דרפטינג!!!!!!!!

zvif

New member
דוגמאות עלית

נלמד מהבכירים, ציטוטים מאזור הסיום: "עשיתי דרפטינג על התאומים אבל הם ברחו לי" "רכבתי 3 מטר ממנו, זה לא נקרא דרפטינג" "רכב הצילום היה טרנזיט, כיף לשבת עליו" אלו ציטוטים מפי הספורטאים הבכירים ביותר בענף. ספורטאים שרכבו בחוד וביצעו דרפטינג גם על מכונית. יש לשפוט ביתר חומרה את המובילים, גם בחיתוך מסלול שחיה, בשטח ההחלפות, ובמסלול הריצה. אין לשפוט ספורטאי שיצא מהמים עם עוד עשרות ספורטאים ואינו נילחם על מקום ראשון בתחרות אלה על מקום בקבוצת גיל באותם כלים ששופטים את המובילים שיצאו לכל היותר בקבוצה של 3 - 5.

לידיעת חברי הנהלת האיגוד

אני קורא בסיפוק רב את תגובות החברים על נושא הדרפטינג (אשר בעיני הינו בבחינת אויב לספורט האינדוידואלי) ובעיקר על העובדה שאין ולו אחד מכולם המציע לאפשר דרפטינג בטענה שאכיפת חוקיוקשה ומסובכת. אמירות כאלו נשמעו בתקופה האחרונה מפי מספר חברי הנהלה אשר מסיבות השמורות איתם רצו להפוך את כל התחרויות למותרות בדרפטינג ורק הודות ללחץ של רבים מהמשתתפים בוטלה הגזרה. אני מקווה שמעידתם של אחדים אשר לא עמדו בפיתוי ונמצאו עוברים על החוק לא תספק נשק בידי מצדדי הדרפטינג והוא ישאר רעה חולה במספר קטן של תחרויות.

eytans1

New member
בואו ניקח דוגמא מתחרויות בחו"ל, ושוב

אירונמן אוסטריה (מה עשות זאת התחרות היחידה בחול בה השתתפתי) 5 מתוך 14 המדורים ראשונים (כולל שמות גדולים יותר מנינה פקרמן) ניפסלו בגלל דראפטינג!!! שחר איתן

yuvalhets

New member
מה ז"א שמות יותר גדולים מנינה?

למשל.... שמעונה פקרמנוביץ´? זה שם גדול יותר מנינה?

דפטינג- כן או לא

כאחד שעוסק בתחום כמאמן וכספורטאי. אני נמצא בתחושות מעורבות . אכן, טריאתלון הוא ענף ספורט תלת תחומי, והוספה של דרפטינג , תשנה באופן מהותי. התחרות תורכב בעיקר משחיה ומריצה כשתחום האופניים ייפגע. באליפות אירופה האחרונה ובתחרויות אחרות שהייתי בהם באירופה , נוכחתי לראות אכיפת דרפטינג ראוייה . הרוכבים נצפו כראוי על ידי שופטים ממונעים. לדוגמא : 5 אופנועים במסלול של 7 ק"מ בגיור הונגריה בתחרות הקטגוריות .רק כך ניתן לאכוף דרפטינג !! המתחרים נמנעו כמעט באופן מוחלט מלעשות דרפטינג .אולם לצ ע ר י בתחרויות הטריאתלון בישראל אין מספיק כוח אדם מיומן וזמין המוכן לעשות עבודה שכזו . ב ל ת י א פ ש ר י לאכוף חוק זה !! במסלול של 10 ק"מ יש צורך בלפחות 6 שופטים ממונעים ו א י ן !! לכן יש שתי אלטרנטיבות . האחת להמשיך ולארגן תחרויות ללא דרפטינג שבהם נקווה שניתן יהיה לאכוף חוק זה והספורטאים יימנעו מלעבור על החוק .והשניה :לבטל את האיסור .להכיר בעובדה כי אין כיום!! מספיק שופטים בענף שלנו ,והרוכב הישראלי (אגב כמו בחו"ל) לא יעמוד בפיטוי הדרפטינג .(אנא פנו לאלוף הארץ הנוכחי , והוא יספר לכם על עשרות הרוכבים שעשו דרפטינג בעת שנסע לצידם במכוניתו ברך לחורשים) ברור לי לחלוטין כי זה דורש תפיסה שונה , אימונים שונים , אולם נכון להיום זה מה שניתן ליישם בארצנו . כך יימנעו כל הבעיות הרבות שהיו ויהיו בנושא הדרפטינג . לסיכום , חשוב לזכור ! כי אם הו/יוחלט על מניעת דרפטינג , היא חייבת להיות בכל התחרויות , שכן שיטות האימון שונות מתחרויות עם דרפטינג (הבדלים בעומסים / עצימויות ועוד) ותקופת ההכנה כמו מחזורי האימון אחרים חייבים להיות מותאמים בשיטות האימון לאופי התחרות הצפויה .

