דיוני סדרות #95

dilia snake

Well-known member
כי זה אקט דתי וח"מ אסור ע"י הדת.
רוצה להתחתן סבבה, אך למה לעשות צחוק ולבזות את הדת?
היו צריכים להסתפק בטבעות ותו לא.
ח"מ?

רגע ושזה פייק חתונה בין גבר לאישה זה לא מגוחך? זה מגוחך. כול הטקס החתונה היהודי מגוחך ולא מסוג הדברים שהתיישנו טוב ב-4000 שנה האחרונות.

לפחות הטקס הגאה היה שוויוני.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
עד כמה שידוע לי יש רבנים רפורמים שעושים חתונות כשרות לזוגות חד מיניים.
אני מניח שזה תלוי באיך מפרשים את הדת. קשה לי להאמין שאיפשהו בתנך כתוב שאסור לגבר להתחתן עם גבר.

אבל בכל מקרה נראה לי שכל הקטע של התוכנית הזאת מבזה את הדת בשביל מי שחתונה דתית נראה לו טקס חשוב.
הם הרי עושים חתונה כאילו אמיתית עם הלשבור כוס וכל זה בעוד שזה לא חתונה אמיתית באמת אלא בשביל הקטע ורוב הזוגות לא באמת נשארים ביחד

מילי08

Well-known member
אני בסופש בעיקר ראיתי את הסדרה Undone
גם צפיה חוזרת בעונה 1
וגם צפיה ראשונה בעונה 2
וזה היה ממש מעולה (ובערך בלתי אפשרי להפסיק בין פרקים)

עכשיו מי זאת הייתה שאמרה שהיא גם ראתה כבר את עונה 2, ואיפה כתבה על זה?
אני! אבל לא כתבתי לדעתי. רק ציינתי שראיתי
הסטנדרטים שלנו מאוד שונים.
מבלי לראות דקה מהתוכנית ברור לי שאף אחד לא ניסה "לעשות צחוק" מהדת.
גם אלימות אסורה ע"י הדת, ובכל זאת בלי עין הרע, מרביצים לכל מי שלא לבוש מספיק צנוע או שסתם פוגעים בכל מיני אוכלוסיות "לא טהורות". שלא לדבר על מעילות כספים, פגיעות מיניות ושאר רעות חולות.
הביזוי הוא ע"י אנשים חשוכים שהחליטו לתת פרשנות משלהם לדת.
נראה לי שאת הדעות האלה עדיף שתכתוב בפורום אקטואליה. ממש לא תמצא לזה תומכים כאן

Lhuna3

Well-known member
האמת שזה גם טיפשי בעיני, אבל לא כי זה מבזה את הדת.
לא אכפת בכלל לי אם זה נראה כביזוי הדת, ואני לא חושבת שלהם צריך להיות אכפת, כי הדת היא זאת שמבזה אותם.
זה טיפשי וקצת מעצבן אותי כי אני דווקא רואה בזה סוג של התרפסות בפני הדת. להתעקש כאילו לרצות להיות חלק מדת שמתייחסת אליך בצורה איומה. בגלל זה גם בתור סתם אישה (הטרו) לא הייתי מוכנה להתחתן בחתונה דתית.
אבל אני גם יכולה להבין שאנשים שנולדו בישראל וכחלק מהעם היהודי רוצים כן לקיים חלק מהמסורות המקובלות פה כדי להרגיש שייכות, בטח מי שנולד למשפחה מסורתית ואין לו את האנטי הגדול שלי יש כלפי היהדות. אז שיהיה, מה שעושה להם טוב. תכלס יש זרמים רפורמים ביהדות שעושים גם דברים כאלה אני חושבת.

dory30

Well-known member
אולי פספסתי, אבל מישהו ראה או רואה את סדרות בחצר האחורית (landscapers)? אני מגיע לשם בעיקר אוליביה קולמן, שהייתה אדירה במיני סדרה "מנהל הלילה".

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אולי פספסתי, אבל מישהו ראה או רואה את סדרות בחצר האחורית (landscapers)? אני מגיע לשם בעיקר אוליביה קולמן, שהייתה אדירה במיני סדרה "מנהל הלילה".
לא ראיתי, אבל אני מתכנן לראות כבר הרבה זמן (כלומר יחסית הרבה, זה לא יצא לפני כל כך הרבה זמן)

dory30

Well-known member
לא ראיתי, אבל אני מתכנן לראות כבר הרבה זמן (כלומר יחסית הרבה, זה לא יצא לפני כל כך הרבה זמן)
ראיתי את הפרק הראשון מבין ארבעה. קצת מסובך, אבל יש לקוות שעם הזמן העניין יתבהרו יותר.

