דלק קבוצה וקידוחים

בורסה 2008

Well-known member
ראלי בשתי החברות האלה לאחרונה, לכאורה ללא סיבה נראית לעין.
בפועל לדעתי מתחילים לגלם את השווי האמיתי וגם את ההודעות שבפתח:
1. העלאת דירוג בקבוצה
2. הורדת הערת עסק חי.
3. מחירי סחורות בשיא ונראה את זה גם בתוצאות קידוחים וגם תווצאות איתקה.
4. כנראה שנרקמים מהלכים להגדלת הייצוא. כל הסימנים והכתבות מראים שזה הכיוון.
5. שווי איתקה מתומחר בחסר בכל אנליזה שראיתי לאחרונה.

קבוצה מרוויחה כאן משני הכיוונים- הראלי בקידוחים כמובן נותן לה דחיפה, אבל יש לה גם סעיפים ייחודיים אליה שנותנים גם תשואה עודפת על קידוחים.
שווי השוק של קבוצה כבר מעל 4B ש"ח, ולדעתי יש עוד הרבה בשר.

מחזיק ולא ממליץ

dw

Well-known member
מנהל
כל סקטור הנפט/גז עולה היום - גם רציו, ישראמקו, נפטא, כהן פיתוח, נאוויטס, גבעות ואנרג'יאן. גם רציו פטרוליום.
כנראה שאיזשהו גוף החליט להגדיל חשיפה לסקטור.

נערך לאחרונה ב:
מכירות הגז הבאות מלויתן כבר לא יהיו במחירים הזולים שעליהם האנרכיסטים ומתנגדי כל דבר עוד טענו שהם יקרים ויקר להם להטעין את הטסלות
שערוך הגז שבלויתן יהפוך את שערי מניות הגז הרלונטיות כיום למצחיקים.

dw

Well-known member
מנהל
🎧 | כאן: https://www.kan.org.il/Radio/item.aspx?pid=226748

יגעת ומצאת תאמין 🙂
כוונו לדקת סימניה של בערך שעה ו 8 דקות. קרן נויבך מראיינת היום (3/10) את אורי אדירי, מנכ"ל משרד האנרגיה. אח"כ גם את ד"ר מדר שעוין את סקטור הגז. אורי מעיר שהוא טועה.

אדירי רומז על פוטנציאל הגדלת יצוא גז.

Reem88

Well-known member

מה יאפשר את הסרת הערת העסק חי מדוחות קבוצת דלק​

העלאת דירוג החוב של החברה לרמה של BBB מינוס (או גבוה ממנה) עד סוף מרץ 2022
העלאת הדירוג תמנע הפרת אמת מידה פיננסית והקמת עילה להעמדת חוב האג"ח לפירעון מיידי
הפסקת סיווג מלוא החוב למחזיקי האג"ח כחוב לטווח קצר, עם ביטול העילה לפירעון מיידי
גיוס יתרת המקורות הכספיים הדרושים לתשלומי החוב של החברה בשנה הקרובה לפחות
המשך השיפור בתוצאות העסקיות של החברות הבנות, דלק קידוחים ואיתקה, אשר יתמוך בהעלאת דירוג החוב וגיוס המקורות הכספיים הדרושים

מה יגרום לחברת הדירוג להעלות את הדירוג לרמה של BBB מינוס?

בורסה 2008

Well-known member
דלק עדיין עם הערת עסק חי כי חברות הדירוג הן בדיחה. אגרות החוב כבר בפארי. השוק מדרג את האג"ח הרבה לפני חברות הדירוג. הן תמיד יהיו האחרונות להוריד דירוג והאחרונות להעלות אותו, והדבר החיובי היחיד בזה הוא שזה יוצר לפעמים עיוותים טכניים בגלל ענייני רגולציה על המוסדיים.
חברות הדירוג פשוט לא רלוונטיות בסיטואציות האלה.

