתחושה לא טובה עם זה . זה מסובך כזה לא שחור לבן אבל הגרעין הוא כזה. איך עשית לבנות את עצמך?

Dana351

New member
ממליצה על פסיכולוג טוב

מישהו מיקצועי שאותו תוכלי לשתף בכל הרגשותייך,ואולי תמצאו יחדיו דרך להשאיר את העבר מאחור ולהתמקד בהווה

Dana351

New member
../images/Emo50.gif

תנסי לגשש אצל מכרים חברים,הדבר הכי טוב הוא ללכת לפסיכו' מומלץ.

feelalone

New member
בדיוק ככה עשיתי ויצא עוד יותר גרוע

בגלל שאני חושבת שעכשיו אני צריכה רק דברים שבאים ממני בלבד כי אחרת זה יוצא לי לא טוב. אבל תודה רבה לך דנה.

למעלה