Aranel Nenharma

Well-known member
station eleven
ממליצה על הסדרה הזו
היא בנויה באופן ממש יפה ומותח, אני הייתי כל הסופ"ש מרותקת אליה
ממש אהבתי את המבנה של הסדרה, פרק שמציג את החיים בתחילת המגפה לדמות שונה ופרק שמציג את החייים ב2040
אהבתי יותר את הפרקים שמציגים מה היה בתחילת המגפה, הם זרמו לי יותר ולראות כיצד האירועים משתלבים אחד עם השני
הכי ריגש היה כמובן הפרקים של פרנק וג'אווני, היה לי ברור שג'וואני לא מת כבר בתחילת העונה, אבל הסתקרנתי לראות מה קרה בינו לבין קריסטן
ופרק האחרון שהם שניהם היו במוזיאון הייתי במתח האם ומת הם יפגשו
מודה שלא כל כך הבנתי את הקטע של טרוור, כאילו הבנתי הוא בעד למחוק את הלפני כי היה שם (כלומר בימינו) הרבה רעל אנושי, אבל לא הבנתי למה כל הילדים הולכים אחריו ומה מושך כל כך בסיפור של תחנה 11
וכמה שאלות:
חברי הלהקה הנודדת היו צריכים להיות בבידוד והיה הרבה שמירה, אבל בלי בעיה הם הכניסו את הרופא (ג'ואני) בלי בידוד ובלי כלום, וגם הילדה בסוף שדיברה עם קריסטן נכנסה בלי בעיה מהשמירה
ומה הקטע של הארמגן של אליזבת, הוא היה מאלו שהלכו עם המתחזה לסוכן לביטוח פנים, ואיך שהו הוא חזר בלי להסביר מה קרה לאנשים האלו, הוא גם ציין שהוא לא זוכר כלום מלפני שחזר, מרגיש לי שרצו לעשות עם זה משהו אבל בסוף וותרו על זה
תיכננתי לנסות את זה מתישהו אבל בעקבות מה שכתבת זה נראה לי הרבה פחות מענין ממה שחשבתי שזה יהיה. קיוויתי שזה יותר כמו המאה כזה. אם יש פה מישהו שצפה בשתי הסדרות ויכול להגיד לי אם זה מזכיר את זה, יש מצב שבכל זאת אנסה פרק או שנים. אם לא, כנראה שאוותר.
לא ראיתי את ה100, אבל ממה שאני הבנתי ממכם על הסדרה אז תחנה 11 וה100 ממש לא דומות

דיברגנט חדש

Well-known member
עד כמה שידוע לי יש רבנים רפורמים שעושים חתונות כשרות לזוגות חד מיניים.
אני מניח שזה תלוי באיך מפרשים את הדת. קשה לי להאמין שאיפשהו בתנך כתוב שאסור לגבר להתחתן עם גבר.

אבל בכל מקרה נראה לי שכל הקטע של התוכנית הזאת מבזה את הדת בשביל מי שחתונה דתית נראה לו טקס חשוב.
הם הרי עושים חתונה כאילו אמיתית עם הלשבור כוס וכל זה בעוד שזה לא חתונה אמיתית באמת אלא בשביל הקטע ורוב הזוגות לא באמת נשארים ביחד
כל הזוגות למעט זוג אחד נפרדו והזוג שלא נפרד נאלץ להתחתן, שוב, אך הפעם כדת משה ואברהם :)

dilia snake

Well-known member
טוב אז מסתבר שהכותבים עדיין תקועים בניינטיז, כי באמת שהם חצו כול גבול בפרק הזה.

אז כולנו יושבים?

כול האובססיה של קטיה לקאלן זה בגלל שהיה לה קראש על אנה שהן היו צעירות יותר ועכשיו היא מקנאה כי קאלן "גנב" לה את החברה או משהו. כאילו ברצינות????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? אישה קנאית(ולסבית!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) שיוצאת למסע הרג מטורף כי מישהו גנב לה את האישה שהיא אוהבת?!?!?!?!?!?!?!?!?! באיזו שנה הם חיים שהם חושבים שזה מקובל??????????? טוב שלא הכניסו לשם כמה בדיחות שזה הימים שלה בחודש או משהו!!!!! זה היה צ'יזי וקאמפי וקרינג'י ומבחיל ברגעים מסוימים.

וגם בגלל הדיק פייקים לא היה כמעט מתח בפרק! כי כול דבר זה כזה "טוב, זה פייק" וזה תמיד היה פייק. וגם בסוף שאנה מנסה לפתוח את הקונטיינר הממולכד זה היה לא מותח כי היה ברור שסאם או משהו כזה ימנעו ממנה לפתוח בזמן כדי להציל את שניהם.

אה, ומסתבר שקאלן עבד בסתר עם ג'ואל כול הזמן הזה. כי אם יש משהו שהם לא מסוגלים להניח לו זו האישה הפסיכית הזאת. לפחות היא הרגה את קטיה ולדבר הזה יש סוף.

לא בא לי לראות את הפרק הבא, אבל אני אעשה את זה בכול מקרה. כי עכשיו אני מחוסנת להכול.

אלוהים אדירים שבשמיים, לסבית פסיכית אחרי 13 עונות זה הכי טוב שהם יכלו למצוא? הם שכרו חבורה של מתבגרים חרמנים כדי לכתוב להם את הפרקים? זה כבר יותר גרוע מיום ראשון מבית ספר לתסריטאות! אם מישהו יגיש את זה בתור עבודת גמר של מגמת קולנוע המורה תכשיל אותו על המקום. או שאפילו לא, למתבגרים של היום כבר יש יותר מודעות מלתסריטאים של הסדרה הזאת, הם בחיים לא היו מעיזים לעשות משהו כ"כ פוגעני.

ולחשוב שזה יכול היה להיות פרק סיום הסדרה, והיינו מלווים עד לנצח עם תחושת בחילה קלה שהולמת לגמרי את מה שנהיה מהסדרה הזאת.

43 דק' פרק! 43 דק'! מתוכן 20 עלילה ו-20 דקות עם התעסקות שקשורה בחיים של הדמויות.

איכס.

אבל לפחות קאלן ואנה מאורסים(פעם במיליון פרקים אפשר לעשות משהו אחד נורמלי, תודה!) וקנזי ודיקס הורים עכשיו אז אפשר לסמן V גם על העונש הזה.

