דלק קבוצה

Reem88

Well-known member
זה COPY&PASTE מכל חברה שמתכננת לקנות אג"ח של עצמה.
איזה הזדמנות עסקית יש באג"ח עם תשואה של 1.8% ?

dw

Well-known member
מנהל
זה COPY&PASTE מכל חברה שמתכננת לקנות אג"ח של עצמה.
איזה הזדמנות עסקית יש באג"ח עם תשואה של 1.8% ?
1.8% ב 3 חודשים באגח בונקר זה מעולה.
מאחר ודלק"ד ממילא צריכה לשלם את החוב עוד מעט אז לקנות אותו באחוז פחות ממה שתצטרך לשלם זו עיסקה טובה לחברה.
נכון, הם לא יעשו מזה המון כסף אבל זה כסף שהם ממילא היו צריכים לשלם בקרוב, אז אם אפשר טיפה פחות? מה טוב.

בורסה 2008

Well-known member
ענה לך כאן מישהו מתחתיי על מה יכולה להיות הסיבה.

מתחילים עכשיו שיחת ועידה למי שרוצה.

yel5

Well-known member
יש דברים יותר מענינים מרכישה עצמית. הקפיצה ברווח מ 35M$ ברבעון קודם ל 122M$ ברבעון הנוכחי.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
כל השוואה לרבעון המקביל בשנה הקודמת היא מגוחכת ולא רלוונטית. גם היה שיא הקורונה וגם לוויתן בקושי עבד אז. עדיף להשוות לתקופות שבהן לוויתן כבר עבד בתפוקה מלאה, ובפרט להשוות גם לפי עונתיות. רואים שאפילו בעונה החלשה ביותר בשנה(רבעון שני), יש עליה במכירות וברווחית, וזה מה שמראה שדלק קידוחים בכיוון הנכון לדעתי.

מחזיק ולא ממליץ

Tazz

Active member
עברו שבועים מהמועד שבו הציעו לתקן את שטר הנאמנות, אין עדכונים לגבי התקדמות הפרעון המוקדם? עוד מעט כבר יגיע הפרעון הרגיל.

אני חושב שזאת אפשרות מצויינת עבור מחזיקי הסדרות הקצרות.
ל"ג שהיא אג"ח מהותית בקבוצה הנ"ל נסחרת בתשואה של 8.5%. במקרה של פדיון יקבלו 2 אג' מעל המחיר הנוכחי ויוותרו בסה"כ על 1.3 אג' עד הפרעון המלא. ויתור על ריבית אפקטיבית של 3.25%, שאפשר להסכים שלא מייצגת תמורה הולמת להשקעה בחוב של חברה עם הערת עסק חי.

מי שמאמין בחברה שיקח את התמורה שתתקבל וישקיע באג"ח הקיים במחזור שנסחרים הרבה מעל הריבית הנ"ל.
גם כרית המזומן לא מהווה בטוחה לאג"ח הקצרות. במקרה של אירוע קיצון בשוק האנרגיה או בקבוצה, הרי ברור שהנושים האחרים ידרשו לעצור את פרעון האג"ח הקצרות בטענה של העדפת נושים.

לגבי יתר הסדרות קצת מורכב יותר לחשב את הכדאיות מכיוון שהפדיון הוא לשיעורים לתקופות שונות ורק חלק מהקרן נפדה. אבל אפשר להניח שהמצב פחות או יותר דומה.

jsphs

Well-known member
עברו שבועים מהמועד שבו הציעו לתקן את שטר הנאמנות, אין עדכונים לגבי התקדמות הפרעון המוקדם? עוד מעט כבר יגיע הפרעון הרגיל.

