דעות על אגחי חלל תקשורת?

• פותח הנושא dw
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
הלכת רחוק ולדעתי לא בכיוון. כל עוד שהאגח להמרה לא נמצא בטווח ההמרה הוא אגח רגיל לכל דבר וענין. עם כבר, לאגח להמרה יש יתרון על פני אגח רגיל והוא שניתן להנות מ 2 המסלולים, ככל שנמצא בטווח ההמרה.
דוגמאות:
חלל יז להמרה. הסיבה למחירו הנמוך (ומכאן לתשואה הענקית) לא קשורה להמרה והיא פשוטה - האגח היחיד של חלל שנעדר בטוחות.
דלקב לג להמרה. לא היה שום הבדל בינו לבין השקליים לא להמרה כדוגמאת ל"א.
לוזון ט להמרה. נסחר בשפל בגלל מחמ ארוך.

R 1 3

Well-known member
הלכת רחוק ולדעתי לא בכיוון. כל עוד שהאגח להמרה לא נמצא בטווח ההמרה הוא אגח רגיל לכל דבר וענין. עם כבר, לאגח להמרה יש יתרון על פני אגח רגיל והוא שניתן להנות מ 2 המסלולים, ככל שנמצא בטווח ההמרה.
דוגמאות:
חלל יז להמרה. הסיבה למחירו הנמוך (ומכאן לתשואה הענקית) לא קשורה להמרה והיא פשוטה - האגח היחיד של חלל שנעדר בטוחות.
דלקב לג להמרה. לא היה שום הבדל בינו לבין השקליים לא להמרה כדוגמאת ל"א.
לוזון ט להמרה. נסחר בשפל בגלל מחמ ארוך.
לא הבנתי למה מציינים בפרטי האג״ח שיעלו את התשואה שלו בחצי אחוז במידה והנזילות של החברה
תרד מתחת סף מסוים אם אין לו בטחונות והם לא חייבים דבר. העובדה שאין בטחונות נוגעת להסדרי חוב
אבל לא מונעת תביעה מצד בעלי האג״ח אם החברה תחליט לא לשלם אותו שהרי יש בכך העדפת נושים.
העליה בתשואה החלה מירידה בשער ה$ . אם מישהו חושב שהחברה תגיע להסדרי חוב ואז מהבטחונות
של לווינים הם יראו מזומן - קצת קשה לי להבין איך בדיוק ישימו ידם על הלווין שנותר ללא בעלי שליטה?

yel5

Well-known member
חלל אישרה תוכנית רכישה עצמית של אגח סדרות טז',יז' ויח' עד 80 מ' שח.
מענין אם נראה היום עליה במחירי האגחים או לפחות ב יז.

בדוח רבעון 1 שפורסם הבוקר, ההפסד ירד בחצי ביחס לרבעון אשתקד. שיפור לטובה.

נערך לאחרונה ב:

dw

Well-known member
מנהל
בתגובה אגחי חלל מזנקים ל... חלל :D
sorry, זה היה פשוט מתבקש :)

yel5

Well-known member
אחרי ששמעתי את שיחת הועידה מאתמול, הייתי חייב לקנות היום עוד מנה מאגח יז.
אגב, יש מוכר ב 67.2 שסופג כל כמות (לפחות כל מה שהזרמתי)

Reem88

Well-known member
נשמח לפירוט ותן את דעתך מהתובנות בשיחה שהיתה

yel5

Well-known member
סיכוי סביר לדעתי לתרחיש בו החל בחברה גל חיובי מבחינת הזמנות, הכנסות ורווח.
לא אופתע אם ברבעונים הקרובים עוד השנה תגיע לאיזון ואף יבצבץ לו רווח קטן.
אגב, העיסקה ההונגרית עדין על השולחן. כנראה שלא יקבלו בעלות אלא יתחילו בקניית נתח.
הייתי מהמר שחלל יוצאת לדרך חדשה. ימים יגידו.

jsphs

Well-known member
טוב, יום שישי בבוקר קצת יותר זמן, הקשבתי לשיחה לסקירת Q1 2022.

