דת אנשים אלוהים שקרים ומה שביניהם

דת אנשים אלוהים שקרים ומה שביניהם

ובקיצור פרשת השבוע ... תוך כדי שיא הגשמיות, כשרגליי טובעות בים הספונג'ה אחרי שיחה משעשעת ומרטיטה עם ה'הוא' שלי נשמעת דפיקה בדלת בגופיה, כשהקור או ההתרגשות משיחת הטלפון ניכרת היטב מבעדה, פתחתי 2 נשים שנראות דתיות עומדות שם מחייכות מפריעות לי בפולחן יום השישי שלי "יש לך אולי דקה מזמנך לשמוע ...?" "אולי ... באיזה נושא ?" "את יודעת שלא מספיק להתפלל כדי שמצבנו יהיה יותר טוב, את מאמינה באלוהים? את יודעת – גם המצב הכלכלי תלוי במעשים שלנו... המצב הכלל עולמי, את מאמינה?" "פעם לימדו אותי שצריך להאמין, החלפתי את החצאית במכנסיים – ועדיין נשארתי בן אדם טוב, אוהב את הזולת, חושב ומתחשב, ובעיקר לא פוגע בזבוב ..." השיחה נמשכה והן מוציאות שלל פלאיירים, ספר תהילים, חוברות ושאר מיני כתבים מנסות להראות לי ... אין לי מושג מה ... וטוענות כדוגמה לעשיית טוב ומצוות – לאהבת הזולת הסובלנות ו...גם השקר אסור השקר אסור ??? השקר – או חברו הטוב "אי אמירת האמת כולה" - עוזר לנו הרבה פעמים לא לפגוע באנשים סביבנו לא אחת כמוני תניח למשפט כזה לחמוק ולהתנדף כך סתם באוויר גירשתי אותן בחביבות והלכתי לבדוק את העובדות החדשות לי חיטוט קצרצר הראה לי שאכן אין שום הוראה/פקודה/צו עליון/איסור שכזה אבל מהר מאוד מצאתי ודווקא עכשיו לפני שבועות את עשרת הדיברות וביניהם את איסור הניאוף ... נו טוב, אולי זה יתקזז לי עם כיבוד ההורים והאיסור לרצוח ... 1 מתוך 10 זה גם משו – לא? בתור
ית חובבת יהודים אני מרגישה במעט את הקרבה לאלוהים ומדי פעם עולות וצצות מחשבות על הדת והחטאים השונים שסוחפים אותי [בעיקר ביום כיפור] ועוד יותר מאז שהגעתי הנה ... גם אתכם ? וסליחה על הברבור המוזר שעלה לי בשעה עוד יותר מוזרה ...

ארתורו1

New member
לפי זמן כתיבת הפוסט

נראה שגם לא ממש שמרת את יום השבת, אבל ניחא. 8 מתוך 10 זה גם לא רע.

trainspotter

New member
בלו פרי את חוזרת בתשובה

סתם הדת שלנו מורכבת ויפיפיה כאחת.יש כאלה שיגדירו אותה כלא שיוונית .יש בה הרבה עומק פילוסופיה ומה לא אבל פוסט יפה ואהבתי את דרך החשיבה

אוריcan

New member
יש לנו דת נהדרת

רק שאת היופי שלה אני דווקא מצליח לראות כשאני בחו"ל. שם היא נראית לי נקיה יותר, חפה מפוליטיקות ופרשנויות מטופשות. להבנתי הצנועה, הקרבה לאלוהות נמצאת אצל כל אחד מאיתנו בשתי ידינו ובעשיה שלנו אחד לזולתו. אני נותן פה את הכבוד לנשים שביננו שנוצרו בכדי לתת חיים (ועוד כמה דברים...), שאם זה לא תפקיד אלוהי אז מה כן ??? ואם אתן כבר נותנות חיים, אז עדיף נשים, והרבה....

