דעתכם על הצעות בבקשה

ilanli2

New member
דעתכם על הצעות בבקשה

מדובר על לקיחת משכנתא של 900,000 ל- 30 שנה אופצייה א: 900,000 ש"ח משתנה כל 10 שנים עוגן (4.07) +0.3 = 4.37 החזר חודשי: 4490 אופציה ב: 700,000 משתנה כל 10 שנים עוגן (4.07) +0.3 = 4.37 החזר חודשי: 3492 200,000 פריים - 0.9 החזר חודשי: 966 סה"כ החזר: 3492+966 = 4458 אופציה ג: 900,000 ש"ח משתנה כל שנתיים עוגן (4.07) החזר חודשי: 4200 אשמח אם תתנו דעתכם והסברים קצרים על ההצעה, אני ירוק בנושא המשכנתאות. תודה.

chenshotokan

New member
למרות שלא כתבת את הרקע שלך זה נשמע מטורף

לחלוטין. סליחה על הבוטות אך זה נשמע כמו התאבדות כלכלית. א. סכום המשכנתא מאוד גבוהה ב. מספר השנים מאוד גבוהה ג. החזר חודשי מאוד מאוד גבוה - ואל תשכח שהוא עלול לקפוץ אם המדד יעלה או הפריים יעלה ועכשיו אחרי הנקודות שאמרתי אתה מוזמן לתת לנו את הרקע. כמה אחוזי מימון הסכום מהבית, כמה אחוזים המשכנתא החודשית מנטו המשכורות שלכם? האם אתה אמור למכור דירה קודמת או לקבל בקרוב סכום כספי מאוד גדול???

WWW17

New member
למה מטורף,,

איך אתה יכול להגיב בלי לדעת את הרקע,אולי יש לו 10 דירות שקיבל בירושה והוא רוצה להמשיך ליצבור נכסים,אני משלם משכנתא 12000 שח, כן, 12 אלף, כבר שנה שביעית ולא מתאבד.למרות שחלקה דולרי שעלה ל4,95 בשנת 2001 וירד שוב והפריים עלה וירד והמדד עלה וירד ,אל תגיב בבוטות לפני שאתה מכיר הנתונים, אתה יודע כמה משכנתא יש לליב לבייב,לאליעזר פישמן,יצחק תשובה,נתן חץ אלפרד אקירוב ואחרים,

chenshotokan

New member
אוקי סורי.. פשוט נשמע לי שאדם כמו שאתה מתאר

לא יקח משכנתא ל 30 שנה.... ואני בכלל לא מבינה איך זה משתלם לקנות בית שלוקחים עליו כזאת משכנתא וצריכים לשלם אותה 30 שנה... שזה יוצא לפחות עוד 703,383 ש"ח ריבית. אשמח אם תסביר לי :). וואוו לא חשבתי שאנשים עושים את זה. אשמח אם תסביר לי כיצד העיניין עובד... לך יש הרבה דירות?

ilanli2

New member
עוד פרטים...

רכשתי מגרש בסכום של 200,000$ ואני לוקח משכנתא לבנייה בסכום דומה של 200,000$ לקיחת המשכנתא היא בחלקים כמובן עם התקדמות הבנייה ואני מקווה שלא לקחת את כל הסכום שאישרו לי אלא לגמור את הבית בפחות. אגב אני משתכר משכורת נטו של 20,000 ש"ח כך שההחזרים הם התאבדות מבחינתי. אני רוצה לדעת אם ההצעה שקיבלתי הוגנת או שניתן להשיג הצעה טובה יותר משמעותית. ושוב תודה על התגובות.

ilanli2

New member
חבר'ה תודה על התגובות. עוד הצעה!

קבלתי הצעה מדיסקונט על סכום 900,000 ריבית קבועה 3.9 צמודת מדד ל 30 שנה. בתנאי שאני פותח שם חשבון. נשמע לי מצויין מה אתם חושבים?

תחטוף! מה שדיסקונט הציעו לך זאת ההצעה הטובה :

מה שאתה כנראה לא מודע לו, הוא הנוהג של הבנקים להקפיץ את הבסיס למשכנתא משתנה, כך , שפתאום ההחזר שלך יגדל במאות שקלים בחודש. נותנים לך אשליה שאתה משלם לפי בסיס קבוע ונטראלי של בנק ישראל, +מרווח מסויים, אבל אף פעם אף פעם זה לא יורד לרמות של הריבית שנהוגות בבנק באותה תקופה. אני אתן לך דוגמא: אני לקחתי משכנתא בריבית משתנה כל שנה לפני 8 שנים. בסיס בנק ישראל+0.4 . תוך שנה זה קפץ ל7.2 % ! היו, שהריבית שנותנים היא בסביבות ה3.5 עד 4% נחש לכמה המשכנתא שלי ירדה? ל5.2 % -זה הכל! הזהר והשמר ממשכנתא בריבית משתנה, אלא אם יש לך צפי ודאי להחזר מוקדם. הריבית של בנק דיסקונט מצויית-רק תוודאה שנותנים לך תחנות יציאה ללא קנס ועמלה כל כמה שנים שאם יהיה לך כסף תוכל לקצר את התקופה, או להחזיר הכל.

chenshotokan

New member
תחנות יצאיה לא חושבת שכדי - ולהסבר:

בכת תחנת יציאה- הם משנים לך את הריבית!!!! - כל מה שאני כותבת תשאלו את הבנקאים ותוודאו בעצמכם. כרגע הריבית מאוד נמוכה.. והיות שמשלמים קנס על החזר לפני הזמן רק על הדלתא של ירידת הריבית מהזמן שלקחת אותה.. וסביר מאוד מאוד להניח שמכאן הריבית רק תעלה ולא תרד(הימור שלדעתי שווה לקחת מאשר שהריבית תשתנה לך בנקודת היציאה) אז שווה לקחת בכלל בלי נקודות יציאה.. אפשר להחזיר כל פעם לפחות 10% מהמשכנתא במסלול שלקחתם.. לכן חלקו את המשכנתא לכמה מסלולים אפילו שיהיו זהים עם פחות שנה אחת ויותר שנה אחת .. (לא יודעת אם ניתן אבל תבדקו). ותדאגו שללפחות לחלק מהסכום שה10% ממנו (אותו תרצו להחזיר מידי פעם) יהיה סכום נמוך.

למעלה