מסקנותי:

א) לא נאמר מפורשות אבל החברה רוצה לקנות את סדרא י"ז בעיקר עמוק מתחת לפארי. טרם התחילו לקנות בבורסה וכנראה שמחפשים מוסדי שימכור להם בלוקים. אחרת לא יכול להסביר למה אין ASK יומי במחיר יעד של 67אג לכל כמות שהשוק מוכן למכור. הערכה שלי קניות בבורסה יחיבו דווח שיקפיץ את המחירים ולכן טרם בוצע.

ב) אג"ח י"ז פרעון עוד שנה וחצי בתשלום אחד - הכסף כבר בקופה והם מתכוונים לשלם אותו ב- 2023 דצמבר 31. התשואה על האג"ח מעל 30% דולרי.

ג) הם מתכוונים לפצל את עסקת 4Gi לחלקים על מנת לא לתת לקונה שליטה בחברה - ללא שליטה לא תהיה למדינת ישראל בעיה לאשר.

ד) לא מתכננים כרגע לווין המשך לעמוס 3 - כל עוד תוכנית עסקית להצדיק ובכל מקרה זקוקים ל- 3 שנים מהחלטה להצבה בנקודת שמיים. להערכתי הם ישכרו את לווין עמוס 7 לכמה שנים (נניח עד 2028) עד שכל החובות ישלומו וזה יקרה בקצב הנוכחי סביב 2026.

ה) חלל מתכוונת למחזר את אג"ח ט"ז שיתרתו בשנת 2024 תהיה בערך 600M ש"ח תחת שער ה- $ הנוכחי.

ו) התזרים הנקי + ה- 136M$ בקופה ישלמו את כל להתשלומים עד ינואר 2024.

ז) החברה בקצב EBITDA נקי של כ- 100M$ בשנה ועמוס 17 הולך ומתמלא בקצב של 1M$ ברבעון. להערכתי, הם יזדקקו להלוואה של 300M ש"ח לשנה באמצע 2024 על מנת לגשר בין פרעון סדרא ט"ז במועדה 70% קרן ליכולת של התזרים לאפשר זאת. הניחוש שלי שהם ילוו במערכת הבנקאית את הסכום לשנה תוך שעבוד עמוס 17 בריבית $ סבירה לשנה - שנתיים.

yel5

Well-known member

מסקנותי:

א) לא נאמר מפורשות אבל החברה רוצה לקנות את סדרא י"ז בעיקר עמוק מתחת לפארי. טרם התחילו לקנות בבורסה וכנראה שמחפשים מוסדי שימכור להם בלוקים. אחרת לא יכול להסביר למה אין ASK יומי במחיר יעד של 67אג לכל כמות שהשוק מוכן למכור. הערכה שלי קניות בבורסה יחיבו דווח שיקפיץ את המחירים ולכן טרם בוצע.

ב) אג"ח י"ז פרעון עוד שנה וחצי בתשלום אחד - הכסף כבר בקופה והם מתכוונים לשלם אותו ב- 2023 דצמבר 31. התשואה על האג"ח מעל 30% דולרי.

ג) הם מתכוונים לפצל את עסקת 4Gi לחלקים על מנת לא לתת לקונה שליטה בחברה - ללא שליטה לא תהיה למדינת ישראל בעיה לאשר.

ד) לא מתכננים כרגע לווין המשך לעמוס 3 - כל עוד תוכנית עסקית להצדיק ובכל מקרה זקוקים ל- 3 שנים מהחלטה להצבה בנקודת שמיים. להערכתי הם ישכרו את לווין עמוס 7 לכמה שנים (נניח עד 2028) עד שכל החובות ישלומו וזה יקרה בקצב הנוכחי סביב 2026.

ה) חלל מתכוונת למחזר את אג"ח ט"ז שיתרתו בשנת 2024 תהיה בערך 600M ש"ח תחת שער ה- $ הנוכחי.

