דלק קבוצה וקידוחים

בורסה 2008

Well-known member
זה לא משנה את דעתי על ההחלטות והשיח הפופוליסטי פה בנושא הגז הטבעי, אבל מסתבר שאם נכנסים לעומק במספרים, ההחלטה הזו לא אמורה להשפיע כרגע על דלקד: https://www.bizportal.co.il/energy/news/article/796853

אני מאמין שאם וכאשר זה יהיה רלוונטי ויגיעו למכסה, כן יאשרו את הגדלת הייצוא, כי פשוט יש גבול לטמטום.
בכל מקרה, יחד עם ההנפקה בדלק קבוצה, זו היתה הזדמנות לדלקיות להתממש קצת סוף סוף אחרי ריצה מרשימה. אני מאמין שאנחנו רק לוקחים אוויר בשביל עוד ריצה בקרוב.

מחזיק ולא ממליץ :)

בורסה 2008

Well-known member
כמו שכתבתי לך dw, נתראה בצד השני. ההנפקה נסגרה מעל מחיר המינימום עם ביקושי יתר, ועברנו גם את המכשול הקטנצ'יק הזה ללא הרבה נזק.
הצעד הבא לדעתי- הנפקת עוד אג"ח.
אתפלא מאד אם נתבשר על הנפקת איתקה בקרוב.

Reem88

Well-known member
אז לדעתך זה יספק את חברת הדירוג ויעלו את דירוג האג"ח ללא הנפקת איתקה?

בורסה 2008

Well-known member
האמת שאין לי מושג לכרגע. אם אני צריך לנחש, אז עדיין לא, אבל מאמין שעד סוף השנה דלק תשלים את הפעולות הנחוצות כדי להבטיח את התזרים ואז כבר יעלו את הדירוג ויורידו את האזהרה.

דעתי בלבד

dw

Well-known member
מנהל
כמו שכתבתי לך dw, נתראה בצד השני. ההנפקה נסגרה מעל מחיר המינימום עם ביקושי יתר, ועברנו גם את המכשול הקטנצ'יק הזה ללא הרבה נזק.
הצעד הבא לדעתי- הנפקת עוד אג"ח.
אתפלא מאד אם נתבשר על הנפקת איתקה בקרוב.
שמח לשמוע שאנשים טובים התנדבו להכניס לי 75 מלש"ח לכיס :LOL:
עכשיו אני כנושה טיפה רגוע יותר. :)

המהלך הבא אמור להיות הנפקת סידרה לו', כאשר פידיון חצי קרן יח' בסוף החודש בהיקף 200 מלש"ח אמור לשחרר בטחונות דלק"ד.
בנוסף מצפים לנו בקרוב דוח Q3 של דלק"ד, איתקה ודלק קבוצה. אלה אמורים להיות דוחות טובים.
האם יורידו את הערת עסק חי? יכול להיות.

שאלה טובה האם יבחרו להנפיק את איתקה עם דוח Q3 או שינסו לסחוב עוד קצת.

משקיע88

Well-known member
לעניין שחרור בטחונות, למיטב זיכרוני 40% מיה"ש דלקד משועבדות לטובת האגחים עד סידרה לה' לא כולל. פדיון איננו משחרר. השעבוד ללה' הוא מיתרת 15% היה"שים שבידי השקעות. כך גם אמור להיות בסדרה החדשה.

בורסה 2008

Well-known member
גם לדעתי הפדיון לא משחרר עדיין יהשים אלא מעביר אותן לסדרות הבאות שלא נפדו. האמת שלא התעמקתי בנושא הזה ובאיך ומתי משתחררות היחידות. אולי אעשה זאת כשיהיה לי זמן.

שמח לשמוע שאנשים טובים התנדבו להכניס לי 75 מלש"ח לכיס :LOL:
עכשיו אני כנושה טיפה רגוע יותר. :)

המהלך הבא אמור להיות הנפקת סידרה לו', כאשר פידיון חצי קרן יח' בסוף החודש בהיקף 200 מלש"ח אמור לשחרר בטחונות דלק"ד.
בנוסף מצפים לנו בקרוב דוח Q3 של דלק"ד, איתקה ודלק קבוצה. אלה אמורים להיות דוחות טובים.
האם יורידו את הערת עסק חי? יכול להיות.

שאלה טובה האם יבחרו להנפיק את איתקה עם דוח Q3 או שינסו לסחוב עוד קצת.
עדיין לא הבנתי איך ינפיקו אג"ח לו ב-180מלש"ח, כשיש רק כ-70 מלש"ח פנויים משעבוד בדלק"ד. מישהו ילווה לתשובה בלי בטחונות???
גם לגבי הנפקת איתקה לא ברור...נראה שלא ממש יכולים להנפיק, לפחות לא במחיר סביר.

בורסה 2008

Well-known member
רב הנסתר כרגע על הגלוי, אבל זה יתבהר בחודשים הקרובים, ואני מאמין שיש לדלק מספיק קלפים כרגע כדי לשחק את זה כמו שצריך.