והייתי רוצה עוד מפגש עם ארקדי והאדמירל.

ואלוהים אדירים שבשמיים קיוויתי שגם נשים סוף לעלילה המגוחכת עם קאלן והפסיכולוג שהתעלל בו בתור ילד אחרי שקטיה מתה, אבל הם היו חייבים למרוח את זה הלאה וגם עלילות הטי בארץ הפלאות.

איכס, אני צריכה משהו חזק יותר מיין עכשיו.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
station eleven
אני בנתיים ראיתי רק את הפרק הראשון
עוד רצו לראות אותה ואשמח אם יצטרפו אלי כי זו בהחלט סדרה שיש מה לדבר עליה
הסדרה מבוססת על ספר משנת 2014 שמספר על החיים אחרי מגפה עולמית
מה שמעניין זה שהצילומים לסדרה התחילו בינואר 2020 והופסקו כחודשיים אחרי כי היה מגפה עולמית :-D
הפרק הראשון השאיר רושם מאוד טוב ומוצלח

station eleven
ממליצה על הסדרה הזו
כבר לא הייתי בטוח אם לראות עכשיו או לא כי כבר רצת וראית את כל העונה
אבל החלטתי בכל זאת ואני שמח שעשיתי את זה.
אם כי את הפרק השני פחות אהבתי מהראשון.
דיווחים על מגפה מתחילים להגיע לארה"ב , יש התמקדות בג'יוואן שאחותו, אחות במיון מזהירו אותו מהמגפה ומודיעו לו ללכת לאחיהם ולהתבצר בבית
אני חושב שהאחות היא לא אחות אלא רופאה (הייתי צריך בין היתר כי זה נשמע מצחיק)
ג'יוואן שהיה בהצגה בה השחקן הראשי קיבל התקף לב (אחד מהתסמינים של המחלה)
לא נראה לי שראינו שום סימן שהתקף לב הוא סימן למחלה. זה סוג של שפעת, מה שאומר שיעול ודברים כאלו ולא ראינו אותו מפגין משהו כזה לפני שהוא התמוטט. נראה לי שאם היו לו תסמינים של שפעת חזקה הוא לא היה עולה על הבמה. לעומת זאת האיש שמאוחר יותר הם פוגשים שנמצא בתוך מכונית מאוד משתעל. ובאופן כללי אם אין כמעט תסמינים לפני התקף לב אז לא יהיו הרבה אנשים שיגיעו לבית חולים.
מוצא בכל המהומה את קירסטן, שחקנית בת 8, הוא עוזר לה להגיע לבית של ההורים שלה
מכיוון שההורים שלה לא בבית הוא מחליט לקחת את קירסטן איתו לבית של אח שלו וביחד שלושתם מתבצרים בבית (אחרי שראו מסוק מתרסק כי כנראה הטייס קיבל התקף לב)
אחרי 80 יום קירסטן וג'יוואן יוצאים מהבית והולכים ברחבי ניו יורק הקפואה (הראו את חצי כדור הארץ קפוא, אבל למה אם אין אנשים כדור הארץ עדיים קפוא, זה לא היה אסון אקולוגי מה שקרה) לאן הם הולכים?
קודם כל זה לא שחצי כדור הארץ קפוא. זה פשוט שראינו את החצי הצפוני של כדור הארץ בזמן החורף, ולכן הוא נראה בעיקר לבן. פלורידה נראתה ירוקה כרגיל. (זה אגב היה מבלבל כי ראינו את כדור הארץ בכיוון הפוך ממה שאנחנו רואים באופן רגיל במפות)
הם הלכו לאגם ששיקגו נמצאת על חופו. לא הבנתי בשלב הזה למה, תהיתי אם זה כדי לקחת מים. אבל בפרק השני אמרו שהם הלכו על פני האגם הקפוא. אני מניח שבזמן שהם היו מבוצרים בדירה הם עשו תוכניות לאן הכי כדאי ללכת וכיצד. והם בטח עזבו אחרי שכמעט נגמר להם מלאי האוכל שג'יוואן קנה.
לגבי למה אין אנשים - רוב האנשים בטח מתו מהשפעת הזאת. מי ששרד הגיוני שעזב לאזורים שבהם החורף פחות קטלני. או שהוא מבוצר בדירות ובתים אחרים. בכל מקרה הגיוני ששורדים לא יהיו סתם ברחובות באמצע החורף.
בסצנה האחרונה מראים לנו את קירסטן הבוגרת (עברו מספר שנים) קוראת ספר בחוץ כאשר מישהו קורא לה לחזרות
בשלב הזה עוד הנחתי ש20 שנה בעתיד והיא עדיין עם ג'יוואן.
בכל מיני רגעים מראים לנו את המקומות בהם הדמויות עוברות מכוסות צמחייה, אלו כנראה המקומות בתקופה של קירסטן הבוגרת
station eleven זה שם של הספר קומיקס שקירסטן הבוגרת קוראת, היא קיבלה את זה (או גנבה |תוהה| ) כשהייתה בת 8 מארתור (השחקן שמת מהתקף לב) הוא קיבל את זה ממישהי והוא אומר שהספר הוא על האדם שהרס את החיים שלו, גם מראים לנו לכמה שניות מישהו בחללית כמו שמופיע בקומיקס (מי זה ומה זה עוד לא יודעים)
ראיתי עכשיו שוב את הקטע שבו האישה מביאה לארתור את הספר קומיקס. היא אומרת שהיא סיימה אותו ושהיא רוצה שלו יהיה עותק. לפי פרק 2 אני מנחש שזאת איזושהי נבואה. אולי יש לה יכולת לנבא את העתיד והיא ידעה על המגפה. וזה מסביר שזה לא עותק יחיד של הספר, אבל היא חילקה ספרים רק לאנשים נבחרים.
הקטע בחללית מאוד מוזר. כמו שאמרת האסטרונאוט נראה כמו בקומיקס. חוץ מזה הוא מקשיב למה שנשמע (אם כי קשה להבין, אבל בעיקר הבנתי מהכתוביות) כמו הקלטה של השיחה בין ג'יוואן וקריסטין כשהם הציגו את עצמם אחד לשני (לפני שהוא לקח אותה לרכבת). חוץ מזה בצפיה חוזרת קלטתי שהאסטרונאוט מסתכל על משהו שנראה כמו סורק תחנות של רדיו, אבל בעצם נראה מאוד כמו האיור הקטן שיש בתחילת הספר קומיקס. (מה שנראה בהתחלה כמו איור של מערכת השמש)
1653406957348.png