ו) התזרים הנקי + ה- 136M$ בקופה ישלמו את כל להתשלומים עד ינואר 2024.

ז) החברה בקצב EBITDA נקי של כ- 100M$ בשנה ועמוס 17 הולך ומתמלא בקצב של 1M$ ברבעון. להערכתי, הם יזדקקו להלוואה של 300M ש"ח לשנה באמצע 2024 על מנת לגשר בין פרעון סדרא ט"ז במועדה 70% קרן ליכולת של התזרים לאפשר זאת. הניחוש שלי שהם ילוו במערכת הבנקאית את הסכום לשנה תוך שעבוד עמוס 17 בריבית $ סבירה לשנה - שנתיים.
עונה לפי הסעיפים שלך:
א. הם יכולים לקנות בבורסה ברמה יומית (כמו ביקום כיום). המחיר לא בהכרח יקפוץ. שוב, ראה ביקום.
ב. בשנה הבאה מתכננים הנפקה. ראה דוח תזמז חזוי. עם התשואות הנוכחיות באגחים, רק הנפקת מניות אפשרית או תשלומים מ 4iG.
ג. הם אופטימיים על העיסקה, ואני שמח שתתממש.
ו. ראה סעיף ב.
ז. התבלבלת בין הכנסות ל ebitda. ההכנסות צפויות ב 22 להגיע ל 100: צפי הכנסות עמוס 17 הוא 24. נוסיף את הכנסות שאר הלווינים לפי שנת 21 בסך 76. סה"כ 100. ה ebitda יהיה לפחות 72 לפי רבעון1 כפול 4.

jsphs

Well-known member
עונה לפי הסעיפים שלך:
א. הם יכולים לקנות בבורסה ברמה יומית (כמו ביקום כיום). המחיר לא בהכרח יקפוץ. שוב, ראה ביקום.
דווקא ביקום זו דוגמא פחות טובה, בתוכנית לרכישת מניות ביקום רכשה סביב 15 ש"ח למניה, ברגע שסיימו לקנות המחיר די מהר הגיע ל- 13 ש"ח וחידוש תוכנית רכישה בכמה ימים העלתה את המניה מאזור 13ש"ח ל- 14.5ש"ח.

אני משער שסמנכ"ל כספים חושש שאם ינסה לקנות 120Mע"נ סדרא י"ז בתמורה ל- 80M ש"ח הוא יגלה מהר מאוד שאחרי כמה ימים המחיר יתקרב לפארי ולכן הוא מחפש מוסדי שימכור בבלוקים.

ב. בשנה הבאה מתכננים הנפקה. ראה דוח תזמז חזוי. עם התשואות הנוכחיות באגחים, רק הנפקת מניות אפשרית או תשלומים מ 4iG.
אג"ח בתשואה של 30+% אומר שלא ניתן להנפיק אג"ח אלא עם בטחונות מלאים. אני משער שלקראת 2024 הם ימצאו בנק שילווה להם לשנה כנגד הבטחונות של עמוס 17 כולל הביטוח ותזרים המזומנים של הלווין. 4iG יותר ממוזמנים לרכוש מניות בהנפקה.
ג. הם אופטימיים על העיסקה, ואני שמח שתתממש.
ו. ראה סעיף ב.
ז. התבלבלת בין הכנסות ל ebitda. ההכנסות צפויות ב 22 להגיע ל 100: צפי הכנסות עמוס 17 הוא 24. נוסיף את הכנסות שאר הלווינים לפי שנת 21 בסך 76. סה"כ 100. ה ebitda יהיה לפחות 72 לפי רבעון1 כפול 4.
לדעתי מי שמתבלבל זה אתה, היום הם בקצב של 100M מכירות. עמוס 17 בקיבולת של 30%. הוא צובר בערך 1M$ הכנסות, כמו כן, הקצב מאיץ לאחר פתיחת הקורונה. אני מעריך שהצפי הוא הכנסות של 50M$ הכנסות ב- 2024 לעמוס 17 מה שיוריד בערך 35-40M$ לשורת ה- EBITDA. סביב 2024 להערכתי לחברה יחסר כ- 100M$ בראיה מפוקחת בין מפל התשלומים ב- 2024 לבין המקורות. להערכתי הם יצטרכו או לגייס הון (כרגע החברה שווה בשוק כ- 90+M ש"ח) או לטול חוב בנקאי. לא רואה סיבה שבנק לא ילווה להם בתמורה לשעבוד עמוס 17, הבטוח ותקבול הלקוחות 100M$ לשנה - שנתיים.

