דלק קבוצה

משקיע88

Well-known member
כדאי לזכור שעדיין עומדת על הפרק היוזמה להפוך את דלק קידוחים משותפות לחברה בע"מ ולרשום את מניותיה למסחר בלונדון ובישראל. עד שכיוון המהלך הזה יתברר, סביר שלא נשמע על מדיניות חלוקה חדשה.

jsphs

Well-known member
לדעתי יש תמחור שגוי בין האג"חים הקצרים של דלק קבוצה.

אג"ח י"ג קצר מאוד ויפדה בעוד חודשיים - תמחור הגיוני.
אג"ח י"ח+י"ט יפרעו 50% קרן בעוד חודשיים-שלושה ו- 50% בשנה שלאחר מכן - תמחור הגיוני.
אג"ח כ"ב - ריבית נמוכה פרעון 31.12.2021 - אם נשווה אותו לאג"ח ל"ג שיפרע במלואו 10 ימים לאחר מכן יש הפרשי תשואה של 5% לטובת ל"ג. אמנם כ"ב צמוד אבל 5% לא יכול להצדיק חצי שנה אלא אם כן האינפלציה הנמדדת היא דו ספרתית ברמה שנתית. אג"ח ל"ג מחזיק בבטוחות חזקות כי לא פרע עדיין שום קרן אל מול בטחונות חלשים לכ"ב. גלוי נאות: אני מכרתי אג"ח כ"ב בתשואה של כ- 3-4% וקניתי בכסף ל"ג בתשואה של כ- 10%.

לעניות דעתי, נכון למכור כ"ב ולקנות ל"ג בכסף - הואיל ואם לא יהיה פרעון אג"ח ל"ג הקצר לא הגיוני שיהיה פרעון סופי של אג"ח כ"ב 10 ימים קודם לכן בגין העדפת נושים - אג"ח כ"ב נסחר בפארי אל מול ל"ג שנסחר כמה אגורות מתחת לפארי.

Reem88

Well-known member
אפשר למכור את י"ג מעל לפארי שתקבל בעוד חודשיים ולהעביר לאג"ח ארוך יותר.

בורסה 2008

Well-known member
דיברנו על זה לא מזמן:
לדעתי זו חוצפה והתייפייפות

jsphs

Well-known member
קבוצת דלק רוצה לפרוע מיידית חוב בגין אגחים עד מרץ 2022
אין תלונות
מסקנה מתבקשת מהקדמת תשלומים של כחצי שנה הוא דרישה לבדוק האם נדרשת הערת עסק חי והאם דירוג החוב של הקבוצה תואם את הדירוג.

לדעתי, יש לבחון האם החברה שתפרע את כל חובותיה עד מרץ 2022 לא זכאית ללפחות BBB- והעדר הערת עסק חי.

לאחר מכן, החברה נדרשת לתשלום גדול בפברואר 2023 וזה יהיה תשלום אג"ח ל"א כמעט 700M ש"ח.

דבר נוסף, כשמגיע כל הכבוד יש לאמר זאת. וחברה שמצליחה תחת הערת עסק חי להקדים תשלום גדול מאוד בכחצי שנה זה המקום לפרגן.

נערך לאחרונה ב:

משקיע88

Well-known member
נושאי הערת עסק חי ודירוג אינם באחריות החברה אלא בטיפול רואי החשבון העצמאיים וחברת הדירוג הבלתי תלויה.
החברה פשוט מנסה להקטין את הוצאות הריבית שלה, שכן אין לה שום אפשרות לפעול במזומנים שבקופתה, ולעומת זאת היא מחוייבת בריבית מלאה, כולל תוספת על יתרת חוב האגחים. אכן החברה ראויה לשבחים על פעילותה הנמרצת לשיפור המצב.

jsphs

Well-known member
ברור שדירוג והערת עסק חי הם באחריות חברות הדירוג ורו"ח ולא בסמכות החברה באשר תהיה.

בורסה 2008

Well-known member
מהלך מעניין של דלק קבוצה. קודם כל, צריך לראות שמחזיקי האג"ח יאשרו בכלל את ההצעה, ולא ימצאו סיבות למה לא.
דבר שני, אני בספק שרק חיסכון הריבית הוא מה שעומד מאחורי המהלך. לדעתי מאד חשוב להנהלת דלק נושא הערת העסק חי והדירוג(אולי משפיע על הנפקת איתקה בצורה כלשהי), וראינו את זה בפיטורי הרו"ח הקודמים שלא הורידו את ההערה. יכול להיות שזה מה שעומד מאחורי המהלך הזה.
בכל מקרה, אני עדיין מחזיק גם ב-ל"א וגם ב-י"ט, ומתקרב היום שאפרד מהאחזקות האלה או לפחות מחלקן.

בורסה 2008

Well-known member
דלק קבוצה ל"א עדיין בתשואה של כ-8%. אין שום סיבה שלא יישב באיזור הפארי כרגע.

