דירה מוצפת - החזר כספי של הימים שלא ניתן לגור

neoG

New member
דירה מוצפת - החזר כספי של הימים שלא ניתן לגור

שלום לאחרונה שכרתי דירה בנתניה עקב הגשמים האחרונים והברד כל הדירה הוצפה עם מים עד ס"מ עומק.
בנוסף ציוד שלי נרטב (כמו מציעים וכמה מכשירי חשמל) ויש הפסקת חשמל (כי זה די מסוכן ברטיבות להרים את החשמל למעלה)

השאלה היא כזאת:
1. האם בעל הדירה צריך לפצות אותי על העניין - כי זה לקחת את המצעים לניקוי יבש + כמה מכשירי חשמל קטנים נהרסו?
2. האם אפשר לבטל חוזה בשל ההצפה הנ"ל
3. האם לפי החוק דירה כזאת נחשבת דירה שאפשר לגור בה (אין חשמל, וגשם אחד ימשיך להרטיב את הדירה)
4. מה ההמלצה הכי טובה שאתם יכולים לתת לי על מנת לקבל פיצוי כלשהו מבעלת הדירה.

השאלה היא מהי סיבת הצפת הדירה

אם היא נובעת מליקוי בדירה עצמה, אז על המשכיר לפצות אותך על חפצים שניזוקו.
בהנחה שהלקוי, אם קיים בדירה, יתוקן, אז לא ניתן לבטל את ההסכם.
אין חשמל - מחצית עם ישראל סבל מכך. לעניין ההצפות, תלוי במהות הליקוי או הגורם להן.

neoG

New member
היי פלורי תודה על התשובה

היא נובעת מליקוי בדירה - כל הדירה נבנתה על ידי הבן שלה שהוא שיפוצניק , והגג יש בו חלודה בברגים מה שגרם לנזילה הנ"ל - כלומר אם לפני חודש לפני שנכנסתי לידרה בעל הדירה היה עולה לגג הוא היה רואה את זה ישר כמשהו בעייתי שחייב תיקון.

כמה זמן אני צריך להמתין לתיקון והאם אני יכול לבקש כסף בחזרה על ימים שאני לא יכול להיות בדירה(כלומר ביחס לתשלום החודשי)

לגבי חשמל לכל השכונה יש - אני גם יכול להפעיל חשמל הבעיה שזה מאוד מסוכן בגלל שכל הקירות רטובים גם ליד שקעי חשמל - גם יש רעש מוזר ביותר מהארון חשמל .
מין הסתם גם התקלקלו לי הרבה מצרכים שהיו במקרר בגלל שהמקרר והפריזר לא עובדים.

לכן אשמח לדעת מבחינת החוק הישראלי האם בעל הדירה צריך להחזיר לי כסף על ימים שאני לא נמצא שם .
ואם נניח עוד שבוע זה חוזר האם אני יכול לבטל את החוזה - כי זה נראה לי אבסורד שאני צריך לגור בבית שמסכן אותי וגם לילה שאני יושן שם יכול להגמר בזה שאני לא יישן בגלל התקלות הללו.

אי אפשר במסגרת פורום לתת תשובות

יותר ספציפיות.
רק אעיר בעניין האוכל במקרר, שלאור הקור ששרר ספק אם הוא יכול היה להתקלקל. הערתי זו באה על מנת להאיר עיניך שלא תמיד הפרזה מביאה לתוצאות טובות יותר, לפעמים ההיפך הוא הנכון.

למעלה