דרפטינג!!!!!!!!

dulevy

New member
דרפטינג!!!!!!!!

כולם עושים את זה לא רק אני... זה מה שאמר לי מספר 1400 באמצע התחרות כאשר אמרתי לו להפסיק לעשות דרפטינג. אז נכון, לרכב נגד הרוח זה קשה, ואפילו יותר קשה להאט למרחק 10 מטר כשמישהו עוקף אותך, וזה תמיד מפתה לרכב אחרי מישהו אחר כי זה פשוט יותר קל, אבל הטריאתלון זה ספורט, ובספורט צריך להיות הוגנים, ואם אומרים שאסור לעשות דרפטינג אז לא עושים דרפטינג, כנראה שלא כולם מבינים את זה. בטריאתלון חורשים (שהיה מאורגן לתיפארת כמו כל שנה - תודה למארגנים), מסלול הרכיבה הוא רחב (ולפעמים אפילו מאד) אז למה קבוצה של ספורטאים שבמקרה שיננתי את מספריהם (316,372,525,598,747,1400,1201) החליטו שלהם יהיה יותר קל ועשו דרפטינג בחלקים נכבדים מאד של המסלול (שיהיה ברור שאין לי שום אינטרנס להפליל אף אחד מהמתחרים הללו), לא היתה שום בעיה להתפרס לאורך 4 המסלולים של הכביש (לא כולל שוליים) אבל הם החליטו שהם מרמים (בפירוש מרמים) והם עשו דרפטינג. מה שיותר הרגיז אותי שהשופטים עברו במקום לפחות 3 פעמים עד שהחליטו "לפסול" אחד או שניים מהם. למה "לפסול"??? כי למובילת הנשים (שבפירוש עשתה דרפטינג והרבה) החליטו להחליק ולהוסיף רק 3.5 דקות תוספת זמן, דבר שלא שינה את הדירוג הסופי. איך אפשר לבקש מהספורטאים הצעירים ששומעים על מקרים כאלה לא לעשות דרפטינג אם מובילת הנשים נותנת להם דוגמה כל כך רעה ומרמה בתחרות, ולאחר מכן (למרות שהיו מספר עדי ראיה שראו את קבוצת הדרפטינג הנ"ל) לא לפסול אותה. אז שלא יעבדו עליכם, אם עשיתם דרפטינג בתחרות, למרות שאסור אז רימיתם ומגיע לכם להיפסל. אני קורא לעם הספורטאים בכלל ולטריאתלטים בפרט להיות הוגנים איפה שלא תיהיו, כי זה רק ספורט... אשמח לקבל תגובות ניר דולב
 

skyhopper

New member
מסכים../images/Emo61.gif

לאחר שחיה איטית והחלפה עוד יותר איטית הייתי חייב לרכב מהר, את קטע הרכיבה סימתי במקום 68. על האופניים עברתי מספר קבוצות רוכבים שרכבו בדרפטינג במסלול הימני בעוד אני עוקף ללא בעיה במסלול השמאלי הריק. מי שלא רצה לעשות דרפטינג יכל לרכב במסלול השמאלי שהיה פנוי רוב הדרך. דודו
 

Lance_Armstrong

New member
צודק במאה אחוז אחי!

אני הייתי איתך... אני גם מאלה שצעקו חלס עם הדרפטינג. אולי שלושה רוכבים מהפלוטון (אני אתה ויונתן מלכא) לא עשינו דרפטיג. אני חושב שמה שהאיגוד אמר בסוף התחרות שלא היה סיכוי שלא יהיה דרפטינג זה טעות אחת גדולה. כי עובדה שאנחנו לא עשינו דרפטינג. אם רצינו לעקוף, עברנו באמצע או מהצד. אם לא היה כוח ונשארנו מאחור, דאגנו שיהיו כמה מטרים טובים של הפרש (זה "דרפטינג פסיכולוגי" אין כוח נשארים מאחור ודואגים לשמור את אותו פער). רוב הזמן בכלל היינו מקדימה או בצד בצד. זה לא יפה בכלל! ורוכב 747 ונינה פקרמן ניגשו אליי בסוף התחרות וניסו לשכנע אותי שאני אחתום להם על העירעור! ושניהם ו1400 עשו את ההכי הרבה דרפטינג!!! לקראת הסיום מספר 747 החליט שהוא עושה עליי דרפטינג. הייתי כל כך עצבני שעשיתי מעשה לא יפה וזה לזוז על השניה האחרונה מתי שיש את השלט של ה"סיום" באמצע הכביש. אני מצטער שלא פניתי ממש על השניה האחרונה בשביל שהוא יכנס בו. שילמד לא לעשות דרפטינג. ונינה פקרמן התחילה לבכות שאין לה כסף וכל זה והיא צריכה את הניצחון וכל השטויות... יופי לה. שלא תגיש ערעור וככה תחסוך 100 שקל. אנשים שנותנים את כל מה שהם יכולים, ועושים את זה בד"כ חוקית ורוצים את התארים האלה כל כך, ובכל זאת עושים בד"כ חוקית, צריכים להידפק בגלל אנשים כאלה?! אם אמרתם שאין בתחרות דרפטינג, הייתם צריכים ללכת עם זה עד הסוף ולא לתת הקלות. במיוחד אם יש דרפטינג ברור. ואני אישית ראיתי את השופטת מעירה לנינה לא פעם ולא פעמיים!
 

