האם אכלתי אותה ?

האם אכלתי אותה ?

הזמנתי כמה מוצרים מאיביי ואמזון , הם לא הסכימו לשלוח לישראל אלא רק לארה"ב , אז במיקרה הכרתי מישהי באתר הכרויות שגרה בארה"ב וסיפרתי לה על זה אז היא הציעה לתת את הכתובת שלה בשביל המשלוחים ואחרי שהכל יגיע היא תשלח אליי בחבילה אחת .
בקיצור הכל הגיע אליה אבל היא לא שולחת לי . מה לעשות ? האם הלכו לי 900$ ?

infoshop

New member
התשובה בחתימה שלך...

"ואהבת לרעך כמוך"
אתה אחלה חבר וקנית לה הרבה מתנות.

כפכפית1

New member
אתה תמים

תקווה שהיא תשלח
יש כמה דברים שגויים בדרך שאתה מתנהל ונדמה לי שאתה חושב מהמשמו במקום מהראש
1. איזה תועלת תצא לך מקשר עם מישהי מארצות הברית?
2. מעולם לא פגשת אותה, מדוע אתה סומך על אדם זר שישלח לך חבילה?
3. ציפית להרשים אותה וסיפרת כמה עלה לך? אולי תחפש דרכים טובות יותר להרשים.

אם היא לא תשלח אז לפחות קיבלת שעור לחיים. סומכים על אדם אחר אחרי הרבה זמן וחושבים עם הראש ולא באופן עיוור.

Nirvana32

New member
הפתרון המומלץ עבורך,

חוץ מזה שאתה תמים, וכדאי לך לעשות עם זה משהו מהר, אני ממליץ לך לפתוח תלונה בפייפל על מוצר שלא הגיע.
המוכרים מחוייבים לשלוח לכתובת הרשומה בפייפל שלך, ולאחר שיתברר שהחבלות לא נשלחו אלייך אלא לארה"ב , אני מאמין שכספך יוחזר.
שים לב- פעולה זו די נבזית , ופוגעת במוכרים שהסכימו לשלוח לך לכתובת אחרת. אבל פתרון אחר לבעיה לא הצלחתי למצוא.

Darwin Rules

New member
איזה פתרון בזוי!

החבילות הגיעו לאן שהיו אמורות להגיע, למה לדפוק (כהוגן) את המוכר ?!

אני מציע שתשמור את "הפתרונות" הללו לעצמך.

פותח השרשור היה צריך לחשוב על זה, ועכשיו לקחת אחריות על מעשיו.

trilliane

Well-known member
מנהל
המוכרים מחויבים לשלוח לכתובת בפייפל או באיביי

אז אין לו שום קייס. זה לפי כללי איביי וציטטתי אותם כאן לא מזמן כולל מובאות והדגשות.

בפרט, לאחרונה הבנתי שאם הכתובת שכאן קוראים לה "פייפל" היא בסה"כ הכתובת שמופיעה בחשבונית פייפל אז היא בכלל לא הכתובת שהלקוח הזין בפייפל אלא הכתובת למשלוח שהלקוח הזין באיביי והיא נשאבת לחשבונית עם כל פרטי העסקה (בדוק).

בקיצור, אם הוא בחר לשלוח לכתובת X במהלך העסקה הוא לא יכול להתכחש לכך. אם יש בעיה בכתובת זו בעיה שלו.

Nirvana32

New member
ממש לא

המוכר חייב לשלוח אך ורק לכתובת הפייפל של הקונה.
על כל כתובת אחרת - אין הגנת מוכר בפייפל.

trilliane

Well-known member
מנהל
ממש כן, ראה כאן:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1748&MessageId=167505228

ואם אתה לוקח את "כתובת הפייפל של הקונה" מהחשבונית שנשלחת אליך, כפי שציינתי, זו אינה כתובת הפייפל של הקונה והיא לא קשורה לכתובת שהוא הזין בפייפל. הכתובת שמופיעה בחשבונית העסקה שנשלחת מפייפל נשאבת מאיביי והיא הכתובת למשלוח שהלקוח בחר באיביי. אני יודעת כי אני מזמינה כל הזמן לכתובות אחרות ואני מקבלת מפייפל העתק של אותה חשבונית בדיוק ורואה מה כתוב בה.

dobo

New member
הלקוח עשוי להכניס כתובת אחרת בזמן התשלום

יתכן שפייפאל מושכים כתובת מאיביי, אבל קיימת אופציה בזמן התשלום לעדכן את הכתובת למשלוח,
וכתובת זו אינה קשורה בהכרח לאיביי.

אם נשלח לכתובת באיביי והלקוח עדכן כתובת למשלוח, אז לא נשלח לכתובת הרצויה.

Nirvana32

New member
ממש ממש לא.

אני יכול להעלות לך עשרות צילומי מסך של לקוחות שלי שהכתובת באיביי ופייפל הייתה שונה.
זו לא אותה כתובת! ואת מחוייבת לשלוח לכתובת הפייפל של הלקוח.

trilliane

Well-known member
מנהל
כי הכתובת באיביי אינה בהכרח הכתובת למשלוח

הכתובת הקבועה שלי הן באיביי והן בפייפל היא כתובתי בישראל. אבל בספר הכתובות שלי באיביי (ממש כמו ספר הכתובות באמזון, למי שמכיר) שמורות לי עוד שתי כתובות אמריקניות שאני שולחת אליהן לא מעט. בעת תהליך התשלום באיביי (לפני שאני מועברת לפייפל לשלם) מופיעה הכתובת למשלוח.