אני חושב שזאת אפשרות מצויינת עבור מחזיקי הסדרות הקצרות.
ל"ג שהיא אג"ח מהותית בקבוצה הנ"ל נסחרת בתשואה של 8.5%. במקרה של פדיון יקבלו 2 אג' מעל המחיר הנוכחי ויוותרו בסה"כ על 1.3 אג' עד הפרעון המלא. ויתור על ריבית אפקטיבית של 3.25%, שאפשר להסכים שלא מייצגת תמורה הולמת להשקעה בחוב של חברה עם הערת עסק חי.

מי שמאמין בחברה שיקח את התמורה שתתקבל וישקיע באג"ח הקיים במחזור שנסחרים הרבה מעל הריבית הנ"ל.
גם כרית המזומן לא מהווה בטוחה לאג"ח הקצרות. במקרה של אירוע קיצון בשוק האנרגיה או בקבוצה, הרי ברור שהנושים האחרים ידרשו לעצור את פרעון האג"ח הקצרות בטענה של העדפת נושים.

לגבי יתר הסדרות קצת מורכב יותר לחשב את הכדאיות מכיוון שהפדיון הוא לשיעורים לתקופות שונות ורק חלק מהקרן נפדה. אבל אפשר להניח שהמצב פחות או יותר דומה.
Tazz,

יש הצבעה בשבוע הבא על הפרעון המוקדם בפארי + 20% על הריבית שהיתה נצברת לו האגרות היו ממשיכות להסחר.

יש שנוי נוסח ביחס להצעה הקודמת - לא משהו עקרוני להבנתי ברמת הניסוח.

Tazz

Active member
Tazz,

יש הצבעה בשבוע הבא על הפרעון המוקדם בפארי + 20% על הריבית שהיתה נצברת לו האגרות היו ממשיכות להסחר.

יש שנוי נוסח ביחס להצעה הקודמת - לא משהו עקרוני להבנתי ברמת הניסוח.

ראיתי, תודה. אני אצביע בעד.

מעניין יהיה לראות (אם ההצבעה תתקבל) כיצד ישפיע על האג"ח הארוכות שלא נפדות. מצד אחד יוותרו על כרית הביטחון של המזומן בחברה, מצד שני ברור שיגרור ביקושים מצד מחזיקים שיפדו מהאג"ח הקצרות. יכול להיות שתהיה תקופה של הזדמנות קניה בין מועד אישור ההצעה ועד קבלת הכספים בפועל.

jsphs

Well-known member

מעניין יהיה לראות (אם ההצבעה תתקבל) כיצד ישפיע על האג"ח הארוכות שלא נפדות. מצד אחד יוותרו על כרית הביטחון של המזומן בחברה, מצד שני ברור שיגרור ביקושים מצד מחזיקים שיפדו מהאג"ח הקצרות. יכול להיות שתהיה תקופה של הזדמנות קניה בין מועד אישור ההצעה ועד קבלת הכספים בפועל.
TAZZ שבת שלום,

להערכתי, מחיר אגרות החוב של דלק מושפע מקיום הערת עסק חי, דירוג אגרות החוב ומחירי האנרגיה.

מה שהכניס את דלק למדרון ומה שהוציא אותה משם הוא מחירי הנפט+גז.

כשמחירי הנפט הולכים ויורדים קשה להעריך מה יהיה בעוד חצי שנה או שנה.

אגרות החוב של דלק כבר לא זולות הסדרות הארוכות (סדרא ל"ד) ובעלות הבטחונות החלקיים נסחרות בכ- 9% תשואה - אם הערת עסק חי יורדת ודירוג החוב עולה ל- BBB- סביר כי האג"ח יסחר סביב הפארי בשלב ראשון וזה אומר רווח של כ- 10% על מחירן בשוק. מצד שני, אם מחירי הנפט ימשיכו לרדת בשל הסגירות בעולם בגלל הקורונה. סגירת קווי תעופה, סגרים וזה כולל את סין שהיא היום יבואנית נפט גדולה מאוד - השוק יכול להעריך את האגרות בתשואת יתר והמחירים ירדו.

