דרעי מלך, פשוט מלך

לאונידס

Active member
דרעי מלך, פשוט מלך

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000993467
המציא ג׳וב של אישה שחבר כנסת שסניק יכול להתייעץ איתה ותראו מה השיג.
קודם כל מנע בחירת אישה חרדית המזוהה עם ש״ס לחברות בכנסת. התירוץ הקבוע של החרדים אומר שהם לא מפלים נשים, הן פשוט לא רוצות, בדיוק כמו שהן לא רוצות לשבת בקדמת האוטובוס. אז אני לא יודע מה הוא הבטיח לגברת הזו כדי שהיא לא תרצה (סלומיאנסקי הראה לנו שאפשר לחלק כסף גדול דרך ועדת הכספים, מאות מליונים, ולדרעי יש נסיון בעניינים כאלה, אולי?) אבל הנה אחת בעלת סיכויים מאוד גבוהים להיות חברת כנסת החליטה שלא תהיה חברת כנסת, לא במשמרת שלו.
שנית הוא גם הצליח למנוע את ההצטרפות שלה לאלי ישי אומאפילו לכחלון. יכול להיות שהצטרפות לכחלון היתה מביאה לסחף של נשים חרדיות לבחירה למפלגה שלו ואמנם דרעי לא רוצה חברת כנסת חרדית, אבל מאוד רוצה את הקולות של נשים חרדיות. על מה קורה בינו לבין ישי בטח שלא צריך להכביר מילים.
שלישית אני כותב ממערכת הפעלה של אפל ותפוז לא ידידותי למערכת כזו, אם ההודעה תצא לא מסודרת אני מתנצל.

לאונידס

Active member
סחיטה מסורת ותיקה באזור ההוא

כמו שאמרתי, אין לי מידע על אם בכלל ואם כן מה וכמה הגברת הצליחה לסחוט מדרעי.
אבל אני יכול לנחש ניחוש מושכל על סמך העבר של המשפחה והעבר מדבר על הרבה כסף וג׳ובים.

BravoMan

Active member
קשה, קשה...

בד"כ נחמד להיות חרדי - לא צריך לחשוב, לא צריך להחליט, בשביל זה יש רבנים.
אבל מה קורה כשהמנהיגים שלך מתחילים לריב בינם לבין עצמם?
&nbsp
אני מרחם על המאמינים שלהם (ושלא יהיה ספק - מבחינתי, האנשים האלה מאמינים ברבנים, לא באלוהים).
&nbsp
זה הצחיק אותי - בדרך לעבודה, יום אחד אני שומע ברדיו על הצרות של הליכוד: המרכז רוצה לנהל את הרשימה בדרך א, והמתפקדים בכלל רוצים דרך ב, אז קשה להם להחליט, אבל לפחות אלה צרות של דמוקרטיה.
יום למחרת אני שומע על צרה דומה אך הפוכה של ש"ס: לא מצליחים לסכם מה המנהיג הקדוש המת שלהם קבע בצוואה, ולכן לא יכולים לסכם מי יעמוד בראש המפלגה.
&nbsp
ממש כמו שדיקטטור צפון קוריאה נוכחי רב עם אחותו על השלטון, אחרי שהאבא שהחזיק את המדינה כל השנים האלה הלך...
&nbsp
והערה טכנית:
אם אתה משתמש ב-Mac OS (השולחנית) תתקין דפדפן נורמלי שאינו ספארי.
אם אתה משתמש ב-iDevice לסוגיו - תנחומי, זו מערכת זוועתית
.
&nbsp
נ.ב.:
הכותב שונא מוצרי Apple והתנהלות החברה יותר משהו שונא התנהלות חרדית.

לאונידס

Active member
אני לא רואה קושי ולא מדובר בעניין חדש

מריבות חצר על הירושה של הנהגת הקהילה מקובלות גם אצל הספרדים, כל מיני יורשים של באבות באזור הדרום וגם אצל האשכנזים בסביבת ירושלים.
מכיוון שכמו שאמרת המאמינים מאמינים ברבנים ולא באלוהים, נניח כמו במסורת הנוצרית חלק נוהים אחרי האפיפיור וחלק אחרי הפטריאך אז אין שום בעיה, הקהילות פשוט מתפצלות וכל אחד חושב שהרבי שלו (או האפיפיור) הוא הנציג של אלוהים עלי אדמות.
&nbsp
מבחינתי apple גם כן מראה בכל מיני מובנים סימנים דומים לדת אבל בישראל אין חוק האומר שאנשים חייבים להשתמש במערכת ההפעלה שלהם והשלטון לא רודף את אלו שמחליטים להשתמש בכרום.

BravoMan

Active member
ההודעה נכתבה בהומור...

אין לי ספק שיקרה בדיוק מה שאמרת - כל אחד ילך אחרי מי שהוא מאמין בו יותר.
בסופו של יום, הם עדיין יקשיבו למנהיג כלשהו מתוקף סמכות אלוהית...

למעלה