האם איטיות במחשב יכולה להיגרם בגלל מערכת ההפעלה?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ואיך ניתן להחליף מערכת הפעלה אחרת למחשב?
קודם כל כן. ניתן גם להתקין מחדש את אותה מערכת הפעלה שיש לך. יחד עם זאת גם חומרה יכולה לייצר איטיות אז צריך לבדוק אם יש התחממות ולטפל בה, אם המקור אבק פנימי, או מאווררים לא תקינים. צורך במשחה טרמית למעבד. דיסק קשיח שמאותת שגוסס...לא חסר סיבות לאיטיות. לדעתי דיברתי איתך סינית , ייעוצים פתח מנהל משימות לא יעזרו כי אתה לא יודע מה אתה מחפש בכלל. כנראה הכי טוב זה לגשת לטכנאי או מעבדה טובים ולעשות טיפול מקיף.

י_357

Member
שלום

בעבר הלא רחוק כאשר הופיעה בפתאומיות בעיה של איטיות באתחול המחשב התברר לי שמקור הבעיה היה חיבור רופף של כבל ה SATA של ה DVD,
החלפתי אותו בכבל עם תפס מתכת שמחובר יותר טוב והבעיה חלפה, מסקנתי, כדאי לבדוק שאין חיבורים רופפים של כבלים ולוודא שהזיכרונות יושבים טוב.

הערה:
כדאי תמיד שיהיה קובץ גיבוי של מחיצת מערכת ההפעלה, הדבר מאפשר לאחזר את המערכת לנקודה שבה היה ידוע שהכל תקין ובמידה שהבעיה לא חולפת
לוודא שהבעיה אינה של מערכת ההפעלה אלא של החומרה, ובכלל באופן כללי, גיבוי כזה מקנה הרבה שקט נפשי במיקרים של תקלות/וירוסים.

אני מבצע גיבוי כזה באמצעות "Acronis True Image" ,תהליך יצירת ה ISO של הגיבוי נמשך כ 2 דקות, במידה ויש צורך לשחזר את מערכת ההפעלה מסיבה
כלשהיא ניתן לבצע זאת באמצעות אתחול המחשב + "DVD/USB אתחול של התוכנה" והתהליך מסתיים ב 2 דקות.

בסיום התהליך כל המידע במחיצה נמחק (וירוסים/CRACKS/PATCHES + קבצים שחשובים לך/מסמכים...) + מערכת הפעלה שאולי היתה עם בעיות+תוכנות
שהתקנת במהלך השנים ובמקום המידע הנגוע/תקול המחשב מוחזר בדיוק לנקודה שבה ביצעת את יצירת הגיבוי.

כדאי תמיד שיהיה קובץ גיבוי של מחיצת מערכת ההפעלה, הדבר מאפשר לאחזר את המערכת לנקודה שבה היה ידוע שהכל תקין ובמידה שהבעיה לא חולפת
לוודא שהבעיה אינה של מערכת ההפעלה אלא של החומרה, ובכלל באופן כללי, גיבוי כזה מקנה הרבה שקט נפשי במיקרים של תקלות/וירוסים.

אני מבצע גיבוי כזה באמצעות "Acronis True Image" ,תהליך יצירת ה ISO של הגיבוי נמשך כ 2 דקות, במידה ויש צורך לשחזר את מערכת ההפעלה מסיבה
כלשהיא ניתן לבצע זאת באמצעות אתחול המחשב + "DVD/USB אתחול של התוכנה" והתהליך מסתיים ב 2 דקות.

בסיום התהליך כל המידע במחיצה נמחק (וירוסים/CRACKS/PATCHES + קבצים שחשובים לך/מסמכים...) + מערכת הפעלה שאולי היתה עם בעיות+תוכנות
שהתקנת במהלך השנים ובמקום המידע הנגוע/תקול המחשב מוחזר בדיוק לנקודה שבה ביצעת את יצירת הגיבוי

frankthe2

Active member
מה אני צריך לעשות אחרי שפתחתי? חלק פועל וחלק הופסק
אפשר לקבל פרטים על המחשב? מעבד? זכרון ראם? איזה כונן קשיח? בן כמה המחשב? מה מצב הנקיון של המחשב? האם בדקת טמפ של המחשב? האם ניקית קבצים זמניים? לרוב הבעיה היא לא מערכת הפעלה...