izek

New member
אלון אתה צודק ב 100% לגבי כמות

השופטים שאמורים לפקח על אכיפת חוקי הדרפטינג. כשבכביש של 22 ק"מ יש רק שני שופטים המשימה היא בילתי אפשרית. כן צריך לאמץ את הצעתו הראשונה של בועז ריבק לגבי אופי העקיפה (נתיב שמאלי) וכך יהיה קל יותר לפקח על ביצוע/אי ביצוע של דרפטינג. לדעתי תחרויות עם דרפטינג מוציאות קצת מהתחרותיות של המשתתפים בייחוד העצלנים שביניהם. בכלל אני חושב וזאת מתוך שיחה עם כמה מבעלי המקצוע בענף האופניים שטכניקות הרכיבה בקרב אנשי הטריאתלון ממש לא מפותחות (בלשון המעטה) אולי שווה לחשוב על רכיבה בפלטון כשכל הזמן הראשון מתחלף (ראה טור דה פרנס) ובק"מ האחרון לא לאפשר רכיבה בדרפטינג ואז נוכל לראות פריצות מעניינות וקצת מתח בתחרות במרחק של ק"מ ניתן יהיה לפקח ביתר יעילות על נושא הדרפטינג. בכל מקרה שנה טובה ומוצלחת לך ולכל משפחות ספורטאי גליל עליון.

ido mazor

New member
רכיבה בפלוטון כשהראשון מתחלף??!

אולי לפני הפלוטון יסע רכב וכולם יעשו דראפטינג... אולי יורידו את האופניים ויקראו לזה אקווטלון.... השאלה אם רוצים לשמור את הטריאתלון ספורט של יחידים או קבוצות. כשמותר דראפטינג כל המשחק משתנה, למרות שהענף עדיין לא קלט את זה והטריאתלטים עדיין לא מנצלים את היתרונות אל הדראפטינג (הכוונה כשמותר...). העניין בלט בתחרות אליפות אירופה האחרונה שבה צפיתי בטלוויזיה, היו אם אני לא טועה 4 גרמנים בקבוצה הראשונה אבל הם לא עבדו ביחד ולא נתנו לרץ הטוב ביניהם שום יתרון וכך בא הספרדי וניצח. בקיצור - אם מותר דראפטינג הספורט יהפוך לקבוצתי וייווצרו קבוצות שבהן יהיו שחיינים טובים שימשכו את הרצים הטובים בשלב האופניים (זה בהנחה שהטקטיקה בענף תתפתח...). כל עוד אסור דראפטינג, והספורט היפה הזה שואף להיות בין מתחרים יחידים ולא קבוצות, לא מקובלים התירוצים. אם הכביש לפניך חסום ואתה לא יכול לעקוף, קח 10 מטר מהרוכב לפניך ותרכב במהירות קבועה מאחוריו... במיוחד בכביש רחב כמו כביש 5 בו רכבנו בחורשים. *****שנה טובה לכולם****

2 פתרונות נגד דראפטינג

1. אכיפת החובה לרכב בצד ימין של הכביש ולאפשר עקיפות משמאל - כך המהירים יותר לא יצטרכו לזגזג בין הרוכבים וימנע דראפטינג בלתי מכוון. 2. מישהו יושב לך על הגלגל? - שפוך מעט איזוסטאר מעל הראש. הנוזל הדביק שידבק לפניו יגרום לעשרות ברחשים להצמד אליו (זה עובד - בדוק!). בקו הסיום יהיה קל לזהות את המתחרים עם אות הקלון.

yuvalhets

New member
לגבי עצה מס´ 2

א) זה בד"כ מה שאני עושה למכונית שעושה עלי דרפטינג ב) זה בדרך כלל לא איזוסטאר אלא משהו יותר דביק. ג) זה לא רק דביק, גם קצת מגעיל ומציק. ד) זה עובד יותר טוב אם החלון פתוח. ה) ואם לא דרך החלון, גם יש אפקט על השמשה- עם הרוח...

בר פארן

New member
../images/Emo10.gifאני לא עשיתי דרפטינג......

במהלך הרכיבה (של פעם בחיים) שהיתה לי ממש טובה אני ניסיתי לעבור את תומר גרינוולד (להזכיר החוק המותר לעקיפה הוא 30 ש´) אני עברתי את תומר ב15 שניות. בזמן העקיפה הגיע אסתר ("השופטת" הראשית) וניפנפה לי לי בכרטיס אדום. אמרתי לעצמי-"אני יודע שלא עשיתי דרפטינג אני יסים את התחרות ויערער". ואכן בסוף התחרות ניגשתי לאסתר שאלתי אותה "למה אני", תשובתה היתה כזו "אני ראיתי קבוצה ובחרתי אותך". (אבל לא היתה קבוצה זיו גלר היה מאחורי 15 מטר ואני עברתי את תומר בפחות מ15 ש´). טוב אז הלכתי לערער- כמובן שבהתחלה שילמתי סכום סימלי של 100 ש"ח. לוועדה הגעתי עם שני עדים תומר וזיו.(שלא שוחדו) ושניהם אמרו לוועדה בפרוש שלא עשיתי דרפטינג....אז המצב היה כזה שלושה מתחרים ישרים שבאמת אין להם שם אינטרס מיוחד לשקר או לרמות מול מילה של השופטת הראשית שלא ממש מבינה את חוקי הדרפטינג. אז לאחר דיון ארוך ומיגע של 2 דקות זימנו אותי אנשי הוועדה ואמרו לי כך- "אנחנו לא השתכנענו מהעדים שלך. אנחנו מחליטים להאמין לאסתר. נוסיף לך דקה נשמור את הכסף ולא נפסול אותך". בעיקבות הדקה הזו הפסדתי את המקום שלישי לאלון אברהם(חזק ואמץ). אז מה יש לנו- עקיפה של 15 שניות. שופטת שלא ממש יודעת מזה דרפטינג (אסתר זה לא אישי) שני עדים (תודה, תומר וזיו) וועדה שלא ממש מנסה להקשיב לי. אז ניר וכל מי שמכיר אותי אתם יודעים שלא ההיתי עושה דרפטינג... בר פארן