ואני שואלת את עצמי, איפה ההורים של קירסטן? אני יודעת שיש באמת תפקיד כזה בתאטרונות של אומנת על הילדים בהצגה, וטניה היא חתיכת זבל של אדם, מה את עוזבת את הילדה לבד שם. למה ג'יוואן לימד את קריסטן שאם מישהו אומר לך מה השם שלו אז הוא לא זר יותר. למה הוא לא פשוט ביקש ממנה את מספר הטלפון של ההורים שלה והתקשר אליהם או אפילו חיפש אותם באינטרנט (זה לא כל כך קשה בימינו) ולמה הוא לא קנה לה מטען בסופר והטיען בזמן הקנייה כדי שהטלפון יעבוד אם מישהו מחפש אותה
כל הקטע הזה באמת לחלוטין לא הגיוני. אם היא הייתה מנסה להתקשר אליהם לפני שהטלפון שלה איבד בטריה אז מילא. או אם היינו באמת רואים אותו לפחות מנסה למצוא אותם באינטרנט.
חוץ מזה באמת מטופש בעיקרון שילד יבטח במבוגר רק בגלל שהוא אומר לו את השם שלו. אבל במצב הזה ג'יוואן דאג לילדה והוא עצמו ידע שהוא לא פדופיל או רוצח. והיא ילדה בת 8 אז הגיוני שהיא לא תבין שזה שהוא אומר לה את השם שלו זה מספיק.

[פרק 2]
שנתיים אחרי פרוץ המגפה קריסטן מסתובבת לבדה ומתחברת לקבוצה של תיאטרון נודד
כל כך עצוב היה לי לגלות בתחילת הפרק שג'יוואן כבר לא איתה כבר בשנה 2. מעניין מאוד מה קרה לו באמת. וכמה זמן היא שרדה לחלוטין לבדה לפני שהיא נתקלה בתיאטרון.
*אגב, מה הסיכוי של תיאטרון נודד לפגוש ילדה שהיא שחקנית שייקספיר ששרדה?
הפרק מתמקד בחיים אחרי פרוץ המגפה - 20 שנה אחרי
קריסטן עדיין מסתובבת עם התיאטרון ונראה שהם ממש הקימו להם שם קהילה גדולה של משפחה גדולה ואוהבת
זה נחמד לראות לפחות שיש לה הרבה חברים וכמו משפחה.
גם אהבתי את זה שהם נראים מאוד קלילים לגבי מערכות יחסים.
הם מגיעים למושבה שם הם מעלים להם את המלט
גם נחמד לגלות שיש כל מיני מושבות שהם עוברים בינהן.
הם פוגשים אב ובן שקריסטן חושדת בכוונות שלהם, מאוחר יותר האב מצטט לא קטעים מהספר שארתור נתן לה station eleven שלדברי קירסטן לה היה העותק היחיד, אז נשאלת השאלה כיצד האב מכיר את הסיפור הזה, ומה בכלל משמעות הסיפור הזה. לפי מה שהבנתי הוא דיבר על נבואה או משהו
מאוד קריפי. אבל היא דקרה אותו לפני שהיא נתנה לו להסביר לה יותר לגבי מה הוא מתכוון שאנשים יעלמו, למה הוא רוצה להצטרף לתיאטרון לכמה זמן, ואיך הוא יודע על הספר קומיקס. ומילא זה, אבל אז היא עזבה אותו גוסס. בעוד שהיה הגיוני או להוציא ממנו עוד תשובות או לפחות לוודא שהוא מת.
אז האם הוא בא ספציפית אליה כי הוא ידע שהיא קשורה לנבואה, כי בחללית הקשיבו אליה, פשוט כי יש לה את הספר, או משהו אחר?
מראים גם קטעים מתחילת המגפה, קריסטן בת ה8 בבית של פרנק. מגלים שההורים של קריסטן מתו בעקבות המגפה, לא הכי מתמקדים במה שקורה שם, אבל זה נראה שמשהו קורה עם פרנק, אני קיבלתי את הרושם שהוא פגע בהם ולכן הם החליטו לצאת אחרי 80 יום (לכיוון איזה אגם שלא ברור מה הוא)
אני קיבלתי את הרושם שמישהו פרץ להם לדירה בשלב מסוים. ולכן אני מניח שפרנק מת.
כי ראו רגע מסוים שבו ג'יוואן ופרנק עומדים עם סכינים ומסתכלים שניהם לכיוון אחד בעוד ג'יוואן צועק לקריסטן לברוח ולנעול אחריה את הדלת.
היה מוזר וקצת מעצבן שחתכו את הפלאשבקים של זה שהיא מגלה שההורים שלה מתו יחד עם קטעי ההצגה של המלט. אבל אני מניח שזה היה להראות שהיא לוקחת השראה מהאירועים שקרו לה בשביל להפגין רגשות חזקים על הבמה.