הנהלת דלק פועלת להערכתי נכון, הכסף בקופה, אי אפשר להשקע אותו בשום דבר עד ינואר-פברואר 2022. הריבית במשק אפסית - הכסף רק שוכב בבנק בעוד אגרות החוב מניבות 4-6% תשואת קופון חלקן שקליות וחלקן צמודות מדד. החברה למעשה תשלם מוקדם ותפחית את חובה מיידית. היא חוסכת 80% מהקופון שהאג"ח הזה אמור היה להניב למחזיקים.

איתקה מגדרת את מחירי הנפט ובעלי אגרות החוב ובעלי המניות מקרב המיעוט יהיה מעניין לקרוא הדו"ח של דלק הקרוב ממנו להבין מה איתקה גידרה ולאיזה טווח ובאיזו כמות. סביר כ הדו"ח יכיל ניתוח של השקעות CAPEX במאגרים המזדקנים של איתקה.

דלק פעלה נכון בזמן מחירי הנפט הגבוהים והחליפה חוב ברמת איתקה של אג"ח 2024 באג"ח 2026 בריבית נשך של 9% + חוב RBL --> תחת מחירי האנרגיה הפוחתים המלווים של איתקה להערכתי ידרשו המשך גידורים ופרעון של ה- RBL לשיעורין.
קשה לי להאמין שהמלווים הבכירים יאפשרו לאיתקה לשלם דוידנד מעבר לסכומים של כמה עשרות מיליוני $ ברבעון - אבל די בסכומים הללו על מנת לתחזק את החוב של דלק קבוצה. דלק גם הנפיקה אג"ח חדש ברמת הקבוצה עם בטחונות למח"מ ארוך. כך שיש לה "בטן" של זמן אם מחירי האנרגיה ימשיכו לרדת. קשה לי להאמין שאם המחירים ימשיכו עוד לרדת שדלק תוכל לקבל דירוג השקעה לחוב שלה. אני מעריך שרו"ח יזהרו טרם שיעלו את הדירוג.

מצד שני, יתכן ויש הסכמות בין דלק למוסדיים על קניה של אג"ח ל"א+ל"ד בשוק בכספי הפרעון כך שיווצרו ביקושים של מאות מיליוני ש"ח ואולי אפילו מיליארד ויותר

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
מה שמאד מעניין בדוח של איתקה זה עד כמה עליית מחיר הגז בבריטניה משפיעה על התוצאות. איתקה מוכרת בערך 30%\70% גז ונפט בהתאמה. הנפט בממוצע ברבעון השני היה כ-60$ וברבעון השלישי כ-68$, אך הגז עלה בשיעורים גבוהים בהרבה. אם אני לא טועה, אם זה באמת משפיע גם על מחיר המכירה בצורה משמעותית, זה אמור להיות מיוצג בהגדלת התפוקה(שמדווחת בשווה ערך חביות נפט). גם לעתיד יש אפשרות לגדר כאן מחירים מטורפים של 30% מההכנסות של איתקה. חלק מזה כבר היה מגודר ולכן לא כל העליה תתבטא, אבל אני מאד מקווה שאיתקה יודעת לנצל מחירי שיא גם למיקסום רווחים וגם לגידור לעתיד.

jsphs

Well-known member
מה שמאד מעניין בדוח של איתקה זה עד כמה עליית מחיר הגז בבריטניה משפיעה על התוצאות. איתקה מוכרת בערך 30%\70% גז ונפט בהתאמה. הנפט בממוצע ברבעון השני היה כ-60$ וברבעון השלישי כ-68$, אך הגז עלה בשיעורים גבוהים בהרבה. אם אני לא טועה, אם זה באמת משפיע גם על מחיר המכירה בצורה משמעותית, זה אמור להיות מיוצג בהגדלת התפוקה(שמדווחת בשווה ערך חביות נפט). גם לעתיד יש אפשרות לגדר כאן מחירים מטורפים של 30% מההכנסות של איתקה. חלק מזה כבר היה מגודר ולכן לא כל העליה תתבטא, אבל אני מאד מקווה שאיתקה יודעת לנצל מחירי שיא גם למיקסום רווחים וגם לגידור לעתיד.
בהצלחה למחזיקים במניות דלק.

dw

Well-known member
מנהל

אני אצביע נגד ההצעה.

