דירה אחת חדשה, אלף שאלות...

ענת 241

New member
דירה אחת חדשה, אלף שאלות...

שלום
רכשנו דירה חדשה (5 חדרים) ובעבר התייעצנו איתכם לגבי מספר דברים, בעיקר בעלי, וזאת הזדמנות להגיד תודה על העצות והרעיונות.

הכניסה אמורה להיות בסביבות מאי בשנה הבאה, ויש עוד הרבה דברים שצריך לסגור, ואני מבקשת להתייעץ איתכם, כי אין חכם כבעל נסיון.
1. האמבטיה - חיפוי הקירות, ללבן שהקבלן נותן, הוספתי פס ניקל + על אחד הקירות (בערך 70 על 180) הוספנו קישוט של כלניות, הרצפה דמוי פרקט בצבע אפור.
השאלה שלי - מה מחפים את דופן האמבטיה. אני חשבתי שבלבן שמקיף את כל הקירות, חברה שלי מייעצת לעלות עם הפרקט גם לדופן. מה דעתכם?
2. הקבלן נותן דלתות פנדור, וקראתי פה ושם (בעיקר פה) שלא מומלץ לשדרג כי האיכות לא משהו.(מניחה שנשדרג בהמשך) אבל בינתיים, איזה צבע סטנדרטי כן מומלץ?
לא יודעת מה השם של הצבעים שהם נותנים, אבל זה או חום ככה מאוד, או דובדבן כזה, או בהיר יותר, דומה לדבש (בערך כמו להסביר צבעים, לעיוור...)
3. טפטים - מה סדר גודל של מחירים? 250 ש"ח למטר + 250 הדבקה נשמע לכן סביר?
4. פגישת יעוץ לסטיילינג, אם הכניסה בסביבות מאי, ואני צריכה בעיקר הכוונה של מה להעמיד איפה ואיזה צבע וילונות להתאים, ואיך להעמיד את הספה ומה להוסיף לסלון, ואיזה צבע קיר כדאי להוסיף, מתי נכון לעשות את זה?

מודה לכן מראש על תשובותיכם (לשון נקבה וזכר באותו משפט, שאף אחד לא יפגע)

lank

New member
הכל עניין של טעם ועיצוב

1- הייתי עולה עם אריחים לבנים. מראה נקי יותר ויבליט את הקישוט.
2- גוון הדלת תלוי בגוונים שיש בבית. אישית מעדיפה דלת עם צבע בגוון הקירות , כך שהדלת לא ממש בולטת . אם אין אופציה כזו לכו על גוון בהיר כגון - מייפל או אלון.
3- נשמע סביר. זה תלוי בסוג הטפט ובאיכות שלו.
4- כדאי לעשות זאת ברגע שהדירה בשלבי סיום , כאשר יש קירות ושקעים. עוד לפני הכניסה לדירה. כנראה משהו כחודשיים לפני כן.

בהצלחה

כמה המלצות

היי,
קשה לשפוט על מיקומים בחיפויי אמבטיה, זה דורש תכנון מאד מדוייק. על פניו נשמע לי גם פרקט (דמוי אני מניחה) גם כלניות וגם פס ניקל אולי יותר מידי.
תלוי כמובן בגודל האמבטיה, במיקומים, באווירה הרצויה. כדאי לחשוב על התוצאה הסופית יחד עם ארון, מראה, כלים סניטריים, מגבות, מתלים, שטיחון, ברווזים...
טפטים מתומחרים לרוב על פי גליל של 10 מ' אורך, מחיר ממוצע כ500 ש' לגליל.
אם את מתכננת להעזר מיקצועית, למה לחכות לתום הבניה ולא לעשות את זה עכשיו? תעזרי בהדמיות לאמבטיות ובחינת האופציות,
תקבלי פריסות מדוייקת של מיקומי האריחים - כך יהיה קל להחליט מה מוצלח לבצע. בעניין המטבח לגמרי תברכי על עזרה מיקצועית בהתמודדות מול ספקי הקבלן...
בדירה שעדיין לא בנויה חבל להגיע לעובדות בשטח.

מימדים

New member
אהבתי את הכלניות!

