האלוף רון-טל הולך הביתה

האלוף רון-טל הולך הביתה

האלוף רון-טל הולך הביתה
נכתב ע"י: עידן יוסף

אלוף יפתח רון-טל סירב להגיע לפגישה עם רא"ל דן חלוץ ובסופו של יום "התפוטר" מצה"ל בטריקת דלת במהלך חופשת הלימודים שקדמה לשיחרורו

אלוף יפתח רון טל שאמר בעודו לובש מדים כי צה"ל עסק בהינתקות במקום להכין עצמו ללחימה, הודיע הערב במכתב ששיגר הערב (ד´, 4.10.06) לרמטכ"ל כי החליט להקדים את פרישתו מצה"ל.

דקות אחרי שהגיע הפקס בו מבשר האלוף על הקדמת פרישתו הגיעה הודעת ביפר ובה הודעת דובר צה"ל על הדחתו לאלתר של רון-טל בידי הרמטכ"ל. בהודעת דובר צה"ל נכתב כי הרמטכ"ל הורה על שחרורו לאלתר מצה"ל. על-פי גירסת דובר צה"ל כבר בשעות הבוקר ביקש הרמטכ"ל לשמוע את גירסתו והסבריו של רון-טל לצורך קבלת החלטה בעניינו, וכי נעשו ניסיונות מלשכת הרמטכ"ל לזמנו לפגישה בשעה 18:00, אך זה סירב להגיע בטענה שהוא עסק בלימודים. משלא הצליחו להשיגו טלפונית נשלח עוזר הרמטכ"ל לאלוף, כשבידו מכתב המורה לאלוף להתייצב בשעה הנקובה. הוא בחר שלא להתייצב וחלוץ החליט להפסיק לאלתר את חופשת הפרישה שלו, להורות על שחרורו המיידי משירות קבע והוצאתו לגימלאות.

"יש לקדם בברכה ביקורת רצינית ועניינית המושמעת בפורום מתאים, ולנסות להפיק ממנה את כלל הלקחים". עוד כתב, ש"כמי שנמנה על פורום המטה הכללי, זכור לאלוף רון-טל שדלתו של הרמטכ"ל היתה פתוחה בפניו, ולא אחת אף בחר לפנות ולהשמיע את דבריו. הרמטכ"ל ציין כי הדרך בה בחר רון-טל להשמיע את דבריו הפעם פסולה בעיניו וכי הוא רואה אותה בחומרה רבה. "על חיילי צה"ל חל איסור מפורש לעסוק ולהתבטא בנושאים פוליטיים, ועל אחת כמה וכמה חל עליהם איסור למתוח ביקורת פומבית על ממשלת ישראל והעומד בראשה", דברי הרמטכ"ל.

חלוץ הוסיף בנימוקיו להחלטתו לסלק את האלוף משורות צה"ל, כי "מהדברים שאמר רון-טל בראיונות אני למד שהאלוף אינו רואה את עצמו כמי שנמנה על הכוחות של צה"ל ולכן ראה עצמו בן-חורין להתבטא באופן שלא מתיישב עם שירות פעיל בצה"ל". הוא הדגיש כי הפגם העיקרי נעוץ באופן בו פעל רון-טל לא בכך שלא קיבל אישור לראיונות, אלא בכך שבחר להתבטא בנושאים פוליטיים, לקשור בינם לבין הצבא, ותוך כדי כך גם למתוח ביקורת חריפה על מפקדיו, חבריו ועל הדרג המדיני - וכל זאת באמצעות כלי התקשורת וכשהוא בשירות פעיל.

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, נפגש בשבוע שעבר במלון בתל אביב עם האלוף יפתח רון טל, בתיווכו של מקורבו של נתניהו, עוזי ארד. להערכת גורמים בליכוד רון טל, המצוי בחופשת שחרור מצה"ל, עשוי להצטרף לליכוד לאחר שחרורו. בלשכת נתניהו אישרו כי הפגישה התקיימה, אולם מסרו כי נדונו בה עניינים ביטחוניים בלבד, ולא נושאים פוליטיים.

עודכן ב- 04/10/2006 23:54:00
 

eran2020

New member
ככה זה שלא מסוגלים להתמודד עם האמת

שולחים את האנשים בעלי האמת הביתה וצה"ל נשאר עם בעלי השקר והריקבון המוסרי. צורה לצה"ל
 

טובא

New member
פשוט בושה

האלוף יפתח רון טל שהיה אלוף מז"י היה אחד המנהיגים האמיתיים בצה"ל. הדחתו היא בושה וחרפה לצהל ורק מוכיה עד כמה הפיקוד הגבוה של הצבא שלנו לא יכול לקבל את האמת בפרצוף!
 
