דיון-רכיבה בלי אוכף

animals lover

New member
דיון-רכיבה בלי אוכף../images/Emo107.gif

האם אתם חושבים שזה משפר את הישיבה? האם זה הורס לסוס את הגב? תנו טיפים ועצות לרכיבה בלי אוכף. *מצטערת אם כבר היה דיון דומה בעבר*

MorH

New member
../images/Emo4.gifאין לי מה לרשום בנושא

לדעתי רכיבה בלי אוכף משפר מאוד את הישיבה , כי אז אתה בדיוק מרגיש איך הסוס עובד , זה בכלל לא הורס לסוס את הגב וזיהו לדעתי

אז זהו, שבדיוק הרגע הראת למה יש מה

לדבר על זה. במשפט השני שלך הוחכת כי המודעות לרכיבה בלי אוכף היא לא נכונה. רכיבה ללא אוכף עלולה להרוס את הגב של הסוס. לשם כך יש לנו את האוכף, שנועד לתת לנו יציבות על הסוס ולפזר נכון את המשקל על הגב של הסוס. בשביל זה יש גם ג'ל פדים, וספוגים בן האוכף והשמיכה, בכדי שיפזרו נכון את משקלנו על גבו של הסוס. ________________________________ רכיבה ללא אוכף, יכולה לעזור בישיבה על הסוס, שיווי משקל נכון והרגשה יותר חזקה של צעדי הסוס שהאוכף די מטשטש. ברכיבה ללא אוכף משתמשים לרוב ברכיבה טיפולית, נותנים לרוכב להרגיש את הסוס כאילו שהיה זה הוא עצמו (במיוחד לרוכבים עם בעיות רגלים, בעיות מוטוריות וכו'), מה שיוצר תחושת ביטחון, מאפשר לרוכב למצוא את עצמו על הסוס, מאפשר לו גם למצוא שיווי משקל בעצמו שאוכף לא היה נותן לו לראות.

../images/Emo45.gif

אני לא חושבת שרוכבים רגילים(לא טיפולית וכד'-יעני אנחנו) צריכים לרכב ללא אוכף כמו שפיצ אמרה זה ממשלא טוב לגב של הסוס.ולכן גם ברכיבה טיפולית משתמשים בזה ממש קצת. למשל למונטה
יש בעיות גב וזה יהיה ממש טיפשי לרכב עליו בלי אוכף ושמים לו את הג'ל פד המיוחד פעם למסכנון כ"כ כאב הגב שהוא הפיל עפעמיים את איילת. אבל אז הוא נח לכמה שבועו וחזר לעבוד

../images/Emo93.gifשכחתי להוסיף משהו ממש חשוב

רציתי לכתוב ואז שלחתי בלי להוסיף ת'המשך של ההודעה. רציתי לכתוב שאני לא חושבת שחוץ ממקרים ממש מיוחדים אצל אנשים רגילים מרוכבים טיפולים אנחנו צרכים להרוס תבריאות של הסוס.אים סיבה שהיא תהרס רק בגלל שנשפר תרכיבה יש הרבה דרכים אחרות לשפר אותה בלי להרוס תבריאות שלו.

PiKolulo

New member
אמ לא

אני לא יודעת מה הקטע הבריאותי כאן בשביל הסוס והרוכב, אני יודעת שכשהרוכב רוכב על הסוס ללא אוכף הסוס מקבל בטחון עצמי יותר גבוה כי הוא מרגיש שסומכים עליו, ואני חושבת שזה מחזק את הקשר של הרוכב והסוס גם בגלל הקטע שהרוכב סומך על הסוס, וגם בגלל הקטע שאין שום דבר שמפריד בין הסוס והרוכב והם עדר ביחד והם תלויים אחד בשני. יאמי:)?

S H I L G I

New member
../images/Emo45.gif ובגלל זה גם..

אין לי שיווי משקל ממש טוב כי לא רכבתי יותר מדי פעמים בלי אוכף *שיעול* דורון *שיעול* מתערבים שאני בחיים לא אצליח לעשות את מה שהיא/יפתח עשה/תה?

למעלה