דלק קבוצה וקידוחים

Reem88

Well-known member
מה שיעור המזומן שלכם?
מבחינתי הכסף באגחים של קב' דלק מגביל למק"מ/פק"מ או מזומן :)

מה שיעור המזומן שלכם?
מבחינתי הכסף באגחים של קב' דלק מגביל למק"מ/פק"מ או מזומן :)
אתה יכול לקרוא לאג"חי דלק גם לובנגולו מלך זולו, ומבחינתך הם אכן יהיו מלכי זולו.
אשר לשאר האנשים, נייר שעולה\יורד חצי אחוז ביום - לא נקרא מזומן או מק"מ.

בורסה 2008

Well-known member
גם אני מתייחס לאחזקות שלי באג"ח דלק שתחליף למזומן במובן הזה שאם יהיו ירידות חדות בשוק, אני מצפה מהאג"ח הזה לא לאבד הרבה ולאפשר לי להוציא משם את הכסף להזדמנויות שיווצרו. אם לא יקרה כלום, אני מצפה לעוד כמה אחוזים בחודשים הקרובים.

לפי דוח חצי שנתי של דלק יתרת יחידות השתתפות לא משועבדות 13,138,378 שווי היום כ 71.5 מליון ש"ח
אז איך ינפיקו 180 מלש"ח "מובטחות"???
מחנטרשים חרטא במקום להנפיק את איתקה. מה נראה להם, שהנפט יעלה ל-100? אולי....אבל באותה מידה יכול ליפול ל-50, מי יקנה מהם אז???
לא שאני ממש מודאג, כי יש לי רק ל"ה שקניתי כמעט במחיר הנפקה, ואם ל"א ישברו את הכלים - אקבל מניות דלק"ד די מהר.

Reem88

Well-known member
להבנתי הייתה כמות מסוימת בהסדר לכל האגחים יחד (כמובן ללא ל"ה) והיא נשארת קבועה, כלומר י"ג נפדה אז לשאר האגחים הנותרים יש יותר ביטחונות בדמות דלק קידוחים (בנוסף למנגנון שהוסכם שכל פירעון חלקי נחשב בחלוקה בין האגחים).

נערך לאחרונה ב:

שך666

Active member
ואולי לו הצדיקים הם מהלך לפדיון מוקדם ל לה בעלת הקופון השמן

בורסה 2008

Well-known member
ברוך שובך משקיע היקר! כבר ציינתי שאפור ומשעמם פה בלעדיך 😊.

השאלה היא אם דלק מאמינה שהיא יכולה להשיג ריבית סבירה ללא כיסוי מלא של היהש. לדעתי אנחנו לא שם עדיין. אולי עם מנגנון התאמה עם שיחרור יהשים בפדיונות הקרובים?

משקיע88

Well-known member
ברוך שובך משקיע היקר! כבר ציינתי שאפור ומשעמם פה בלעדיך 😊.

השאלה היא אם דלק מאמינה שהיא יכולה להשיג ריבית סבירה ללא כיסוי מלא של היהש. לדעתי אנחנו לא שם עדיין. אולי עם מנגנון התאמה עם שיחרור יהשים בפדיונות הקרובים?
תודה על הברכות. לדעתי דלק מכינה לעצמה פתרונות זמניים לסתימת חורים במימון. מן הסתם מיטב המוחות המשפטיים יאתרו דרכים לשעבוד. צריך לזכור שגם האגחים הישנות אינן מוגנות במלוא ערך הפדיון שלהן אלא ב40% מהיה"ש של קידוחים, שערכם כ 2.6 מליארד לעומת חוב של יותר מ 4 מיליארד. אפשר לראות שלמרות זאת התשואות שלהן אינן גבוהות.

בורסה 2008

Well-known member
אתה צודק, אבל הארוכות נסחרות בתשואה של 7%, שזה לא נמוך כלל, ואל תשכח שבהן יש את מנגנון ההתאמה, וכסף לפירעונות הקרובים אנחנו כבר יודעים שיש, כל שבפועל אנחנו יודעים שהן מובטחות בערך 1 ל-1

משקיע88

Well-known member
אתה צודק, אבל הארוכות נסחרות בתשואה של 7%, שזה לא נמוך כלל, ואל תשכח שבהן יש את מנגנון ההתאמה, וכסף לפירעונות הקרובים אנחנו כבר יודעים שיש, כל שבפועל אנחנו יודעים שהן מובטחות בערך 1 ל-1
אכן, תשואה של 7% בארוכות מבטאת למעשה ביטחון רב לפירעון מלא, אבל נותנים משקל כלשהו לתסריטים קיצוניים (דליפת נפט ימית של איתקה בעלות של 100 מליארד...מחיר נפט מתמוטט ל30$, תקלה בלתי ניתנת לתיקון בלוויתן...).

dw

Well-known member
מנהל
תודה על הברכות. לדעתי דלק מכינה לעצמה פתרונות זמניים לסתימת חורים במימון. מן הסתם מיטב המוחות המשפטיים יאתרו דרכים לשעבוד. צריך לזכור שגם האגחים הישנות אינן מוגנות במלוא ערך הפדיון שלהן אלא ב40% מהיה"ש של קידוחים, שערכם כ 2.6 מליארד לעומת חוב של יותר מ 4 מיליארד. אפשר לראות שלמרות זאת התשואות שלהן אינן גבוהות.
בנוסף לנכס דלק"ד המשועבד יש גם את נכס איתקה הלא משועבד, אשר בתרחיש דיפולט ימומש וכנראה יפרע מלא מלא את החוב.
יש גם נכס קטן של 25% מדלק ישראל.