dana shtainberg

New member
דראפטינג מכוון

אני יודעת בבירור שהיה בחור אני כרגע לא זוכרת את מספרו שעשה דראפטינג מכוון הוא אפילו חיכה לי שאני אגיע אליו כדי לתפוס אותי ולעשות עלי דראפטינג לא משנה שאמרתי לו שהתחרות בלי דראפטינג ושהוא מסתכן בפסילה הוא גם אמר לי שלא אכפת לו ועוד צעק עלי "אני מטר ממך מה את רוצה?!" פרט לכך שבפלוטונים והיו היה מאוד מאוד קשה להתחמק מדראפטינג ובקשר לבחור שאמר שראה שיש כ-20 רוכבים על 12 מטר או משהו כזה... אז אני ראיתי יותר ועקפתי את הפלוטון (לפחות את הקטע הקריטי מבחינת דראפטינג שבו) למרות שהיה קשה להתחמק.
 

tamarklei

New member
דנה, דנוש, דנה´לה ../images/Emo8.gif

חשבת שאני לא אדע שחקרת את דניאל עליי?!
בהצלחה בלימודים! (על איזה כיתה של חננים נפלת, עכשיו אני מבינה מאיפה הרוח התחרותית.) אני עוד מאמינה שנתראה בר"ה...
 

dana shtainberg

New member
תמר, תמרי, תמרושקה... ../images/Emo105.gif

תראי תשמעי היא הפתיעה אותי בבוקר עם חיוך מאוזן לאוזן ואיזו תמר קליימן שלא כל כך קישרתי... את יודעת שמונה בבוקר בית ירח... יום ראשון לללימודים- איפוס הוא לא הצד החזק שלי. בטח שחקרתי! לא ידעתי שאתן בנות דודות!? תהיתי אם יש איזו קשר משפחתי כי אמרת פעם משהו על אפיקים אני לא זוכרת באיזה הקשר.. ר"ה? דנה
 

yoni malka

New member
איתי וניר - בילבול ?!

אני - יונתן מלכא רוכב מספר 747 וכמו שציינת (לנס) בראש העמוד איני עשיתי דראפטינג. קבוצה גדולה תפסה אותי בסביבות הק"מ ה 10 אך אני בפירוש לא עשיתי דראפטינג ! אני דאגתי תמיד להיות מקדימה או מבמרחק 10 מטר לפחות מאחור ! איני מעוניין להתעסק בשאלה מי כן עשה דראפטינג אך לזכותך ולזכות ניר יאמר כי שניכם לא עשיתם דראפטינג. דרך אגב לפחות 3-4 פעמים ב 10 ק"מ עברה לידנו השופטת שהורידה 4 אנשים ושלפה כרטיס אדום לאחת. וכל מי שלא נתפס שיעשה לעצמו את חשבון הנפש.
 

Lance_Armstrong

New member
אז סליחהה..