מבחינתי פידיון מוקדם של אגח לג בשנת 2020 יאלץ אותי לשלם מס רווחי הון על הרווח המפולפל, בשנה בה כבר יש לי רווחים, בעוד שאם יפדה במועדו בינואר 22 אז הוא יוכל להתקזז מול הפסדים, שמקווה שלא יהיו לי אך עלולים להיות, בשנה הבאה.

אני מסכים להצעת רכש וולונטרית - שיקנו ממחזיקים שמסכימים שיקנו מהם - כלומר שיקנו ממך אם אתה מעוניין, אך לא ממני. תודה אבל לא תודה.
בנוסף חבל לי להפסיד ולו שקל ריבית על אגח קצרצר שבעצם יושב על מזומן.
אני יכול להבין מדוע החברה רוצה לקנות ממני את האגחים הנהדרים הללו אך אני מעדיף להשאר איתם לפידיון.
מבחינתי אפשר לסגור את הבורסה ולהתעורר בינואר 22. לא מכרתי ולא רוצה למכור שקל שחוק אחד באגחי דלק (וגם דלק"ד).
נפדה רק מה שהגיע לפידיון לפי השטר המקורי.
מבחינתי כל יום שמושכים זה עוד ריבית.

בורסה 2008

Well-known member
אני יכול להבין את שיקול המס, אבל שאר הנימוקים לא ברורים לי. אז תיקח את כספי הפרעון ותשקיע באג"חי דלק שיישארו. מה הבעיה? ועוד הרווחת רווח הון כי הם לא נסחרים בפארי עכשיו+20% מהקופונים העתידיים.

בורסה 2008

Well-known member
תקופה קצת פחות ידידותית לדלק קבוצה. הנפט יורד ויורד, וכשהשוק בכללותו לא תומך, דלק חוטפת.
כמה אירועים משמעותיים מאד לקראתנו:
1. עסקת מובדאללה. לפי דלק קידוחים, העסקה ממש על סף חתימה. לאחריו הבטיחו לחלק דיבידנד "מהותי". בתזמז החזוי היה דיבידנד של 65M ש"ח בלבד מקידוחים השנה. לדעתי אפשר לקבל שם פי כמה וזה יכול לתמוך בחשש שעדיין נשאר מעמידה בתשלומים.
2. דוח דלק קבוצה בתוכו נתוני איתקה- דוח סופר מעניין, כי הוא ייתן הצצה לעד כמה עליית מחירי הנפט והגז ברבעון השני והשלישי משפיעה על השורה התחתונה של רווח ותזרים מפעילות. הנפט עלה בעשרות אחוזים, והגז במאות אחוזים(רוב העליה ברבעון השלישי, אבל נוכל לקבל מושג על ההשפעה בנתוני הרבעון השני שגם שם הייתה עליה). נוכל גם לקבל מושג על הגידורים ואם שיפרו גידורים במחירי השיא, ואולי נקבל דוח עתודות והערכת שווי לקראת סעיף 3.
3. הנפקת איתקה- האירוע הכי משמעותי לדעתי. אמורים להנפיק אותה עד ה-15/9 ולהוציא עדכון עד ה-31/8. איתקה משוערכת מאד נמוך גם בספרים וגם בניתוחים של אנליסטים. אם יצליחו להנפיק אותה קרוב לשווי שדיברו עליו(2B$), זה יציף ערך משמעותי מאד בקבוצה, יפתור כמובן את כל בעיות התזרים++, ויוציא את הקבוצה לדרך חדשה לגמרי.

כל זה אמור לקרות בשבועות הקרובים. יהיה מעניין :)

למעלה