דמדומים 4: שחר מפציע חלק 2 - גרסת המציאות!

Aberforth

New member
דמדומים 4: שחר מפציע חלק 2 - גרסת המציאות!

היא: "אתה לבן, דק, ואתה מוצץ דם. אני יודעת מה אתה!"
הוא: "אימרי את זה בקול".
היא: "טמפון".

ביקורת סרט למעריצים וגם לכאלה שלא

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2431840

shaharEB

New member
אני אענה לך כמו שעניתי לך בפורום דמדומים..

אני שואלת את עצמי אם קראת את הספרים..אפילו לא משנה אם כן..

כי מה שאני רואה שעשית פה, זה פשוט לכתוב ביקורת כלשהי על סרט,
אבל במקום לבקר את הנקודות שבאמת הפריעו לך החלטת ללכלך על הסאגה כי זה מה שכולם עושים. כי ככה רואים אותה בתקשורת.. חבל.

JayneCobb

New member
או שאולי אנשים מלכלכים עליה כי....

היא פשוט לא טובה?

אני קראתי את שני הספרים הראשונים וראיתי את שני הסרטים הראשונים ופשוט התייאשתי....

בתור אוהב ספרי/סרטי/סדרות ערפדים ומתח באופן כללי היו בערך מיליון ואחד דברים שהפריעו לי, והנה רשימה חלקית:

קהל יעד מאוד מצומצם (נערות בגיל הטיפש עשרה, רצוי כאלו עם תסביכי אב ו/או חסכים באהבה).

כתיבה (גם של הספרים וגם בסרטים) פשטנית ורשלנית,שלעיתים נמרחת על תיאורים מיותרים, ולעיתים מנסה בכוח לייצר מתח שלא ממש קיים.

דמויות קרטון, כן,קרטון...חסרות עומק אמיתי ו "נשמה"...בלה במיוחד מבלה את רוב הסרטים במבט שנראה כמו הכלאה בין הכלב של האש פאפיז לילדה קטנה שלקחו לה את הברבי, אדוארד הוא דמות שתלושה מספרי אגדות, אבל חסרת אחיזה בעולם המציאותי שהספרים/סרטים כביכול מתרחשים בו וג'ייקוב פשוט שם בשביל להראות טוב ופעם בחצי שעה/ 5 פרקים לפלוט משהו בנוסח "אבל בלה, את לא מבינה שאני רק דואג לך...?" וכאילו להיות התפוח האסור של בלה...

בקיצור, אני שמח בשמחתה של סטפני מאייר שפיצחה נוסחה שהביאה לה מיליונים על גבי מיליונים, במינימום מאמץ והשקעה...אבל חרד למה שהיא תעשה לזאנר האימה עם הפרוייקט הבא שלה...

להבדיל למשל, ג'יי קיי רולינג הצליחה, לפחות בספרים שלה, ליצור עולם מלא קסם והנאה,כזה ששואב אנשים לתיאורים שבו, ויצרה דמויות שהלבטים שלהן נראו והרגישו אמיתיים...

וזה עוד לפני שדיברנו על יצירות מופת אמיתיות בתחום הפנטזיה (שר הטבעות, דיסק וורלד או כל מה שניל גאיימן כתב אי פעם...)

סטפני מאייר והדמויות שלה לא ראויות להיקרא "ספרות" כשמשווים אותה לקלאסיקות כאלו....

shaharEB

New member
אני חושבת שפשוט לא חקרת את זה לעומק מספיק...

קהל יעד מצומצם הוא הדבר האחרון של סאגת דמדומים..
נכון שהרוב הן בנות עשרה, אבל שמעת על
Twilight moms \ Twilight guys , יש המון שמעריצים את הסאגה

כל שאר הדברים שאמרת לא ממש נתונים לוויכוח , כי זה עניין של טעם

JayneCobb

New member
ואני חושב שאת לא חקרת את זה מספיק לעומק

אני לא מכיר אפילו בן אדם אחד שקרא ספרים של אן רייס או ראה את "באפי" ואמר שהדמויות של סטפני מאייר עמוקות או מעניינות יותר וכתובות בצורה אמינה יותר....

העובדה שיש קבוצות (מזעריות ביותר אגב, לפי כל עדות) שונות של אנשים מקהל היעד שקוראות את הספר/רואות את הסרט לא מהווה הוכחה לכך שכל קהל היעד הוא שונה...אלא לכך שאותן קבוצות משנה מחפשות משהו מאוד דומה לקהל היעד....אולי מסיבות שונות, אבל משהו דומה בכל זאת....

shaharEB

New member
אז אתה צריך לבקר בפורום דמדומים

אני בטוחה שיש הרבה אוהבי ערפדים שנהנים מכל הספרים\סדרות האלה

JayneCobb

New member
שימי לב...

לא אמרתי "נהנים"...
אמרתי "אומרים שהספרים או הסרטים של סטפני מאייר כתובים/עשויים יותר טוב מאותן סדרות/סרטים/ספרים"...

יש הבדל גדול

Chandler Rulz

New member

כנ"ל אגב לשלושת הספרים של "משחקי הרעב" לטעמי.
אחרי שלושה ספרים שכתובים בגוף ראשון, אני מרגיש שאני לא מכיר את הדמות של קטניס בכלל.. זה לא הגיוני! אבל להבדיל מהסרט של "דמדומים" (שכיביתי אחרי ארבעים דקות של צפיה כי הוא שיעמם אותי מאוד), הסרט של "משחקי הרעב" דווקא מעניין יותר.

למעלה