חוץ מזה דברים נוספים:
*הבחורה הצעירה שנולדה אחרי המגפה או הייתה צעירה מידי כשהייתה המגפה ולכן אף פעם לא חוותה טלפון נייד חכם ומוקסמת מהרעיון. לחלוטין אפשר להבין. מאוד חמודה. לחלוטין פחדתי שהיא תמות. (לרוע המזל יש עוד הרבה פרקים שזה יכול לקרות בהם)
*הבחור שבא לעשות אודישנים אצל הלהקה כבר 4 פעמים בעבר ועכשיו סוף סוף התקבל אחרי שעשה אודישן עם הנאום של ביל פולמן מהסרט Independence Day (אבל לא ברור לי אם האפקט של הרמקול היה אמור להיות פשוט בראש של המקשיבים?). כל פעם שראו אותו חשבתי שאולי יתגלה שהוא רע או רוצח או מטורף או משהו כזה. פשוט מרגיש כזה סטוקרי שהוא רדף אחריהם בשביל לעשות אודישנים שוב ושוב.
*יש את האיש (אבא של ורוניקה מארס) שבא להזמין אותם להופיע במוזיאון הציביליזציה האנושית (או משהו כזה). די מאכזב שהאישה הזאת סירבה כי מעניין אותי לראות מה זה. אם כי אני מניח שעוד נגלה.
*זה מעניין שקירסטן נראית (וגם נאמר) שהיא בטראומה מהמגפה הרבה יותר מכל שאר האנשים. הרי בטח כולם איבדו הרבה אנשים ושרדו זמנים קשים. אז מה היא עברה שכל כך הרבה יותר קשה?
*הקעקועים של קריסטן נראים כמו האות t. ולמעשה נראה כאילו היא קיעקעה את הלוגו של טאמבלר
1653408006717.png

Lhuna3

Well-known member
אני כבר שלושה פרקים ברצף בוכה (הפרק על מיגל גמר אותי) אבל פרק 17? סערת רגשות שלא חוויתי שנים. לא הפסקתי לבכות מתחילת הפרק ועד סופו. זה היה מושלם, סיום כל כך מדהים לדמות שכתובה בצורה כזו מוצלחת. רבקה חייתה חיים מלאים, חוותה טרגדיות, הייתה מאושרת, מצאה אהבה פעמיים וראתה את משפחתה ברגעים הטובים והרעים והמוות שלה היה פשוט אחד הרגעים העצובים שראיתי בטלוויזיה בשנים האחרונות. הקטעים שהיא עוברת בין קרונות הרכבת ורואה את הילדים הקטנים והגדולים זה לצד זה, הבלחה של מיגל, הרופא, וויליאם ובסוף ג׳ק - וואו! פשוט וואו! אני לגמרי חושב שזה תפקיד חייה של מנדי מור, וזה באמת בלתי נתפס שהיא צעירה יותר מהשחקנים שמגלמים את הילדים הבוגרים שלה (סטרלינג, כריסי וג׳סטין). אני יודע שאני אשבר לרסיסים מהפרק האחרון וכל כך לא בא לי שיום רביעי יגיע רק בגלל זה.
בלי שום ספק תפקיד חייה!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
station eleven
ממליצה על הסדרה הזו
אני מחזק מאוד את ההמלצה שלך על הסדרה Station Eleven
היא הייתה מקסימה ומרגשת

@Lhuna3 אל תחכי ותראי עכשיו
ממש אהבתי את המבנה של הסדרה, פרק שמציג את החיים בתחילת המגפה לדמות שונה ופרק שמציג את החייים ב2040
אהבתי יותר את הפרקים שמציגים מה היה בתחילת המגפה, הם זרמו לי יותר ולראות כיצד האירועים משתלבים אחד עם השני
זה באמת מבנה מעניין. אם כי לפעמים זה היה לי מתסכל כי קרה משהו מותח בהווה ואז היה צריך לחכות פרק שלם שבעבר בשביל לגלות מה קורה בהווה.
אבל הפרקים של העבר באמת היו מעולים.
בעבר היה מצד אחד מאוד מעניין, מצד שני מבלבל לפעמים. כי למשל כשהיה הפרק שבו ראו מה קרה לג'יוואן אז לא זכרתי בעצם אם ראו את קירסטן מחפשת אותו כשהוא נעלם לה.
חוץ מזה זכור לי שראו אותו מחזיר לה את הספר, אבל אז לא ראינו את זה בפרק שלו. הוא פשוט מתמוטט אחרי תקיפת הזאב מחוץ לבקתה עם החוברת עדיין אצלו כשהאישה ההיא לוקחת אותו. אז אני מניח שקירסטן פשוט מצאה את החוברת שלה שם בשלג, ובטח ראתה את כל הדם והניחה שהוא מת.
בעצם עכשיו אני נזכר גם שהוא הותקף על ידי הזאב big daddy - כי מוקדם יותר באותו יום קירסטן אומרת שbig daddy אכל את הארנבת שלהם - אבל אני זכור לי גם מפרק מוקדם יותר שקירסטן מדברת על כך שהם הרגו את big daddy. אבל אולי אני זוכר לא נכון. ואולי חלק מזה עניין שדברים בזיכרון של קירסטן התעוותו.