הכותבת שמופיעה אוטומטית היא כתובת בררת המחדל שהגדרתי למלוח (בררת מחדל שאני יכולה לשנות בכל רגע נתון, אגב) ואני יכולה ללחוץ שם על הקישור לשינוי כתובת ולבחור כל אחת מהכתובות האחרות שלי או להזין כתובת חדשה.

הכתובת שבחרתי בסופו של דבר למשלוח (בין אם אישרתי את בררת המחדל הנוכחית / בחרתי אחת מהאחרות / הזנתי חדשה) היא ורק היא זו שמופיעה בפרטי ההזמנה באיביי, היא ורק היא זו שמופיעה בחשבונית שמופקת ע"י פייפל (כאמור, נשאבת יחד עם כל פרטי העסקה) והיא זו שהמוכר רואה כשהוא נכנס לפייפל או לאיביי ככתובת שאליה ביקשתי לשלוח.

אם הוא יבדוק את הכתובת הקבועה שלי באיביי הוא יראה מה שהגדרתי באותו רגע, וזו לא חייבת להיות הכתובת שבחרתי למשלוח. לכתובת שמוזנת לי בחשבון הפייפל אני בכלל לא בטוחה שיש לו גישה (האם ניתן בכלל לדעת פרטים על חשבון פייפל מלבד כתובת דואל ושם הלקוח כפי שהגדיר אותו? אם כן, איך?).

עשיתי את הפעולות האלה כבר עשרות פעמים, בדקתי אין ספור פעמים ששינוי הכתובת הוא באיביי ורק באיביי (כשאני מועברת לפייפל לתשלום זה רק התשלום וזהו, מיד אחרי האישור הוא מחזיר לאיביי) ובכל החשבוניות אני רואה שמופיעה אך ורק את הכתובת שבחרתי למשלוח ואף כתובת אחרת.

אם מישהו מכם טוען שזה עובד אחרת, אשמח אם תספקו צילומי מסך, כי לדעתי יש כאן בלבול בשלב התשלום במעבר בין איביי לפייפל ואתם חושבים ששינוי הכתובת הוא בפייפל כשהוא בעצם באיביי.

לא נוח לי לדפוק את המוכר ...

מה גם שבאמת לא רצו לשלוח לי לישראל אז הזנתי את הכתובת שלה באיביי ככתובת למשלוח , וגם בפייפאל הוספתי אותה ככתובת נוספת .
//
גם באמזון רשמתי אותה ככתובת למשלוח.
//

כי התכתבנו הרבה ב loveme

ואחר כך עברנו לפייסבוק, ויש לה פרופיל אמיתי עם הילדים שלה וזה ..
והיא כתבה לי שהיא גננת בגן של חב"ד (יהודייה )
היא גם הגיעה לביקור בישראל ונתתי לה כסף עבור עלות המשלוח ..
//
בפייסבוק אני פונה אלייה בעדינות ובנימוס כדי לא להרגיז אותה חלילה ..[מה אני יעשה יצעק עלייה ?]
היא לא מחקה אותי מהפייסבוק ,היא כתבה לי שהקופסאות אצלה ושהיא תישלח כשתוכל [זה שמור בזיכרון של הצ'אט , אבל איך זה עוזר לי ?]

אבל הזמן חולף והיא לא שולחת

זו פעם ראשונה שאני קונה באיביי ואמזון , סה"כ רציתי חלקי מחשב בשביל לבנות לעצמי מחשב חדש ..

נכון שבדיעבד כשאני חושב על כל מיני דברים אז הייתה צריכה להידלק נורה אדומה ..
אבל אי אפשר לדעת , אנשים נידפקים גם על ידי מי שהם מכירים ממש טוב במשך שנים ..

האם בכלל יש לי מה לעשות חוץ מליילל אל הירח ?

offir999

New member
סע לבקר אותה בארה"ב

תרוויח גם חלקים למחשב וגם יהודייה אמריקאית :)

Amiram_e

New member
סתם בשביל הסקרנות - כמה שילמת לה על המשלוח?

יעני גם רצחה וגם ירשה. לא מספיק שהרויחה את המוצרים עוד שילמת לה עלות משלוח???? לא להאמין.
כמה שוקלות החבילות יחד?
יש פתרונות ברשת למשלוח לארץ מוצרים שלא נשלחים על ידי אמזון. לא מבין בשביל מה היית צריך לבקש טובה? עד קילו וחצי היה עולה לך 29 דולאר.
עולה לי רעיון נבזי שאפשר להפעיל רק אם באמת תבין שהיא עבדה אליך. תפרסם את המקרה בפייסבוק ותשתף את כל החברים שלה. אולי שווה "לאיים" עליה לפני מעשה.
אבל אתה יודע. זה סתם הגיג של נקמה על משהו כזה אם היה קורה לי. לא בטוח אם הייתי מוציא את זה לפועל.

נתתי לה 200 שקל

כמה שוקל הכל ? ניראה לי שיותר מקילו וחצי

מעבד, לוח-אם, הארד דיסק + SSD , ספק , כרטיס מסך , זכרונות וכנן תקליטורים וכבלים

למעלה