בינתיים אגב, אתמול התקיים דיון בעניין הפיכת דלק קידוחים לחברה בע"מ, ועכשיו מחכים לתגובות כל הצדדים בכמה שבועות הקרובים.

dw

Well-known member
מנהל
עדיין לא הבנתי איך ינפיקו אג"ח לו ב-180מלש"ח, כשיש רק כ-70 מלש"ח פנויים משעבוד בדלק"ד. מישהו ילווה לתשובה בלי בטחונות???
גם לגבי הנפקת איתקה לא ברור...נראה שלא ממש יכולים להנפיק, לפחות לא במחיר סביר.
מכאן מגיעה התובנה שפדיון יח' ישחרר מניות דלק"ד משעבוד ואותן אפשר יהיה לשעבד שוב בגיוס לו', לגייס מזומן ואיתו לפרוע את תשלום פברואר של לא' (שזה בתורו ישחרר שוב דלק"ד)

Reem88

Well-known member
זאת תובנה לא מבוססת, למה של"א ול"ד יסכימו לשחרר ביטחונות?

בורסה 2008

Well-known member
אני באמת דיי בטוח שהיה מנגנון תיאום ביטחונות לארוכות עם כל פירעון. זאת הסיבה שהן הסכימו להצטרף למתווה.

dw

Well-known member
מנהל
זאת תובנה לא מבוססת, למה של"א ול"ד יסכימו לשחרר ביטחונות?
שניכם (reem88, בורסה2008) צודקים. בדקתי שוב.
דלק קבוצה - דוח משלים לאסיפת אג"ח לאישור תיקון שטרי הנאמנות,התייחסות לנספח 3.1.5 להצעה המעודכנת, נספח 3.1.6 מעודכן ופרטים משלימים בק"ע כתב ההסכמה מול הבנקים | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

מניות דלק"ד בפידיון יח לא ישתחררו אלא יעברו לטובת שאר הסדרות, כך שעדיין 40% דלק"ד ישאר משועבד, אבל...
החל מ 1.1.22 משתחררות 6% מהמניות!
6% משווי של 7 מיליארד לערך זה כ 400 מלש"ח.
מכאן ניתן להעריך הנפקה משמעותית, או הגדלת הנפקה (אם מעט לו' יונפקו בקרוב), של סידרה לו' בחודש ינואר, וזה בעצם סוגר את הפידיון בפברואר, גם בלי הנפקה של איתקה.

תכל'ס ה 6% הללו זה כמו שחרור דלק"ד משועבד של יג' (ז"ל), כב' וחצי יח/יט.

נערך לאחרונה ב:

שך666

Active member
לעניות דעתי פדיון מוקדם שך ל"ה בעלת הקופון הגדול לטבת ביטחונות בל"ו

dw

Well-known member
מנהל
כן הקרן + הקנס = מחיר ל"ה היום.
הריבית באגח זה 7.2%
ראה עמ' 21 בתשקיף של סידרה לה'.
דלק קבוצה - שטר נאמנות - דלק קבוצה אגח לה (מספר נייר 1177849) | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

המחיר בפידיון מוקדם הוא הגבוה מבין: פארי, מחיר שוק או... היוון תשלומים עתידיים לפי ממשלתי + 1.75%
ממשלתי 0327 מציע כיום 0.7 כלומר הפרעון יהיה לפי תשואה של 2.4%

אם תשובה רוצה? תפדל. כנראה שאף מחזיק לה' לא יתנגד לאקזיט כזה :)

סידרה לה' זו הסידרה הבכירה.
גם קופון שמן, גם 100% בטחונות וגם פדיון מוקדם עם קנס שמן.
לכן כסף חדש שלי העדפתי להעביר אליה, אם כי ממשיך להחזיק גם בסדרות הישנות, הפושטיות יותר.
סביר לצפות כי אלה תצענה תשואה מעט יותר גבוהה ממנה.

שך666

Active member
ראה עמ' 21 בתשקיף של סידרה לה'.
דלק קבוצה - שטר נאמנות - דלק קבוצה אגח לה (מספר נייר 1177849) | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

המחיר בפידיון מוקדם הוא הגבוה מבין: פארי, מחיר שוק או... היוון תשלומים עתידיים לפי ממשלתי + 1.75%
ממשלתי 0327 מציע כיום 0.7 כלומר הפרעון יהיה לפי תשואה של 2.4%

אם תשובה רוצה? תפדל. כנראה שאף מחזיק לה' לא יתנגד לאקזיט כזה :)

סידרה לה' זו הסידרה הבכירה.
גם קופון שמן, גם 100% בטחונות וגם פדיון מוקדם עם קנס שמן.
לכן כסף חדש שלי העדפתי להעביר אליה, אם כי ממשיך להחזיק גם בסדרות הישנות, הפושטיות יותר.
סביר לצפות כי אלה תצענה תשואה מעט יותר גבוהה ממנה.
נכון אבל
45% מהאגח אמורים להיפדות עד סוף 2024. ולכן הקנס בהן קטן - שווה לקופון השנתי

למעלה