יש באופן כללי קטע מוזר קצת עם זה שאנחנו לפעמים רואים כאמיתי את מה שאנשים מדמיינים. וזה לא ברור שזה דימיון.
הדוגמה הכי ברורה לזה היא כשהפרק הראשון מסתיים בכך שאנחנו רואים את האסטרונאוט מהספר בחלל מה שגרם לי לחשוב בהתחלה שזה הכל אמיתי.
הכי ריגש היה כמובן הפרקים של פרנק וג'אווני, היה לי ברור שג'וואני לא מת כבר בתחילת העונה, אבל הסתקרנתי לראות מה קרה בינו לבין קריסטן
ופרק האחרון שהם שניהם היו במוזיאון הייתי במתח האם ומת הם יפגשו
קודם כל זה ג'יוואן ולא ג'יוואני (שנשמע כמו שם איטלקי)
לי ממשל א היה ברור שהוא לא מת. קיוויתי שהוא שנגלה שהוא חי, אבל לא הרגשתי שיש סיכוי גבוה לזה.
בפרק האחרון הייתי נורא במתח שהם לא יפגשו ואני כבר כמעט איבדתי תקווה כשהפרק התקרב לסיומו וחשבתי שזה אולי מתאים לסדרה שהם לא יפגשו. אני מאוד שמח שכן נתנו להם את הפגישה הזאת.
מאוד אהבתי את הפרק עם ג'יוואן שמגלים שהוא הפך לרופא. ורק כמה זמן אחרי שסיימתי את פרק הסיום וכשחשבתי שוב על דברים שקרו אז נזכרתי שג'יוואן רץ לבמה לנסו לעזור לארתור למרות שהוא לא הכיר אותו והוא לא רופא. כלומר היה בו משהו שנמשך ללרפא אנשים תמיד.
מודה שלא כל כך הבנתי את הקטע של טרוור, כאילו הבנתי הוא בעד למחוק את הלפני כי היה שם (כלומר בימינו) הרבה רעל אנושי, אבל לא הבנתי למה כל הילדים הולכים אחריו ומה מושך כל כך בסיפור של תחנה 11
קודם כל את מתכוונת לטיילור. אם כי יכול להיות שבשלב מסוים הוא קרא לעצמו טרוור כי היה לו קטע עם שמות מזויפים.
אני לא אגיד שאני מאה אחוז בטוח שהבנתי את הכוונה איתו ואת הכוונה שלו. לדעתי הקטע הוא שכמו אחרים הוא עם טראומה. אבל לא רק של אובדן אנשים אלא גם זה שבתור ילד הוא הרגיש שהוא הציל מישהו ואז הקהילה של שורדים שהוא היה חלק ממנה הרגה את האדם הזה ואז נעלה אותו לחודש. אז הוא מרגיש שכל השורדים של המגפה הם רעים ולכן היחידים ששווים הצלה הם הדור הבא.
כל הקטע עם הספר "תחנה 11" הוא לא לחלוטין ברור. כלומר אנחנו נחשפים רק לקטעים קצרים מתוך הספר והקטעים שאנחנו נחשפים אליהם לא לחלוטין מתחברים לי בראש. אבל מה שברור זה שכתיבת הספר היה הדרך של מירנדה להתמודד עם הטרגדיה שלה שהיא איבדה את כל המשפחה שלה. כלומר הספר עוסק באובדן גדול. ואולי תקווה חדשה. ולכן אני מניח שהספר הזה תופס כל כך הרבה אנשים בעולם פוסט-אפוקליפטי.
אם כי עדיין לא ברור לחלוטין איך טיילור מפתה את הילדים דווקא עם הספר הזה. כי נראה לי שהסיבה שהוא מצליח לגרום לילדים לעזוב את המבוגרים היא בגלל שכל הילדים בעולם הזה מרגישים שהמבוגרים - אלו ששרדו את המגפה - הם מנותקים מהם ופגומים ולכן הם מרגישים שהם צריכים חיים אחרים. אבל אני לא בטוח איך זה מתחבר לספר. בעצם אולי זה בגלל הקטע שיש שם את ילדי הundersea שזה משהו שלא הבנתי לגבי עלילת הספר.
וכמה שאלות:
חברי הלהקה הנודדת היו צריכים להיות בבידוד והיה הרבה שמירה, אבל בלי בעיה הם הכניסו את הרופא (ג'ואני) בלי בידוד ובלי כלום, וגם הילדה בסוף שדיברה עם קריסטן נכנסה בלי בעיה מהשמירה
אני מניח שבגלל שהם הכניסו את הרופא בעבר כבר הרבה פעמים, ובתכלס כולם שם יודעים שהמגפה כבר לא קיימת בחוץ ורק עושים את ההצגה של בידוד בגלל שקלארק מפחד מהעולם שבחוץ והם צריכים לשים קצוץ על מה שהוא אומר בגלל שהוא אחד המנהיגים.
לגבי איך הילדה נכנסה - אני מניח שהיא הצליחה להתחמק פנימה חלקית בגלל שהיא קטנה יחסית וחלקית בגלל שנאמר שהילדים האלו מאוד טובים בלהסתתר ולנוע בלי שרואים אותם.
ומה הקטע של הארמגן של אליזבת, הוא היה מאלו שהלכו עם המתחזה לסוכן לביטוח פנים, ואיך שהו הוא חזר בלי להסביר מה קרה לאנשים האלו, הוא גם ציין שהוא לא זוכר כלום מלפני שחזר, מרגיש לי שרצו לעשות עם זה משהו אבל בסוף וותרו על זה
כן ממש לא הסבירו את הקטע איתו או מה קרה עם שאר האנשים שעזבו. כלומר נראה לי שהקטע שהיו אנשים שעזבו גרם לקהילה של שדה התעופה להתאחד וגרם לקלארק להפוך להיות מנהיג ולכן זה חשוב לעלילה. אבל אם רצו את האמרגן להמשך העלילה אז למה ראינו שהוא עזב?

