די! אנחנו פורשים

מ ו ר ל

New member
די! אנחנו פורשים

ממחר אני לא נותנת לו יותר! הבן שלי בן ה5 וחצי מקבל בערך חודש וחצי את כדור הריטלין בהתחלה עוד הייתי אופטימית אבל הכדור לא מועיל!!!! כאילו כלום! העלנו מינון ושוב כאילו כלום ! דיברתי היום עם הרופא שאמר להמשיך.להמשיך מה? אבל זה לא עוזר. ובמיוחד לאור כל הכתבות והדיבורים הרעים על הכדור שרצו היום באינטרנט. אני כבר נואשת. אני יודעת שישנם עוד כדורים כגון הקונצרטה ואחרות אבל הרופא אמר שהם אחיות של הריטלין ואם הוא לא ישפיע גם הם לא. אני ממש לא מבינה למה עלי להמשיך.. בבקשה יש למישהו עצה רעיון ? זהו מבוי סתום?????
 

zivadina

New member
לא כדאי להמשיך ללא תועלת

אני הייתי ממליצה לעבור בדיקת TOVA, כדי להבין אם הילד מגיב בכלל לריטלין. ידוע שכ-15% מאוכלוסיית ה-ADHD אינם מגיבים לריטלין, ולכן צריך לחפש להם תרופה ממשפחה אחרת: לרוב אדרל או סטרטרה. לפעמים הריטלין לא משפיע כי המוח לא בשל מספיק. במקרה כזה עושים הפסקה וחוזרים לנסות את התרופה כעבור זמן מה. אגב, היצרן של התרופה ממליץ על התחלת טיפול רק בגיל 6. כלומר, זהו הגיל הסטנדרטי להתחלת טיפול, ולפני זה צריך לבדוק היטב אם אכן יש השפעה. את מוזמנת להוסיף שאלה לד"ר מנור, הפסיכיאטרית של הפורום שתייעץ כאן בסוף השבוע. תכתבי את משקל הילד ואת גודל המנה שהוא מקבל. שרשור השאלות אליה ייפתח ביום ו', ואת מוזמנת להצטרף אליו.
 
נסיון כושל עם קונצרטה והצלחה אחרת.

בס"ד אנו ניסינו את הקונצרטה כ 20 יום ולא היתה השפעה בכלל !!!!! עברנו לריטלין SR והכדור עזר המון. אז אני לא בטוחה שחוות הדעת של הרופא מדוייקת.
 

regi n

New member
ישנם הרבה רופאים אשר לא מבינים

את מנגנון הפעולה של הקונצרטה ואת המינונים הנכונים. לצערי נתקלנו בכך בעבר. לכן כישלון עם התרופה לעיתים זה פשוט מינון לא נכון. איני פוסלת את דברייך שבמקרה שלכם התרופה לא עזרה אלא אולי הבעיה היתה של מינון. הקונצרטה והריטלין SR מכילות את אותו החומר הפעיל אבל מנגנוני השחרור בקיבה שונים וגם המינון, וצריך לעשות את ההתאמה ביניהן. בהצלחה.
 
גם אם נכון הדבר ואין התרופה

מתאימה, יש לוודא זאת מעל לכל ספק, לפני פרישה. בדיקת הטובה כפי שאמרו לפניי, תוכל לתת לכם מדד מדוייק יותר לגבי יעילות התרופה לבנך ונחיצותה. בהתאם לתוצאות- להחליט עם הרופא כיצד ממשיכים. הייתי ממליצה פסיכיאטר מומחה בהפרעות קשב וריכוז אצל ילדים שיבצע את הבדיקה וייתן דעתו. דיבורים וכתבות תמיד יהיו. בדרך כלל- מפי אלו שאין להם מושג וחצי מושג- על מה הם מדברים. ילדיי יודעים בעצמם- ללא הריטלין יכולים לשבת בבית, כי בבית הספר ממילא לא ילמדו דבר. ישנן תרופות נוספות, לפני שנותנים לילד להתמודד עם מצב אורגני לקוי, לאסוף תסכולים נוספים ולא למצות את יכולתו, מומלץ לבדוק היטב כל היבט וחוות דעת נוספת. זה לא מבוי סתום- צריך להמשיך עד שמוצאים את הדרך והטיפול המתאימים ביותר.
 

דניאלן

New member
לא מגיב לריטלין

אין ספק שאת צודקת. אם התרופה אינה עוזרת, הרי שחבל. אבל - נסו אופציה חליפית. בני שאובחן בגיל 7 לא הגיב לריטלין ונתנו לו כדור בשם פרימוניל, שהוא פחות יעיל, אך עדיין שיפר באופן ברור את תחום הקשב והריכוז. השנה כשהוא בן 8 חזרנו על הנסיון עם ריטלין ובהצלחה רבה. מסתבר שלעיתים ילדים צעירים לא מגיבים טוב לריטלין ובהמשך כן. מעבר לזה כפי שזיוה ציינה 15 % מהלוקים בקשב וריכוז אינם מגיבים בשום שלב לריטלין. אל יאוש, בעזרת הרופא מצאו את הכדור המתאים. לא תאמיני איך איכות חיו וחייכם תשתפר
 
מס' 2 שלי טופל בניטן שנתיים וחצי

מאותה סיבה, לא היתה השפעה טובה של הריטלין בגילאים הצעירים. לאחר שנתיים וחצי ניסינו שוב ריטלין שעובד בהצלחה מרובה עד היום.
 
למעלה