דעתכם על קורות החיים

Cadillac

New member
דעתכם על קורות החיים

שלום לכולם, אני אמנם לא מובטל, אבל מנסה לשנות כיוון ... לכיוון ניהולי יוצר. הייתי שמח לקבל ביקורת על קורות החיים שלי. תודה.

Impreza263

New member
היתי מוסיף ממוצע ציונים

מעסיק שרואה 50 קו"ח בשעה לא אמור לנחש אם קיבלת 100 או 70 במיוחד אם מדובר במכללה ..

Impreza263

New member
ניסיון של שנתיים

זה לא רציני , אף אחד לא באמת "מומחה matlab" ,כמו שהוא רשם, אחרי שנה וחצי...

0 אור 0

New member
דוקא כן - אני בתוך כדי לימודי התואר הראשון

כתבתי חוברת הדרכה לMATLAB במקום פרויקט באיזה קורס, ואחר כך הפכתי ל"מומחית הבית" - עד סוף התואר הייתי ממש ספצית, ועוד המשיכו להגיע אלי מדי פעם לדברים מיוחדים כשכבר לא הייתי באוניברסיטה.

Cadillac

New member
Matlab Expert

אבקש להבהיר, המקום שאני מגיע ממנו למטלב הוא מכיוון המתמטיקה. אני מסכים לחלוטין שהנגיעה בMatlab מיכוון הנדסת אלקטרוניקה הייתה לא רצינית. אך מכיוון מתמטיקה, היא רצינית ואינטנסיבית הרבה יותר! כאשר אתה נידרש לטובת אופטימיזציה, לכתוב את fft מחדש (כי radix2, לא אופטימאלי לקצב נתונים נתון) זהו ניסיון אלגורתמי שלא יסולא בפז. מהנדס אקטרוניקה "יתערבב" עם המשימה הרבה מאד זמן. מתמטיקה נותנת כלים שלבוגרי אלקטרוניקה פשוט אין ... והאלקטרוניקה נותנת זויות שהמתמטיקה כלל לא מתקרבת אלייהם. בכל מקום שבו נדרשתי, הצגתי והוכחתי יכולת של מומחה בסביבת Matlab Matlab זה הרבה יותר מאוסף פקודות, האלגוריתמיקה אופטימלית שלו בהחלט דורשת הבנה מתמטית ... אבל סיימתי את הפרק הזה, אין לי בעיה להוריד אותו מקורות החיים אם הדבר מציג אותי באור מקצועי מדי. קורות החיים מוכונים לתפקיד ניהולי, לא מלאתי תפקיד כזה מאז השיחרור ... האם קורות החיים עושים את העבודה ?

Cadillac

New member
סיפורי ממוצע

תודה על התגובה, אכן הממוצע הוא סיפור בפני עצמו. לצערי המעבר לשני תארים במקביל ועבודה במשרה מלאה גרמה לממוצע לצנוח מ90 ל80 (מה שאומר ממוצע של השנה וחצי האחרונות נמוך מ70 !). אין לי בעיה להוכיח ידע ויכולת ...

0 אור 0

New member
עללי נראה בסדר גמור אבל יש חוסר בהירות מאד

גדולה בנושא הלימודים: לא ברור מה זה אומר שהתואר מוקפא , ולא ברור איך אתה מחפש משרה מלאה כשאתה לומד לשני תארים. אין לי רעיון איך אפשר לכתוב את זה טוב יותר בקורות חיים, אבל כמו שזה , זה מעורר תהיות

Cadillac

New member
המשמעות של ההקפא

מאחר ואני עובד במשרה מלאה כרגע אין לי זמן ללמוד לשני תארים. בקושי עם האלקטרוניקה אני מתמודד ... החלטתי להקפיא את לימודי עד לסיום התואר באלקטרוניקה. (בפועל אני לא בטוח שאמשיך אותו ... כנראה יוחלף במנהל עסקים). אשמח לקבל המלצות כיצד להציג את הדברים.