היו עוד כל מיני דברים מוזרים כמו למשל זה שהיו כמות גדולה של נשים בהריון שילדו כמעט באותו זמן. בהתחלה חשבתי שההסבר הוא שזה הריונות שקרו בימים הראשונים של המגפה כשאנשים הסתתרו. אבל הלידות היו בwinter solstice שזה חג המולד. והמגפה פרצה רק זמן קצר לפני חג המולד. כלומר עברה יותר משנה בין פריצת המגפה (כלומר קריסת הציביליזציה) ועד הלידות האלו.
עוד משהו מעניין זה שבסוף הפרק עם הלידות הרופאה מגלה שקוראים לה דברה (היא קראה לעצמה טרי עד הנקודה הזאת) וזה גורם לי לחשוב שהיא הקדושה דברה שעל שמה קרוי הישוב הקטן שהלהקה מגיעה אליו בפרק השני של הסדרה.

חבל לי שלא ראינו יותר לגבי כיצד קירסטן שרדה לבדה שנה בין ההעלמות של ג'יוואן ועד שהיא נמצאה על ידי הלהקה.
גם חשבתי שנראה כיצד אלכס נולדה בלהקה כשקריסטן עדיין הייתה ילדה.
אם כי עכשיו שאני חושב על זה אז אולי אלכס היא התינוקת שאמא שלה מתה בלידה בפרק עם הלידות. אם כי לא זכור לי שנאמר משהו לגבי זה.

יש עוד המון דברים מעניינים לדיסקוס לדעתי על הסדרה.
במידה רבה חבל שלא ראינו אותה בזמנו פרק פרק כשהיא יצאה ואז היינו יכולים לדבר על כך פרק בנפרד.

