דילוגים בתורה, תעזרו לי בבקשה להפריך טיעון של הרב יוסף מזרחי

בסרטון הזה הוא אומר שדילוגים מינימלים אפשר למצוא רק בתורה.

ההסבר שלו מתחיל בדקה 1:37.

האם תוכלו לעזור לי להפריך את הטיעון שלו ולהראות לי דוגמא של דילוג מינימלי גם בספרים אחרים?

תודה!

נערך לאחרונה ב:

לאונידס

Active member
תקרא עוד פעם את ההודעה שלי ותראה גם את הסרטון שקישרתי אליו... אני יודע שמצאו דילוגים גם במובי דיק אבל זה לא היה בדילוגים מינימלים...
אני אענה תשובה רצינית למקרה שאתה לא סתם מטריל.
לכל תופעה יש הסתברות טבעית, כולל גימטריה,
לימוד הסתברות בסיסית מראה שמדובר בשטויות.
אין בעיה בכל ספר בנפח דומה לתנך למצוא דילוגים קצרים למילים קצרות, בעיקר שמורכבות מאותיות מאוד נפוצות אמו אהו"י.
ולכן השרלטן בוחר מילה כמו "תורה", רק 4 אותיות שתיים מהן אהו"י ושתי האותיות האחרות מאוד נפוצות, שלא כמו האות ז' (למשל).
אין בעיה למצוא יהוה, כל האותיות אהו"י, אבל נראה אותו מוצא בדילוגים משהו ארוך יותר כמו "הקדוש ברוך הוא".
וחוץ מזה למה רק בדילוגים שווים? מה אלוהים לא יודע מתמטיקה? למה לא בסדרות חשבוניות או הנדסיות?
ישראל אומן (שמעת עליו? אדם משכיל זוכה פרס נובל ובמקרה חרדי) והלל פורסטנברג, קבעו שבדילוגים אין שונות סטטיסטית בין התורה לבין ספרים כמו מלחמה ושלום. אתה יכול לקרוא את המחקר שלהם כאן.
תן את המחקר לשרלטן ושיתמודד עם עבודה אקדמית של טובי החוקרים בעולם, במקרה ישראלים, ובמקרה גם לא בדיוק חילונים.

ולמקרה שאתה סתם מטריל, תשובה שקיבלתי בעבר לגבי שרלטן אחר ומפורסם יותר.
כל דילוג מוצג בפורמט הבא: מס' הספר, פרק, פסוק, מילה, אות, דילוג.
הגימטריה של אמנון היא 355 ומופיעה רק פעם אחת בתורה בדילוגים (אחורנית) של 355. 4, 8, 22, 11, 4, 355
המילה יצחק גם כן מופיעה רק פעם אחת בדילוגים (אחורנית) של 355. 2, 36, 24, 18, 2
המילה שקרן גם כן מופיעה רק פעם אחת בדילוגים של - כמובן 355. 2, 40, 36, 7, 2.
אגב אפשר להמשיך עם טמבל, שטות וכו', הנס עובד.

לעומת זאת התורה אומרת
דרוין 5, 32, 51, 11, 2,
ובאותם פרקים, זו לא יכולה להיות סתם מקריות
צדק 5, 32, 51, 16, 1.

בקיצור סיפורי הדילוגים מיועדים לאנשים שלא למדו סטטיסטיקה והסתברות ורוצים ללכת שולל אחרי שרלטנים.

אני אענה תשובה רצינית למקרה שאתה לא סתם מטריל.
לכל תופעה יש הסתברות טבעית, כולל גימטריה,
לימוד הסתברות בסיסית מראה שמדובר בשטויות.
אין בעיה בכל ספר בנפח דומה לתנך למצוא דילוגים קצרים למילים קצרות, בעיקר שמורכבות מאותיות מאוד נפוצות אמו אהו"י.
ולכן השרלטן בוחר מילה כמו "תורה", רק 4 אותיות שתיים מהן אהו"י ושתי האותיות האחרות מאוד נפוצות, שלא כמו האות ז' (למשל).
אין בעיה למצוא יהוה, כל האותיות אהו"י, אבל נראה אותו מוצא בדילוגים משהו ארוך יותר כמו "הקדוש ברוך הוא".
וחוץ מזה למה רק בדילוגים שווים? מה אלוהים לא יודע מתמטיקה? למה לא בסדרות חשבוניות או הנדסיות?
ישראל אומן (שמעת עליו? אדם משכיל זוכה פרס נובל ובמקרה חרדי) והלל פורסטנברג, קבעו שבדילוגים אין שונות סטטיסטית בין התורה לבין ספרים כמו מלחמה ושלום. אתה יכול לקרוא את המחקר שלהם כאן.
תן את המחקר לשרלטן ושיתמודד עם עבודה אקדמית של טובי החוקרים בעולם, במקרה ישראלים, ובמקרה גם לא בדיוק חילונים.

ולמקרה שאתה סתם מטריל, תשובה שקיבלתי בעבר לגבי שרלטן אחר ומפורסם יותר.
כל דילוג מוצג בפורמט הבא: מס' הספר, פרק, פסוק, מילה, אות, דילוג.
הגימטריה של אמנון היא 355 ומופיעה רק פעם אחת בתורה בדילוגים (אחורנית) של 355. 4, 8, 22, 11, 4, 355
המילה יצחק גם כן מופיעה רק פעם אחת בדילוגים (אחורנית) של 355. 2, 36, 24, 18, 2
המילה שקרן גם כן מופיעה רק פעם אחת בדילוגים של - כמובן 355. 2, 40, 36, 7, 2.
אגב אפשר להמשיך עם טמבל, שטות וכו', הנס עובד.