נערך לאחרונה ב:

yel5

Well-known member
דווקא ביקום זו דוגמא פחות טובה, בתוכנית לרכישת מניות ביקום רכשה סביב 15 ש"ח למניה, ברגע שסיימו לקנות המחיר די מהר הגיע ל- 13 ש"ח וחידוש תוכנית רכישה בכמה ימים העלתה את המניה מאזור 13ש"ח ל- 14.5ש"ח.

אני משאר שסמנכ"ל כספים חושש שאם ינסה לקנות 120Mע"נ סדרא י"ז בתמורה ל- 80M ש"ח הוא יגלה מהר מאוד שאחרי כמה ימים המחיר יתקרב לפארי ולכן הוא מחפש מוסדי שימכור בבלוקים.

אג"ח בתשואה של 30+% אומר שלא ניתן להנפיק אג"ח אלא עם בטחונות מלאים. אני משאר שלקראת 2024 הם ימצאו בנק שילווה להם לשנה כנגד הבטחונות של עמוס 17 כולל הביטוח ותזרים המזומנים של הלווין. 4iG יותר ממוזמנים לרכוש מניות בהנפקה.

לדעתי מי שמתבלבל זה אתה, היום הם בקצב של 100M מכירות. עמוס 17 בקיבולת של 30%. הוא צובר בערך 1M$ הכנסות, כמו כן, הקצב מאיץ לאחר פתיחת הקורונה. אני מעריך שהצפי הוא הכנסות של 50M$ הכנסות ב- 2024 לעמוס 17 מה שיוריד בערך 35-40M$ לשורת ה- EBITDA. סביב 2024 להערכתי לחברה יחסר כ- 100M$ בראיה מפוקחת בין מפל התשלומים ב- 2024 לבין המקורות. להערכתי הם יצטרכו או לגייס הון (כרגע החברה שווה בשוק כ- 90+M ש"ח) או לטול חוב בנקאי. לא רואה סיבה שבנק לא ילווה להם בתמורה לשעבוד עמוס 17, הבטוח ותקבול הלקוחות 100M$ לשנה - שנתיים.
כמה ענינים:
1. כתבתי שרק הנפקת מניות אפשרית או תשלוםמהחברה ההונגרית.
2. הכנסות עמוס 17. ב 22 הן צפויות להיות 24. אתה צופה ב 24 להכנסות של 50? מעל פי 2 בשנת 22? הלוואי שתתגשם התחזית שלך.
3. לא בטוח שבנק יסכים להלוות כנגד נכס (עמוס 17) שכבר משועבד לאגח.

jsphs

Well-known member
כמה ענינים:
1. כתבתי שרק הנפקת מניות אפשרית או תשלוםמהחברה ההונגרית.
2. הכנסות עמוס 17. ב 22 הן צפויות להיות 24. אתה צופה ב 24 להכנסות של 50? מעל פי 2 בשנת 22? הלוואי שתתגשם התחזית שלך.
3. לא בטוח שבנק יסכים להלוות כנגד נכס (עמוס 17) שכבר משועבד לאגח.
להערכתי, רואים האצה בקצב ההתחברות לעמוס 17, החברה מציעה גם שירותים שהם מעבר לרוחב פס באפריקה.
גם בקצב של 50M$ בשנה ב- 2024 הלווין יהיה בקבולת של כ- 2/3. הקורונה נגמרה והם פועלים להצדיק את ההשקעה. יש לווין חדש ומתקדם עם אורך חיים עד 2042. אני מצפה שחברות תקשורת יחדשו חוזים.