משקיע88

Well-known member
פירעון מוקדם חלקי של האגחים ממזומנים שבקופה איננו משמעותי ליכולת הפירעון הכוללת של דלק. אבל, יחס הכיסוי של בטחונות האגחים משתפר, כי השיעבוד של 40% מדלקד נשאר בעינו, למרות פירעון של 2.2 מיליארד ש"ח. כך יישאר חוב (פרט לסדרה לה') של כ 2.8 מיליארד שמובטח במניות ששוויין הנוכחי כ 2.36 מיליארד. זהו ייחס של כ 84% מהחוב, והוא נכבד ביותר. בעבר, חברות הדירוג לא התייחסו לשיעבודים לטובת האגח אבל זה השתנה. לא אתפלא אם חברת דירוג תשתכנע לקחת בחשבון את השיפור ביחס הבטחונות ולהעלות את הדירוג לרמת השקעה. לדעתי כדאי למחזיקי האגח להסכים להקדמת הפירעון למרות הוויתור על חלק מהריבית, כי הם עשויים ליהנות ממחיר שוק משופר.

פרעון מוקדם יחסוך הרבה כסף לקבוצת דלק והחברה מציעה למחזיקי אג"ח פצוי קטן בלבד.
יתרת החסכון של חברת דלק בתשלומי הריבית תהיה על חשבון מחזיקי אג"ח.
למעשה, פרעון מוקדם הוא סוג של תספורת.

• Like
Reactions: dw

בורסה 2008

Well-known member
זה כמובן עיוות של המציאות. בפועל אתה יכול לקחת את הכסף שהובטח לך ולשים אותו בריבית שתבטיח לך את ההפרש. בשורה התחתונה הוצע לך כאן מחיר גבוה ממחיר השוק וגם גבוה מהערך המתואם. ברור לי שיש מחזיקי אג"ח שרק מחפשים איפה תשובה מנסה לדפוק אותם ולכן יצביעו נגד. שיהיה להם לבריאות. החיסכון של 30M שקל זה לא מה שיעשה לבעלי המניות את ההבדל.

משקיע88

Well-known member
הרבה כסף זה דבר יחסי. החברה מציעה לפרוע מיד 2,192,169,673 ש"ח במקום 2,227,383,629 ש"ח עד סוף מרץ 2022. ההפרש הוא 35.2 מליון ש"ח, או כ 1.58% מהסכום. אכן כדבריך זה סוג של תספורת ומחזיקי האגח אינם חייבים להסכים. אבל אם הם משערים כמוני שהצעד עשוי לתרום לעליה בערך האגחים שגבוהה מ 1.58% בממוצע, זה משתלם. כך או כך, הצעד המוצע איננו מהותי במיוחד.

soudry

Member
לא צריך להגזים....שאפו לחברה....

dw

Well-known member
מנהל
מסכים. אין לי בעיה עם פרעון מוקדם ברשות - כלומר שכל מחזיק שיהיה מעוניין בכך יוכל לקבל את כספו קודם, במחיר של ויתור על ריבית.

אני מבחינתי מעדיף להשאר לפידיון באגח לג למשל, שאמור לשלם לי בינואר 22, שזה שנת המס 2022.
יש לי הרבה רווחים השנה ואני מעדיף לא לתרום עוד רווחים לליברמן, למרות שהוא די בונה על הרווחים שלי באגחי דלק :D

כך אשלם את המס בגינם רק בשנת 2022 ואוכל לקזז אותם למול הפסד בטבע, חס וחלילה, אם יסתבר שמשפט האופיואידים פחות הצליח, ואשלם יותר מס ב 22 אם טבע כן תצליח לשלם קנס לא דרקוני מדי, ואז יהיו לי רווחים מפולפלים גם באגח דלק וגם ב-טבע.
אין לי שום סיבה להתנדב לשלם מיסים כבר ב 2021.

מבחינתי אפשר לסגור את הבורסה ולהטמין את אגחי דלק במגירה עד הפידיון.
אני לא מכרתי שקל שחוק אחד באגחים, ורק מה שהגיע לפידיון נפדה.
אגחי דלק משלמים לי ריבית נאה שאף בנק לא מוכן לשלם לי. למה שאוותר על בוננזה כזו?

dw

Well-known member
מנהל
עד מחר (5/8) דלק היתה אמורה להנפיק 50 מלש"ח באקוויטי, לא?
תשובה אמנם ידוע כמי שמחכה לרגע האחרון אבל שעה לפני הסגירה זה לא נראה טיפ-טיפה אקסטרים?
לתומי ציפיתי להודעה על ההנפקה בתחילת השבוע.

בורסה 2008

Well-known member
באמת לא מובנת ההתנהלות הזאת של הרגע האחרון. לא מבין את היתרון בכך.

dw

Well-known member
מנהל
עד מחר (5/8) דלק היתה אמורה להנפיק 50 מלש"ח באקוויטי, לא?
תשובה אמנם ידוע כמי שמחכה לרגע האחרון אבל שעה לפני הסגירה זה לא נראה טיפ-טיפה אקסטרים?
לתומי ציפיתי להודעה על ההנפקה בתחילת השבוע.

למעלה