Aranel Nenharma

Well-known member
זה באמת מבנה מעניין. אם כי לפעמים זה היה לי מתסכל כי קרה משהו מותח בהווה ואז היה צריך לחכות פרק שלם שבעבר בשביל לגלות מה קורה בהווה.
אבל הפרקים של העבר באמת היו מעולים.
בגלל זה אני סיימתי הכל בסופש אחד, המתח הרג אותי
בעבר היה מצד אחד מאוד מעניין, מצד שני מבלבל לפעמים. כי למשל כשהיה הפרק שבו ראו מה קרה לג'יוואן אז לא זכרתי בעצם אם ראו את קירסטן מחפשת אותו כשהוא נעלם לה.
חוץ מזה זכור לי שראו אותו מחזיר לה את הספר, אבל אז לא ראינו את זה בפרק שלו. הוא פשוט מתמוטט אחרי תקיפת הזאב מחוץ לבקתה עם החוברת עדיין אצלו כשהאישה ההיא לוקחת אותו. אז אני מניח שקירסטן פשוט מצאה את החוברת שלה שם בשלג, ובטח ראתה את כל הדם והניחה שהוא מת.
לי כנראה זה פחות הפריע כי הכל היה טרי לי בצפייה בינג', אבל בפרק שלל ג'יוואן אז הלכתי אחרי זה חזרה לפרק הרביעי לקטעים של הבקתה כי גם אני לא זכרתי שראו תגובה של קריסטן (בפרק 4 רואים אותה מגלה שג'יוואן נעלם וספר מונח על השלג, היא הולכת מהבקתה לבדה)
שד"כ זה מעוד מעניין שקריסטן לא רצה לצאת ולהסתובב והעדיפה להשאר במקום אחד (עם פרנק בדירה ורצה להשאר בבקתה) וג'יוואן הוא זה שגם בדירה וגם בבקתה רצה לצאת ולחפש עולם, ובסוף קירסטן נמצאת עם הלהקה הנודדת אשר נודדת ממקום למקום וג'יוואן מצא משפחה והשתקעם איתה עם אי
יש באופן כללי קטע מוזר קצת עם זה שאנחנו לפעמים רואים כאמיתי את מה שאנשים מדמיינים. וזה לא ברור שזה דימיון.
הדוגמה הכי ברורה לזה היא כשהפרק הראשון מסתיים בכך שאנחנו רואים את האסטרונאוט מהספר בחלל מה שגרם לי לחשוב בהתחלה שזה הכל אמיתי.
מתי היה דברים שדימיינו? זה היה רק הקטעים של מירנדה עם האסטורנאוט לא? ורק בפרק הראשון ששם באמת לא הבנתי כיצד זה מתקשר
לי ממשל א היה ברור שהוא לא מת. קיוויתי שהוא שנגלה שהוא חי, אבל לא הרגשתי שיש סיכוי גבוה לזה.
היתה לי פשוט תחושה כזו, ואחרי שגילנו שפרנק נרצח אז לגמרי היה לי ברור שהוא לא מת כי לא הגיוני שהרגו את שתי הדמויות שגידלו אותה
בפרק האחרון הייתי נורא במתח שהם לא יפגשו ואני כבר כמעט איבדתי תקווה כשהפרק התקרב לסיומו וחשבתי שזה אולי מתאים לסדרה שהם לא יפגשו. אני מאוד שמח שכן נתנו להם את הפגישה הזאת.
זה באמת מתאים לסדרה, אם זה היה מסתיים כשהם לא נפגשים אז אני לא חושבת שהייתי מבואסת והייתי יכולה לראות את היופי בזה (שהם לא נפגשים) אבל ממש שמחתי שהם נפגשו, והחיבוק הזה שהיה ללא מילים היה מקסים
כן ממש לא הסבירו את הקטע איתו או מה קרה עם שאר האנשים שעזבו. כלומר נראה לי שהקטע שהיו אנשים שעזבו גרם לקהילה של שדה התעופה להתאחד וגרם לקלארק להפוך להיות מנהיג ולכן זה חשוב לעלילה. אבל אם רצו את האמרגן להמשך העלילה אז למה ראינו שהוא עזב?
זה היה בין החסרונות הבודדים של הבימוי/ תסריט של הסדרה
היו עוד כל מיני דברים מוזרים כמו למשל זה שהיו כמות גדולה של נשים בהריון שילדו כמעט באותו זמן. בהתחלה חשבתי שההסבר הוא שזה הריונות שקרו בימים הראשונים של המגפה כשאנשים הסתתרו. אבל הלידות היו בwinter solstice שזה חג המולד. והמגפה פרצה רק זמן קצר לפני חג המולד. כלומר עברה יותר משנה בין פריצת המגפה (כלומר קריסת הציביליזציה) ועד הלידות האלו.
לזכרוני גם טרי/ דברה ציינה משהו כזה שבימים הראשונים ל המגפה כולן נכנסו להיריון, אבל זה באמת לא מסתדר
עוד משהו מעניין זה שבסוף הפרק עם הלידות הרופאה מגלה שקוראים לה דברה (היא קראה לעצמה טרי עד הנקודה הזאת) וזה גורם לי לחשוב שהיא הקדושה דברה שעל שמה קרוי הישוב הקטן שהלהקה מגיעה אליו בפרק השני של הסדרה.
מגניב!
חבל לי שלא ראינו יותר לגבי כיצד קירסטן שרדה לבדה שנה בין ההעלמות של ג'יוואן ועד שהיא נמצאה על ידי הלהקה.
גם חשבתי שנראה כיצד אלכס נולדה בלהקה כשקריסטן עדיין הייתה ילדה.
אם כי עכשיו שאני חושב על זה אז אולי אלכס היא התינוקת שאמא שלה מתה בלידה בפרק עם הלידות. אם כי לא זכור לי שנאמר משהו לגבי זה.
גם קיבלתי את התחושה שהילדה זו אלכס, ומה היה הקטע עם הילד טיילור שבא לראות את רוז (האמא המתה בלידה) לא הבנתי איך הוא קשור אליה
מאוד אהבתי את הפרק עם ג'יוואן שמגלים שהוא הפך לרופא. ורק כמה זמן אחרי שסיימתי את פרק הסיום וכשחשבתי שוב על דברים שקרו אז נזכרתי שג'יוואן רץ לבמה לנסו לעזור לארתור למרות שהוא לא הכיר אותו והוא לא רופא. כלומר היה בו משהו שנמשך ללרפא אנשים תמיד.
לפי הבנתי בספר הוא בהתחלה להתלמד להיות פרמדיק
קודם כל את מתכוונת לטיילור. אם כי יכול להיות שבשלב מסוים הוא קרא לעצמו טרוור כי היה לו קטע עם שמות מזויפים.
אני לא אגיד שאני מאה אחוז בטוח שהבנתי את הכוונה איתו ואת הכוונה שלו. לדעתי הקטע הוא שכמו אחרים הוא עם טראומה. אבל לא רק של אובדן אנשים אלא גם זה שבתור ילד הוא הרגיש שהוא הציל מישהו ואז הקהילה של שורדים שהוא היה חלק ממנה הרגה את האדם הזה ואז נעלה אותו לחודש. אז הוא מרגיש שכל השורדים של המגפה הם רעים ולכן היחידים ששווים הצלה הם הדור הבא.
כל הקטע עם הספר "תחנה 11" הוא לא לחלוטין ברור. כלומר אנחנו נחשפים רק לקטעים קצרים מתוך הספר והקטעים שאנחנו נחשפים אליהם לא לחלוטין מתחברים לי בראש. אבל מה שברור זה שכתיבת הספר היה הדרך של מירנדה להתמודד עם הטרגדיה שלה שהיא איבדה את כל המשפחה שלה. כלומר הספר עוסק באובדן גדול. ואולי תקווה חדשה. ולכן אני מניח שהספר הזה תופס כל כך הרבה אנשים בעולם פוסט-אפוקליפטי.
אם כי עדיין לא ברור לחלוטין איך טיילור מפתה את הילדים דווקא עם הספר הזה. כי נראה לי שהסיבה שהוא מצליח לגרום לילדים לעזוב את המבוגרים היא בגלל שכל הילדים בעולם הזה מרגישים שהמבוגרים - אלו ששרדו את המגפה - הם מנותקים מהם ופגומים ולכן הם מרגישים שהם צריכים חיים אחרים. אבל אני לא בטוח איך זה מתחבר לספר. בעצם אולי זה בגלל הקטע שיש שם את ילדי הundersea שזה משהו שלא הבנתי לגבי עלילת הספר.
גם פה הבנתי שבספר זה שונה, טיילור הוא ממש הנבל בספר והוא אפילו אונס את הילדות הקטנות (כל המידע זה נטו מווקפדה, לא קראתי את הספר)

למעלה