דיון - השתלטות החרדים על העיר

יואב שט

New member
../images/Emo124.gifהשתלטות החרדים על העיר

בעקבות הדברים של דנה רציתי לשמוע מה דעתכם - האם פתח תקווה בדרך להיות בני ברק? האם לא נראה לאף אחד מוזר שזו העיר היחידה באזור המרכז (חוץ מבני ברק) שיש בה צפירה ביום שישי? האם לא נראה לאף אחד מוזר שחנות לא כשרה באזור התעשיה נסגרת בשבת? מה הסיכוי שיפתחו מקומות בילוי חדשים בשבת כדי שהצעירים לא יברחו מהעיר. מה דעתכם?

NYMets Man

New member
כל עוד...

מותר לי לאכות צ'יזבורגר במקדונלד אחרי סרט בערב שבת אז אין בעיה... העניין של בתי עסק סגורים בשבת לטעמי זה די לגיטימי, אין לי בעיה עם זה, וזה בהחלט לא כפיה דתית

עציון

New member
מה-מה-מיה. חרדים עליך שמשון!!!!!!

נו באמת. החרדים משתלטים על העיר..... זה כמו שהייתי שם בכותרת: "ראש העיר הצליח להשלים משפט בן חמש מילים". לא היה ולא ניברא. אבל הויכוח מעלה זקן וכל מי שחושב שיש השתלטות מוזמן להביא מטאטא לנקות את האוירה. נעבעך. אין חנות לממיכר בשר טרף פתוחה בשבת? ועל זה לבסס השתלטות חרדים? נו, באמת. אבל יש משחקי כדורגל של בחורינו המצויינים בשבת מה שדתיים מנועים לראות והכי הכי להנות. אבל זו סתם דוגמא. אחת מול אחת...

יואב שט

New member
אין מה לראות../images/Emo86.gif

גם החילוניים כבר לא הולכים לראות כדורגל. אני בעד להזיז את המשחקים לאמצע שבוע.

מיכל שב

New member
אני לא מאמינה שעלית על התרמית!

אתה מבין מה החילונים עושים? מספרים לך כמה הכדורגל בארץ מעולה, מושיבים אותך מול דבר גביע האלופות ואומרים לך שבארץ זה בדיוק אותו הדבר, ואז מציעים להעביר את המשחקים לאמצע השבוע. הדתיים חושבים שהחילונים מה-זה נדיבים, מתחשבים וכו' והחילונים צוחקים כי הם יודעים שבדיוק השבוע יש דרבח בפ"ת וזה חתיכת עונש

LuNa MaJnUnA

New member
כל עוד|דווקא|../images/Emo94.gif

זה הדבר היחיד שאני יכולה לעשות בגלל שהדתיים מגבילים את מר איציק ולא נותנים לו לבנות מקומות בילוי לימי שישי, אז כן, זה מפריע לי.

עציון

New member
זולגות לי דמעות מהעיניים......

אין מקומות בילוי במלאבס? אוףףף, איפה מטפחת אף שצריך אותה? חולון ובת-ים, לצורך הדוגמא, אינם משופעים בדתיים. בטח לא בחרדים. מה שם מציעים לצעירים בשבת? נאדאה. כולם נוסעים לעיר הגדולה. זה טיבעו של עולם. פ"ת, לא מסוגלת לשרת את תושביה בדברים האלמנטרים וכל מה שאנחנו מקבלים פה זה מאולץ. על חשבון הגירעון התופח. לטובת השכר של עובדי החירייה. אז מאיפה יביאו לך בילויים בשבתות? למה אנשי עסקים בנושאי בילוי לא פועלים בנידון? מי מפריע לפתוח פאבים או בדומה להם בקרית אריה? סגולה? מטלון? מי? בעירייה? לא ולא. פשוט אף אדם רציני בעל ממון לא ישקיע בעיר פריפריה בעסק כושל מראש.(מקומות הבילוי, כזכור, הינם בבעלות פרטית). זאת כל התורה על רגל אחת.

LuNa MaJnUnA

New member
סטופ איט רייט היר!|דווקא|../images/Emo94.gif

השירשור הזה מדבר על הכפיה הדתית, כן? לא על שיקולים תקציביים. אל תכניס לי מילים לפה.

מיכל שב

New member
רגע! רגע! רגע!

אז לפי הדברים שלך אם יש מישהו שיקים מקום בילוי אז נהדר. יש לך הסבר למה טיב טעם - סופר לא כשר - שנמצא באמצע אזור תעשיה - שלא מפריע לאף אחד מול העיניים שלו - סוג בשבת???

NYMets Man

New member
אני אגיד לך למה הוא סגור בשבת

ואין לזה שום קשר לכפייה הדתית ובושה שאני יודע את זה ואת לא! הוא סגור מסיבה פשוטה שנקראה שוויון עסקים או משהו כזה... עקרונית לא היה מפריע לאף אחד שהוא פתוח בשבת... אבל הוא כן... את יודעת למי? לתעשיינים אחרים שכן צריכים לסגור בשבת הם לא רוצים שהוא יתקדם על חשבונם אז החליטו לסגור אותו ואין שום קשר לכפיה דתית!

ולמה לדעתך כל התעשיינים האחרים

סגורים בשבת? כי לא בא להם להרוויח כסף???!!! אתה יודע שהיתה תקופה שעבדתי בסניף אופיס דיפו בצומת ירקון. ובכל שבת שהייתי עובדת (ואני משערת לי שגם באלו שלא) היה מגיע פקח ורושם דו"ח לחנויות שהיו פתוחות בשבת. ואני שואלת למה? מה קרה? במדינה דמוקרטית, כפי שמדינה ישראל שואפת וטוענת שהיא, זכותי לעבוד בשבת, לקנות בשבת, לנסוע בשבת וגם לאכול תרנגולת ורודה עם זנב קטנטן מסולסל
ולאף אחד אין את הזכות למנוע זאת ממני!

NYMets Man

New member
אין לי כח לקרוא את כל ההודעה שלך...

אז פשוט אני אענה על השאלה שלך... לא... כפייה דתית מרוצה? ואת גרה בעיר שיש בה כפיה דתית... את מוזמנת ללכת

איזה מין דיון אתה רוצה לפתוח אם אתה

לא תקרא את כל ההודעה שלי? ולא אני לא מרוצה. ועל אחת כמה וכמה אני לא מרוצה מזה שמישהו כמוך מזמין אותי ללכת. הייתי מעדיפה שדברים קצת ישתנו. זכותי, לא?

NYMets Man

New member
זכותך

ושלא תביני לא נכון... אני נגד זה... אבל אין מה לעשות... כשמדינה כמה על רקע דתי אז חייב להיות דגש גם על דת... אני נגד זה אבל אין מה לעשות תגידי תודה שהם לא המפלגה השלישית כבר

SupermanZW

Well-known member
לכן צריך להפריד בין דת ומדינה

ואז אפשר יהיה סוף סוף לבטל את הכפיה הדתית. את הדגש על הדת יתנו הדתיים בבית שלהם, ולא על חשבון הציבור הלא דתי.

למעלה