dw

Well-known member
מנהל
תראה. עדיין נכון לעכשיו מה שיש לנו זה סיפורים על הנפקה ולא הנפקה בפועל.
אנחנו גם צריכים לראות שהם מצליחים להשלים את הנפקת האקוויטי של 75 מלש"ח החודש (סביר שיצליחו אבל זה גם תלוי בתמחורה)

האגחים של דלק אמנם באזור הפארי אבל זו עדיין תשואה גבוהה יותר מהמקובל באגחי BBB. ראה אגחי דסק"ש למשל.
בשנה שעברה מכרתי את דסק"ש ו' בפארי והייתי מרוצה מהטרייד היפה שעשיתי אבל... גם זה שקנה ממני מרוצה. מה מרוצה? לא מאמין למזלו הטוב שמצא פראייר טמבל כמוני :LOL: שמכר לו אגח של חברה מתאוששת בפארי עם תשואה שמנמנה, כשהיום האגח הרבה הרבה מעל הפארי.
אגח ו' משלם היום תשואה שלילית! (אבל צמוד) ואגח י' השקלי 2.3%

אגחי דלק עדיין משלמים הרבה יותר מאגחי דסק"ש.

אחרי שתהיה הנפקה של איתקה בפועל, עם מזומן בקופה, אני מאמין שכבר אי אפשר יהיה למצוא אגח שמשלם 6% שמנמנים.

בורסה 2008

Well-known member
DW- סלח לי, אבל אתה ממשיך לנתח את השוק בצורה נאיבית ומיושנת. הדברים שאתה כותב מזכירים לי כתבות לא מקצועיות ואנליסטים סוג * שמספרים לנו שדלק על סף חדלות פירעון כל הדרך מ-6,000 ל-25,000.
אתה נטפל להנפקה של 75M ש"ח? נו באמת. זה אפילו לא פסיק בפעילות של דלק. נראה לך שעל זה תיפול הקבוצה?
עניין תמחור האג"חים הוא גם ביצה ותרנגולת, כי בגלל הדירוג שלה הרבה גופים מנועים מלהשקיע באג"ח. שוב, מספרים לנו כמה האג"ח הזה מסוכן כל הדרך מ-20 אג'.
אתה שוב ושוב חוזר להנפקת איתקה שלא קורית ולא מנסה להבין אפילו למה. מחירי הגז והנפט בשיא. אני לא מאמין שאי אפשר לממש חלק מאיתקה עכשיו, אלא שיש כנראה עניין עם כדאיות המימוש במחיר האפשרי ומנסים להוציא את המיטב מהסיטואציה. שוב- נראה לך שיתנו לחברה להגיע לחדלות פירעון כי לא יצליחו לממש את איתקה במחירי האנרגיה הנוכחיים? זה לא רציני.
ומעל הכל, אתה ממשיך לכתוב כל פעם שמספרים סיפורים בלי מעשים בפועל ואני עונה לך כל פעם מחדש שלאורך כל השנה האחרונה, דלק הקדימה בהרבה את התזמז החזוי שפירסמה, וגם ברבעון האחרון עשתה זאת עם גיוס יתר של 500M+ באג"ח לעומת התזמז, דיבידנד מקידוחים שלא היה מחושב, והיד עוד נטויה.

חברת דלק ומנהליה עבדו בצורה מצויינת בשנה האחרונה, וכל מספרי הסיפורים, אנליסטים, הכתבים באתרים והמספידים מקשקשים תוך כדי מהלך כולל של אלפי אחוזים באג"ח+מניה, ופשוט לא מצליחים להתגמש מחשבתית ולהפוך תקליט וחבל. פיספסתם השקעה של פעם בעשור+.

בהצלחה

dw

Well-known member
מנהל
בסדר. יתכן ואני מנתח את המצב בצורה מיושנת. העיקר שתשובה ישלם לי את האגח.
אני מעדיף להיות מיושן ועם כסף בעו"ש מאשר חדשני ועם סיפורים על העץ :p

בלי קשר שותף להערכה לעבודה שדלק עשו. זה בהחלט לא היה טריביאלי וכמובן שהמזל שיחק פה תפקיד חשוב. לו הנפט היה ממשיך להסחר ב 30-40$ לא היינו כאלה נינוחים.