alonavr

New member
זה נכון, בר לא עשה דרפטינג!

תראו, אני מכיר את בר והוא לא רמאי! לפי מה שהבנתי מדברים של אנשים שראו את המקרה, הצדק עם בר. ועוד משהו; אני פונה לגב´ אסתר ולוועדה המיקצועית בבקשה לדון על ביטול "אכיפת" הדרפטינג המגוחכת שיש בתחרויות. אתם רוצים לבטל את הדרפטינג- תשימו "קצת" יותר משלושה קטנועים עם שופטים על מסלול האופניים. לא יכולים?! אז תבטלו את הקביעה האוסרת על הדרפטינג. שהרי לא משנה כמה יכתבו על זה בפורום, יש אנשים שיעשו הכל על מנת להגיע למקום טוב יותר (ואני לא מתכוון לשמיים...), וזה כולל לרכב בדרפטינג. וכאן נוצר מצב של אי-שיויון בין הרמאים (בפרוש רמאים!) לבין שומרי החוקה. טוב, זה התחיל בבר, ונקווה שיגמר מחר... (איזה משפט מטומטם!)

yariv c

New member
ועדת ערעורים של האיגוד - בדיחה.....

בר ידידי, איני מכיר אותך אולם רציתי להרגיעך שאינך הראשון שנפגע משיפוט לקוי ומועדת ערעור שאינה נוהגת ביושר ובמקצוענות. בסיומו של טריאתלון הכינרת בשנת 99 מצאתי עצמי ברשימת הפסולים. בירור קצר העלה שהשופט פסל אותי מאחר שלטענתו ביצעתי דרפטינג ולאחר שהוא העיר לי קיללתי אותו כביכול... הארוע כמובן לא היה ולא נברא. הגשתי ערעור. בועדה העדתי שאני לא נכחתי בארוע מהסוג שמתואר. ניתן היה לראות על פניהם של אנשי הועדה ומתוך התעקשותי על האמת שהם מאמינים לי אולם הם החליטו להשאיר את הפסילה בתוקף מאחר ולדבריהם הם " לא יערערו על פסיקת שןפט התחרות ". לאחר יומיים, בבירור שערכתי, נמצא המתחרה שבו מדובר. האיש פשוט רכב לידי והשופט טעה ברישום. למרות שאותו טריאתלט הודה במעורבותו בפני מייקי כץ ולמרות שמייקי פנה אל יושב ראש הועדה והביא בפניו את העובדות פסילתי מעולם לא בוטלה וכנראה שלעולם אחכה להתנצלות מפי האדונים בני זילברמן ויוסי פיקל... לסיכום: א. קח את הדברים בקלות. שופטים טועים כמו כולנו ותחרויות תעשה עוד הרבה. ב. אל תיפגע מהתיחסות הועדה. חלק מהאנשים שיושבים שם כבר שנים אינם ראויים למקומם . מדובר בעסקנים שיושרם האישי מוטל בספק כפי שהוכח במספר ארועים בשנים האחרונות. ג. דאג אתה להיות בסדר עם עצמך ולא לעשות דרפטינג ובכך תתרום את חלקך וגם תרגיש שלם עם עצמך. טריאתלון עם דרפטינג אינו טריאתלון והתחרויות בסופו של דבר הם למענינו הספורטאים. בהצלחה ושנה טובה ! TRAIN SMART

בר פארן

New member
יריב ידידי

היו עוד תחרויות זה בטוח. אבל תחרות הזו היתה התחרות הראשונה בסבב ספידו. וחבל לי לאבד ניקוד וגם זה יוצר לי שם של רמאי... בכל מקרה-תודה בר פארן

יריב עזוב את וועדת הערעורים כולם

יודעים שאתה תותתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח !!!

פרפר0011

New member
מסכים שמאה אחוז

מוכן אפילו לחתום על עצומת ערעור נגד הערעור שלהם. אישית אני חושב שצריך לתת לאנשים לעשות דרפטינג אבל אם החליטו שלא עושים אז לא עושים. נקודה.

o l e g 23

New member
נכון שכואב להפסיד

אני מבין שזה עושה לך רע שאתב מפסיד ואחרים לא, אבל לא צריך להפוך לאובססיבי.

למעלה