מישהו זוכר מה היתה פרשת השחיתות

שבה היה מעורב רונטל? היה משהו עם קבלת שכר דירה במרמה או משהו מסוג זה.
 

קצה

New member
אתה מתבלבל עם חשבון הדולרים

זה לא קשור אליו אלא לאיש צבא אחר
 

meggie

New member
אז הוא הולך לפוליטיקה ? ../images/Emo4.gif

לכל אחד יש כוונות סמויות כבר אין כלום טהור כאן אצלנו
 

ניק יטה

New member
משהו עם הטבות כספיות

"...להודעתו של רון-טל על הפרישה במארס השנה קדמה פרשת ההטבות הכספיות שנחקרה במצ"ח, וחוות הדעת שגיבש בעניינו הפרקליט הצבאי הראשי." ynet
 

אלי.

New member
השכיר את הבית שלו בעפרה,

הלך להתגורר בשכירות במרכז הארץ, "שכח" לדווח על ההשכרה של הבית בעפרה - וקיבל מצה"ל השתתפות גבוהה בשכר הדירה שלו.
 

aristophaness

New member
לאלוף רון טל

ידידי, כשגוייסתי לצבא לפני 20 שנה, אמרו לי מפקדיי: " פוליטיקה, רק לאחר קבלת פנקס שחרור..." אני מניח שלפני 20 שנה גם אתה היית חייל, בדרגה זו או אחת. אני מניח גם שמה שנאמר לי תקף אז כמו היום גם לגביך. אפשר, ומקובל לדבר פוליטיקה כלובש מדים, בין חברים ומקורבים. בטח לא מקובל לדבר פוליטיקה כלובש מדים בתקשורת. אני מבין שההתנתקות ואופן ביצוע משימות שהחליט הרמט"כל הזה וקודמו לא היו לרוחך, ואני גם בטוח שאם תביט אחורה לשנותיך בצבא תראה שגם שם היו לך חילוקי דעות על משימות/פקודות שקיבלת ממפקדיך. אבל ביצעת אותם או שהצלחת לשכנע אותם בצדקתך (וגם זה בסדר). אבל אני מניח שלא הלכת לתקשורת ואמרת לכולם "כמה שהמפקדים שלי טועים"... איך אתה היית מרגיש אם אחד מקציניך היה נוהג בך אותו דבר. שלא תבין לא נכון, דעותי קרובות לשלך, אבל הדרך... אמר פעם אלוף בצה"ל "הרעיון טוב, הביצוע חרא"... אותו כנ"ל לגביך. ליבי ליבי עליך, איך ששרות ארוך ומפואר נגמר בקול צורם כזה. ואם יורשה לי לבסוף, אל תכנס לפוליטיקה, אנשים כמוך העם צריך כדי להוביל מהלכים אמיתיים ולא שיאמרו או יצביעו בעד דברים שהם לא מאמינים בהם רק עבור "שלמות הקואליציה"... בברכת שנה טובה והצלחה בהמשך דרכך אשר
 

קצה

New member
רוב אנשי הצבא לא שתקו

ברק ,טלי לפקין שחק,ועוד זה הרגל שנתקבע הוא לא עשה דבר יוצא דופן
 

aristophaness

New member
אתה מתכוון לאמנון ליפקין! חוץ מזה..

ברק, ואמנון ליפקין וכו' לא "הוציאו את הכביסה המלוכלכת החוצה"... הם אולי "פזלו" לפוליטיקה, אבל לא דיברו פוליטיקה בפומבי ובטח לא ליכלכו על הצבא/מנהיגות כלובשי מדים. באף מדינה מתוקנת בעולם החיילים אינם מבקרים את המשטר בצורה פומבית, רק לאחר שהם משתחררים...
 

שלדר

New member
באתי ממיטת חוליי כי התעצבנתי!../images/Emo46.gif

לא יאומן מה נהיה מהמדינה הזאת....
וערב טוב לך יקירתי..
אני אתאושש, המדינה לא!
 

ניק יטה

New member
../images/Emo10.gif אתה חולה? להביא לך מרק עוף?

איזה כוס תה עם לימון? אל תתעצבן יקירי, הבריאות שלך חשובה יותר.
 
למעלה