האם אמיר"ם אכן קל יותר מאמי"ר ?

מקלורן

New member
האם אמיר"ם אכן קל יותר מאמי"ר ?

על פי ניסיונכם, האם מבחן אמירי"ם באמת קל יותר מאמי"ר, או שזה בדיוק אותו דבר? (מבחינת הקושי כמובן).

johnny d

New member
אמיר"ם הרבה יותר מבוסס על מזל.

לדעתי שני המבחנים רחוקים מלמדוד רמה של אנגלית ואנגלית אקדמאית בפרט. בכל מקרה באמירם יש מספר זעום של שאלות שניתן לענות עליהם בפחות מ-10 דקות למרות שאתה מקבל שעה.... כך שהמזל משחק לו כאן תפקיד דיי גדול עם אתה ברמה של פטור ונפלו עליך 3 שאלות מתחקמות אז הלך הפטור, מצד שני אם אתה ברמה נמוכה בערך כל 2 שאלות שאתה מנחש מקפיצות אותך רמה אחת למעלה.

shaniza

New member
הוא נחשב יותר קל

לא כי השאלות קלות יותר אלא כי יש לך יותר זמן לענות על כל שאלה

מקלורן

New member
תודה על כל התשובות, ועוד שאלה...

מה קורה אם לא קיבלתי ציון מספיק לפטור? האם יש אפשרות לגשת למבחן נוסף, או שאין צ'נס נוסף ומשבצים אותי לרמה המתאימה? ואם יש אפשרות למבחן נוסף, האם רק הציון האחרון הוא הקובע (או הגבוה מביניהם)?

eti17

New member
אפשר לגשת למבחנים נוספים

נדמה לי שהגבוה קובע, אבל איני בטוחה...

niro2003

New member
אין סיבה להניח כך

בהנחה שאמי"ר מבוסס על התפלגויות סטטיסטיות מדויקות, והתפלגות הציונים שלו זהה להתפלגות ציוני אמי"ר (ביחס לתלמידי אותה אוכלוסית מטרה) אין סיבה להניח שהוא יותר קל מאמי"ר.

orit49

New member
אמיר"ם יותר קל לרובנו כי

המבחן עצמו נמשך פחות זמן, אז יותר קל לנו להתרכז בו. ולמה זה? כי אמיר"ם הוא מבחן אדפטיבי. המבחן מתחיל במספר מצומצם של שאלות (לכל הנבחנים מוצגות בהתחלה אותן שאלות) ומשם המבחן משתנה עבור כל אחד. אם אתה מצליח לענות עליהן נכון, אז רמת השאלות עולה, אם אתה לא מצליח, אז הרמה יורדת וכך הלאה עד שמצליחים לקבוע את רמתך באנגלית (הרמה אליה הגעת ולא הצלחת יותר לפתור את השאלות בה, או לחילופין- רמה E/פטור באנגלית- הרצפה והתקרה של המבחן). לעומת זאת אמי"ר הוא לא מבחן אדפטיבי. כולנו צריכים לענות על כל השאלות- גם על אלה של רמה A ורמת פטור ומין הסתם לאלה שרמתם נמוכה יותר- החוויה היא קשה יותר (גם קושי השאלות האובייקטיבי וגם זמן בחינה ארוך) מאשר לפתור רק את השאלות המותאמות להם.

niro2003

New member
כן, אבל בסופו של דבר

הציון יהיה זהה בשני המבחנים. כלומר חשוב להבהיר, עצם זה שמבחן אמיר"ם הוא יותר "קל" לא משפר את הציון בו.

כוכבים1

New member
ע"פ ניסיוני אכן כן

באמי"ר יש לך פחות זמן לענות על כל שאלה, וכמעט כפול מזה באמיר"ם. אני הוצאתי רמה מסויימת באמי"ר,ועליתי ברמה כשניגשתי לאמיר"ם. שווה לנסות. בהצלחה.

למעלה