דיווחי לילה - ומה הלאה

דיווחי לילה - ומה הלאה

המערכת כבר למעשה בשלבי גסיסה מתקדמים, באר שבע חוטפת בשעות האחרונות רכבות יפות מאוד, וגם כאן בירושלים מקבלים מטחי גשם יפים מידי פעם- 54 מ"מ עד כה נמדדו בדרום מערב ירושלים כשרובם ירדו משעה 3 והלאה.
אפשר לראות שמתחילת חודש דצמבר ולמעשה עד סוף החודש סימנתי את תחילת ינואר גשום וקר, ובגדול חזרת החורף לישראל החל מה - 22 לדצמבר ( כשבפועל קיבלנו יום או יומיים אחרי מערכת מכובדת).
לכל הספקנים:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/393/182744632/%D7%98%D7%91%D7%A2_%D7%95%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8/%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%94%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8[/URL]
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/393/182759183/%D7%98%D7%91%D7%A2_%D7%95%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8/%D7%9E%D7%96%D7%92_%D7%94%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8[/URL]

אז מה הלאה? כרגע נכנסים להפוגה מסויימת מהחורף המדהים שחווינו בימים האחרונים. לא שולל מערכות קטנות, ריקושטים, חביבות כאלה או אחרות במהלך החודש, יש סיכוי לא רע שנקבל אחת כזאת כבר במהלך שבוע הבא.
אבל בעיקרון החורף מוריד הילוך בצורה משמעותית, יותר ימים חמים ובהירים, טמפ' מעל הממוצע-ממוצע ברוב הזמן.
כל זה יקבל תפנית בדקדה השלישית של חודש ינואר, שם החורף ישוב בעוצמה לאיזורנו וכנראה גם עם הפתעות נוספות (יש למה לצפות)!

ואני אומר כבר עכשו שמסוף פברואר תחילת מרץ יגיע שינוי במזג הא

האוויר,
כמעט כל שנה בסוף דצמבר ו\או תחילת ינואר יורד גשם רציני.
הימור על בטוח.

בכל שנה? שתף אותנו איפה אתה גר

בבוסטון, ברלין או אולי יערות הגשם? ממש לא כל שנה יורד גשם בינואר, יש לך חור בהשכלה לדעתי. אז כדאי שתחזור הביתה ניצן, תעמיק טיפה את הידע לגביי ינואר בשנים האחרונות ותחזור עם סתירה פחות מגוכחת, i rest my case

פעם הבאה תגיד בטווח של שבועיים מתי בדיוק ירד גשם ומה מוגדר כ

כשינוי,
אני שואל באיזו שנה ?מ21.12 עד 10.1 לא ירד גשם משמעותי שהביא לשינוי בישראל

אוי!

אני חושב שחסרות לך הרבה שעות שינה מהמערכת, אתה חייב לישון.
הרי מתחילת דצמבר חזיתי שיהיה יובש קיצוני עד לקראת סוף החודש, ואתה קורא לזה "הימור בטוח" כאילו זה כל כך מובן מאליו שדצמבר יהיה יבש, וינואר יפתח עם מערכת גשם.
אני חושב שלפרגן לא יהרוג אותך, אני יודע שקשה לך אבל לא טוב היות האדם ממורמר.
בזה אני סיימתי איתך את הדיון ואענה רק לשאלות רלוונטיות.

השאלה היא האם להגיד שעוד 2-4 שבועות ירד גשם בעונה הכי גשומה

נחשבת תחזית? הרי כמעט תמיד בעונה הזאת יש גשם רציני.
בפעם הבאה שאתה חוזה לטווח רחוק תרשום באילו תנאים התחזית תחשב ככשלון.
&nbsp

Mocina

New member
מעניין, ואפילו שאומרים שהנבואה ניתנה לשוטים

עדיין, מעניין ורק מוסיף
להזיק זה לא יזיק. לתת תמונה/כיון, זה כן
וזה נחמד.
אני חדש פה, הייתי שמח בנוסף לקרוא הודעות יפות ומחכימות שלך, באמת
אם תצרף גם מפה קטנה, עם הסבר, תדמיין שאתה מסביר למישהו שלא מהתחום
וזה יהיה נחמד להבין שלא רק קראת מישהו שמנבא משהו, אלא גם מסביר לך איך
ועל מה הוא מבסס. אתה גם מרגיש שלמדת משהו מהתגובה, ולדעתי זה אחלה
&nbsp