כנושה אני ממשיך להיות מודאג מקריסה אפשרית של הנפט, עד הרגע שבו תשובה ינפיק ויביא לנו מזומן.
ככה זה נושים. משקיעים שפנים ופחדנים.

בורסה 2008

Well-known member
באתי לכתוב לך תשובה מפורטת, אבל זה מיותר.
תמשיך להילחם ולברבר את עצמך לדעת על ה-1% תשואה עודפת על הפירעון המוקדם+פיצוי שהוצע לך.

אם היית באמת מתמצא בעסקי דלק קידוחים ואיתקה, היית מבין שאין לך מה לחשוש גם מקריסה של הנפט.

בהצלחה

top102

Active member
אני מסכים איתך. האגחים של דלק כבר לא מעניינים ובמניה יש אפסייד גבוה שיתממש ברגע ש המהלכים הפיננסיים יתממשו.
האגחים של דלק היתה הזדמנות של החיים ואי נמצא בשוק הרבה זמן. מי שפיספס בגלל הפחדנות יתר או בגלל כל מני כתבות מטופשות לא ימצא משהו שהסיכון סיכוי יהיה דומה למה שהיה פה באגחים.

dw

Well-known member
מנהל
נסכים לא להסכים :)
היה קצת משעמם אם כולם היו חושבים אותו הדבר.

Reem88

Well-known member
נראה לי שכולם פה בפורום הזה חגגו על האגחים של קב' דלק עם תשואות גבוהות במיוחד.
השאלה מה עכשיו? איך משיגים תשואות במצב היום? מניית קב' דלק?

top102

Active member
אני לא רואה הזדמנויות יוצאות דופן היום לכן אני עובר למק''מים עד שמשהו כן יגיע. יש לי מניות של קב דלק, טבע, גזית גלוב ורמי לוי. אני מוכר את האגחים של דלק בחלקים.

dw

Well-known member
מנהל
אני לא רואה הזדמנויות יוצאות דופן היום לכן אני עובר למק''מים עד שמשהו כן יגיע. יש לי מניות של קב דלק, טבע, גזית גלוב ורמי לוי. אני מוכר את האגחים של דלק בחלקים.
תוכל להסביר את ההיגיון במעבר מאגחי דלק למקמ?
אני רואה שמקמ 1012 מציע לנו תשואה של 0.01 לשנה.
למה לא לקחת במקום את דלק לג, עבורו כבר יש מזומן בקופה ומשלם בינואר (אם כי עדייו ישנו סיכון עצירת תשלום מצד סידרה לא' אם זו תחשוש לפידיון שלה בפברואר)
במחיר 100 אנחנו עדיין יכולים לקבל שם 2% שמנמנים (פארי 101 + עוד אחוז ריבית עד הפידיון הסופי)
מסכים שאין פה מי יודע מה בוננזה אבל עדיין, 2% על רבעון נראה לי די אטרקטיבי, בהתחשב בסיכון הנמוך.

מה אעשה בסוף ינואר עם הפידיון של לג? שאלה טובה.

בורסה 2008

Well-known member
Reem, נראה לי שפימפמתי כאן לא מעט את דעתי על הצורך לעבור מהאגח למניה כבר משער 10,000 במניה. ציינתי גם את דלק קידוחים כהדדמנות לטווח בינוני-ארוך לדעתי וגם את בזן. השוק עולה ועולה ונהיה יותר ויותר קשה למצוא הזדמנויות לדעתי.

שך666

Active member
נשארו לי בחשבון שני אגחים למעט אגחים לא סחרים
דלק לא ו חלל טז (דולרי)
ממתין לשינוי מעביר כסף ממניות לעוש לאט לאט. מקווה .\ מאמין שהשינוי לא יפתיע בחצי שנה הקרובה

למעלה