לעומת זאת התורה אומרת
דרוין 5, 32, 51, 11, 2,
ובאותם פרקים, זו לא יכולה להיות סתם מקריות
צדק 5, 32, 51, 16, 1.

בקיצור סיפורי הדילוגים מיועדים לאנשים שלא למדו סטטיסטיקה והסתברות ורוצים ללכת שולל אחרי שרלטנים.
חבל שאתה סתם קורה לי טרול. בכל מקרה הורדתי שלשום תוכנה לדילוגים ומצאתי בקלות הרבה דילוגים מינימלים גם בטקסט של ספר אחר אז כבר ברור לי שזה שטויות.

לא מעניין יותר.

jellofishi

New member
לא יכול לעזור לך בזה, וגם לא רואה צורך.

לא צריך למצוא ספר כזה. אפשר להנדס אחד. כל מה שזה מוכיח זה שמי שכתב את הספר אירגן אותו בצורה מסויימת.

נניח שהוא צודק שזה הספר עם הדילוגים המינימליים. ומה נובע מזה ? ואיך הוא מראה שמה שהוא טוען נובע מזה ?

ואז יבואו ויגידו שזה מיוחד כי זה התנך, והתנך מיוחד בגלל שאפשר למצוא את זה בו ,והגעת לטיעון מעגלי.

לא יכול לעזור לך בזה, וגם לא רואה צורך.

לא צריך למצוא ספר כזה. אפשר להנדס אחד. כל מה שזה מוכיח זה שמי שכתב את הספר אירגן אותו בצורה מסויימת.

נניח שהוא צודק שזה הספר עם הדילוגים המינימליים. ומה נובע מזה ? ואיך הוא מראה שמה שהוא טוען נובע מזה ?

ואז יבואו ויגידו שזה מיוחד כי זה התנך, והתנך מיוחד בגלל שאפשר למצוא את זה בו ,והגעת לטיעון מעגלי.

לא הבנתי בכלל מה אמרת.

אם הוא צודק זה מוכיח שהתורה הוא ספר מיוחד שאלוהים כתב אותו, זה מוכיח שבני אדם לא יכולים להנדס ספר כזה בעצמם כי עובדה שבאף ספר אחר בעולם אין דילוגים מהסוג הזה!

אני רוצה לראות דוגמא כזו בספר אחר.

jellofishi

New member
לחידוד התגובה שלי, אני אישית לא יודע אם אפשר להנדס ספר כזה. אבל זה עדיין לא רלוונטי.

jellofishi

New member
"(1) אם הוא צודק זה (2) מוכיח שהתורה הוא ספר מיוחד (3) שאלוהים כתב אותו" - אנה הסבר את המעבר מההנחה (1) למסקנה (3).

בקשר ל - (1) : זה שמישהו לא מסוגל לדמיין שמשהו אפשרי לא מוכיח שמשהו בלתי אפשרי. זו טענה שצריך להוכיח.
הוא טוען שאנשים לא יכלו לכתוב ספר כזה. זו טענה שהוא צריך להוכיח, ולא רק להגיד "אני לא מסוגל לתאר לעצמי שזה אפשרי, משמע זה בלתי אפשרי"

ראה :
proof of impossibility
אד איגנורנטיאם

המעבר מ - (1) ל - (2) : אם זה הספר עם הדילוגים המינימליים אז הוא מיוחד במובן שהוא הספר עם הדילוגים המינימלים. המעבר ל (3) מצריך עוד כמה שלבים. כמו קודם להראות שיש אלהים ושהוא מסוגל לכתוב ספר. לדוגמא המשפט : "אם הוא צודק זה מוכיח שהתורה הוא ספר מיוחד ושחייזרים כתבו אותו". האם המשפט הזה משכנע אותך לקיום חייזרים ?

ראה :
ברירה כוזבת

"(1) אם הוא צודק זה (2) מוכיח שהתורה הוא ספר מיוחד (3) שאלוהים כתב אותו" - אנה הסבר את המעבר מההנחה (1) למסקנה (3).

בקשר ל - (1) : זה שמישהו לא מסוגל לדמיין שמשהו אפשרי לא מוכיח שמשהו בלתי אפשרי. זו טענה שצריך להוכיח.
הוא טוען שאנשים לא יכלו לכתוב ספר כזה. זו טענה שהוא צריך להוכיח, ולא רק להגיד "אני לא מסוגל לתאר לעצמי שזה אפשרי, משמע זה בלתי אפשרי"

ראה :
proof of impossibility
אד איגנורנטיאם

המעבר מ - (1) ל - (2) : אם זה הספר עם הדילוגים המינימליים אז הוא מיוחד במובן שהוא הספר עם הדילוגים המינימלים. המעבר ל (3) מצריך עוד כמה שלבים. כמו קודם להראות שיש אלהים ושהוא מסוגל לכתוב ספר. לדוגמא המשפט : "אם הוא צודק זה מוכיח שהתורה הוא ספר מיוחד ושחייזרים כתבו אותו". האם המשפט הזה משכנע אותך לקיום חייזרים ?

ראה :
ברירה כוזבת
תודה, בכל מקרה הורדתי שלשום תוכנת דילוגים ומצאתי איתה בקלות דילוגים מינימלים (למשל היטלר-שואה) גם בספר אחר.

הבנתי שזה סתם שטויות.

למעלה