דלתות

שאלות1

New member
דלתות

היי

גם לכם קורה שאתם סוגרים או בודקים אם הדלת סגורה כמה פעמים ?
מישהו מצא דרך להתגבר על זה ?

סגירת דלתות זזו בעיה שעוד לא הצלחתי להבין, אני מוצא את עצמי נועל את הרכב עם השלט ומנסה לפתוח עם הידית כמה פעמים ורק אחר כך ממשיל ללכת.
זה לא כמו אובססיה לסדר או ניקיון שבהם זה נתון לפרשנות ולכל אחד יש סדר וניקיון ברמה שונה בדלתות יש רק שני מצבים: סגור או לא סגור אז למה צריך לחזור על הפעולה ?
האם זה נובע מחוסר בטחון בעצמי שה OCD מעצים או שפשוט במוח לא נקלט שהפעולה הושלמה בהצלחה ולכן יש צורך לחזור עליה ?

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי

גם לי יש את זה, זה שייך לחלק של הכיפיתיות של האוסידי, אל תדאג להרבה יש את זה.

pinkymuppet

New member
השיטה שלי -

אני בודקת האם הדלת נעולה כל הזמן.
בהתחלה הייתי מורידה את הידית 4 פעמים.
לאט לאט התחלתי להוריד את הכמות .בהתחלה היה קורה מצב שהייתי עושה 3, הולכת למעלית וחוזרת ועושה עוד 1. לאט לאט הרגלתי את עצמי :)
ועכשיו אני בודקת רק פעם אחת,מה שלדעתי לא דבר רע לוודע שבאמת הדלת נעולה ,במיוחד אצלי בבית שהמנעול דפוק ולפעמים לא מסתובב למרות שהמפתח כן.
שיטה נוספת זה לדבר לעצמך, הרבה אנשים (לו דווקא עם OCD,הרבה חברות שלי) אחרי כמה דקות בחוץ שואלות אותי אם הן נעלו את הדלת.
השיטה היא פשוט לומר למשל : נעלתי את הדלת והנחתי את המפתח בתא הקטן בתיק.
יש מן קטע כזה שאם אתה אומר דברים שאתה עושה את תזכור אותם.
לומר בקול הכוונה..:)
מקווה שזה עז

רועי10

New member
העניין הזה עם הדלתות

אצלי זה לא היה קיים, בכלל בכלל לא, מה דהיה אצלי זה הטירוף הזה שכל נגיעה בטכסטים מצריכה אותי להתנקות.
פתאום הופיע לו משומקום, ואני מוצא עצמי צריך לבדוק את היידית של הדלת למרות שהגיונית, לפי מבנה הדלת, המשקוף וצורת הנעילה אין סיכוי שאחרי שסובבתי את המפתח, הדלת לא תהיה נעולה, אין סיכוי הגיוני לכך.
בכל זאת אני מרגיש חובה לבדוק עם הידית אם הדלת נעולה.
מה זה אומר? שמנגנון האוסידי דומה למנוע אוסידיסטי מרכזי, וכל פעם מחדש המנוע הזה מתחבר לנו בלי ידיעתנו ובלי שנכוון את זה במודע, לאיזה דבר בהתנהגות שלנו.
ולפעמים המנוע הזה משמיט עצמו מדבר אחד ועובר לדבר אחר ואנחנו לא מבינים איך ולמה.

בהמשך לדבריך, ואיך להתחיל טיפול עצמי

אני זוכר שדיברנו פעם על אישיות נוספת-אוסידיסטית, כמו
יש אברהם ויש אברהם2 (אברהם-אוסידי) והאחרון הוא זה שמחזיר אותנו לסימן שאלה (אובססיות במחשבות) או לתהליך שכבר בוצע (קומפולסיות בטקסים). היות שהוא clone מושלם שלנו, הוא פועל בספונטניות (בלי לשאול אותנו) כך שעד תחילת הטיפול אדם בטוח שהוא-עצמו-זה שעושה את הטקסים (אבל האמת היא שלא...)

מה עושים?
לאותם אלו שחוזרים על הפעולה מספר קבוע של פעמים - נגיד 3,
או עם התאורה, שלוש פעמים להדליק-לכבות, להדליק-לכבות, להדליק-לכבות

1. מתארים לעצמנו שמדובר בהרכב פעולות אוטומטיות, ש"מולחמות" בחבילה אחת, "גוש" (וזה ה'טקס').
2. לכל פעולה יש מספר מאפיינים: מספר הפעמים, קצב הביצוע משלה וכו'. מזהים, רצוי לכתוב על דף.
3. בוחרים מאפיין אחד בלבד שבו נתחיל להכניס שינוי: נגיד מאפיין "מהירות הביצוע". לוקח לנו 2 שניות לסובב מפתח.
4. שלב המעשי: מתעקשים לסובב את המפתח יותר לאט (נגיד 5 שניות) או יותר מהר. אפשר לשחק עם מהירויות. המטרה: לפרק את ה"גוש" (סעיף 1).
5. רושמים על הדף אילו תחושות גוף חדשות/מוזרות מופיעות אחרי טקס שהשתנה מרצון. אילו רצונות חדשים צצים. האם אפשרי לא לחזור על הפעולה? אם כן, דווקא לחזור עליה (!) ובקצב אחר.

6. אם מרגישים עם זה מצויין, מתחילים לעבוד (במקביל) על מאפיין הבא - "מספר פעמים".
עוקבים אחר השינויים ולא שוכחים לעדכן אותנו בפורום!

בהצלחה לכולם!

והמון עצמאות מ-אברהם2 שלכם... ))

נו חברים, מישהו מנסה את זה?

שאלו "מישהו מצא דרך להתגבר על זה?", נתתי כיוון שעובד... אשמח לשמוע פידבק.

יום טוב לכולם

למעלה