דמוי מילקי

• פותח הנושא 7575
  • פורסם בתאריך

7575

New member
דמוי מילקי

דמוי מילקי ב 19 סנט מזעזעת את ישראל ואפילו שר האוצר התייחס לזה,מובטל בברלין זו הערכה שלי שחי מכספי סעד סביר להניח העלה בפייסבוק קבלה מאלדי,אותם נפולת של נמושות שהם יותר גרועות מנמושות,בזמנו רבין ז"ל התייחס ליורדים שלפחות עבדו,פה אנחנו מדברים על קומונאים (אנשים שחיים בקומונות) אין שום רע בזה גם אני חייתי בקומונה,אבל אותם אנשים לא באמת חיים כאן ולא מבינים באמת כמה יקרה גרמניה,מעניין שהם לא משווים מחיר נסיעה ברכבת חיפה תל אביב,אותו המרחק בגרמניה,כמה יעלה הם מפיצים נתונים שקריים שגורמים לאנשים בארץ תסכול,אני מתכונן להתראיין לכתבה שתחסוף את כל השקר הזה שנקרא ברלין ותציג את המציאות האמיתי כמה עולה לבסוף אותו מילקי שסביר להניח שרובו שומן מרגרינה ב 19 בשכלול כולל

diday

Member
אתה יודע כמה עולה מילקי מקורי?

זה של דנונה?
אין לי מושג כיוון שאני לא נוגע בדברים כאלה.
הבעיה שבארץ יש אמנם תחרות בין רשתות השיווק אבל אין תחרות בין היצרנים.
כבר 34 שנים שאני עוקב מדי פעם אחר המחיר של פתית של אסם. בלידל הוא עולה מחצית ממחירו בארץ. למה? כי בארץ הם יכולים!
לא הגיוני שבאדקה בפרנקפורט במדף של המוצרים הכשרים תשלם מחיר שלעתים קרובות יותר נמוך או יותר נמוך משמעותית מהמחיר בארץ.
לא יכול להיות שבמדינה (ישראל) שבה מים הם תמיד רכוש המדינה ואינך יכול להיות בעל מעין או אפילו לאגור מי גשמים (כן, בישראל החוק אוסר עליך לאגור אפילו את מי הגשמים שיורדים על הגג שלך כדי להשקות אתם את הגינה בקיץ), נותנים ל2 או 3 חברות אפשרות לקחת את אותו משאב ולמכור מים "מינרלים" במחיר מופקע.
אבל כך הוא.

הדברים שאני יכול להצביע עליהם שכאן יותר יקרים (כפול ומעלה) הם: חשמל, מים, תח"צ ואגרת טלוויזיה. אלה דברים שאינך רואה ביום יום כך שאני בהחלט יכול להבין את התרעומת.
המחאה צריכה הייתה להיות יותר חריפה. הרבה יותר.

7575

New member
אני לא יודע בדיוק

כמה עולה מילקי של דנונה,רביעית יוגורט דנונה יכולה לעלות בסביביות יורו אם אינני טועה,המחירים זולים זולים מאוד,הבשר מי שאוכל אותו זול מאוד,האוכל בגרמניה זול מאוד זאת האמת,אולי בגלל שאין צורך בכשרות אולי בגלל שהשוק הרבה יותר גדול מאשר בארץ,אולי בגלל שעושקים את הישראלים,אין לי מושג למה זה,מה שלי מפריע שאל אותו דמוי מילקי המדובר במחיר של 19 סנט אותו אחד אפילו לא הרוויח את ה 19 סנט,http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4578678,00.html
מעניין לקרוא את תגובה 136

diday

Member
הבשר בגרמניה זול מאד

ובדרך כלל לא ראוי למאכל אדם - לשמחתי אני פטור.

7575

New member
בקשר לשאלתך

כמה עולה מילקי דנונה לפי מה שראיתי 50 סנט שזה עדיין נחשב יחסית לארץ זול. עוף בגריל מוכן לאכילה עולה בסביבות 6 יורו,ואני שואל איך יכול להיות כל כך בזול,מזה צריך להרוויח המגדל,מס ערך מוסף,המשחטה ההובלה המסעדה ומי יודע מי עוד. ברלין, מכל הכתבות אין אף פעם מידע במה עוסקים שם הישראלים למעט אומנות וצילום,במה יכולים לעסוק שם הישראלים,אתרי בניה לא נראה לי,סופרמרקטים בטח שלא,מכירות האנשים לא יודעים לבקש קופסאת סיגריות אז איך ימכרו משהו,אפס מידע לגבי תעסוקה,

diday

Member
במה ישראלים עובדים בברלין?

לא יכול לענות לגבי כולם, יכול להעיד על כאלה שנתקלתי בהם
יש כאלה שעובדים בהארץ IV
יש מתכנתים
יש מסעדנים
יש מלצרים
יש מעצבי אתרים
יש קופירייטרים
יש מנהלי מוצר
יש עיתונאים
יש כימאים
יש סוכני ביטוח
יש מתווכים
יש מנהלי פרויקטים (לבנייה)
יש שעוסקים במה שנקרא בגרמנית Dienstleistung ובעברית בדרך כלל חאפר
יש מלונאים (בהם גם מנהלי מלון)
יש אמנים
ויש כמובן גם עלק אמנים

בכל אחד מהעיסוקים שציינתי נתקלתי לפחות באחד או אחת ויש ודאי גם כאלה ששכחתי וגם עיסוקים אחרים שלא ידוע לי עליהם
בהתחשב בכמות הישראלים שזורמת לברלין ובהתחשב ברמה של חלק מהם, אולי גם חלק ניכר, אני משער שחלקם של אלה שעובדים במקצוע הראשון שציינתי יכול להיות גבוה.
יש ודאי גם כאלה שמתפרנסים ממלאכה שאינה חוקית באף מדינה.

diday

Member
ויש גם

רופאים,
משפטנים,
עובדי חברות תעופה,
מאבטחים,
סתם פקידים

schlomitsmile

Member
מנהל
איזו פדיחה...

7575

New member
אני לא יודע בדיוק

כמה עולה מילקי של דנונה,רביעית יוגורט דנונה יכולה לעלות בסביביות יורו אם אינני טועה,המחירים זולים זולים מאוד,הבשר מי שאוכל אותו זול מאוד,האוכל בגרמניה זול מאוד זאת האמת,אולי בגלל שאין צורך בכשרות אולי בגלל שהשוק הרבה יותר גדול מאשר בארץ,אולי בגלל שעושקים את הישראלים,אין לי מושג למה זה,מה שלי מפריע שאל אותו דמוי מילקי המדובר במחיר של 19 סנט אותו אחד אפילו לא הרוויח את ה 19 סנט,http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4578678,00.html
מעניין לקרוא את תגובה 136

למעלה