דרושים רוכבים לסיורים עירוניים

דרושים רוכבים לסיורים עירוניים

מדי שבוע, מצטרפת יעל עבאדי, כתבת גלי צה"ל, לרוכבי ישראל בשביל אופניים', ובודקת עד כמה הערים ידידותיות, ובטוחות, לרוכבים.

רחובות, רעננה, אשקלון, רמת גן, ירושלים לא הבריקו
הרצליה, ופתח תקווה, קיבלו ציונים טובים יותר.

אנחנו ממשיכים לדגום את שאר הערים. ומזמינים רוכבים מחיפה, נהריה, נתניה/ ערים אחרות, שיכולים להצטרף אלינו לסיור הרוכב, ולשתף את עם ישראל בתובנות שלהם, ליצור קשר.

שבוע טוב,

ענת
ישראל בשביל אופניים
[email protected]

oferbic

New member
אני מזמין אותה לכפר סבא

על אחריותה..

oferbic

New member
לא בטוח

אחרי שסללו 100 מטר שביל ליד מרכז G משום מקום לשום מקום, אני חושש שיקבלו ציון שלילי..

היום קיבלנו עדכון לגבי כפ"ס

בעקבות פגישה בה השתתפו לארי ואברהם, ופעילים נוספים מ'השרון בשביל אופניים' עם סגן ראש העיר, מהנדס העיר, ובכירים נוספים: שנת 2013 יסלל שביל אופניים משמעותי ראשון, שיחבר את שבילי האופניים שקיימים/נסללים בשכונות החדשות לכיוון המרכז הרפואי, ולמרכז העיר.

אנחנו מצידנו, הבטחנו ללחוץ על משרד התחבורה, לאשר את תוכניות השבילים שמחכות לחתימה...

אופטימיות זהירה, כרגיל.

ענת
ישראל בשביל אופניים

oferbic

New member
ככל הידוע לי, בשכונות החדשות אין שבילים

למעשה בכל כפ"ס אין..
אני הרבה פחות אופטימי ממך, אבל יש בחירות בקרוב, אולי יש קשר..?

שבילים? יש מדרגות איומות מדרכה-כביש. כנסו...

נסעתי בשביל המסכן שסללו ליד השכונות הירוקות (דרך משה סנה?).
מדרגות איומות לכביש. מישהו עשה טובה ושפך שם זפת ובנה שיפוע מאוד גס ותלול, כדי לצאת לידי חובה. אל תנסו לרכב שם עם אופני כביש...שבילים בכפר סבא זו רכיבה טכנית.
עמודי חשמל על המדרכות מחרבים נסיונות ליסוע על מדרכה.
מכסי ביוב איפה שאתם לא מצפים.
חיבור לרעננה - יוק. חיבור להוד השרון - יוק.
צודק עופר, שביל קצר ליד קניון G שמוביל לשום מקום, וזהו.

dror679

New member
אבל רעננה קרובה

אני מבקש בכל לשון לא להשמיץ
כפר סבא מאוד קרובה לרעננה אפשר להעמיס את האופניים על האוטו ולנסוע לרכב בשביל שלהם באזור כפר נחמן.
עכשיו ברצינות איפה בארץ מוצאים שביל ראוי לשמו כמו באירופה?

oferbic

New member
אני אספר לך משהו אפילו יותר מגוחך מזה

שכן שלי מעמיס 3 זוגות אופניים על האוטו, ונוסע 600 מטרים כדי לרכוב עם הילדים בפארק כפ"ס.