ליקה5

New member
לא מאמינה באלוהים עם זקן שיושב בעננים

מציצן, ביקורתי ....ושופט אבל אני מאמינה שמעשינו מקרבינו ומרחיקינו <לניצוץ האלוהי> שקר זה לא קשור לדת....זו התנהלות ובחיים ההתנהלות שלנו קובעת את החוויות שנחווה ללכת בדרך של אמת בעולם שלנו מחייב ניסים <גלויים וסמויים>

חנתר

New member
ואני חשבתי שעברנו את גיל הגן

את באמת חושבת שאלוהים זה איזה זקן שיושב בעננים?

אני אגלה לך סוד

רק ככה ביננו לא באמת כתוב שאסור לשקר כתוב לא תענה ברעך עד שקר שזה כשאתה נותן עדות תגיד את האמת, מה שאומר שאם אחרי ששיקרת מביאים אותך לבית משפט תודי ששיקרת כי זאת האמת.

dansha

New member
קצת על אמת ועל שקר

בעברית שום דבר הוא לא סתם ולמילים "אמת" ו"שקר" יש סיבה ותכלית מאחוריהן המילה "אמת" מורכבת מהאות הראשונה, האמצעית והאחרונה בא-ב'. כלומר - האמת היא כל הסיפור מההתחלה ועד הסוף, ללא השמטת שום פרט. המילה "שקר" מרכבת משלוש האותיות שמגיעות לפני האות האחרונה, והסדר שלהן מבולבל. כלומר - השקר הוא עיוות של חלק קטן ושולי מהסיפור כולו. מעבר לכך - כל אות במילה "אמת" עומדת יציב על שתי רגלים, לעומת המילה "שקר" בה כל האותיות מתנודדות להן על רגל אחת. את האמת קשה להזיז ולעומתה השקר מועד ונופל בקלות. אין כמו השפה שלנו :)

סורר

New member
תחושתת חטא

בתוך זירת המציאות אין חטא. אבל אנו כבני אדם יוצרים מושגים שנועדו לעצב את דפוסי התרבות והחברה בכל חברה יש מושג של חטא בעוד שאותו דבר שנתפס כחטא בקבצה זו בקרב קבוצה אחרת זה עשוי להיות מצוה. נמצא אם כן שתחושת החטא אחוזה וקשורה במערך הרגשי של האדם.

מצד ההלכה היהודית,

מותר לשקר מפני דרכי שלום! כמובן שכל מקרה צריך שאלה לגופו, אבל זה ברמה העקרונית.

come on1

New member
זוכרת

את הפעם הראשונה ש"נאפתי"(כהגדרתך, שונאת את המונח הזה). בלילה הזדיינתי ללא הכרה עם המאהב שלי(אחרי שנים של מונוגמיה)והייתי בעננים. בבוקר קמתי בדיכאון/פחד נוראי, זהו חציתי את הקו. אין דרך חזרה. הפחד והתחושה הנוראית היו כמובן מייסורי מצפון אבל גם מטעמי דת. גדלתי על ברכי הדת(החבר'ה עם הכיפות הסרוגות-זו הייתי אני). הבנתי שדיני כרת, אני אסורה לבעלי ולבועלי לפי ההלכה, אני נואפת ועוד שלל של מטעמים דתיים שהדובדבן שבקצפת הוא הגהנום...(אמאל'ה יביאו לי המבורגרים של מק-דונלד ואני לא אוכל לאכול, אפילו לא ביס
). כל היום חשבתי על הדברים ובסוף היום הייתי הרבה יותר רגועה. הייתה לי סוג של הארה/קטרזיס-זיכוך. האלוהים שלימרגיש ונראה אחרת. האלוהים שלי הוא בכלל אשה, רכה, נשית, מבינה, יודעת מהו יצר האדם ומהן החולשות שלו וחשוב ביותר-היא יודעת לסלוח. ומהנקודה הזו ברור שהיא תבין אותי-סה"כ אני אדם שמנסה לעשות רק טוב, לא לעשות רע לסביבתו ומנסה לשרוד את החיים האלו על הצד הטוב ביותר. כבחורה שנמצאת בשיאה ונשואה כבר המון המון שנים אין לי דרך אחרת לשרוד את חיי הנישואים בדרך אחרת. וכמו שאמרת-הכל מתקזז...אז נכון, אני בוגדת, ממציאה שקרים קטנים/גדולים, אבל הנסיבות שלי בהחלט מקלות...

למעלה