מעבד: intel(R) core (TM)2 Duo CPU T5850 @ 2.16GHz 2.17 GHz

(RAM) : 3.00 GB

סוג מערכת: מערכת הפעלה של 64 סיביות

עט ומגע: אין קלט עט או קלט מגע הזמינים עבור צג זה

מערכת הפעלה : Windows 7 Home Premium

מחשב HP בן 13 שנה

רוב הזמן נח

Well-known member

מחשב HP בן 13 שנה
(RAM) : 3.00 GB זה ממש מעט. בחלונות XP היה לי 500 MB זיכרון. אבל בחלונות 8 המחשב כבר הגיע עם 8.00 GB
הזיכרון הזה מאוד משמעותי לתפקוד המחשב שירוץ חלק. גם הזיכרון בכרטיס המסך משמעותי לפעילות המחשב.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל

מחשב HP בן 13 שנה
אחד מהשניים או שתתפלל לתחיית המתים של המחשבים..אולי הוא יתפקד..כמו זקן בן 110 . תקנה חדש, הגיע הזמן סחת את הלימון עד תום.

em28

Well-known member
זו כנראה לא מערכת ההפעלה.
המעבד ענתיקה גם במונחים של לפני עשור, וגם אז הוא היה מעבד זול לצרכים פשוטים.
הזכרון הוא כנראה DDR2 ואם יש סלוט פנוי הייתי בודק אם ניתן להוסיף 4GB זיכרון, לפחות שהזכרון לא יהיה מכשול.

יש לי מחשב עם מעבד קצת יותר חזק ו-3GB זכרון שמריץ WIN 7 (מריץ זן מילה מוגזמת - מתהלך עם WIN 7)
כל עוד אתה מודע למגבלות שלו ולמה הוא יכול לעשות (ישומים קלים, גלישה בסיסית, גיימינג ברמה של סוליטר ובאבלס)
הוא יכול להיות סבבה (בהנחה שחומרתית הוא תקין),
אם אתה מצפה ממנו ליותר - אל !!

רוב הזמן נח

Well-known member
זו כנראה לא מערכת ההפעלה.
המעבד ענתיקה גם במונחים של לפני עשור, וגם אז הוא היה מעבד זול לצרכים פשוטים.
הזכרון הוא כנראה DDR2 ואם יש סלוט פנוי הייתי בודק אם ניתן להוסיף 4GB זיכרון, לפחות שהזכרון לא יהיה מכשול.

יש לי מחשב עם מעבד קצת יותר חזק ו-3GB זכרון שמריץ WIN 7 (מריץ זן מילה מוגזמת - מתהלך עם WIN 7)
כל עוד אתה מודע למגבלות שלו ולמה הוא יכול לעשות (ישומים קלים, גלישה בסיסית, גיימינג ברמה של סוליטר ובאבלס)
הוא יכול להיות סבבה (בהנחה שחומרתית הוא תקין),
אם אתה מצפה ממנו ליותר - אל !!
3GB זיכרון זה ממש מעט. המחשב שלי בן 9 שנים והגיע עם 8GB זיכרון. ועכשיו בלי כרטיס מסך מרגישים איטיות שהמחשב עסוק בכמה עבודות במקביל.

em28

Well-known member
3GB זיכרון זה ממש מעט. המחשב שלי בן 9 שנים והגיע עם 8GB זיכרון. ועכשיו בלי כרטיס מסך מרגישים איטיות שהמחשב עסוק בכמה עבודות במקביל.
ל-WIN 7 זכרון של 3GB יכול להספיק כל עוד לא מצפים מהמחשב להיות סוס עבודה.
ברור ש-8GB יכולים לעזור, אבל לא ברור אם בכלל אפשר להוסיף זכרון לענתיקה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
איך מעבירים את הקבצים מהמחשב הישן לחדש? יש הרבה קבצים במחשב הנוכחי.
לפחות שתי דרכים
1 גיבוי ברשת כמו GOOGLE DRIVE והורדה למחשב החדש, יהיה גיבוי ברשת, יתכן שתצטרך לקנות חבילה מוגדלת של גלישה . העלאה יכולה לקחת הרבה זמן בתלות במהירות האינטרנט שלך.

2 להעתיק לדיסק קשיח חיצוני מספיק גדול, ממנו למחשב החדש. יהיה לך גם גיבוי פיזי חיצוני

emh

Member
העברת קבצים ממחשב ישן לחדש :
הכי נוח, יכול לקחת כמה זמן - העברה דרך דיסק און די
(אם יש צורך ייתכן שצריך מספר פעמים לבצע את זה, תלוי בכמות המידע)
אופציות אחרות חוץ מאלו שצויינו:
צריבה על דיסק DVD (אני כבר מזמן לא צרבתי)
העברה פיזית של ההארד דיסק לצורך העתקת הנתונים
(צריך שיהיה מישהו שיודע איך להעביר את ההארד דיסק, אבל זה אפשרי)

אפשר לקנות דיסק קשיח חיצוני בחנות,
השאלה היא האם זה משתלם לך ותרצה אותו לשימוש אח"כ,
או שמספיק לך לעשות העברה בדיסק און קי למשל?

למעלה