האירוניה שבלהרגיש טוב

Sigal H

New member
האירוניה שבלהרגיש טוב

או: על הדבש ועל העוקץ

טוב לי. הימים שלי נראים כמו ימים והלילות - כמו לילות. אני מרגישה עצמאות שכבר זמן רב לא הייתה לי. יש בי שקט. אני מרגישה כמו סיגל, עם המוח שלי היקר לי כל כך. אני בת חורין, עם בית משלי ומשק בית ואחריות.

אבל כשאני באה לפרוט את העניין למידות אובייקטיביות, הכל נשמע קצת מופרך:
אני כמעט לא הולכת מחוץ לבית וגם בתוכו נעזרת בהליכון ובכס"ג. לפני שנתיים הלכתי כמעט קילומטר מהחנייה לבית של חברים. זה היה קשה, אבל יכולתי.
אני אוכלת רק אוכל רך וקל, ולפעמים כשגם זה לא הולך - תחליף מזון מרוכז. מעי רגיש וחלוש.
לפני אי אלו שנים לקחתי קורסים באונ' במקביל ללימודים בחטיבה. עכשיו אני משננת מחדש את לוח הכפל.
אני חיה מקצבה של בט"ל ועזרה של ההורים והקיבוץ. עד לפני שנה וחצי עדיין עבדתי, חלקית ומהבית אמנם, אבל עבודה ממש.
הייתי מקפלת כביסה, כמה מכונות בזו אחר זו. עכשיו אני במחלקת גרביים, גדול מזה כבר קשה לי. שלא לדבר על שאר מטלות הבית.

ומצד שני כל ההתנהלות היומיומית הפנים-ביתית עלתה מדרגה:
אני יכולה לקום כל בוקר - גם בימים החלושים - לשטוף פנים ולצחצח שיניים כי יש מקום לכסא מתחת לכיור. ויש לי אפילו מראה!
אני יכולה להדליק ולכבות אורות כרצוני כי כל המתגים הונמכו לגובה שלי.
אני יכולה לבחור האם להיות בסלון או בחדר ולעבור מכאן לשם בכוחות עצמי.
הרצפה ישרה עכשיו, כבר חודשים שלא נפלתי בגללה.
הכאבים בשליטה, הודות לקנביס.
ופתאום פחות חשוב לדאוג לכביסה, כי יש עזרה, ולגיטימי לנוח שלוש שעות בסלון מוצף שמש ורק לקרוא. זה טוב למוח, אני ממש מתקדמת בשיקומו.
אני שוב חושבת.

וככה התפקוד האובייקטיבי שלי גרוע יותר משהיה, והתחושה הסובייקטיבית שלי טובה יותר משהייתה.

אז אני תוהה מה זה אומר בכלל, עצמאות, ומה ההגדרה של "טוב"? מה חשוב יותר - ללכת על שתי הרגליים שלי, או להגיע ליעד ותהיה הדרך כאשר תהיה? להילחם בחולשה או ללמוד לחיות סביבה? לרוץ אחרי תרופות וטיפולים ולקוות ולהתאכזב ולקוות שוב, או להניח להם ולחיות בהווה?

אשמח לשמוע את דעתכם, מעשית או פילוסופית.
חופן חיוכים

Sigal H

New member
ממיס לב

מהרגעים האלה שאת מבינה איך אפשר שגם פסנתר הוא סוג של כלי מיתר. כמה משכרים הצלילים של הגיטרה הזו...
הזכרת לי את טום וורד. מכירה?
http://www.youtube.com/watch?v=SwnBw4DVITI

[
לגמרי]

קראתי, וקראתי שוב

ואז שמתי לב למשהו:

ה"רע" זה על דברים שהיו לפני אי-אלו שנים. ה"טוב" זה דברים חדשים יחסית.

מה שאיך שהוא נותן לי סוג של תקווה שכזו, שעם הכוחות לעשות את הדברים החדשים, יחזרו גם הכוחות לעשות את הדברים ההם, מפעם.

(ואגב, אם זה מעודד אותך - וזה בטח לא - אני אף פעם לא באמת הצלחתי לשנן את כל לוח הכפל בעל-פה)

Sigal H

New member
מהנהנת לאט

אל תגלי לי, אבל ההשפעה של הקנביס על השרירים דועכת. בכל פעם שזה קרה (עם הליריקה ועם הלמיקטל), אחרי הדעיכה בכל זאת נשאר בי משהו חזק יותר. תעשי לי מקום לידך על הספה, נצפה בתקווה ביחד

11161

New member
זה מזכיר לי איך זה אצלי

בתקופה האחרונה רמת תפקוד יחסית תקינה (טובה), אבל רמת כאב גרועה כרגיל.

אלו שני דברים נפרדים - וכנראה ככה זה אמור להיות - הסיבה שיש כזה פער בין הנתונים האובייקטיביים לחוויה הסוביקטיבית, היא כי על הסובייקטיבי - איך שאנחנו חווים את הדברים, אנחנו יכולים להשפיע - ולפי מה שאת כותבת יש לך הצלחות של ממש!
האובייקטיבי גרוע כי קיבלנו קלפים לא טובים בגלגול הנוכחי.

אם האובייקטיבי והסוביקטיבי היו זהים - זה היה אומר שהמחלות מכתיבות לך את הסדר יום האישי שלך באופן מלא, ומתברר שזה לא המצב אצלך.

אגב - תאורטית יכול להיות מצב נוסף, שרק בזכות כוח הרצון שלך היית יכולה להבריא, אבל נדמה לי שעברנו כבר את השלב של להבין שזה לא עובד ככה במקרים האלו.

מקווה שהיה קשור מה שכתבתי בדרך כלשהי, ובכל מקרה מזל טוב שאת שוב חושבת.

11161

New member
והערה קטנה

בעיני לחשוב זה תפקוד לא פחות מתפקוד פיזי, אז זה גם דבר "אוביקטיבי"

Sigal H

New member
לגמרי מסכימה איתך

גם לא מסובך למדוד יכולות קוגניטיביות, לפחות בהערכה גסה.
ותודה גם על ההודעה שמעל, עם המזלטוב בסוף. כל כך הגיע הזמן!

ריפנזל

New member
בנוסף - אל תשכחי שאז לא היו לך בעיות נשימה

ועברת תקופה מאוד קשה עד שקיבלת את הביפאפ והקנביס, וכל המצבי במבי שהתיישבו עליך, וגם היו לך מיליון בדיקות ותורים בחודשים האחרונים, וכל זה סביר שהשאיר אותך די מותשת.

Sigal H

New member
כשאת אומרת את זה ככה

זה נשמע כמעט הגיוני. באמת עם הזמן הרבה השתנה, הרבה התווסף לסלט. למדתי לתמצת את זה ל-"מחלה רב-מערכתית" כי כבר מסובך לספור בקול.
אוף. אבל רק קצת אוף, כי זה בכל זאת במידה מסויימת סיפור הצלחה. ניצחון. לא, זו לא המילה הנכונה, אני עדיין מחפשת אותה, אבל את מבינה, נכון? הפיברו' שוב לקחה פיקוד, מה שאומר שהצלחתי את השאר לארוז יפה ולשום במקום שבו לא יפריע בדרך. בערך. כל מה שאמרת.

(אם תביני מזה משהו זה יהיה מדהים, אני לא מבינה מה ניסיתי לכתוב... השעון קורא לי
)

ריפנזל

New member
הבנתי יופי - את הארנב הלבן.

השעון קורא לך ;)

אבל באמת, הבנתי יופי

למעלה