האחים חג'ג' מציעים הסדר חוב בפטרוכימים - בתמורה לבטול שמוש בזכות הסירוב למניות שליטה בבזן מידי החברה לישראל

Reem88

Well-known member

aka77

New member
גם בניהול קוף, או ללא הנהלה כלל.

פשוט להמשיך לעבוד, לשמור על שיפוצים ובעיקר לא להרוס שום דבר.

yel5

Well-known member
לא נעים. בהקשר של פטרו, אחים חגג מזכירים לי את אוכלי הנבלות בכל הסדרי החוב. מרוויחים לא בגלל שמסכנים את כספם אלא בגלל שהצליחו לקבל חזקה.

yel5

Well-known member
לפני 20 דקות (חצי שעה לפני תום ההצבעה) הודיעו על דחיית ההצבעה בעוד 24 שעות. מה החידוש המרענן? השמיטו את הצעת חגג ההזויה. ביום שישי כתבתי כאן שאם אגחי פטרו יודיעו על מימוש זכות הסירוב הצעת חגג תיפקע אוטומטית. הבינו שמיותר שהצעת חגג תופיע בכתב ההצבעה (כי יהיה רוב למימוש זכות הסירוב) אז הורידו אותה בחוכמה.
אתם רואים? הצעות הזויות סופן להגיע לפח האשפה.

dw

Well-known member
מנהל
לפי ההסבר של חג'ג' האפסייד שנקבל הוא 160% ולא 60%, ולכן מורת הרוח שהציגו המחזיקים שגויה.
מבחינתו לא חייבים בלעדיות, והוא מוכן להתחרות בכל הצעה אחרת, אולם הסביר שזה מה שהחברה לישראל דרשה.

Reem88

Well-known member
אם מחיר המניה בעוד שנתיים נשאר כמו היום מה יקבלו מחזיקי האגחים ב' ג' ו 1 ?
ברור שח' יקבל פארי.

אם המחיר יעלה הרבה כמו שאנחנו צופים אז למה מחזיקי האג"ח צריכים שותף?

בורסה 2008

Well-known member
הם כנראה יקבלו שותף בכל הצעה שלא תבוא. הם לא יכולים לממן לבד את קניית המניות.

Reem88

Well-known member
אפשר לנסות לגייס כסף כהלוואה עם בטחונות של המניות הנקנות בסירוב.
אני חושב שזה אפשרי, אתה לא?

yel5

Well-known member
הייתי פעיל מאוד באסיפה היום כי לא יכולתי לתת להצעת חגג המקורית לעבור בלי שאקטול אותה.
ביקשתי לקיים דיון על הפאן הכלכלי של הצעת חגג. טענתי שחגג גוזר קופון נאה בלי לשלם מהומה.
הסבירו שהצעת חגג עודכנה. מחיר הבסיס של מנית בזן הוא לא במועד הסגירה אלא כעבור שנתיים ועל כך נזכה עוד לתשואה. נוסחא כזו עושה שכל. עדיין תהיתי למה הוא מקבל אופ בחינם. הסבירו שהוא יממש אותה וצחי חגג ענה לי שזוהי דרישת הנציגות\נאמן והוא מוכן לתת לנו את הצעת ח.
שאלתי את צחי האם יסכים לתת הצעה כספית לרכוש את זכות הסירוב והוא ענה שכן. כעבור זמן, שאלתי אותו במידה ויקבל בקשה מהנציגות למסור הצעה כספית לרכוש זכות הסירוב האם ימסור? ענה שכן. בקיצור, לאור שינוי הצעת חגג אני משנה דעתי לחיוב, בכפוף לכך שהנאמן יפרסם אותה במאיה (כמו שביקשתי ממנו) ונבדוק שלא מסתתר שפן.

בורסה 2008

Well-known member
פטרו1 מגיב דווקא בירידה קלה למרות העליה של בזן, אבל צריך לשים לב שפטרו1 פתח פער גדול מאד כבר מהשווי ההוגן שלו- מעל 20%.
אני מאמין שזה גם תמחור של סבירות לעסקת זכות הסירוב ורווח מסויים משם+תמחור האופציה שממש על הכסף כרגע.
יש כאן אפסייד ענק ודאונסייד ענק.

contangoking

New member
כמה שאלות והערות:
1. בהצעת חג'ג' - מישהו הבין מה ההתייחסות לדיבידנדים שיחולקו במהלך השנתיים שעליהם מדובר בהצעה?
2. לגבי ההצעה לאג"ח 1, ב', ג' - אם הבנתי נכון את ההצעה, היא בעצם מעניקה מינוף של 160% על עליית הערך במהלך שנתיים מעל 137 אג', אבל כל זה רק על החלק המשועבד לכל סדרה. כלומר - אם נניח שלאג"ח 1 יש שעבוד של 80.7 מיליון מניות (ששוות ל110 מיליון ש"ח לפי שער 137). אם נניח שער 200 בעוד שנתיים, יוצא שחג'ג' ישלמו 161.4 מיליון ש"ח עבור המניות המשועבדות לאג"ח 1 ועוד 60% מעליית הערך, (30.8 מיליון ש"ח). סה"כ חג'ג' ישלמו לאג"ח 1 - 192.2 מיליון ש"ח. מכאן, שמתוך חוב של 789 מיליון ש"ח לאג"ח 1 (נתעלם מהריבית), ישולם בסך הכל 24.3% מסך החוב. לפי זה, אפילו בז"ן בשער 300 תתן לאג"ח 1 רק 33 אג'

