דמי אבטלה!

chric

New member
דמי אבטלה!

שלום רב,אחרי שנים בעבודה מסויימת התפטרתי מהעבודה עקב זה שלא שולם לי מה שמגיע לי כגון בשנות העבודה הראשונות שלי לא שולם כלל נסיעות ושעות שבת ואח"כ התחילו לשלם ובתקופה האחרונה לא שולמו הפקדות לפנסיה כחוק כלומר שולם רק חלק,התרעתי על כך למעביד ונתתי לו זמן לחשב ולשלם כל מה שמגיע,הוא כל פעם דחה אותי ואמר שזה יטופל בהמשך עד שנאלצתי להודיע לו על התפטרותי עקב לכל הנאמר,עכשיו כל העניין מתנהל אצל העו"ד וכבר הוגשה תביעה לבית משפט,אך ביטוח לאומי משום מה מסרב לשלם דמי אבטלה ונאמר לי שאהיה זכאי רק לאחר שלושה חודשים,בטלפון טענתי בפני הפקידה שכל הסיפור הזה הוא אמור להיות התפטרות כדין מפוטר אך היא אמרה לי שהם צריכים גם לשמוע מה יש למעסיק לומר ושאין פסק דין,הרי פסק דין יכול לקחת גם מעל שנה ולאחר כל המסמכים שהגשתי להם שיבררו בעצמם עם המעסיק...ההתנהלות נראת לי לא תקינה מה עליי לעשות בבקשה?

cוורנה1

New member
דמי אבטלה - התפטרות מוצדקת
שלום לך,

האם הגשת בתביעה פירוט מלא לסיבת ההתפטרות?
האם יש לך תלושי שכר להוכחה, לגבי טיעונך?
אם כן, האם צרפת אותם להוכחה?

אכן, כפי שרשמת, זה גם המענה אותו קבלתי בעבר לשאלה כשאלתך:
"לעיתים, פונים למעסיק, על מנת לשמוע את גרסתו.
במקרים בהם תובע מציין כי התפטר מעבודתו בשל הרעת תנאים, עליו להמציא הוכחות מוחשיות שיאמתו את גירסתו.
ולעיתים, אנו פונים למעסיק ומבקשים את גירסתו לנסיבות שהובילו להפסקת העבודה.
מקריאת פרטי המקרה, הפקידה בסניף פעלה לפי הנהלים. משלא הוצגו הוכחות המאמתות את גירסת התובע, היא פנתה למעסיק והמעסיק הכחיש את הטענות האלה, ולכן היא התרשמה כי אין מדובר בהתפטרות מוצדקת
לכן אין ברירה אלא להמתין להכרעת בית הדין שיכריע האם מדובר בהתפטרות מוצדקת או לא.
לכשימציא התובע פס"ד הפוסק לטובתו ורואה בהתפטרותו התפטרות מוצדקת בשל הרעת תנאים, נבחן מחדש ההחלטה בתביעה."

ממליצה להמשיך ולהתיצב בשירות התעסוקה, ביום ובשעות שנקבעו,
כך, אם ההתפטרות תוכר בסופו של דבר כמוצדקת, ישולמו דמי אבטלה לתקופה זו בהנחה, שתמצא עבודה במהלך 90 הימים, או בסיומם.

בברכה.

למעלה