יונתן מלכא בפרוש לא עשה דרפטינג. עשה אחד מבוגר יחסית. חשבתי 747 כי המספר היה מוכר לי מאוד ורשום לי בראש. מצטער יוני. לא התכוונתי אליך.
 

o l e g 23

New member
דגנרט

אתה לא מבין מא אתה עושה. אז תהיה בשקט. תרדו מנינה ותפסיקו לגנות אנשים. תסתקלו אל אצמכם. יש לכם ד"ש מנינה.
 

o l e g 23

New member
../images/Emo94.gif../images/Emo94.gif../images/Emo94.gif../images/Emo94.gifמנינה אליך

 

omerB

New member
../images/Emo88.gifצודק

חוק זה דבר אחד ולאכוף אותו זה דבר שני. בינהם יש פער. לדעתי צריך להתריע על הגברת אכיפה (כמו בכבישים מסוימים) ולהרתיע ע"י פסילות ואנשים יתכילו להזהר. חברי האיגוד הצביעו - בלי דרפטינג הנהלת האיגוד צריכה ליישם (באמצעות הזרוע השופטת שלה)
 

sam pagirsky

New member
../images/Emo151.gifאתה צודק ב 100%

למרות שאני חדש בענף נתקלתי בתופעה וחבל...יחד עם זאת הפתרון הוא בהערות כשלך ו...שיפוט נוקשה
 

ido mazor

New member
צודק! הבעיה בשיפוט ובספורטאים

כשבטקס אמרו שהמסלול הקשה על הימנעות מדראפטינג זה נראה לי מוזר מאד... אבל בתור מתחיל (טריאתלון ראשון שלי) חשבתי שאולי פיספסתי משהו. כביש 5 בו רכבנו הוא אחד הרחבים בארץ! לפחות 3 נתיבים! הבעיה היא לא רק בשיפוט, שאני מסכים כי צריך להיות קפדני ולא לוותר, אלא גם בספורטאים - ספורטאי אמיתי לא מרמה גם אם אין שופטים בסביבה. טריאתלון הוא ספורט כל כך יפה - בואו נשמור אותו נקי מרמאויות ותיחמונים.
 

izek

New member
הבעיה היא לא רק בשיפוט אלא גם

בועדת העירעורים המכובדת שלא בדיוק בלשון המעטה סמכה את ידיה על החלטות השופטים ודי הקלה עם אותם ספורטאים שהגינות בספורט אינה בראש מעיניהם. כל ספורטאי שעובר על החוקים בתחרות זו או אחרת יודע כי לכשיגיע לועדת העירעורים הוא לא ייפסל וזה די מסתדר עם נורמת ההתנהגות במדינתנו הקטנה שרמאויות וקומבינות הם מאבני היסוד שלה וחבל שועדת העירעורים שאמורה להיות הראשות השופטת במקרה שכזה מקלה עם אותם ספורטאים.
 

yuvalhets

New member
אני לא הייתי מזלזל בוועדה אבל...

אני חושב שאנחנו ראויים להסבר על החלטות הועדה. יש נתונים שאיננו יודעים? אני בטוח שההחלטה אינה שרירותית או יעודית, אבל הייתי רוצה להבין יותר. אני מקבל את ההחלטה מעדיף להאמין באובייקטיביות, אבל רוצה ללמוד מה הביא להחלטה.
 

yuvalhets

New member
אם 747 עשה דרפטינג...../images/Emo47.gif../images/Emo42.gif

אני נוסע רוורס כל הדרך בקיסריה. 747 זה אחד הספורטאים היותר הגונים שיש, יש כאן טעות!!! זה נכון שיש קבוצות של עברייני תנועה שמבצעות דרפטינג בתחרויות גם כשאסור, ומותר לך להשתנקר עליהם. זה בסדר כל עוד אתה לא טועה, כי אז עלול לגדול לך האף מאוד מאוד. אני ממליץ להזהר לפני שכתבת, ובהחלט מותר וגם רצוי שתעיר למי שמתחמן. בטריאתלון כינרת, בעודי רוכב את חצי-איש ברזל, עקפתי פלתון של ספרינט ופיזרתי אותם (זיגזגתי ביניהם עד שהתפזרו - אותי זה הצחיק). פלתון של רוכבים בתחרות ללא דרפטינג הוא בעצם ערמת נקניקיות (בלי חרדל) עם קצת גבינה צהובה ופטרת רגליים. אתה - תשאר ספורטאי הוגן. ביצוע דרפטינג בתחרות ללא דרפטינג - כמוהו כגניבה - גניבה של כמה שניות / דקות / כוחות / מורל. שיהיה בריא ואני מאחל כל טוב למי שמרגיש נוח עם זה.
 
למעלה