דיסהמלצה - הכבש ה-16

maya lo

New member
דיסהמלצה - הכבש ה-16

אז הינו אתמול בהצגה מטעם תפוז (תודה לתפוז!) , ואני לגמרי לגמרי לא ממליצה על ההצגה הזאת. אם היתי צריכה לשלם עליה 60 ש"ח כרטיס , היתי דורשת את הכסף חזרה. השירים כמובן היו מקסימים (בכל זאת יונתן גפן) אבל הטקסט קישור, זועה. אויה לאוזניים ולילדים המסכנים. ממש סרט אימה (ילד שבורח מהבית וישן על עץ ואף אחד לא מחפש אותו חוץ מחבורת ילדים שגם הם בעצם ילדים ללא בית וגם הם ישנים איתו בגן ומתים מפחד בלילה ואין אף מבוגר שומר). היתי צריכה להסביר לבת כמעט 4 שלי שזה בכאילו. הילדים היו ממש מבוהלים. והשפה? תת רמה. שום דבר חינוכי או תרבותי. רק השירים יפים, והשחקנים באמת שיחקו יפה ושרו יפה - הם לא אשמים שהטקסט ששמו בפיהם מתחת לכל ביקורת. הילדה התלבטה כל פעם שדיברו אם ללכת, ונמלכה בדעתה כל פעם ששרו. החלק היפה היחידי היה בסוף כשהם שרו את "איך שיר נולד" ועשו כירוגרפיה שמזכירה קצת את STOMP, ובסוף הם עשו כמה דקות מעין מחרוזת מחזמר של המון שירים מקסימים של יונתן גפן שבכלל לא היו בהצגה. ממש חבל, כי עם כתיבת טקסטים נכונה אפשר היה לעשות הצגה מהממת, כי הרי השירים מקסימים (למשל כמו שעשו לעוזי חיטמן ודתיה בן דור).
ובכלל - האמפי וואהל בגני התערוכה זה בלי שום הצללה - אנחנו הינו ב 17:00 והיה ממש חם. חושבת על הילדים האומללים שראו את ההצגה ב 10 או ב12 בצהריים...

Anne Shirley1

New member
לדעתי ההצגה מתאימה לגיל 7 ומעלה

אני צפיתי עם בתי והיא מאוד הוטרדה מהילד השקוף על העץ, זה נושא שהטריד אותה תקופה . מצטרפת לדעתך תוכן לגמרי לא מתאים לילדים צעירים. אני ראיתי המון המון ילדים צעירים מאוד בהצגה.

mayalonet

New member
אמלה, את הבנת שהילד שקוף??

אני הבנתי שהוא סתם ילד שלאף אחד לא אכפת אם הוא בבית או לא...
עכשיו אני בסטרס מההצגה...
נראה לי שיש קטע למשפחה הזאת (ראה שירה גפן) בלכתוב סיפורים מפחידים לילדים (הרי היא בעצמה הודתה שמטרתה בספר שלה עם הבלון הוא לכתוב ספר יותר מפחיד ופחות הפי אנדי לילדים), כאילו שלא לתת לילדים רק "עולם וורוד". זה נחמד בתור אגנדה חינוכית (נוט) אבל זה לגמרי לא הצליח בהצגה הזאת.
אני חושבת שרוב האנשים הגיעו להצגה כי זה יונתן גפן, וכי יש לו באמת שירים יפים - והם רצו לתת "תרבות" לילד (כמוני) אבל התוצאה מאוד מאכזבת בגלל הטקסטי קישור. ובאמת חבל - כי כמו שאמרתי השחקנים והעמדת השירים היו מעולים.

mayalonet

New member
והנה ביקורת על ההצגה. שימו לב לטוקבקים...

הביקורת מהללת, הטוקבקים מזועזים עד עמקי נשמתם מההצגה...

Koketka11

New member
איך ביאסת אותי עכשיו

קניתי לבנות כרטיסים להיום. אומנם ממש בזול, פחות מ30 שח לכרטיס אבל עכשיו אני ממש מתבאסת. מקווה שייהנו מהשירים לפחות.

mayalonet

New member
סורי. אין מצב לבטל?

בכלל גני יהושוע זה מקום נורא בחול המועד. מליון אנשים, מנגלים ברמה כזאת שאי אפשר לעבור...
והמלצה אם בכל זאת תגיעו - תחנו באזור קוסובסקי (ליד קאנטרי דקל) ותלכו ברגל (חצית גשר). עדיף על פני לעמוד שעה להכנס לחניון של גני יהושוע... (וגם תזכו לפגוש פחות מנגלים ושער חבר מרעין בישין).