לגבי 3), בוא נניח שיתרה במחזור 700M ש"ח אג"ח ט"ז עם פארי של 600Mש"ח. יש בקופה 300M ש"ח וצריך לפרוע 300M נוספים + ריבית. הבנק נותן הלוואה של נניח 300M ובד בבד עם תשלום אג"ח ט"ז ושחרור הבטוחות הוא מקבל את עמוס 17, הבטוח, תקבולי הלקוחות. בקצב הקיים והצפוי, שנה לאחר מכן, החברה ללא חוב בנקאי ומעט מאוד מזומן בקופה. סוף 2026 והחברה ללא חובות כלל לאחר פרעון אג"ח י"ח. שנה לאחר מכן, החברה מייצרת תזרים נקי של 100-125M$ בשנה (תחת הנחה של סוף חיים עמוס 3 והמשך חכירה של עמוס 7 שיקבל את החוזים של 3 שלא מהחוזים של מדינת ישראל). אז הם יצטרכו להנפיק מניות נוספות על מנת לבנות לווין שיחליף את עמוס7 בהמשך.

כנראה פספסתי, מתי נאמר "הכסף כבר בקופה"? :unsure:

dw

Well-known member
מנהל
חזרתי לרווח באגחי יז/טז :)
לא בוער לי ומוכן גם לשבת לפידיון.
בסה"כ נראה לי שתפסנו נקודת כניסה די טובה לאגחי חלל.

jsphs

Well-known member
החברה רכשה אתמול ~ 5.25M ע.נ מהסדרות ט"ז ו- י"ז.

לפי המחזורים יש אפשרות שהחברה פעלה גם היום.

לקראת סוף החודש יש פרעון 10% בסדרא ט"ז וריבית לכל הסדרות.

כשהאג"ח נסחר כמו י"ז ב- 2\3 מערך הפארי או ב- 4\5 מהפארי כמו בסדרא ט"ז רק לפני כמה ימים כל 1 ע"נ לא רק מחסל חוב בהנחה אלא גם את ה- 3-4 ריביות לקבל במהלך השנתיים הקרובות.

כשאג"ח של חברה נסחר ב- 30% תשואה - יש מעט מאוד אלטרנטיבות לכסף שיניבו תשואה טובה יותר מאשר לקנות את החוב שלך.

קניה לאורך זמן והרגלת השוק למחיר הפארי יוכל לאפשר בהמשך עסקאות החלף בא"ח ט"ז (נניח תן ט"ז הדולרי בפארי ונניח ונסחר כמה א"ג מתחתיו וקבל י"ח הצמוד מדד בפארי שנניח נסחר בכמה א"ג מעליו - רשום רווח הון מיידי רק מבצוע העסקה). קניה בזול גם מגדילה את ההון של החברה ובהתאמה מקטינה את הסכוי להתקרבות לספי ה- convent של מי מסדרות האג"ח.

yel5

Well-known member
מסתבר שלמלא את הכיסים באגחי יז יום לפני הדוחות היה עיתוי טוב. לא קניתי כי ציפיתי שהחברה תצא בתוכנית לקניה חוזרת אלא משום שלא יכולתי להתאפק במחיר 64 אג ולאור הכרותי עם החברה שפרעה עד כה את כל חובויתיה במלואם.

jsphs

Well-known member

עוד 7M ע.נ נרכשו היום מהסדרות ט"ז ו- י"ז.

בסדרא ט"ז המחיר הגיע לגבול שהחברה הגדירה שתקנה (10אג פחות מהפארי) מה שאומר שהחברה סביר ותמשיך לקנות מהסדרא היותר משתלמת מבחינתה י"ז שעדין נסחרת כ- 25אג מתחת לפארי.

למעלה