דלקת בשורש האגודלים בכף היד

דלקת בשורש האגודלים בכף היד

אני מעסה ורפלקסולוג ועוד הרבה עם האגודלים . אני כבר עובד יותר מ 10 שנים בתחום ואף פעם לא היתה לי בעייה . לפני כחודש קמתי בבוקר והרגשתי שקשה לי מאד לכופף או לישר את האגודל ,,הרגשה כאילו משהו תופס בפנים ,אחרי יומיים שלושה זה קרה גם ביד השנייה .מקור הכאב הוא בגיד בשורש האגודל במקום החיבור לכרית כף היד . כמעסה ,,,עיסיתי את המקום הכואב כמה פעמים ביום עם כל מיני משחות ושמנים טובים ,,אך לצערי ההקלה היא לכמה שעות וזה חוזר ,,,,מה עושים? פניתי לאורטופד בקופת חולים והוא בקרירות יבשה אומר לי ,,אכן זאת דלקת שעוטפת את הגיד ומקשה על תנועתו והפיתרון ,,אם וולטרן לא יעזור ,,נותר רק זריקות לגיד או ניתוח שאין מצב שאני אעשה . האם אלו באמת הפיתרונות או שיש עוד משהו שיכול לעזור ? מחכה לתגובתכם אריה

TRIGGER THUMB

שלום אריה, מבלי שבדקתי אותך יהיה קשה לי להתחייב לאבחנה. תיאור המצב שלך מתאים למצב שנקרא TRIGGER FINGER או במקרה שלך TRIGGER THUMB. זוהי למעשה התעבות של הגיד המכופף של האצבע על רקע דלקת. הגיד המעובה מתחכך כנגד המעטפת הקשיחה (PULLY) המשמשת כמוביל לגיד. כאשר ההתעבות גדולה מספיק כך שאינה מאפשרת החלקה של הגיד בתוך המעטפת הגיד נתפס. הוא עובר לבסוף, אך השחרור מלווה בכאב ותחושת של קפיצה. קיימים שני מסלולי טיפול: 1. שמרני (נוגדי דלקת שאינם סטירואידים, בכדורים, או הזרקת סטירואידים) 2. ניתוחי - למעשה חיתוך ה PULLY. מקובל להתחיל בטיפול שמרני ולהמתין. במידה ואין הטבה, גם לאחר זריקה של סטירואיד, נהוג להמליץ על טיפול ניתוחי. מדובר בפרוצדורת יום פשוטה ביותר, בהרדמה מקומית. מקווה שעזרתי, בברכה,

תודה רבה על תשובתך

ואכן מה שקורה זה בדיוק כפי שתיארת בתגובתך . האם אין טיפול תרופתי אחר ? כדורים ,אנטיביוטקה וכזומה ( לא זריקות, ובטח שלא ניתוח ) האם הזריקה ניתנת לתוך הגיד באצבע ? והאם הניתוח מצריך חיתוך ותפרים ? ואם בכל זאת מחליטים לבצע ,מהי תקופת ההחלמה ? תודה אריה

המשך

כפי שציינתי, נהוג להתחיל בטיפול שמרני. מקובל לקחת קורס טיפולי בכדורים נוגדי דלקת (לא אנטיביוטיקה). לגבי הזריקה - היא מבוצעת אל המדור בו עובר הגיד ולא לתוך הגיד עצמו. הזריקה היא מקומית, בסמוך לאזור הכואב. הניתוח כרוך בפתיחת העור ושחרור המדור האמור. כמובן שלצורך הסגירה תופרים את העור. תקופת ההחלמה - תלוי במטופל. בד"כ פצע הניתוח מחלים בתוך כשבועיים, אז גם מוסרים התפרים. הגיד משוחרר באופן מיידי שכן אין עליו עוד לחץ. חזרה מלאה לפעילות תוך כחודש. בברכה,

למעלה