להערכתי אחרי השלמת הנפקת איתקה, או מהלך הוני אחר, והעלאת דירוג לדירוג השקעה אגחי דלק שישארו מהשנה הבאה (לא, לד, וכמובן לה ולו עם עודף הבטחונות, ישאר גם שארית של יח/יט) יסחרו בחד ספרתי נמוך (מתחת ל 5%)
ראה אגחי דסק"ש או ביקום.

בורסה 2008

Well-known member
אני לא רואה שום הגיון בלהנפיק כרגע אג"ח אם הנפקת איתקה היתה מעבר לפינה. גם מבחינה תזרימית זה לא נחוץ, וגם מבחינה מימונית, לאחר הנפקת איתקה דלק תוכל להנפיק בעלות נמוכה בהרבה.
מה שגורם לי לחשוב שמנסים למצוא דרכים כדי להימנע מהנפקת איתקה בצורה כזו או אחרת. מקווה שנקבל תשובות בקרוב כי זו עדיין עננת אי וודאות שמרחפת מעל הקבוצה.

בורסה 2008

Well-known member
הסביבה העסקית של דלק קבוצה(וגם ברמה מסויימת של דלק קידוחים) פשוט מתפוצצת. נפט ברנט ב-84$, גז בבריטניה(רלוונטי לאיתקה) ב-222 פני(פי 5.5 מהמחיר שהיה לפני שנה). החוזים על הגז כמובן בבקוורדיישן מטורף שבעצם מגלם ציפיה לירידה חדה במחיר הגז, אך עדיין לרמות גבוהות בהרבה ממה שהיו לפני שנה.
כל רבעון שעובר במחירים כאלה שווה הון עתק לאיתקה. ברבעון השלישי אנחנו עדיין צריכים לראות פגיעה בתפוקה בגלל עבודות תחזוקה(לא ידוע באיזה סדר גודל), ונקווה שזאת תהיה פגיעה קטנה ככל האפשר, כי חבל להפסיד כל יום במחירים כאלה. עדיין יהיה מאד מעניין לראות איך איתקה מתרגמת את המחירים האלה לשורה תחתונה. מהבנתי מהדוחות, איתקה מוכרת בקירוב במחירי הספוט ולא בחוזים קבועים מראש(כמו בחברות הגז בארץ למשל), ולכן אנחנו צפויים לראות תוצאות מדהימות שם.
מעבר לכך, מחירים כאלה מעלים את שווי העתודות של איתקה, ואנחנו מחכים לדוח עתודות והערכת שווי כבר מתחילת השנה. פעם בשנה בכל מקרה חייבים להוציא דוח כזה, כך שבכל מקרה נקבל אותו בחודשים הקרובים. יהיה מעניין לראות איזה עידכון למחירים חזויים לשנים הבאות יתנו שם בדוח, אך ללא ספק יש צורך בעדכון אגרסיבי לדוח הקודם, שבו עתודות איתקה היו שוות כ-3.8B$.

גם בדלק קידוחים הסביבה תומכת בפיתוחים והשקעות, ומכל המנגינות מסביב, אפשר להבין שמשהו כזה מתקרב. כמובן שזה ייעשה במקביל לחתימת חוזים חדשים, ומעניין מאד יהיה לראות באילו מחירים ייחתמו החוזים החדשים אם יבואו.

הכל נראה ורוד(אפילו מדי) בדלק קבוצה כרגע. אני צופה שתהיה נסיגה במחירי הסחורות במוקדם או במאוחר, אך גם עם נסיגה משמעותית, אני עדיין רואה אפסייד בדלק קבוצה למרות העליות החדות של השנה האחרונה. הדוחות הבאים יהיו סופר מעניינים.

מחזיק ולא ממליץ

לגמרי .. כתבתי בזמנו שאם הנפט יעלה מעל 45$ תשובה יינצל.. והיום מעל 80$.. והחתול עם 9 הנשמות ניצל ולא חלילה מחכמה אלא סתם מזל... בשלב זה דלק יכולה לגייס ולמכור עוד אגחים וגם לעשות רווחים נאים רק צריך לוודא שלא ילך לכיסו הגדול של תשובה ששוב ישאיר אחריו מעט מזומנים והרבה אגחים.. כי מחיר הנפט ירד בעתיד המאד קרוב.

למעלה