Koketka11

New member
אנחנו חונים תמיד ברמת גן

שם פחות צפוף.
טוב, למזלי זה הסבא שלהם שם ולא אני.
הוא דווקא מתלהב כי הוא ממש אוהב את השירים.
שלחתי אותם לשם עם כובעים ומים.
מקווה שלא יסבלו יותר מדי.
אוף, ממש מבאס.

Anne Shirley1

New member
שזה גם סוג של שקיפות לא?

לעומת זאת שמרי המלצה שלי להצגה מקסימה ונהדרת שצפינו בה אתמול במסגרת פסטיבל הצגות הילדים
אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה
הצגה משעשעת ועיבוד מעולה לספר אני מקווה שתזכה בתחרות (אביגיל אריאלי כאמא והעמליה הצעירה מקסימות! והאמת שגם שני הבנים היו נפלאים)
הספר אהוב אצלנו ביותר ואכזבה פצפונצת נרשמה כשאיש הקצפת לא הוכנס לעלילה (הבת שלי היתה בטוחה שתהיינה גם טעימות
)
חג שמח!

Anne Shirley1

New member
ועוד המלצה-אפרופו יהונתן גפן

בהוטVOD יש סדרה שכתבה שירה גפן איך שיר נולד
בכל פרק שיר של גפן וסיפור מסגרת בו יהונתן ותיקי (שירה גפן) מכונת הכתיבה שלו ועוד כמה דמויות
יש מעבר לגן קסום ומקהלת פרחים ששרה את השיר ואח"כ קריאה של גפן את השיר עם אנימציה
אנחנו מאוד אהבנו

macaroni35

New member
גם אני שמעתי ביקורות לא טובות על המופע....

ולכן לא הזמנתי כרטיסים וזה היה בחוה"מ סוכות.....
פעם ראשונה שבאופן גורף כל הביקורות היו שליליות.....
לא התאים לגילאי 5....

irfa

New member
אנחנו ראינו כבר לפני שנה ונהננו..

ראינו בהרכב משפחתי מלא... אולי בגלל שהקטן שלי היה כבר בן 7...
ואולי בגלל שאנחנו מאד מאד אוהבים את השירים
וזה היה פה באולם בישוב (לא בחום)
אבל אנחנו נהנינו.. לא התייחסנו יותר מידי ל"עלילה" כי לא באמת יש כזו
הכל מבוסס על השירים ולכן אין סיפור "אמיתי" אלא יותר משהו שישתלב
וכך קיבלנו את זה. גם ילדי אף אחד מהם לא חשב שזה אמיתי או משהו כזה.
האולם אצלנו היה מלא ולא היה שום בכי, ראיתי הרבה משפחות עם ילדים צעירים שיצאו מרוצים
סורי.. זו דעתי. קראתי את ההודעה והתחלתי לחשוב איפה הבעיה
.
שירים איכותיים - צוות שחקים חביב (שיודע לשיר/פלייבק מוצלח).
והקטעים "המפחידים" הם רגעים ספורים ומשולבים בהרבה הומור

(אני עוד זוכרת הצגות נוראיות למדי שראיתי עם ילדי, תת רמה שאחרים דווקא אהבו).

Koketka11

New member
דיווח חם מהשטח. אצלנו דווקא נרשמה הצלחה

שתי הבנות אהבו מאוד את ההצגה
סבא התרגש כשיונתן גפן עלה על הבמה
הקטנה נזכרה ששירה גפן הייתה אצלהם בגן במסגרת מפגש עם הסופרים
בילו המון שעות בפארק הירקון
למרות שהיה עמוס, אבל עומס סביר של שבת, לא משהו מעבר
עכשיו סבא לוקח אותם לחוג ואחרי החוג לחיפה, לישון שם.
אקבל את הבנות רק מחר בערב ובינתיים קבעתי דייט עם בעלי
אז כנראה שבנושא של הטעם והריח באמת איו מה לעשות.
בכל מקרה ילדות שלי כבר גדולות ולא התרגשו מהעלילה.
סב מדווח שגם ילדים אחרים נראו נהנים. מחאו כפיים בהתלהבות ושרו את השירים.

JJ2004

New member
ואני דווקא ממליצה בחום! באותה שעה ובאותו מקום

אני כמובן נהניתי יותר מהבנות, אך גם הן נהנו ביותר.
מודה - אנחנו לא שועלי הצגות, וממעטים לפקוד הפקות מושקעות (עם ובלי מרכאות) וגם לא סרטים.
ישבנו באחת מהשורות הראשונות, והיה צל. (לא הייתי הולכת בבוקר או בצהריים, עם שמש יוקדת)

למעלה