דירה שרשומה בטאבו כמחסן ובעירייה כדירה

דירה שרשומה בטאבו כמחסן ובעירייה כדירה

מעוניינת לקנות להשקעה
מה החסרונות?
תודה

aeonf

New member
לא הבנת נכון או שהטעו אותך

"רשומה בעירייה כדירה"
ככל הנראה את מתכוונת לרישום בארנונה שאין לה משמעות, המקום היחיד שזה חשוב איך הנכס מסווג זה בהיתר הבנייה או היתר לשימוש חורג ושם אני בטוח ב99% שהשימוש המותר הוא מחסן.

"מעוניינת לקנות להשקעה
מה החסרונות?"
שאת קונה מחסן לכל דבר ועניין במחיר של דירה ומחר בבוקר יכולים לבוא מהערייה ולדרוש ממך להחזיר את הדירה ליעודה המקורי שזה מחסן + קנסות בהתאם וצו הריסה.

תודה על התשובה! שווה לבדוק בעירייה? יש איזה מן ״הסכם״

״לא כתוב״ או כן כתוב עם עם העירייה שהיא זו שגובה ארנונה של דירה על מחסן - שלא יבואו בדרישות לפירוק?
בקיצור מה שאני שואלת האם להתרחק או שיש פתרונות?
תודה!

aeonf

New member
שווה לבדוק בעירייה?

אם את רוצה לוודא שאת קונה דירה (וככל הנראה את לא) אז כן שווה לבדוק, אם לא אכפת לך אז חבל על הטרחה.
אני חוזר בשנית, למה שרשום בארנונה אין שום משמעות חוקית למה מותר ומה אסור להשתמש בדירה/מחסן.
יש פיתרון 1: לבדוק מה כתוב בהיתר בנייה בעירייה.

תשובה לשאלתך

יעודו היחידי של נכס נקבע בהיתר הבניה הניתן על ידי הועדה המקומית (ולצורך הנוחות העירייה). חיוב בארנונה נעשה ע"פ השימוש בפועל ואינו קשור כלל להיתר הבניה (לא בשטחים ולא בשימוש). נניח אדם בנה קומה נוספת ללא היתר, הוא ידרש לשלם עליה ארנונה, אך אותה עירייה יכולה לפעול במקביל בצו הריסה. אין פה שאלה של יתרונות וחסרונות. אלו מוצרים אחרים שמתומחרים אחרת. וודאי שאת מבינה את המשמעות של שימוש בניגוד להיתר בשיחה עם איש מקצוע (ולא בפורום) ושהמחיר מתומחר בהתאם (והתחשבי בקשיי המימון). בהצלחה, עו"ד ירדני לילך, שמאית מקרקעין.

למעלה