דירוג בתי הספר לרפואה

דירוג בתי הספר לרפואה

ברגעים אלו ממש אני מתלבטת איך לדרג את בתי הספר לרפואה אחרי הטכניון... כל הצעה תתקבל בברכה

אל-קודס, כמובן

ואם תשאלי אותי - שווה לך לדרג את הטכניון ראשון רק אם את מאזור הצפון. כל שאר האזורים - ירושלים RULEZ!!!

bugeater

New member
ארבע פקולטאות - ארבעה עולמות שונים

בעקרון כל בתי הספר מצויינים, אך לכל פקולטה האופי שלה והדגשים שלה, שאת צריכה לבחון כיצד יתאימו לך. טכניון- דגש משמעותי על פיסיקה ומתמטיקה בשנים הפרה-קליניות. שנים קליניות ממוצעות. ב"ש- הכוכב העולה בשמי לימודי הרפואה בארץ. תשומת לב מיוחדת ליחסי רופא/חולה. הפקולטה הזאת משוכנעת שהרופאים שלה יותר "בני-אדם". הכניסה לבתי החולים היא מהשנה הראשונה. תל-אביב- אם רצית לבלות ולחגוג בתקופה הסטודנטיאלית, זו הפקולטה בשבילך... הלימודים הפרה-קליניים קלים יותר בהשוואה לשאר הפקולטאות (וגם הרמה, לפי מה ששמעתי). השנים הקליניות הן בבתי החולים המובילים במדינה. ירושלים- הפקולטה היוקרתית ביותר (וגם הותיקה בארץ). הלימודים קשים (!) ובליגה מעל שאר הפקולטאות, אבל התוצאות מדברות בעד עצמן: בבחינות הגמר בשנה 6 תלמידי ירושלים תמיד מובילים עם מינימום נכשלים (השנה 2 בלבד). דגש מרכזי מושם על רפואה מחקרית ומעבדתית,ולכן הלימודים הפרה-קליניים הם דקדקניים כל-כך. הלימודים הקליניים הם בהדסה עין כרם ברובם. עין-כרם הוא בי"ח מהמובילים בארץ ובעל שם עולמי. אחרי הסקירה הזו, חשבון הנפש הוא שלך. סדר העדיפויות של כל אחד מאיתנו שונה. בסוף שש השנים לכולם יהיה MD לפני השם. אך נטיית ליבי האישית היא לירושלים (שם אני לומדת), כי בסופו של דבר, משם יוצאים הרופאים הגדולים באמת. שתהיה לך הצלחה! מקווה לראות אותך בשנה הבאה...

למעלה