אם הבנתי לא נכון את ההצעה, אני מקווה שמישהו יתקן. מכאן שאפשר להציג גרף ברור של שווי ההצעה לכל סדרה בהתחשב במחיר בז"ן בעוד שנתיים.

נערך לאחרונה ב:

yel5

Well-known member
מתעתעים בנו.
סיפרתי שבאסיפה אתמול 30.05.22 קטלתי את הצעת חגג. הסבירו שההצעה עודכנה משמעותית לטובתנו (התמורה לא תחושב לפי מחיר המניה במועד הסגירה אלא לפי מחיר המניה כעבור שנתיים).
אתמול בלילה פורסם כתב הצבעה הכולל את הצעת חגג. חשכו עיני כשגיליתי את הצעת חגג המקורית. נשארנו עם ההצעה המקפחת שהיא רעה מאוד למחזיקים בכל הסדרות וטובה מאוד לחגג.

אמחיש טענתי בדוגמא מספרית:
נניח שבמועד ההשלמה\סגירה מחיר מניית בזן הממוצע הוא 150 אג' (ממוצע של 60 ימי מסחר שקדמו למועד ההשלמה).
נניח שבתום שנתיים (ממועד ההשלמה) מחיר המניה יהיה 200 (מניח שמרווח הזיקוק ושינוי יעוד מפעל בזן יביא לעליה מתונה ועקבית במחיר המניה).
נניח שב 60 ימי מסחר שקדמו לתום שנתיים ממועד ההשלמה (חודשים 23 ו 24) מחיר המניה הממוצע יהיה 180.

תוצאות: כולם יגידו שבתום שנתיים נקבל 150 ועוד השבחה של 50 (200 פחות 150). סהכ 200, וזאת על 60% מהמניות המשועבדות.
אני חושב שנקבל 150 ועוד השבחה של 20 (200 פחות 180). סהכ 170, וזאת על 60% מהמניות המשועבדות. הסיבה שנקבל השבחה חלקית בלבד היא הניסוח הגאוני (בלי מרכאות) הבא: "בנוסף, תשלום של 100% מהפער בין מחיר הפארי של מניית בזן לבין ממוצע ב 60 ימי מסחר שקדמו לתום שנתיים ממועד ההשלמה". תקראו 5 פעמים כדי להבין את הגאונות של מנסח המשפט הזה. למה גאונות? כי 99% מהקוראים חושבים שנקבל 100% השבחה על הפער בין המחיר בתום שנתים (200) לבין מחיר ההשלמה (150). לפי הניסוח נקבל 100% השבחה על הפער בין המחיר בתום שנתים (200) לבין מחיר ממוצע ב 60 ימי מסחר שקדמו לתום שנתיים ממועד ההשלמה.

לסיכום, נותרנו עם כמה בעיות:
1. על הזכות להנות מהטבה בעתיד משלמים (לאופ בבורסה יש מחיר וגם להשתתפות בטוטו או בהגרלת הפיס). אני עדיין תוהה למה חגג מקבל אופ בחינם.
2. למה נקטע רצף העליה במניה במועד ההשלמה (עם חישוב ממוצע 60 ימים שעשוי לקפח המחזיקים)?
3. למה ניתנת השבחה חלקית בלבד (בדוגמא, 20 במקום 50)?
4. למה ניתנת השבחה על 60% מהמניות בלבד ולא 100% מהמניות?

הצעת חגג מובאת בסעיף 1.4 בכתב ההצבעה לאישור אינדיקטיבי (לא מחייב). באסיפה הקרובה אטען שהבאת הצעת חגג בניסוחה הנוכחי לאישור, הנאמן והנציגות של כל סדרות האגח פועלים נגד האינטרס של מחזיקי האגח. אם יושג רוב להצעת חגג אודיע להם שבכוונתי לבקש התערבות מונעת של הרשות לני"ע.

contangoking

New member
1. צריך לזכור שזה דו סטרי, כלומר יכול להיות שהמחיר בתום שנתיים בדוגמה שלך יהיה 180, והממוצע ב-60 ימים יהיה 200. אולי אפשר להגיד שבמצב הזה חג'ג' לא יממשו את האופציה, אבל זה לא בדיוק הבעיה שאותה ציינת.
2. מה זה "פארי של מניית בז"ן"?. אני יודע מה זה פארי של אג"ח, אבל מה זה פארי של מניה?

למעלה