בפארק סבא אין שבילי אופניים, אלא להולכי רגל

רוכבי האופניים "מתעלקים" על השבילים להולכי רגל.
אי אפשר לרכב מהר, אלא לאט, גם בירידות.
כי יש ילדים קטנים שמתרוצצים, וזקנים סנילים שאתה לא יודע מה הם רוצים, ואנשים עם פלאפון מנותקים מהעולם.
בקיצור - הולכי רגל זו קבוצה בעייתית.
בפארק בהרצליה יש מסלול להולכים, שביל לרוכבים (צמוד או בנפרד מזה להולכים), ומסלול מיוחד לרצים! (בצבע אדום, עם משטח מיוחד כנראה).
אני רוכב לעבודה כמה פעמים בשבוע מכפר סבא לאזור תעשייה בהרצליה, וגם הפוך, ולכן אני מכיר היטב את הסחורה של ערי השרון.
רוכבי אופניים, תעזבו את כ"ס, תעזבו את רעננה - תעברו להרצליה ותהיו מאושרים. העיריה מארגנת שם גם סדנאות רכיבה בחינם. לא להאמין מה שיעל גרמן עושה שם. כל הכבוד לה.

shangu23

New member
אני עוד זוכר את ההצהרות עם בניית השביל ברעננה

ראש העירייה התגאה בזה ש"גם הוא חובב אופניים ורכיבה" הבטיח הרים וגבעות (בעצם, הוא קיים, הרים וגבעות יש, רק לא שבילי אופניים שסלולים עליהם
) והרגיש כמו מיליון דולר כשחנך את שביל האופניים שמתחיל באמצע כלום ונגמר כמו שהתחיל. "שבילי" האופניים ברעננה הם בדיחה, לא עוזרים באמת לאף רוכב יוממות להגיע מנק' א' לב' או אפילו מרעננה לשכנותיה. כל רכיבה בעיר דורשת מגע עם מדרכות ו/או כבישים.

אני מחרף את נפשי ברעננה המוטורית הזאת

הכוונה לרעננה.
אנשים חונים רחוק מהמדרכה, פותחים דלתות, באמפרים על הכביש, פתחי ביוב שמחייבים אותך לסטות לתוך הכביש, מדרכות מפותלות. כלבים שרצים אחריך. למה זה מגיע לנו?
יש להם כביש אורך, שנקרא "פרדס משותף". למה שלא יסללו לצידו גם שביל אופניים ראוי? רצוי שמחלקת הנדסה בעירית רעננה תעבור קודם קורס בהרצליה, איך בונים שבילים. ואז יהיה אפשר לעבור את העיר הזאת בבטחה.

shangu23

New member
רעננה היא בהחלט סיוט לרוכבי אופניים

כל רכיבה שלי (ביציאה מהבית) מתחילה בכמה דקות ארוכות של רכיבה מסוייטת בכבישים ומדרכות עד שאני מגיע לשטח. אני פשוט יוצא מנק' הנחה שהנהגים לידי מנסים להרוג אותי, וזה ממריץ אותי לרכוב מהר יותר...

JacB

New member
למה להשקיע בעשיה כשאפשר להשקיע ביחצ"ן טוב?

כמו בפוליטיקה: יש שם מישהו שפותר כל בעיה ע"י דיבור.
וזה עובד!

לצערם, ולשמחתינו יש את מיכל עבאדי

שנותנת ציונים לערים מבחינת תשתית אופניים.
אני לא יודע איך רעננה קיבלה ציון 2. מגיע לה אפס.
בכפר סבא לא כדאי לבדוק, כי ספק אם הבודק ישרוד את הבדיקה.

גרםרמ

New member
רעננה על הפנים

פעם בשנה מארגנים טיול אופניים בשדות, מעבר לכך אין שום תשתית שבילי אופניים ברעננה.. נראה לי שגם התושבים
ברובם מעדיפים את הרכב ולא ממש סופרים רוכבי אופניים

מה עם חיבור בין

כפ"ס לקיבוץ אייל, כוכב יאיר וצור יגאל (וטייבה...).
כרגע הכביש שמחבר בין כפ"ס לשלושת הישובים הללו מאוד מסוכן. במידה והיה שביל מתאים, אני בטוח שהוא היה יכול להיות מאוד פופולארי במיוחד לאור העובדה שהוא יעבור בנוף יפהפה.

למי פונים לקידום שביל שכזה?

למעלה