דרושה מוטיבציה משומשת במצב טוב

מיכל ט

New member
דרושה מוטיבציה משומשת במצב טוב

שתצליח להושיב אותי לכתוב עבודות.. טוב, אני מודה שכל דבר שקשור לכתיבה מכניס אותי ללחץ נוראי. אבל קצת נמאס לי לשמוע מכולם שאני מגזימה ושלכולם קשה. אני מרגישה מפגרת כי אני יודעת בדיוק מה אני רוצה לאמר (ויש לי מה להגיד) אבל כשצריך לכתוב את זה כאילו יש קצר בין הראש ליד . לוקח לי המון זמן לבחור את המילים המתאימות אני לא יודעת דברים בסיסיים כמו מתי מתחילים משפט חדש או פיסקה חדשה ואיפה לעזזל שמים סמני פיסוק. חוץ מזה שאין לי סבלנות ואין לי כח!!! אני לא חושבת שזו בעיה של ריכוז כי כשאני לוקחת ריטלין אני כן מרגישה מרוכזת. אם היה אפשר במקום לכתוב את הדברים פשוט להסביר בעל פה זה היה יכול להיות כל כך הרבה יותר פשוט. אבל.. האוניברסיטה לא בנויה כך.. בקיצור, אין ברירה נכון?

kniaper

New member
ברוך הבא לפורום

refOfer

New member
תודה. ברכות על הפורום החדש.

של מי היוזמה? יוזמה ברוכה. דבר שכבר מזמן אני מחכה לו...

יש לי מוטיבציה יד שניה מרופא../images/Emo42.gif

לגבי הקצר שבין הראש ליד, הייתי מנסה לדבר אל טייפ מנהלים קטן או אל חבר/חברה שידפיסו העיקר להעביר את מה שיש לך לומר מהראש מה שנדמה לי קצת מציף אותך (הראש חושב כל כך מהר והידיים כותבות כל כך לאט). כשמעבירים את הרעיונות למחשב, כל סימני הפיסוק ושאר שפה יפה לא חשובים, העיקר להעביר את הרעיון המרכזי או את מהות הדברים שאת מבקשת לבטא בעבודה, אחר כך "מקשטים" את הרעיונות היפים או מבקשים שוב ממישהוא אחר שיעשה זאת (כמו שאני עושה). אצלי מדובר אגב בשני אנשים שונים, אלה שמדפיסים את מה שאני אומר, זה כאלה שאנחנו יכולים לסבול אחד את השניה בזמן כתיבת עבודה שהיא שעה לחוצה אצלי בדיוק כפי שהיא לחוצה אצלך. את קישוט הטקסט אני נותן לכאלה שכותבים יפה אבל לא תמיד כאלה שכדאי שנהיה בחדר אחד בשעה מעין זו. לגבי "כולם שחושבים שאת מגזימה ושלכולם קשה",למיטב ידיעתי הם לא בפורום, כאן את שווה בין שוים, קשה לכולנו כמו שקשה לך ואנוחנו מאמינים ובעיקר מבינים אותך. שתהיה שבת שלום לכולנו - גידי

מיכל ט

New member
תודה גידי

אני חושבת לבקש מחברה שתעזור.. מקווה שיהיה בסדר שבת שלום מיכל

POOH*

New member
אכן אין ברירה...

אבל אלא אם כן את לומדת סינית [סינית מבחינתי זה כל דבר עם מספרים: מתמטיקה, פיסיקה ווכו´...) אשמח לנסות לעזור כמיטב יכולתי... POOH

דרוררר

New member
קצר בין היד לראש

אהלן מיכל אתנחה בין הלימודים .........הלילה עוד ארוך אהבתי את המטפורה , כ"כ מוכר לי !!! אין לי עיצה של אצבע להציע לך רק להחזיק לך את היד, ולומר לך שאת נשמעת לי אינטלגנטית עם ראש יצרתי שלבטח תמצאי דרך לעקוף את הנחס הזה ( כמו שאנחנו עושים כל השנים , אחרת איך אנחנו שורדים ??? ) אז כמו שאמרתי גם לי יש את הקצר הזה שתי ידיי השמולאניות
לא מוסגל להבריג בורג בלי שהוא יחליק איזה מאה פעמים . אחת הבעיות שלי היא בכתיבה כמובן, דיס גראפי שכמותי !!! שתביני , לא הייתי יודע לכתוב, לא לפסק כלום , כתב מחורבן , אותיות עולות ויורדות אחת על השניה וכמובן שלא הייתי מצליח לקרוא אותו וגם לא המורים !!!טוב היו המון רביעיות בשל כך . עד ש....................גליתי את המחשב (לפני איזה חמש שש שנים כולה ) פתאום היתתי כותב והכתב היה קריא . אז בהתחלה זה היה כמו שאני מדבר (בלי פיסוק בלי פסקאות בלי כלום . אבל לאט לאט באופן טבעי (אולי בגלל שקראתי המון ) זה בא וכעת אין לי בעיה לכתוב למרות שזה לוקח לי המון זמן ואני משנה מתקן ומקשט ללא הרף (אבל זה כל הכיף שבמחשב .) לסיכום וזה לא קילשאה המחשב שינה את חיי בקטע הזה ( היום רשימת מצרכים לסופר אני מקליד ) רק חבל שאני כה איטי בהקלדה כך שבשיעורים אני חסר אונים וצריך לבקש כל הזמן לצלם (משפיל לפחות לגבי דידי) טוב יקירתי , חינטרשתי יותר מידי יאללה נחזור לפתולוגיה . שיהיה המון המון בהצלחה עם העבודה , את הרי אלופה בהכנת מצגות שלך דרור