motior

Member
מספר הערות נוספות

בסה"כ קורות החיים כתובים טוב, אבל תמיד אפשר לשפר: 1)אכן כל נושא הלימודים וההקפאה לא ברור. לא ברור גם מה היקף הלימודים בתואר הלא מוקפא - אני מבין מהשרשור שאה מחפש עבודה במשרה מלאה, אבל זה לא ברור מקורות החיים. כדי לפתור אי-בהירויות אלה הייתי מציע לכתוב בראש קורות החיים (לאחר הפרטים האישיים) משפט או שניים שמבהירים מי אתה ומה אתה מחפש. משהו בנוסח: "מהנדס אלקטרוניקה (על סף סיום התואר) עם נסיון עשיר ברשתות סלולר, ניהול פרוייקטים בצבא וב-matlab מחפש עבודה במשרה מלאה כראש צוות בתחומי ה..." כמובן שאתה צריך לנסח בעצמך ולהחליט מה להדגיש פה - מומלץ גם לשנות זאת לפי החברה/תפקיד אליהם אתה שולח את קורות החיים 2) אני מניח שבנסיון המקצועי ה**** לאחר שנת 2007 הם שם מקום העובדה. קצת מבלבל שבתפקיד הקודם מופיע באותו מקום תיאור התפקיד. אולי כדאי גם בשורה הראשונה לכתוב במקום הכוכביות את התפקיד 3) תיאור הנסיון באזרחות נראה לי קצר מדי - אולי אני טועה כי אני לא מכיר תחומים אלה (אני איש תוכנה...) אבל תשקול לפרט יותר במה בדיוק יש לך נסיון ("מוביל", "מומחה" הן הגדרות כלליות) 4) תיאור השרות הצבאי הוא קצת ארוך מדי... לדוגמא - אין צורך לציין "שנתיים בקבע". אם שירתת חמש שנים ברור שהיית בקבע. בנוסף בשרות הצבאי - - פיקוד של מעל 50 עובדי NESS נראה חשוד או מוגזם. זה כבר יותר מענף. האם באמת ניהלת את כולם? הייתי ממליץ בכל מקרה לא להזכיר את המספר 50 כי אני לא רואה איך זה ייתן לך נקודות זכות (או שיחשדו שזה לא מדוייק או שיחשבו שאתה overqualified לתפקיד ראש צוות) - אפשר להזכיר שהיית מד"ח בבה"ד 1 אבל בטח לא צריך לכתוב על זה פסקה שלמה. זה לא כ"כ חשוב לחיפוש העבודה הנוכחית. - האם "תקן קצין טכני" תורם למשהו? - כתבת על חמש שנות שרות, אבל פירטת רק שלוש (או ארבע?) 2000 - 2003. אם בשנתיים הנוספות לא היית בתפקידים טכניים אולי באמת לא צריך להזכיר אותן, אבל אז באמת לא חשוב שהיית חמש שנים בצבא - אין צורך לכתוב שאתה בשרות מילואים פעיל - הסיכוי שזה ייתן לך נקודות זכות אפילו נמוך מהסיכוי שזה ייתן לך נקודות שליליות (לצערי) 5) מחשבים -אני לא רואה הרבה טעם בלחלק את תחומי הידע שלך ביןשליטה בסיסית/ טובה/טובה מאוד/מלאה. קודם כל אין דבר כזה "שליטה מלאה". שנית רוב המעסיקים יפרשו את "שליטה בסיסית" כידע תיאורטי בלבד. אולי עדיף במקום פשוט לכתוב את רישמת התוכנות שאתה מכיר בלי לפרט "שליטה". לחילופין אפשר לחלק לקטגוריות - מערכות הפעלה, שפות תכנות, חבילות תוכנה... בהצלחה

0 אור 0

New member
אני חושבת שהקצין הטכני תורם

כי זה אומר שהוא היה מנהל הצוות מבחינה מקצועית, לעומת כל מיני אנשים שמעורבים בפרויקט כזה בצבא, ולא קשורים בכלל להתנהלות הפרוייקט

motior

Member
"על תקן קצין טכני" לא אומר הרבה

הרבה קצינים טכניים הם מנהלים בלתי מקצועיים. לדעתי צריך להתמקד בתיאור העבודה שנעשתה בפועל ולא בתקן.

Cadillac

New member
וואו גדול ו...

תודה רבה. המון ביקורת מעולה. ואשמח לקבל עזרה נוספת ( במידה וצריך). 1. אני מאמין שלכתוב על סף סיום אמור להספיק - מדובר בכ4 קורסים ופרוייקט גמר. אני לא מוטרד מתאריך הסיום התואר ומרבית המשאבים שלי מוכוונים לעבודה. בעיה שיש לי זה ... גם בצבא הייתי מהנדס מערכת אבל ... לא הייתי מהנדס ! פשוט הייתי מי שהכיר את המערכות הכי טוב בתור המתכנן והמקים ולכן גם תפקדתי כמהנדס מערכת. כיצד לרשום את זה ? 2. צודק לחלוטין. אני אוהב סדר, הבעיה היא שאין לי את מי לרשום כמעסיק ... שיניתי, אשמח לקבל רעיונות כיצד לנסח זאת טוב יותר. 3. מי שמגיע מהתחום יקלוט את הכיוון מיד. עבור מרבית האנשים פרוטוקולי SS7 וISUP פשוט לא אומרים דבר, לצערי. הרחבה פרושה עוד סימני שאלה ... מומחה - כפי שאני מבין הוא אותוריטה מקצועית בתחום. ניסיון בכל אספקט אפשרי מהארכיטקטורה ועד לקוד. לצערי בתחום בתחום הVOIP אני בהחלט לא מומחה ... בהחלט ניתן להתקיל אותי. אבל אני הראשון שמתעסק בנושא בחברה ולמעשה מרכז את הכל הידע ופיתוח הנושא בחברה אצלי, מוביל את הנושא ... אבל בהחלט יש לי עוד הרבה ללמוד. 4. אני גאה מאד על השרות הצבאי. ואם הייתי משאיר תפקיד משם בקורות החיים הוא את היותי מפק"צ, גאווה אישית. אני מאמין שקורות החיים צריכים להיות גם סוג של מראה לאישיות ולא רק לידע וניסיון מקצועיים. אני לא מעוניין לעבוד אצל מי שלא ידון אותי לכף חובה על עצם השרות במילואים. קצין טכני ... זה על מנת שלא יטעו בי ויחשבו שהייתי על תקן חותמת גומי ... 5. שונה לגמרי. שוב תודה רבה לכולם ולmotior בפרט ! ביקורת נוספת תתקבל בברכה !

motior

Member
נראה לי מספיק טוב - יותר ברור וממוקד

אם כי אני עדיין הייתי מעדיף קיצור של תאור השרות... (לא שיש מה להתבייש בו)

למעלה