אני אוהבת שבאמבטיה הריצוף עולה לקירות, אבל דמוי פרקט אמרת? קרמיקה דמוי פרקט? יש לי השגות בקשר לדמוי הזה.
בקשר להכוונה מה להעמיד איפה צבעים וכו- אפשר גם לפני סוף הבניה ואפילו רצוי לדעתי עוד בשלב התכנון. האדריכלות והעיצוב פנים הם מקשה אחת, נובעים אחד מהשני ומשפיעים אחד על השני, במאין משחק פינג פונג.
את מוזמנת לפנות אלי לפרטים- אשמח לעזור

מרי פופ

New member
לא לעלות עם הדמוי לדופן האמבטיה

מאוד לא נראה לי.
טםטים יכול לעלות גם יותר, המחיר הוא פר גליל. יש טפטים שעולים 400 לגליל והדבקה בהחלט עולה 250 לגליל.

eternity82

New member
מתפרץ לדלת פתוחה :)

האם תשובתך "לא לעלות עם הדמוי על דופן האמבטיה" הינה הערה כמשהו עיצובי גורף או רק ספציפית לדמוי?

אצלנו מדובר בריצוף רגיל אפור לא כהה ממש אך גם לא בהיר וחיפוי קיר לבן עם דקור לא בולט ממש שמתוכנן להיות על הקיר שאליו מוצמדת האמבטיה,
חשבנו לעלות על דופן האמבטיה עם הריצוף האפור... מה דעתך?

מרי פופ

New member
ספציפי ביותר לעניין הדמוי פרקט

אני לא נגד לעלות עם הריצוף לקירות, אבל תלוי איך ממוקמת האמבטיה, האם מדובר באמבטיה שתופסת צלע שלמה של חדר רחצה, צריכה לראות את מיקום הדופן, או בקיצור תשובה ספציפית למקרה ספציפי.
מלבד במקרה של הדמוי פרקט שאמור לדמות עץ לחיפוי רצפה ולא כ"כ מתקשר לי לחיפוי קירות (למרות שנתקלתי גם בעיצובים כאלו - לא לרוחי).

גם במיקרה שלך לא הייתי עולה עם הריצוף

אפור זה אפור ולבן זה לבן
אם הצבע היה לבן אחר ומתאים ניחא, אבל ככה החתיכה תיראה כמו תלאי
אני לא ממליצה...

kon

New member
מצטרף ל"לא לעלות עם הרצפה לאמבטיה" !!

זה יראה מוזר..

דופן האמבטיה בלבן.ממש לא בדמוי פרקט

דלת הכי בהירה שיש, אפילו לקחת זיכוי ולקנות דלת פשוטה חלקה במקום אחר בלבן, לא הכי איכותי אבל לבנתיים ב כמה מאות שח
250 שח לגליל ממש זול
בדרכ עולה קצת יותר ומעלה- להדבקה 250 לגליל, אם את צריכה איש מקצוע מעולה אוכל לעזור בזה
לגבי סטיילנג , יש זמן עד מאי, אבל נשמע שעוד לא סיימתם עם הבחירות העיצוביות לבית, אולי כדאי עכשיו אחת לסגירתת פינות ואחת במעבר
אשמח לעזור בזה, פרטי בחתימה

דירה21

New member
סתם מתפרצת..

רק רציתי להגיד שאני ממש אהבתי את הבחירה של הקרמיקות אצלכם;
גם באמבטיה, גם במקלח הורים (אהבתי את הפסיפס מסביב למראה) וגם בשירותי אורחים.
ואם יורשה לי- גם אני הייתי לוקחת את הלבן של הקירות לאמבטיה ולא מהריצוף.

השכנים ממול

ענת 241

New member
תודה דירה 21...

אחרי שיהיה מטבח, תהיי מוזמנת לקפה...
ואם חסר לך כוס סוכר, קצת חלב או כל דבר, הדלת תמיד פתוחה, ז"א אחרי שתהיה דלת
ותודה על המחמאות...

דירה21

New member
תודה

אגב דלת, הצבעים של הדלתות פנים: ונגה, אלון מולבן, אגוז ונראה לי שיש עוד אפשרות, אבל לא בטוחה..

ענת 241

New member
תודה לכן על התגובות.

עזרתם לי לקבל מס' החלטות. זה אולי בקטנה, בינתיים, אבל כל שלב כזה מעלה אלף שאלות והראש מתפוצץ
תודה רבה.

רק בנושא הדלתות. אכן לחברה שנותן הקבלן יש שם

לא משו. מספיק לראות גם את עמוד הפייסבוק שלהם.....
אני ממליצה לבדוק אפשרות להתקין דלתות של אופן גלרי. הם מצויינות ויפות. לגבי הצבע רצוי שהוא יהיה בהיר לבן, שמנת וכו' זה נותן הרגשת מרחב יותר מגוון כהה. ויש כמובן כל מיני עיתובים : חלק / מחורץ וכו'. צריך להגיע לאולם תצוגה שלהם כדי להתרשם ולבחור.

למעלה