zivadina

New member
סליחה שאני מתפרצת לשיחה,

אבל למה אינך לומד הקלדה עוורת? יש מלא תוכנות טפשיות שמלמדות אותך להקליד מבלי להסתכל במקלדת, וזה מעלה לך את הקצב באופן משמעותי ביותר. אתה יכול לתרגל כל יום קצת. לא צריך לחשוב בכלל, רק להקיש במקשים עם האצבעות הנכונות. בהצלחה בבחינות.

ailag

New member
רעיון טוב, אבל..

לא תמיד זה עובד (למשל במקרה שלי). מה שכן, צ´אט עזר ברוב המקרים שראיתי, הרבה יותר מהקלדה עיוורת. (או עבודה עם מחשבים, אבל זה לא רלוונטי למקרה..)

דליה.ד

New member
נכון, זה ממש משעמם

ללמוד הקלדה עיוורת באמצעות תוכנה, זו פעולה רוטינית מאוד ודרושה מידה לא מבוטלת של כח רצון כדי להתמיד (מה שעלול להיות בעייתי). אני בהחלט בעד מה שנקרא מוטיבציה אישית ואם לך זה עובד באמצעות צ´אטים - סבבה! אני למשל מקלידה במהירות עם אצבע אחת והרבה פעמים יוצאות לי שגיאות (מחסירה אותיות, מוסיפה אותיות) מרוב המהירות...וכולם אומרים: תךמדי להקליד בשתי ידיים....ובכן, לי טוב באצבע!...
ולכן, מה שטוב לך, חביבי!

דרוררר

New member
אז ככה

קודם כל ההתפרצת שלך מבורכת זיוה , אכן נסיתי ללמוד (ע"י תוכנה )הקלדה עיוורת בשתי ידיי ,כל האצבעות . מיותר לציין שנחלתי מפלה´ ( כמו שדליה אמרה , משמים משעמם וצריך המון המון התמדה ומן הסתם הבעיה היא בחוסר קשב וריכוז שלי ) אולי עכשיו בעזרת הרטליו או אחד מבני דודיו אני אנסה שוב. אין ספק שהתקופה שהייתי "מכור " לצ´אטים שיפרה לא הכר את מהירות ההקלדה שלי וכעת אני מקליד "עיוור" באצבע אחתת שלפעמים אצבע של יד שמאל מנסה לעזור אבל לא נראה לי שזה מספיק טוב להקלדת לסיכומי הרצאות מה גם שזה נראה פחות "אסטטי " אז שבת שלום ותבלו בנעימים שלכם דרור כי אנחנו במרכז

zivadina

New member
ועוד בזכות ההקלדה העוורת:

היא מלמדת אותנו לחלק את עומס ההקלדה בין שתי הידיים ובין כל האצבעות, ובעצם מעודדת אותנו לפתח את המוטוריקה העדינה שלנו באופן סימטרי. .....ותחשבו על זה......

מיכל ט

New member
בוקר טוב

אכן הגולם יכול לקבל את תואר המצאת המאה (חוץ מטלויזיה כמובן שלה אני חייבת שעות איכות רבות של חוסר מעש מבורך). לגביי הקלדה אני חייבת להגיד שחל שיפור גדול מאוד אני אמנם לא מקלידה עיוור אבל עם שתי ידיים ובמהירות סבירה. לגביי כתיבה בשיעורים החלטתי השנה שזה לא שווה את המאמץ והכי חשוב שאני אבין מה קורה (לא ממש מצליח לי שני הדברים ביחד). גם לי הייתה התלבטות בהתחלה ממי לבקש צילומים אבל החלטתי לספר לשתי חברות על ה ADHD ומאוד הופתעתי מההבנה שלהן אז עכשיו אין לי בעיה לבקש. לא תאמינו חברה שלי עכשיו בדרך לפה לעזור לי לכתוב (גידי זה פשוט היה רעיון מעולה). תודה רבה לכולם אני חייבת להגיד לכם שמצב הרוח שלי השתפר. דרור, מתי המבחן? אייך הולך? ראיתם איזה שמש יפה בחוץ.. לא פשע להשאר בבית? שבת שלום

למעלה